Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

anavka
9. srp 2009

Susik, je to mazec, ale je asi fakt pravda, mají to i na stránkách 😨 Kopíruji.....

Objednávky

Pokoj lze přímo objednat tím že ho na dané dny zaplatíte. Budete platit předem plnou cenu každý den i když tam nebudete – pokoj je už Váš. Z kapacitních a finančních důvodů jinak nemůžeme držet (rezervovat ) prázdné pokoje. Jinak můžete vyjádřit zájem o nadstandardní pokoj při příjmu na porodní sál a bude-li pokoj neobsazený a neplacený, bude Vám nabídnut podle pravidla časnějšího zájmu (kdo dřív příjde, ten ho dříve dostane).

mikulka
9. srp 2009

Holky, my nadstandard měli. Taky nám nabídli platit to dopředu, ale to mi přišlo jako hloupost. TO jde u plánovaných porodů. Já třeba měla cukrovku, tak bych nemohla přenášet, takže bych si pak v den termínu ten pokoj zaplatila.
Ale nakonec jsem rodila dřív a na porodním sále jsem se zeptala, zda mají něco volného a měli.
Byla to pohoda, manžel tam byl 2 dny ze 4 s námi. 😉

radi
10. srp 2009

Ahoj holky,

nam na kurzu rikali, to same co pise mikulka, ze je lepsi se zeptat v den porodu, zda maji volny nadst.pokoj, co vim od kolegyni, ktere rodili v Podoli, tak kdyz volny pokoj nebyl, tak jen co se nejaky uvolnil, tak jim ho prisli pak nabidnout. Vetsinou je teda volny ten za 2600, coz se mi zda docela hodne, ale pokud by byl volny ten levnejsi, tak bych do nej i sla. Druha kolegyne, co mela nadst., tak si to nemohla vynachvalit, pry super pece, dva nadst. pokoje mela na starosti jedna porodni asist. a jedna detska sestra, ucili je kojit....

jinak ja mam malou od sameho zacatku dost dole, tak me kycle a vubec panevni kosti boli hodne. Z posledniho UTZ mam hlavicku nekde za stydkou kosti, tak jim sla i spatne zmerit.

anavko, tak u tebe to jeste k porodu nevypada? No u nas asi taky ne, vcera jsme meli termin, ale to mi bylo nejak podezrele moc dobre, dneska je to trosku horsi, jsem zvedava na zitrejsi kontrolu. Nechtela bych to taky nejak moc prenaset. Moje mamka ma od 17. 14 dni dovolenou, tak bychom to radi stihli, aby s nami mohla byt tyden doma.

role
10. srp 2009

Ahoj holky, omlouvám se, že odbíhám od tématu, ale právě jsem zjistila, že mi moje gyndařka nedělala vyšetření na streptokoka. A to jsem minulej čtvrtek nahlásila v porodnici, že dělala a že si výsledky zjistím. Když jsem totiž odcházela od své gyn. tak mi říkala, že mi dělala stěry a že mi zavolá výsledky, tak jsem automaticky myslela, že je to na toho streptokoka. Ale nebylo. Myslíte, že to bude velkej problém, že ho ještě nemám? Udělají mi to dodatečně v Podolí? Za jak dlouho se ví výsledky?

olii
10. srp 2009

Role: v Podoli, pokud nemas vysledky od sve dr., tak stery delaji, do kdy jsou vysledky nevim, ale staci jim to do porodu 😀. Ja mela zase zjistenyho streptokoka D a s tim se jeste pan dr. v Podoli nesetkal, tak to ani neresil 😉

Ad nadstandard, my jej nechteli, PA kdyz jsme byli na porodnim pokoji sama informovala, ze maji volny nadstandard a pouze za tech 2600 Kc, takze jsme ani nezacali uvazovat 😀, navic jsem tam s malym zustavala kvuli zloutence, takze by se to trosku prodrazilo ...

anavka
10. srp 2009

Role, mně ho můj gynekolog také nestihl udělat, ale do průkazky mi vypsal žádanku a já jsem si to ještě v Podolí řekla, ale to bylo hned tu první kontrolu, co jsem tam byla. Myslím, že když jim to řekneš, že ti to bez problémů udělají, já jsem výsledky věděla hned tu další kontrolu.
Radi, ne ne, u nás se asi ještě dlouho rodit nebude ☹ Teda žádné příznaky tomu nenasvědčují 😔
Tak ať ti to zítra na kontrole dobře dopadne a pak se "zahlaš" 😀

susik77
10. srp 2009

Ahoj holky, tak jsme dnes absolvovala prvni monitor v Podoli 😎 Mimco jako obvykle spalo, ale porad jsem ho budila 😎 vypila jsem tam pul litru sladke mineralky, 1 napoj Activia a jedno jablko 🙂
Takze monitor mi uznali, ale 2 holky co tam byli se mnou na monitoru si ho museli zopakovat 😖
Asi je lepsi mit s sebou neco sladkyho a aj piti. Vsimla jsem si, ze jeste pomaha zhluboka dychat 😎
Taky to u nas na porod jeste vubec nevypada. Ja jsem taky byla s malou dyl v porodnici kvuli zloutence, tak nadstandard by se nam prodrazil...

radi
10. srp 2009

role, vysetreni na streptokoka ti udelaji, kdyz jsem se byla zaregistrovat do Podoli, tak mi davali takovy papir, kde bylo napsano, co musim mit za vysetreni nez zacnu chodit k nim do poradny a u tohodle bylo napsano, ze si to dodatecne udelaji. Tak jim to jen rekni a urcite nebude problem.

Zitra se urcite nahlasim, teda pokud si me tam nenechaji 🙂

susik, tak to mas dobry, ze ti detatko reaguje na sladke. Nam nic takoveho nefunguje. ☹ Jsem zvedava, kolikrat si to zitra dame.

role
10. srp 2009

Ještě blbá otázka. Když jsem objednaná jen na monitor brzy ráno, tak mám jít opravdu nejdřív přímo tam, nebo se nahlásit v té ordinaci sester a říct o tom stěru? Já vím, že tam bych to všechno zjistila, ale nechci se tam zbytečně ptát a upozorňovat na sebe 😎 Když tak čtu vaše zkušenosti z monitoru, tak to abych si vzala plný batoh svačiny a pití. 😅

susik77
10. srp 2009

role: ja mam to samy-pristi pondeli mam jit na monitor 7.30 a ted nevim, jestli skutecne hned na monitor nebo nejprve k sestram?
jo, to jidlo a piti si vem 😉 alespon mne zabira 😀

anavka
10. srp 2009

Holky, já mám vždycky v průkazce napsáno kam mám jít prvně nebo mi to vždycky sestra řiká. Doteď jsem chodila nejdřív na monitor a pak do poradny a k MUDře, ale teď mám v 10 hod poradnu a monitor až v 11 hod.
Jinak to jídlo zabírá jen na spící miminka, pokud je hyperaktivní tak jako to naše, tak nezabírá vůbec nic 😅

beddy
10. srp 2009

Jsem dočetla a nevím už, kdo se mě ptal:O(
/to je tak, když dočítám postupně dvě rúzné diskuse/

Mimi se ukazuje, ale manžel vědět nechce, tak jsme si říct nedali.
První se neukazovalo, myslela jsem kluka a potvrdil mi dr. měsíc před porodem, kdy se ptal, jestli vím a já řekla, myslím si kluka, ale neukazuje se mojí dr., tak potvrzeno nemám a ten dr. v porodce, že si myslím dobře.

Takže teď už taky vydržím, tu chvilku:o)))

beddy
11. srp 2009

Dobré dopoledne, nakukuju, zda někdo nerodí.
Tak asi zatím ne. 🙂

anavka
11. srp 2009

Beddy, u nás to bohužel nehrozí, tak uvidíme jestli se ozve Radi 😉

susik77
11. srp 2009

u nas taky ne...asi pujdem na vikend na vylet 😎

gtver
11. srp 2009

holky, můžu se zeptat, co znamená požadavek na krevní testy "kopie přímo z tranfúzní stanice?" Při prvním porodu v Motole stačilo, že to bylo opsáno v těhotenské průkazce, takže zde to nestačí?

susik77
11. srp 2009

gtver: ja jsem tam uz pred 2 lety musela mit primo v prukazce aj tu kopii-aj ted. porodnice to vyzaduji. tvuj gynekolog ji musi mit, at ti ji tam prilozi.u nas to nebyl problem.

gtver
11. srp 2009

susi díky, právě, že je to všude různé, tak jsem se chtěla ujistit. Problém to samozřejmě není, vím, že ji má, jde jen o to, nezapomenout na to. To samé s tím nahlášením jmen předem, přece jen, mám "v krvi" ještě zvyky od prvního porodu 😀

susik77
11. srp 2009

jj, jasne. mne ji tam uz pred 2 lety hned davala setricka na gynde sama, ze porodnice to vyzaduji 😉

radi
11. srp 2009

ahoj holky,
tak se hlasim po kontrole, ani u nas to na porod nevypada. Zas jsme si dali 2x monitor, opet jsem mela jinou dr. na ordinaci tentokrat Urbankovou, delala mi vysetreni, CS 5, pry mam vyzkouset ty babske rady z netu na privolani porodu. Jinak v patek 14. od dvou na prijem rodicek opet na monitor a pokud se nic nestane, tak 18. rano v 7 monitor, poradna a pak k dr. Bubnovi ohledne vyvolani, to uz bych 9ty den prenasela, tak si myslim, ze si me tam rovnou nechaji.

anavka
11. srp 2009

Susik, ty máš ještě chvilku čas 😉 Já už jsem po termínu, tak jsem zvědavá co mi zítra řeknou, ale ani bych se nedivila, kdyby to nebyly žádné novinky 😒 Ale jen vyražte o víkendu na výlet, třeba se prckovi bude chtít dřív, ale na mě z těch "babských" rad nezabírá naprosto nic 😢 🙄

radi
11. srp 2009

anavka, tak jsem na vas zitra zvedava, co vam reknou, vzhledem k tomu, ze mas termin o den pozdeji nez ja, tak 19. te ceka asi neco podobneho, tak se tam muzeme nekde potkat. 🙂

anavka
11. srp 2009

Radi a toho Hamiltona ti nedělali?

anavka
11. srp 2009

A třeba se prcek umoudří a bude chtít ven sám od sebe 😉 Já měla vyvolávání naplánované 19. den po termínu a malé se zachtělo na svět už ten 17. den 🙂

radi
11. srp 2009

anavko, ja nevim, zda ho delali, vysetrovala me dukladne, ale nerikala, ze by ho delala.

susik77
11. srp 2009

Ahoj holky, nasla jsem zajimavy clanek o prenaseni a vyvolavani porodu: http://www.peceodite.cz/clanek-prenaseni-a-vyvo...

beddy
11. srp 2009

Holky, posílám vám babské rady, na které jsem při brouzdání na těhotenských tématech kdesi narazila, vyzkoušené nemám nic, mě rupla u první voda tři dny před TP. Tak dle svého zvážení můžete zkusit.

Ženy, u kterých se již přiblížil nebo již překročily plánovaný termín porodu, často zasáhne panika. Nechtějí si porod nechat uměle vyvolat v porodnici, protože jim to připadá jako nešetrný a nepříjemný zásah do těhotenství. Téměř každá z rodiček má přání porodit přirozeně.

Jestliže jste již překročily termín porodu a lékař vám dal posledních pár dní či hodin, než bude chtít porod uměle vyvolat, zkuste si pomoci alternativně, z mých zkušeností i od přítelkyn vím, že účinně a šetrně zabírají.

TEPLÉ KOUPELE: Dopřávejte si teplé koupele jak se vám jen zachce. Dobře se uvolníte a prohřejete.

PŘIROZENÉ PROSTAGLANDINY: Přirozené prostaglandiny jsou obsažené v mužském spermatu. Tyto hormony stimulují kontrakce, ovšem jenom tehdy, když je organismus těhotné ženy na porod připraven. Vůbec se nemusíte bát se milovat i v tak pokročilém stupni těhotenství. Děťátku neublížíte, ba naopak bude dobře vnímat uvolněné a láskyplné reakce maminky.. Jestliže máte občasné a slaboučké kontrakce je tento způsob ideální. Při použití této metody je dobré, jestliže je nastávající maminka silně vzrušena, protože tak vylučuje i ona větší množství prostaglandinů potřebných k vyvolání porodu.

STIMULACE PRSNÍCH BRADAVEK: Stimulace prsních bradavek je již známá spoustu generací a u porodních asistentek považována za velmi účinnou. Masáž se provádí následujícím způsobem – žena si dvě až tři minuty silně tře obě bradavky, poté následuje tak tři minuty přestávky a potom se postup zopakuje. Toto dráždění obvykle vyvolává děložní kontrakce. Jesliže je děloha připravená na porod, kontrakce by měly nastat do půl hodiny.

PUST A KLYSTÝR: Tyto dvě metody představují účinnou a velmi šetrnou metodu vyvolání porodních stahů. Těhotná žena si udělá pomocí sady (běžně k dostání v lékárnách) klystýr a ta celý den nejí jen dostatečně pije, za hodinu musí vypít okolo 3 dcl vody. Klystýr s teplou vodou povzbudí pohyby střev, na které reagují děložní svaly silnějšími stahy.

PUPALKOVÝ OLEJ: Pupalkový olej je výborným pomocníkem pro ženské orgány a pomáhá i při porodu. Těhotná žena by jej měla brát tři týdny před porodem v množství 2 lžiček denně.

KOŘENĚNÉ NÁPOJE: Při „přenášení miminka“ si můžeme pomoci i tímto způsobem. Výsledek se obvykle dostaví až po dvou či třech dnech. Kořeněný čaj si připrvíme: malého zázvoru, 1 polévkové lžíce sporýše lékařského, 12 kusů hřebíčků, 1 kusu skořicové kůry. Tyto všechny přísady přelijeme 1 litrem vroucí vody a necháme 30 minut louhovat. Potom přecedíme, přelijeme do termosky a popíjíme po doušcích během celého dne.

AROMATERAPIE: Také v tomto případě je nám aromaterapie účinným pomocníkem. Sami doma si můžeme připravit masážní olej na podbříšek, který by nám mohl uvolnit svalstvo. Do 5 lžic mandlového oleje nakapeme 2 kapky 100% éterického oleje z skořice, 2 kapky 100% éterického oleje z hřebíčku, 2 kapky 100% éterického oleje ze zázvoru a 2 kapky 100% éterického oleje z verbeny, smícháme a masírujeme podbříšek. Výborná je i horká koupel s přidáním 5 lžic mléka do něhož nakapeme 4 kapky 100% éterického oleje z levandule. Tato aromakoupel by měla trvat 15 minut.

beddy
11. srp 2009

mělo být: rupla voda u prvního

Ještě někde vím, že psali jakýsi ricinový koktejl, ale to bych odvahu teda neměla, recept nevím, tak jsem to k tomu nalezenému seznamu nepřidala.

susik77
11. srp 2009

holky, ten ricinovy koktejl ne 😒
to je projimadlo pro kone, ne pro lidi 😖 je to strasne drasticke, spis ublizi nez pomuze 😔
v humanni medicine je zakazane 😔

sarap
11. srp 2009

...no já nevím. Z vlastní zkušenosti (přenášela jsem týden) musím říct, že jsem vyzkoušela skoro všechny výše uvedené metody a nezabrala žádná. Prostě mimčo samo vědělo, kdy má vylézt 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru