Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

bl4nche
1. únor 2010

babara: ještě k těm kurzům a cvičení. Paní Mrkvičková, co vede předporodní kurzy, říkala, že na cvičení, co mají v Podolí, se taky zkouší dýchání. To jen pro doplnění 🙂

kvetinka7
2. únor 2010

ja jsem dychani u porodu vubec neplatnila, nejak jsem tento navod uplne vymazala z hlavy a taky jsem porodila 😉
automaticky a spontanne jsem po kontrakci tu bolest oddychla..,ale nejake psi dychani nikoliv 😝

babara
2. únor 2010

Diky holky, ja mam pocit, ze pri tech bolestech, uz jsem jich po 3 dnech mela fakt dost, mi nepomahalo vubec nic, ani manzel 🙂 az epidural 😵 sice jen na posledni 2 hodiny pred cisarem ale stalo to za to 😀

zzuzinda
3. únor 2010

Seb, neboj se. Mě odešla hlenová zátka v době termínu porodu a porod mi vyvolávali, když jsem byla přesně 42+0. Takže je to opravdu o tom, jestli je tělo a hlavně miminko připravené. V době těhotenství jsou sliznice hodně překrvené a citlivé, takže krvácení nastane poměrně snadno po vyšetření.
Pokud nemáš pravidelné zesilující se kontrakce, tak to na porod nevypadá. A i kdybys teď rodila, je to úplně v pohodě. 2 týdny před a po termínu porodu je to normální. Tak se drž a přeju ti snadný a rychlý porod a úžasné zdravé miminko. A neboj, zvládneš to, mysli na miminko.
Držím palce.
Všem moc gratuluju k miminkům.
Taky jsem rodila v Podolí, Adamovi je 20 měsíců a byla jsem náramně spokojená. Jen ten porod byl dost náročnej. Už jsem to popisovala. Po vyvolání a 12 hodinách kontrakcí jsme skončili na císaři a malej měl pupečník kolem krku a hlavy, takže byl celej šišatej, jak se tlačil a samá modřina a loupal se, jak byl přenošenej, prostě nejúžasnější miminko na světě🙂. Ale teď je to krásnej čipernej kluk - až moc.

babara
4. únor 2010

zzuzi, tak to gratulace, ja mela porod podobny, ale v Krci a trochu delsi, taky skoncil cisarem.

Nevite jak je to V Podoli s nastrihem? Nedela se tam preventivne, zajima je treba, zda rodicka pouzivla epi-no ci masirovala hraz? Rodila jste nektera bez nastrihu?

gtver
4. únor 2010

bab, nevím, jestli to platí obecně nebo záleží na koho u porodu narazíš, ale PA, která rodila mě, sice nakonec z nutnosti malý nástřih udělala, ale rozhodně ne preventivně 🙂

gtver
4. únor 2010

téměř do poslední chvilky to vypadalo, že to půjde úplně bez nástřihu , takže možné to tam je 😉

seb
4. únor 2010

já mám pocit , že PA Mrkvičková na tom kurzu říkala, že se nástřih nedělá u nich automaticky, tak snad ne

holky já byla včera na poradně v Podolí a dr. mě neprohlídla vůbec ani neudělala UZ, jen sem byla na monitoru a to mám těhucukrovku a vysoký tlak mi skáče, sem teda docela byla překvapená, prý mám přijít zas za týden, tak vůbec nic novýho nevím, ani kolik malej váží a jen sem se ptala jestli jako mě budou porod vyvolávat , jestli jako mi už nedá nějaký termín do kdy budou max. čekat , tak prý je času ještě dost 😕

poradte mi někdo, jak se má správně vyvařovat dudlík a lahvička ? jak dloho, jestli celý nebo to mám rozebrat a jak často ten dudlík, pokaždý, když mu ho vyndám nebo když ho někde odložím nebo jak ? 🤐 ... sterilizátor nemám

babara
4. únor 2010

Diky holky, to je povzbudive 🙂

seb, lahve jsem vyvarovala rozebrany, staci v pare, jestli mas tvrdou vodu, at se ti tam netvorej usazeniny, varit tak 5min. Jak casto - u miminka asi jednou denne.
Jinak je divny, ze te ani neprohlidla, ale do vyvolani casu dost, nebo jdes na cisare?

seb
5. únor 2010

babara: díky moc za radu a ty dudlíky teda mám hodit taky na pařáček ?
na císaře nejdu, prý vysoký tlak ani cukrovka nejsou indikací pro císaře (já ho trochu chtěla, protože fakt hodně špatně snáším bolest a ještě k tomu jsem stresař a jsem drobounká a nemám žádnou sílu), ale možná to tak stejně skončí

gtver
5. únor 2010

seb, dudlík jsem vyvařovala ve vodě přibližně 30s až 1 minutu (od chvíle, kdy to začne vřít)

kvetinka7
5. únor 2010

Me nastrihavali taky az na posledni chvili, kdyz uz byl malej skoro venku a ja uz nemohla.. o nastrihu jsem od 4.dne skoro nevedela.

Dudlik jsem hodila na 5 minut do varici vody.. 5min se v ni varil a pak jsem tam hodila na chvilku i krabicku,do ktere ho davam. Seb,prodavaji se i ochranne krabicky primo na dudliky. Chci si 1 koupit,az se dostanu ven 🙂

gtver
5. únor 2010

kveti, můj nástřih i sešití bylo tak dokonalé 😅 , že jsem o něm nevěděla vůbec, pořád jsem si říkala, že to ještě působí umrtvovačka, že se to teprv probere a ono nic 🙂 , ale pro změnu mě pořád ještě pěkně bolí kostrč 🙄

bl4nche
5. únor 2010

Babara: nedělaj ho automaticky. Ptala sem se na to paní Mrkvičkové. Nakonec sem se mu ale nevyhnula. Doktorka, co nás rodila, tvrdila, že by to prý bez nástřihu nešlo. Ale kamarádka porodila bez nástřihu, ale prý byla potrhaná vevnitř, takže jí pak stejně šili.

estrellita
7. únor 2010

ahoj holky, nevite, kdy vzdy maluji v Podoli? jake mesice to jsou? moc diky za info 🙂

nimuel
7. únor 2010

http://www.upmd.cz/

Tady maji souhrnne zaviraci dny v Prazskych porodnicich.

zuzkan
9. únor 2010

Není tu někdo, kdo má také termín aspoň přibližně stejný 13.2. a rodí v Podolí?

senja
11. únor 2010

Ahoj holky, uz jsem tu psala svoje zkusenosti s porodnici v Podoli, ale to bylo pred pulrokem, takze jeste jednou: Mam s tou porodnici spojene jen ty nejlepsi zazitky a stale mam nostalgicke vzpominky na svuj prvni porod, mile PA, lekarky a sestricky (az na par vyjimek mezi starsimi sestrickami na sestinedeli), lepsi porod bych si ani nepredstavovala, vratila bych to vse znovu 😵 Takze se nebojte, a hlavne nebudte zaskoceny (jako ja), jak je personal u porodu strasne mlady 🙂 Jsou moc sikovni, mili a profesionalni. Vsechno vam vysvetli a pomohou. Akorat nevim jak je to s porodnim planem, ja jsem nic neresila, nemela jsem zadne predstavy a nechtela nic sveho prosazovat, vsechno jsem nechala na personalu. Chtela jsem klasicky stereotypni "porodnicky" porod, atak jsem se plne podridila odbornikum, verila jsem jim a dobre jsem udelala, vsechno slo hladce, dokonce i bez lekare (ta dorazila az na zasivani hraze - s umrtvenim).
Uz se tesim az budu mit druhe dite a snad zase porodim v Podoli 😉

bl4nche
11. únor 2010

Senja: s tím mladým personálem naprosto souhlasím. Když se měnily směny, představila se nám nová mladá holka - myslela sem, že je to PA, ale když mi zasedla mezi nohy, došlo mi, že je to doktorka. No vypadala tak na 25 možná i míň 🙂 A malou nám pak na šestinedělí odnášela dětská sestřička, která vypadala tak na 18 🙂 A je fakt, že i MUDr. Urbánková na P1 je taky hodně mladá ...

nanai
11. únor 2010

Ahoj holky, já mám bohužel velmi špatnou zkušenost s poporodní péčí v Podolí. Popravdě by mě ani ve snu nenapadlo, že bych mohla mít tak příšerný komplikace, a že se z toho budu hrabat další 3 měsíce :(. Na porodním sále byli moc milí, lékaři i por. asistentky, ale protože po 36hod kontrakcí jsem se stále moc neotvírala, doporučili mi císařský řez, který jsem tedy opravdu nechtěla, ale co se dalo dělat. Nechtěla jsem ohrozit dcerku. Operovali mě ve spinální anestezii, anestezioložka úžasná, celé to proběhlo vcelku hladce, dcerku mi hned na sále ukázali. Až potud bez výhrad. Ale pak už bylo všechno špatně. Na JIPu byli tu noc vedle mne 2 akutní případy, takže jsem si po operaci ani na chvilku nezdřímla,a neměl na mne nikdo čas, protože jsem na první pohled neměla problém. Dcerku mi poprvé přiložili asi po 12hod. První vstávání bylo příšerné, ale to je asi normální, to že jsem ale měla co dělat abych nebrečela bolestí při každém pohybu i následující dny, a místo aby to bylo lepší, tak mě ta operační rána bolela postupně i v klidu, čím dál tím víc. Každý den jsem na vizitě i sestrám během dne opakovala že mi nepřipadá normální jak mě to strašně bolí, a že to bolí asymetricky-výrazně víc napravo-vždycky na to koukli, šáhli, řekli že to mám krásný, a tím to končilo. Takže mi klidně už 3 den dali dcerku abych se o ni starala, i na noc, a já byla ve stavu kdy jsem se 10 minut plazila podíél zdi na záchod a než jsem tam došla, myslela jsem že tu bolest nevydržím. Pomoc s kojením zcela minimální-to mi ale až tak nevadilo, byla jsem dokonale teoreticky připravená, takže jsem to zvládla i bez jejich pomoci. Každý mi říkal "to víte každý tu bolest snáší jinak", připadala jsem si jak totální hypochondr. Brala jsem na bolest Diclofenac čípek 4x denně, ale vůbec to nepomáhalo, jen mi to snižovalo teplotu. Přesto mě chtěli pustit 4. den po řezu domů, aniž by mi udělali odběr krve či kontrolní ultrazvuk, nakonec mě neochotně nechali o den dýll. Převoz domů byl šílený, dojít domů 2 patra bez výtahu mě málem zabilo . A pak už to šlo velmi rychle-doma jsem dostala vysoké horečky, rána mi v pravé polovině řezu praskla, a začaly se valit neuvěřitelná množství hnisu. Protože jsem nebyla schopna dojít kamkoliv k lékaři, navíc k Podolí už jsem absolutně neměla důvěru, kontaktovala jsem známé a léčila se doma. Antibiotika, převazy 5x denně, doma mi známá nabrala krev a udělala výtěr na kultivaci. o malou se staral manžel,i o mě/musel mě podpírat první dny i cestou na záchod/ já jen kojila. Až po týdnu jsem byla schopna dostat se ke svému gynekologovi, v té době jsem se odzvěděla výsledky-masivní hnisavá infekce bakterií rezistentní téměř na všechna antibiotika, v krvi 20násobně vyšší ukazatele zánětu než je norma..no nebudu to moc rozvádět, jen dodám, že otevřenou ránu v břiše jsem měla ještě skoro 3 měsíce, každý den jsem si to sama musela převazovat a vyplachovat. Hrůza. První 2 měsíce po porodu byly doslova peklo a já si hodně rozmyslím, jestli budu chtít další miminko....a kde ho porodím.

bl4nche
11. únor 2010

Nanai: tak to je mi moc líto. Až se mi nechce věřit, že tam byli něčeho takového schopni. Se mnou na pokoji ležela paní po císaři dvojčat. Když ji přivezli z JIPky na pokoj, pořád se o ni někdo staral a zajímal ...
Hodně mi tedy vadí to, že ignorovali tvoje prosby a ještě tě vykopli tak brzo ...

nanai
11. únor 2010

To je právě ten problém velkých porodnic-měli strašně narváno a tak nebyl na nic čas, prostě potřebovali nutně co nejdřív uvolnit postel :(. Mrzí mě to o to víc že porodnici jsem velmi dlouho vybírala, bydlím na malém okresním městě a protože jsem chtěla mít zajištěno že o miminko bude dokonale postaráno, odjela jsem měsíc před porodem k rodičům do Prahy, abych mohla porodit v Podolí, které mi bylo tolik sympatické a kam jsem se už ve 13. týdnu těhotenství registrovala..no, prostě smůla. Nemůžu říct že by byli nějak vysloveně protivní, většina personálu se chovala velmi slušně, nicméně péči o mě přesto dost zanedbali.Prostě nebyl čas, asi tam takových maminek které si stěžují na bolesti mají nad hlavu a tak těžko dělat všem nějaká podrobnější vyšetření :(. A mě bylo blbé tam dělat nějaký větší humbuk, nikdy předtím jsem operovaná nebyla a tak jsem si nebyla jistá jestli to třeba opravdu nemůže být normální, takové bolesti. Je mi jasné že jsou přetížení, navíc každý den mě viděl jiný doktor, možná kdyby tam byl pořád ten samý a slyšel mé stížnosti už několikátý den za sebou, tak by si toho víc všímal...těžko soudit. Ale vzpomínky na období po porodu mám teda šílené. Navíc bohužel i teď máme s malou dost problémů, takže mateřství si moc neužívám, ale to by bylo do jiného tématu.

keminek
12. únor 2010

nanai, to je mi líto, že ty první týdny a měsíce s miminkem, které jsou velmi náročné pro každou maminku, i když nemá po porodu fyzické problémy, jsi ty měla takhle těžké. Ještě ke všemu jsi jela speciálně do Podolí, ač bys to jinam měla blíž. To, že jsou přetížení, není omluva. Podej určitě stížnost řediteli ÚPMD, napiš mu to barvitěji než nám a pokud znáš jména lidí či aspoň popis a data, tak mu sděl toto. Stížnosti jsou třeba, jinak se nic nezmění a navíc tohle je teda síla.

Dalšího miminka se neboj, po roce bude lépe a lépe a porodit můžeš v Příbrami, Hořovicích, Havlíčkově Brodě, Vrchlabí a třeba i přirozeně. Uvidíš, jak to bude s tou jizvou. Zašla by sis na nějaké lepší kurzy do A-centra nebo do porodního domu U Čápa za Konigsmarkovou nebo Štromerovou, které jsou PA, odrodily pár desítek maminek i doma, ale mají 15-20letou praxi u Apolináře a v Podolí jako PA. Koukni i na další takové kurzy a přednášky třeba na Aperiu.
Já taky měla problémy, ač jsem porodila normálně, takže tě chápu. Sice ne zánět, ale zas mi museli opravovat šití špatně ušité, což je bolest jak prase. A hýbat nebo sprchovat či chodit na wc jsem se taky moc nemohla, i když určitě líp než ty.

keminek
12. únor 2010

Já právě u porodu měla PA i Dr kolem 40 a mlčely, neusmívaly se, dr. byla protivná. Na šestinedělí byly sestry protivné nebo v lepším případě zrychlené a neosobní. Milých tam bylo pár jedinců sem tam, ale celkově bych byla radši doma, odpočívat se tam taky moc nedalo. Tak je jasné, že je to velká porodnice s několika tisíci porody ročně. Logicky je dost lidí s nepříjemným zážitkem, i dost těch, kteří pocítili dopad fabriky naplno. Ale samozřejmě jsou i ti, kteří narazili na milé, hodné a ochotné lidi. Většina maminek názor nenapíše, to je pár lidí v poměru k počtu porodů.

keminek
12. únor 2010

A mimčo jsem kojila taky až po 9 hodinách, kdy mi ho teprv přinesli a to jsem byla po fyziologickém porodu. A to ještě na mou neústupnou žádost, protože původně ho chtěli přivézt až po 12 hod. Tzn. porodíš večer a přivezou ho druhý den kolem poledního. Všimla jsem si, že je to tam běžná praxe, ač i v tomhle případě záleží na směně atp.

gtver
12. únor 2010

Ono je to opravdu o lidech, jako všude, já mám s porodem i šestinedělím v Podolí dobré zkušenosti, pro změnu jdsem zažila horory v jiné porodnici při prvním porodu. A teď v jiné diskuzi píší na onu porodnici pozitivní zkušenosti, ktere se od mých liší o 180°. Takže člověk má asi jedinou možnost, doufat, že bude mít štěstí na normílní lidi, protože na blbce narazí opravdu všude.

babara
12. únor 2010

keminek, bezprostredne po porodu ti ho nedali prisat?
To me v Krci, hned po siti, na chodbe pri prevozu na JIPku na chvilku 😵

keminek
12. únor 2010

dali, ale jaksi to v té tlusté zavinovačce na stojáka neuměli, ani ke mně nemohl pusinou.. a pak už se o to nepokoušeli, vlastně jen na chvíli, že jsem houkla, než ho odvezli ze sálu, tak dětská sestra to nějak zvládla. Ale to bylo takový cucnutí. Mezitím ležel v postýlce a odtamtud jsme ho nemohli zvednout. Nechtěli.. a my jsme neznalí situace a práv neměli odvahu. To víš, že dneska bych si mimčo nechala podat manželem a prostě bychom to zkoušeli. Vždyť to mimčo se kolikrát přisaje na několikátý pokus, jedna šance kolikrát fakt nestačí.. 😖
gtver, asi tak.. já zas teď chci do menší porodnice, kde je klid a není to taková fabrika neosobní natřískaná.. i když po přečtení např. příspěvku od senji se mi taky nechce věřit, ale musím.. já zas tvrdím pravý opak. Jéé, já nevím, proč nejsou schopní se všude chovat slušně a usmívat se.. 🙄 Nevidím v tom problém a moc práce není omluva, to je takový argument na pěst (mluvím z vlastní zkušenosti, já bych ksichty neházela).

gtver
12. únor 2010

kemi, naprostý souhlas

seb
12. únor 2010

nanai: tak tohle je miminálně na stížnost, ne-li na žalobu, normální zanedbání péče ! 😠 , ale chápu, že do žaloby se člověku nechce, kort proti velkýmu molochu, ale stížnost bych teda poslala, klidně po půl roce, myslím, že by to pomohlo i tobě psychicky 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru