Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

kvetinka7
29. pro 2009

Ahoj holky, byla jsem dnes poprve v poradne a jsem poradne rozladena.. stolety cekani, chovani dr.se mi nelibil,
uz k ni znova nejdu,poradne me nevysetrila.. monitory pry staci az 38tt.. 😠

chichimera
29. pro 2009

ahoj holky, tak jsem dnes byla snad naposledy v poradne.. rano monitor a poradna. Zitra nastupuji do porodnice na indukci, uz prenasim tyden.. mam se v 8 rano hlasit a uvidime, co se mnou udelaji. Ale kdybych se nevyptavala a nemela pochybnosti, tak by me jeste tyden nechali prenaset, prestoze jsem otevrena na 1,5 cm a CS mam 8. Dr. opet rikala, ze muzu rodit do hodiny, ale toto mi tvrdi uz tri tydny 😀 Jsem rada, ze ted uz budu s malym pod kontrolou.

Hypo, koukala jsem po Tobe, ale asi jsme se nepoznaly 🙂
Kvetinko, neboj se ptat a vyzadat si vysetreni.. ja kdybych se neptala a nestezovala, tak snad Dr. ani neotoci hlavu od pocitace..

kvetinka7
29. pro 2009

Chichimero, tys tam byla taky? a Hypo tez? to je nahoda 🙂
dr. mi zajela pri vysetreni az snad do delohy a pak rekla,ze jsem otevrena na prst.. bodejt by ne, kdyz tam tak zajela..a napsala CS 6 🙄 .. pry je to Ok .. pak mi rekla,ze mam varixy..zadne nemam.. Streptokoka mi nabrala,ale vyseldky vysetreni se pry zdrzi..to se ten Streptokok behem Silevstra prestane mnozit?!
monitor s UZV si natocila k sobe..nic mi neukazala..nic nerekla..musela jsem se zeptat,zda se maly neotocil spatne .. jediny dotaz byl,zda se maly hybe..
takze zitra jdes na vyvolani.. drzim palce..at to zvladnes ,co nejlip.. jak se citis? jsi moc nervozni?

hypo
29. pro 2009

chichi - ja se divala ale nebyla jsem si jista 🙂 nebyla jsi tam i s manzelem? ja videla vice blondyn s cernym svetrem tak jsem nechtela vsechny obchazet 🙂 🙂
ja mam cas do ctvrtka a pak se domluvime na vyvolani.... nabidla to sama dr.
a jeste me hnala na prijem na porodni sal protoze se ji nelibil ani druhy monitor, ze si me tam nechaji na pozorovani no a nakonec jsem ten treti monitor nahore na prijmu mela ukazkovej tak me pustili domu
aspon jsem to okoukla kam se budu hlasit 🙂 malou jsem asi vystrasila pozorovanim tak nakonec predvedla ukazkovy monitor 🙂
tak zitra drzim palce se v porodce asi minem 🙂

anninka
30. pro 2009

Ahoj vsem, v utery jdu poprve do poradny, kdyz to tak procitam mam se na co tesit 😠 A ve ctvrtek jdeme s manzelem na porodni kurz, ale, co jsem cetla vase zazitky.. tak taky nic moc.. chjo..no uvidime. Rada bych si aspon prohlidla porodni sal, abych aspon trosku vedela do ceho jdu... i kdyz samozrejme nevim a bojim.
chichimera: drzim palecky!!!
Holky ja jsem sice jen v 36. ale uz nejak nemuzu 😒 uz se tesim az drobek bude na svete.

anninka
30. pro 2009

Jeste jsem se chtela zeptat, kdo uz rodil v Podoli, jak se tvari na porodni plan??

anicka164
30. pro 2009

Ahoj anninko, psala jsem to do diskuse porodni plan, jestli chces, mrkni na to. Jsou tam moc vstricni!
Bezim se ucit, nez se Mikulas probudi... 😉
Vsem drzim palce!

kvetinka7
31. pro 2009

Holky,
kdyz bych zacala rodit behem dne, kam mam jit? do 1.p. k ambulanci poradny a tam cekat na to,nez se dr. koukne,zda opravdu rodim nebo do 4.p.rovnou na porodni sal?
Po pracov.dobe je to jednodussi,zazvonim si na zvonek a reknu,ze asi rodim a nekdo prijde se na me mrknout 😉

zdenkaradek
31. pro 2009

kvetinka, rovnou na 4.p. na porodní sály. Tam budeš asi taky chvíli čekat, než nějaký dr. dorazí se na tebe pdívat, ale zatím ti PA natočí monitor a sepíše příjem 😉 .

kvetinka7
1. led 2010

Dekuju, Zdenko 🙂

anninka
2. led 2010

Ahoj anicko164, diky moc kouknu na to. Zdenkaradek: diky za cenne informace 😉

anicka164
2. led 2010

K tomu příjmu - PA s váma bude vyplňovat nějaké papíry, jsou tam docela záludné otázky, zvlášť v kontrakcích se odpovědi dobře vymýšlí... Nejvypečenější mi připadalo datum nástupu na mateřskou a povolání manžela (v 6 ráno po probdělé noci jsem fakt netušila jak odečíst od 23.6. osm týdnů 😉 ). Jinak se znova vyplňuje zdravotní anamnéza, ptá se, jestli jste chodily cvičit a na předporodní kurz a tak...
Tak doporučuju se na to psychicky připravit 🙂

hypo
2. led 2010

ahojky, tak se mnou uz papiry sepsali, kdyz jsem tam byla udajne na pozorovani ale nakonec me pustili domu 🙂
otazky fakt paradni, nekdy jsem taky zavahala a to jsem nemela kontrakce a byla jsem vyspinkana 🙂
teda na cviceni a kurz se me neptali ale i tak to stalo za to....
ja mela dnes monitory a v pondeli nastupuju na vyvolani.... hezky se tam takhle sejdem vzdy 4 maminy takze tam bude v pondeli pekne narvano, vsichni jsem v ponedli na vyvolani 🙂

kvetinka7
2. led 2010

Holky, to vyvolani vam vubec nezavidim.. clovek presne vi,kdy "to" zacne bolet.. 😖
Hypo , kontroluji pri prenaseni velikost miminka..jestli neni treba uz tak velike,ze uz bys to nezvladla porodit prirozene?

hypo
2. led 2010

tak nevim jestli vsem ale me kontrolovaly, byla jsem totiz na velkem utz kvuli necemu jinemu (nezdala se jim plodovka) tak kdyz uz jsem tam byla tak mimino zvazili
3740g mela ve ctvrtek 😕

zuzik03
2. led 2010

kvetinko, neni to pravidlem, ja prenasela 10 dni a na mou prosbu, jestli by mi nemohli udelat vahovy odhad, mi rekli, ze mam male bricho, tak budu mit male dite 😅 takze jsem po 12 hod skoncila na akutnim cisari, protoze dite melo moc velkou hlavu a nenarvalo se do porodnich cest 😅 no ale jinak jsem tam byla spokojena, takze neni ceho se bat.

hypo, treba se to jeste spusti, neztracej nadeji 😉

kvetinka7
2. led 2010

oh lala .. to bude krasne miminko 😵 ..ten vahovy odhad je +-400g,neni to presne .. verim,ze to zvladnes..mala bude spolupracovat, uz je ji tam beztak tesno 🙂

kvetinka7
2. led 2010

Zuziku, moc jsi me nepotesila.. zbytecne mordovali tebe i miminko .. 😕 tohodle ja se bojim,ze se mi malej nekde sekne a treba se pridusi.. no nic, musime jim verit , co se da delat.. 😒 🙂

zuzik03
2. led 2010

kvetinko, dneska uz bych si ten vahovy odhad nejak vynutila, i za cenu byt za hysterku 😉 myslim, ze i zalezi dost na tom, ke kteremu dr. te poslou, ja byla na kazde kontrole u nekoho jineho. i kdyz myslim, ze by to stejne dopadlo stejne, ono pri tom rozptylu plus minus pul kila tezko rict. v kazdem pripade se nedes, pri porodu monitoruji docela peclive, jsi pod kontrolou, vlastne do me furt nekdo sahal 😒 ja se dlouho otvirala, takze nez vubec zjistili, ze dite neprojde, tak to trvalo, pak uz to slo raz na raz 😉

kjucukovna
3. led 2010

ahoj holky myslíte, že je dobrý jít do podolí na prohlídku porodnice? nebo to neni nutný?
A chodily jste některá na jejich předporodní kurz???Mělo to nějakou cenu?

anicka164
3. led 2010

Kjucukovna: Tu prohlídku můžeš zkusit, třeba budeš mít štěstí 🙂 Jak je teď hodně miminek, tak když mají obsazenou většinu porodních sálů nebo zrovna řeší akutní císař nebo tak něco, tak prohlídky nejsou. Zkoušela jsem to asi pětkrát a vždycky jsem měla smůlu. Ta PA, co tam provází, ale říkala, že to je fakt smůla, tak nevím... Ale myslím, že je fajn vědět, do čeho jdeš. I když bez toho porodíš taky 😉

hypo
3. led 2010

ahojky, tak zitra jdem na to, ja snad ani neusnu......
snad to bude rychly 😅
na prohlidce jsem nebyla a kurz jsem navstevovala jiny nez v podoli 🙂

eirin
3. led 2010

Hypo, budeme na tebe myslet 😵

anninka
4. led 2010

Hypo, drzim palecky!

chichimera
4. led 2010

Ahoj holky, tak jsem se vratila z porodnice. 30.12 v 17.23 se nam narodil chlapecek Míša. Porod nebyl jednoduchy, ale diky uzasnym doktorum v Podoli jsme to po akutnim cisarskem rezu zvladli .-) vsem vam drzim palecky

kdybyste mely jakekoliv dotazy ohledne porodu a sestinedeli, napiste 🙂 ja jdu krmit maleho...

anninka
4. led 2010

chichimera: juuuu, to je uzasneeeee!! Mooooooc gratuluji!!!! Tak to rada slysim o doktorech v Podoli! Zitra jdu na prvni kontrolu do Podoli tak jsem zvedava. A zacinam byt z porodu pekne nervozni, ale uz se tesim az to bude za mnou. Taky ted zmatku zda jsem si zabalila vsechno a tak. Rada si vyslechnu tve rady a porady ohledne vseho, ale chapu, ze asi mas co delat s Misakem. 😉 Tak drzim palecky at je vam krasne!

monjie
4. led 2010

Teda damy, co pisete tak me teda moc netesi ten porod v Podli, jak to popisujete tak se vazne mam na co tesit a to jsem si myslela ze je tam trochu individualni pristup a lepsi pristup, tak jsem asi byla naivni 🙄

kvetinka7
4. led 2010

Chichimero, moc gratuluju chlapeckovi , vasemu srdicku.jen se pochlub mirama.. a kde mas fotecky? 😵
toho cisare mi je lito..bylo to vysvobozeni,vid?

kvetinka7
5. led 2010

Dnes jsem byla na ko v Podoli a vse jelo jako na dratku.. dr. i sestricky vzorovi.. takze chvalim 🙂

blanches
5. led 2010

Ahojky holky, já jsem registrovaná v Krči, ale 26.12. jsem začala předčasně rodit,měla jsem kontrakce a už jsem se otevřela na jeden prst. V Krči jsou nachystané na mimíska od 31 týdne tak mě převáželi do Podolí, kde se jim úspěšně povedlo porod zastavit, byla jsem tam až do Silvestra, kdy si mě manžel odvezl dom. Musím tímto pochválit sestřičky a doktory a doktorky, byli všichni moc hodní a vstřícní 😀 Takže držím palce na porod a ať máte krásná zdravá miminka 🙂 🙂
Já doufám, že ten můj prcek si to rozmyslel a vydrží v bříšku až do března 😀 Teď jsem doma na rizikovce a do práce už se nevrátím.
Krásný den všem 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru