Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

anninka
5. led 2010

Ahojky vsem, dneska jsem byla poprve v poradne a zazila jsem si hned v kartotece pekny sok. Kdyz jsem si zadala o kartu, sestricka se koukla do pocitace a hrozne dlouho nic nerikala az vyhrkla, ze tam nejsem a jestli jsem se fakt registrovala 😅 Ukazala jsem ji to cislo v tehu prukazce, ze to tam psala pani kdyz jsem se registrovala. Tak si zavolala dalsi sestricku a dlouze dumaly co s tim, az me tam proste dopsaly....tohle jestli se stava casto tak chapu, ze se stava, ze prijedete rodit a saly jsou plne ☹ Na prohlidku jsem sla k Antalove, takova hrozne mladicka doktorka, ale byla moc mila. Sice vysetreni bolelo jak cert, ale asi to je normalni... vse ok. Mimi me ukazala, vse vysvetlila a na vse se vyptala. Trochu jsem ji vystrasila, kdyz jsem ji rekla, ze mam bolesti hlavy a oci a tlak jsem mela parkrat dost vysoky... tak me poslala hned na krev. Vysledky, ale ok. Tak me zene k ocarce na kontrolu. Mam -7 dioprtii. Jo a CS 5. Ale reknu vam, ze jsem z toho celeho prostredi byla pekne nervozni a najednou me chytla panika, ze to nezvladnu 😅 😨 🤐 ... ale musim nic jinyho uz se delat neda. 😝 Pristi utery uz jdu taky na monitor v pul desate. Takze zatim spokojenost s Podolim az na tu kartoteku 😝 😲 😖 😝

kvetinka7
5. led 2010

Anninko, v kartotece jsem zazivala soky pokazdy, kdyz jsem tam sla ..
Blanches,ty sis ale prichystala vanocni darek., ze ty uz se na vase miminko moc tesis! 😉.. je dobre,ze jste to s mimiskem takhle ustali .. 🙂 .. jeste par tydnu a pak by to uz mimco krasne ustalo samo 🙂

gtver
5. led 2010

Anninko, taky jsem dnes byla poprvé v poradně (jen kartu už mám z dřívějška, takže kartotéku jsem mohla vynechat, jinak s ní mám taky své zkušenosti 🙄 ), shodou okolností taky u Antalové 🙂 můžu potvrdit, příjemná, informuje 🙂 Pěkné kontrakce, začínám se otevírat, takže to může přijít kdykoliv.

anninka
5. led 2010

Blanches: tak to je dobre, ze je miminko jeste porad u tebe... drzim palecky, aby jeste chvilku vydrzelo!
Kvetinka7: no asi se taky obrnim na tu kartoteku, to uzky okynko, a ne zrovna moc mila sestricka.. nojo co se da delat, asi toho mela hodne 😅
gtver: opravdu jsem byla mile prekvapena, jak byla mila a nenechala nic nahode a radsi me poslala na tu krev. Tak drzim palecky, az to prijde. Ja nevim jestli to SC 5 znamena taky ze jsem otevrena ci ne? Musim to nekde vycist.
Jen opravdu doufam, ze az budu rodit, ze budou mit volno a ne stop stav. vubec nevim kam bych jela asi do krce, protoze u apolinare maluji - myslim, ze jsem to cetla na UPMD webu.

blanches
6. led 2010

Děkujeme za podporu, myslím, že už si to mrňousek rozmyslel, já mu pořád vyprávěla jak se na něj těšíme, že se budeme tulit a lechtat na nožičkách a podobně, tak už se nemohl dočkat a prostě chtěl jít za maminkou 😀 😀 😀 Takže teď zase říkám, hezky tam buď když půjdeš ven dřív stejně u maminky nebudeš jen v inkubátoru, takže tak. 🙂
Jinak já to nedříve vůbec nechápapa co se děje, šla jsem na vyšetření s bolením bříška, myslela jsem si že to bude slepák, protože mě bolelo víc na pravo no a ono ejhle 😀 Ale opravdu je Podolí moc pěkné a všichni jsou tam moc fajn. No a když mluvíte o kartotéce, tak jsem si musela dolu vedle kartotéky pro neschopenku a jedna velmi nepříjemná paní mi říkala, že tam nemám nic uvedeno, přitom sestra na příjmu se mnou vše vypisovala, tak se ptala na přesné adresy, jak praktické tak gynekologa a byla taková nadutá 😠 Ale to je vždycky jen v lidech ....

Anninka já mám ve zprávě poznámku: sakrálně 2 cm hrdlo částeně prostupné pro prst ale nikde nevidím napsáno CS 5, nebo s jiným číslem, tak nevím co to může znamenat. Ale až půjdeš do poradny tak se určo zeptej, za to nic nedáš 😀 😀

gtver
6. led 2010

anninka, mně cervix skore ani neříkala, ale znamená to změny na čípku, jak se připravuje k porodu, hodnotí se jednotlivé menší (+bod) a větší (+2body) změny a celkové skóre je součet 🙂

anninka
6. led 2010

ok, diky.. zitra jdeme s manzelem od 10.00 na preporodni kurz jsem na to zvedava.. hlavne se chci zeptat, presne co s sebou do porodnice... jako jestli sve pleny atd.

gtver
6. led 2010

anni, plenky prý jo, poskytují pouze na první den...

kvetinka7
6. led 2010

Anninka, CS hodnoti stav cipku ..ja sjem ted ve 38tt a mam 5..pry normal.. minuly tyden mi dr. napsala 6 [ je to subjektivni hodnoceni].. jinak pry jsem uz prostupna na prst.. tazke abys tak mela nejakou predstavu ..
vubec to neznamena,ze budes hned rodit,jen ze se telo propravuje a mimisek se posouva hloubeji..jsou holky, co maji CS0 a maji kontrakce a rodi .
Do Podoli s sebou plinky [8-10ks ] na den +pak obleceni a autosedacku na prevoz domu 🙂

anninka
6. led 2010

Kvetinka7, diky za info.... vcera jsem v noci mela slusny dve kontrakce nebo poslicky... tak jsem zvedava kdy to vypukne.. uz to chci mit za sebou a chovat mrnouska v naruci 😉

gtver
6. led 2010

anni, nebohj, dočkáš se, já mám potvrzené kontrakce už asi dva týdny 😅 takže to očekávám každou chvíli, být víc otevřená, už zůstávám v porodnici

anninka
7. led 2010

Ahoj, tak jsme byli s manzelem na predporodnim kurzu. Pani byla moc mila ve strucnosti probrala porodni doby, cisare, jak sedet na mici a nejake masazni pomucky, co si vzit sebou a jak to funguje presne v Podoli. A pak jsem se sli podivat na porodni saly. Coz jsem byla moc rada, ze tam meli volno a mohli se mrknout. Trochu jsem se uklidnila. 😵 Myslim, ze kurz byl tak idealni pro tatinky, dozvedeli se co nejvic nam pomuze, kdyz nas proste podpori a vyslechnou nase narky, zjistili jak vubec ten porod probiha a ze to nebude takova sranda 😉 Jinak ja jeste navstevuji jiny kurz, kde i cviceme a ten je trochu vic podrobnejsi. Jsem rada, ale ze tenhle absolvoval manzel, myslim, ze to bylo prinosem a ze i videl ten sal. Zitra jdeme na druhou cast.

bride
11. led 2010

anninka, můžeš mi prosím napsat co všechno Ti na kurzu říkali, že si máš s sebou vzít na porodní sál a na šestinedělí? Přijde mi, že na webu toho mají dost málo, na druhou stranu si nechci brát zbytečný věci.Díky.

tegina
12. led 2010

Bride, než Ti odpoví anninka, na kurzu ti dají okopírovaný papír se stejným obsahem jako je na netu.Dokonce po porodu manželovi vsunou bundu a včechny přebytečné věci, ať je veme domů. Ptala jsem se proč tak činí, prý, že tam nemají skříně..Takže co píšou, úplně stačí. Pokud máš potřebu nějakých osobních věcí, samozřejmě si je vzít můžes, nikdo to nekontroluje 🙂
Holky, nečtete diskusi některá s podobným termínem jako já, že by jsme si diskusí zpříjemnily chvíle před porodem 😀

gtver
12. led 2010

tak pro moje věci skříň bude muset být 😝 😀 😀 nevím jak na šestinedělí, ale na rizikovém normálně na pokoji skříň byla 😕

tegina
12. led 2010

To je pravda, že na rizikovém je, zde jsem se ale nezdžela ani jeden den, a to jsem si tak krásně vybalila...jinak skříně nebyly na P1, jen věšáky na bundy a ty klasické nemocniční stolky...mně to jako důvod, taky přišlo hloupé, bundy jsme měly nakonec na těch věšácích, byla zimní období 🙂 , no a pro návštěvy už moc místa nezbylo a ostatní věci v tašce pod postelí..třeba je to na jiných pokojích jinak.. 🙂

gtver
12. led 2010

tak aspoň, že ten věšák 🙂 přece jenom, čekám porod každým dnem, takže bundu budu mít určitě 😀

kvetinka7
12. led 2010

Holky, oni nemaji vesak na pokoji? To snad ne 😀
Pred poradnou na chodbe by jim taky nejaky ten vesak na zdi neuskodil..mista tam moc neni,vsude horko a jeste si clovek hreje na kline bundu..

anninka
13. led 2010

Ahojky, tak vcera probehla dalsi poradna dr.Buben, byl moc fajn a milej...zadne vysetreni, rikal, ze je mrne uz zrale 😉 a ze je vag.vysetreni zbytecne, ze az priste. Tak se kouknul na monitor, ten podepsal a bylo. Tak zase pristi tyden v utery. Jinak me dost casto poboliva v podbrisku, jako pred ms....tak to se asi pripravuje telo...jsem zvedav kdy to propukne. Mate to nekdo taky?

Bride: presne jak pise tegina. Presne to co je napsane na netu.... s tim, ze nam rikala, ze si mame vzit s sebou treba hroznovy cukr nebo cokoladu.. neco co se rozpusti v puse. Ze tim muzeme doplnovat energii pri porodu. Kontaktni cocky muzeme mit behem celeho porodu, jen mame mit pripravene bryle a roztok v pripade, ze by nam to vadilo a nebo pokud by byl akutni cisar, ze si je musime predtim rychle vyndat. A jinak, ze doprovod muze kdykoliv odejit a zase prijit na porodni pokoj. .... a na nic co by bylo nejak zvlastni si vzpomenout nemuzu. Kdyztak se ptejte. Pokud to bduu vedet rada odpovim.

Kvetinka7: tak to je vtipny s tima vesakama 😀, uz vidim jjak jedu z porodnice v nocni kosili, protoze manzel zapomene privest moje obleceni... tak hlavne ze priveze pro mrnouska 😝 😀

anninka
13. led 2010

Jo a ja mam jeste jeden problem.. nejak jsem zmatena z navstevnich hodin na sestinedeli, prootze jsem si myslela, ze jsou od 13.00-19.00 a u vchodu u vratnice jsem se ted koukala a je tam premazana ta jednicka a nechana jen ta 3... takze jako od 15.00... coz se s manzelem asi neuvidime, protoze ten dela od 15.00 do 21.00. Nevite jak to tam je? Kdo tam byl ted naposledy????

gtver
13. led 2010

anninko, koukám, že ty poradny máme naprosto přes kopírák 😀

chichimera
13. led 2010

ahoj, ja jsem se vratila z porodnice pred tydnem: takze navstevy jsou od 15.00 do 18.00, na pokojich od 15.00 do 16.hodin a sestry to dost hlidaji a dodrzuji 🙂

opravdu, na pokojich na P1 je jen jeden vesak a zadna skrin 😝

gtver
13. led 2010

chichimero, asi nebudeš vědět, jaká byla aktuální situace v obsazení nadstardardů, co?

tinky111
13. led 2010

Ahoj, máte někdo zkušenost, jak je to s druhým porordem po císařském řezu v Podolí? Slyšela jsem, že maminkám dávají na výběr 😕

anninka
13. led 2010

Chichimera: tyyyy brdo, to je blbe. Ja teda doufam, ze se s nima pujde nejak domluvit, protoze jinak nas manzel opravdu neuvidi po celou dobu co budeme v porodnici ... buuuuuuuuu. Jak je doma? vse ok? byla si spokojena s podolim?

anicka164
13. led 2010

Anninko, před porodem jsme oba nespali, začala jsem rodit v noci. Po porodu se manžel jel domů vyspat a přijel až asi v sedm večer. Sestry nás nechaly povídat si na chodbě, nebyl v tom problém. Ale myslím, že je slušný se jich zeptat, už jenom proto, že na oddělení se zvenku dá dostat jenom s klíčema, takže musíš jít manželovi otevřít.
Ale úplně dopoledne to asi nepůjde, chodí vizity a to je na dlouho. Ale brzy po poledni věřím, že to bude ok.

chichimera
14. led 2010

Ahoj holky,

nadstandard za me byl jeden voln, byl za 2600 na den, coz mi prijde docela palka. dulezite je se ptat, kdy se uvolni a pripadne si ho zarezervovat.

rodila jsem nakonec cisarem a vim, ze pri druhem porodu nejsou tak striktni s prirozenym. Pokud maminka trva opet na cisari, tak vetsinou vyhovi. Alespon co vim od jinych maminek. Meri velikost jizvy po prvnim cisari a dle toho se take rozhoduji. Vetsinou vsak prihlednou k vasi volbe.

Ohledne navstev, kdyz poprosis sestry, tak urcite vyjdou vstric i v jinou dobu. Dopoledne to ale vetsinou nejde, protoze je opravdu hodne vizit, jak psala Anicka.

Celkove musim rict, ze jsem byla s podolim spokojena. Zacala jsem rodit prirozene, ale protoze mel malej omotanou pupecni snuru kolem krku, tak se musel udelat akutni cisar. Behem minuty bylo na porodnim sale asi 10 lidi, aby me prevezli na operacni sal a za 7 minut se malej narodil. Myslim, ze porodnice je to profesionalni.

Sestinedeli jiz bylo trochu horsi, nejvice mi vadily pouze dve sprchy na cele oddeleni, ale jinak v pohode. Dulezite je se porad ptat. Mne napriklad nikdo nerekl sam od sebe ani slovo ke kojeni. Tak jsem se nebala a ptala a ptala. Nektera sestra je sdilnejsi, jina i odsekla, ze k ni nepatrim. Vyhoda je, pokud jsi na pokoji s jinou maminkou, ktera ti muze poradit.

Celkove vzato, pokud budu znova rodit, tak urcite opet pujdu do podoli.

gtver
14. led 2010

chim, díky, pálka to je, mám dojem, že je to buď ten nejdražší nebo druhý nejdražší, ale co se dá dělat, hlavně ať je nějaký volný

kvetinka7
14. led 2010

Chichimero, na webu pisou 5 pokoju po 3, 6 pokoju po dvou- se spolec.sprchami a WC.
ja jsem z toho pochopila,ze kazdy pokoj ma svou vlastni sprchu..
Ty rikas,ze ma 11 pokoju[27 zenskych] dohromady dve spolecne sprchy??

gtver
14. led 2010

kvetinko, jojo, na šestinedělí je to společné 🙄 , vlastní mají jen pokoje na rizikovém těhotenství a nadstandardy

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru