Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

babara
14. bře 2010

nimu, diky za info a blahopreji k holcicce. Porod byl ok? 4,27kg, to je dost 🙂

nimuel
14. bře 2010

Babara - porod byl spontánní, CS nikdo nezmiňoval a mně v tu chvíli nějak nenapadlo, že 4,27 je velký mimčo 🙂 takže jsem si řekla jen o epidurál, pro který jsem se rozhodla už předem. Akorát mi pak přišlo, že ty bolesti nikam nespějou, ale po urgenci u porodní asistentky mně zkontrolovala doktorka a píchli urychlovací oxytocin. Takže je lepší si o vše říkat předem (i ten epi, páč mají jen jednoho anesteziologa ve službě, tak ať s tím počítají předem). Rodila jsem v šest hodin večer, bolesti, co stojí za řeč jsem měla šest hodin (poslední hodina "tlačicí" je teda peklo na zemi), sakumprásk to bylo 11 hodin od odtoku vody. Takže pohoda 😎

Jo a taky jsem si řekla o umrtvovací injekci pro šití, kterou i přidali, když jedna nestačila. Fakt se snažili. A paní doktorka, která mně pak šila si dala opravdu záležet, hned po porodu jsem mohla sedět. Stát teda až pozdě v noci, ale to bylo únavou.

sambucca
17. bře 2010

Ahoj holky, ja budu urcite rodit v Podoli, mam tam uz nekolik let bajecnyho pana doktora Hanacka, takze me jina varianta ani nenapadla. I kdyz nepopiram, ze i samotny odbery a ultrazvuk a dalsi vysetreni mi prijdou jako porod 🙄 posilaji vas z patra do patra, porad neco chybi, vsechno je komplikovany a kdyz tam stravim min jak tri hodiny beru to zazrak - to i pred tehotenstvim). To nemluvim o tom, ze Podoli je znamy tim, ze v nem "malujou". Pisu schvalne v uvozovkach, protoze kdyby se tu daly dohromady vsechny holky co byly i pres registraci odmitnuty z duvodu "malby" na porodnich salech, asi by to bylo na zalobu...

babara
17. bře 2010

nimu, a ktera doktorka te rodila (sila)? dik

nimuel
20. bře 2010

Babaro, já si to nepamatuju, ale manžel myslí, že doktorka Líbalová (jestli tam někdo takový pracuje 🙂 ). Před ní na příjem byla doktorka Urbánková.

keminek
22. bře 2010

Líbalová ordinuje na Praze 6, gynda se jmenuje Levret. Střídá se s Čepickým. Ten je takový, že všechno ví nejlíp 😝 Ví toho dost, ale má takový svůj projev (viz www.znamylekar.cz), ale Líbalová je milá 😉 🙂 To kdybyste jí chtěl někdo vidět už před porodem 😀

monjie
22. bře 2010

ahoj damy, ja se vratila z podoli.. byla jsem tam tyden v 38tt jeste me pustili domu, rikali ze vyvolavat zaplat panbu jeste nebudeme🙂 jinak na P3 vsichni strasne ochotni! sice jsem teda lezela 5dni na cekacim pokoji takze 5rodicek klidne za noc:D ale jinak az na monitor 6krat denne a to jeste moje slecinka je strasny sidlo, takze jsme to natacely misto 40minut minimalne hodinu🙂 ale byla jsem spokojena, 3krat jsem si prohlidla porodni saly tak aspon vim do ceho jdu. Jinak urcite je dobre mit vyplneny epidural a pokud mate naplanovany nejaky Vas porodni plan, pak se toho asi uz moc mezi kontrakcema sepisovat neda🙂 no za 14dni se chystam rodit, mela jsem z toho nocni muru.. ted kdyz vim do ceho jdu🙂 tak se ani nebojim. Personal opravdu spickovy, zkusenosti, a pristup na urovni!🙂 a jeste mezi nami, myslim ze je nadstandard zbytecny, teda pro me prvorodicku, budu rada, kdyz se bdu moct podelit s pocity a taky ze mi spolubydlici poradi nebo pohlidaji kdyz pujdu do sprchy🙂

bl4nche
22. bře 2010

Monjie: taky sem si loni v Podoli pobyla jeste pred porodem. Ve 34. tydnu sem mela nejake problemy. Protoze meli ale na rizikovym plno, soupli me na jeden z porodnich pokoju ... tri dni sem to tam poslouchala ... odchazela sem slusne vyklepana a zdesena, ze to prece nemuze bejt tak hrozny. No holt nektery rodicky hodne vyvadely a bylo to pekne slyset ... ale nastesti pak vzdycky zaclo brecet mimco a bylo to dobry 🙂

bramburka
22. bře 2010

holky a kde se vyplnuje epidurál? no snad se dočkám poradny a tam si to kdyžtak vyplním...

bl4nche
22. bře 2010

Bramburka: nez pujdes do prvni poradny, v kartotece ti udelaji kartu a pridaji ti k tomu i dalsi papiry, vcetne toho o epiduralu.

anicka164
22. bře 2010

bl4nche: Ty jsi něco slyšela? Já vůbec nic, ale možná to bylo tím, že v kontrakcích to člověk tak nevnímá. Ale je fakt, že MM říkal, že jednou něco trochu zaslechl, ale fakt jenom málo. To, že nic neslyším jsem brala jako největší plus té porodnice, třeba u Apolináře bych kvůli tomu fakt rodit nechtěla (připadá mi, že pak nemám žádný soukromí...).

bl4nche
22. bře 2010

Kdyz sem tam ty tri dny lezela, tak sem nerodila. Byla sem tam tak rikajic na pozorovani. Porod prisel az o skoro 6 tydnu pozdeji. A mas pravdu, kdyz uz clovek rodi, nevnima moc, co se deje vedle ... ale pokud si pamatuju rozpis pokoju, vedle stejne nikdo nebyl ...

weri1
25. bře 2010

Ahoj holky,mám dotaz.V porodnici si můžeš vybrat kdo tě bude rodit?

bl4nche
25. bře 2010

weri1: zajímavý dotaz. Obávám se, že jen v případě, že když si daného doktora zaplatíš ...

weri1
26. bře 2010

bl4nche: to nevadí,já tady v porodnici stejně nikoho neznám 😀 Ale děkuji za odpověď.Nějak ten čas rychle utíká,nedávno jsem zjistila,že jsem těhotná a teď už jsem za půlkou 🙂

sambucca
26. bře 2010

bl4nche: to jde? mam v podoli svyho gynekologa a rada bych rodila u nej - to se domlouvas s nim nebo na kartotece? Diky

furaha
26. bře 2010

ahoj. tak já byla v Podolí zatím jen v poradně. doktorka tam měla studentku, bez varování, natož svolení ji nainstruovala, aby mi také ohmatala čípek. v minulosti jsem brala pár měsíců antidepresiva - tak mi oznámila, že budou zastavovat laktaci. ani se mě nezeptala, co si o tom myslím. odešla jsem v slzách a s pocitem, že chci rodit doma. máte někdo takovou zkušenost? respektují porodní plány? neplánovala jsem ho psát, ale po té poradně jsem fakt měla jsem pocit, že se mnou zachází jako s věcí a pokud se nebudu bránit, tak se se mnou nikdo bavit nebude.

keminek
26. bře 2010

furuha, jestli tě to uklidní, tak jsem též měla ten pocit (vyžrala jsem si to teda jak u porodu, tak na šestinedělí 😒 někdo si to vyžere, někdo naopak vůbec ) Porodní plán si sepiš určitě, ať bys šla rodit kamkoliv. Až ho sepíšu komplet, pošlu ti ho klidně do IP.

furaha
26. bře 2010

Ahoj - moc dík za reakci. Plán už tady smolím a holt se budu muset obrnět. Jen tady čtu, jak jsou všichni spokojení, tak jsem si připadala jako blázen. Nechtěla jsem tam jít s požadavkama, chtěla jsem se domlouvat a hlavně být v pohodě - ale paní doktorka se vůbec nesnažila domlouvat se mnou! Vyděsilo mě to. Ráda se na tvůj plán podívám - taky pošlu svůj, uvítám podněty

keminek
26. bře 2010

furaha, jak jsem zmínila.. 4000 porodů/rok a na internetu pár reakcí. Pozitivních, negativních, smíšených. A všechny pravdivé.
podněty zatím takto:
http://www.dula.mysteria.cz/images/Stare_dobre_...
(jen ten klystýr nechci, nepříjemná představa + pak se to tam může jaksi rozstříknout 😅 , chci yal)
http://www.porody.net/cms/index.php?option=cont...
http://www.aperio.cz/porodnictvi/infomaterialy....
Penny Simkin - Partner u porodu (kniha pro porodní plán jak dělaná + vyčerpávající odborné info pro laiky)

bramburka
26. bře 2010

Furaha, byt tebou určo bych šla spis do Krče nebo jine mensi porodnice. Navic je tam laktační liga, ta by se určo zastavila nad tim, ze by ti bez duodu zastavovali laktaci!!!

bramburka
26. bře 2010

Keminek, ja budu určo pozadovat bez nastrihu!!! páč si myslim, ze u mě to byla lenost asistentky a mladeho doktora a ja s tim mela strasny problemy

furaha
26. bře 2010

holky dík za podporu a materiály. No sehnala jsem papír od doktora, že kojení doporučuje, tak to snad dobře dopadne. Budu mít porodní plán a doprovod, který je asertivní a při smyslech. Ale mrzí mě to, narušuje to pocit bezpečí a pohody. Mám obavu, že na změnu porodnice je už pozdě, dám tomu ještě šanci, teď už budu připravená

keminek
26. bře 2010

bramburko, já ho taky nechci. Mně to zas moc utáhli, takže jsem musela jít na vyndavání po týdnu, protože kdybych měla čekat, až se to vstřebá, tak bych snad vykvetla, jak to strašně řezalo při každé sprše, wc a jak jsem se nemohla skoro hýbat.
Šlo jen o určité stehy, ne o všechny.

furaha, čas ještě máš. Ale zas se tím nenech tlačit, že se musíš rychle rozhodout. Prostě uvidíš. Já tentokrát vybírám mezi mimopražskými, do těch není potřeba registrace (ač ta ve skutečnosti není potřeba nikam). Neratovice, Hořovice..(?) Zatím nevím.

bramburka
27. bře 2010

Keminek, me to taky prave moc utahli jeste si PA libovala, ze hodne utahuje! děs

Furaha, sla bych bejt tebou opravdu jinam, nebudes z toho mit dobry pocit, svagrova obe deti rodila v Neratovicich na nadstandartu a byla max. spokojena, ja to neresim, pujdu sem, páč to mam blizko, ale mit problem tveho typu, sla bych do mensi porodky,

kamikadze
27. bře 2010

Keminek - moc se mi libila ta cast o tom, ze nastrizeni hraze je prevenci pred natrzenim asi takove jako kdyby si kuchar urezal spicky prstu, aby si je pri krajeni neporezal... 😀 Hezky jsem si pocetla, diky.
Ja jsem taky registrovana do Podoli.

tegina
29. bře 2010

Furah, prosím Tě, jak se jmenovala ta dr. Nerada bych ji chytla 🙂 . Já pokud to půjde, půjdu opět k Zikmundovi. Sice toho moc nenamluví, ale jeho kontroly jsou zcela bezbolestné..

anicka164
29. bře 2010

K těm medikům při vyšetřeních - je fakt, že u Zikmunda na kontrole jednou stála v rohu nějaká holka, celou dobu mlčela, nejdřív jsem si jí ani nevšimla, až když jsem odcházela, tak jsem si všimla, že má na plášti pověšenej ISIC. Přišlo mi divný, že mi nic neřekl, ale protože mě nevyšetřovala a vlastně ani nic neviděla, tak jsem to neřešila.
Chudák Furaha to schytala víc ☹ Myslela jsem, že mají povinnost se tě zeptat, jestli souhlasíš, zvlášť, když to není fakultní nemocnice (v Motole mají v kartotéce napsáno, že jestli ti to vadí, že to máš říct rovnou a napíšou to do karty).
V porodním plánu jsem pak měla napsáno, že mediky nechci a ráda bych co nejmíň lidí u porodu a to 100% dodrželi, celou dobu PA, jenom nakonec navíc doktorka a doktorka pro Mikuláše. Ten plán fakt doporučuju, aspoň v mém případě ho fakt dodrželi.
A pokud něco nechcete, tak to hlašte předem. Když jsem přenášela, měla jsem panickou hrůzu z Hamiltona a vždycky na kontrole jsem hned říkala, že si ho nepřeji. Doktor, který mě vyšetřoval řekl, že ok, a taky to dodržel. A našel si i čas, aby mi vysvětlit, co napsal do těhuprůkazky.

furaha
29. bře 2010

no já sepsala ten porodní plán - díky Kemínkovi za inspiraci a podklady. taky jsem volala do Neratovic. Prostě tam pak můžu přijet. Takže ještě zkusím to Podolí a uvidím. Ale je fajn, že můžu i na poslední chvíli prostě jet jinam.
Anicka - teď už taky budu hlásit předem co jo a co ne, jen nejsem zrovna bojovnice, z doktorů mám strach a respekt a fakt mi přijde šílené se muset bránit.
tegina - nějak od V, je to vyšetřovna 1. Votavová?

monjie
30. bře 2010

Damy mam tesne pred porodem, ma smysl porodni plan? a kdo mi ho pomuze vyplnit? a nevite kde ho stahnu? diky moc!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru