Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

romcatko
14. dub 2010

Brambůrko, tak alespoň "cvičný nácvik" 😀 ale jen ať si u tebe mimčo ještě pár dní počká.
CHci se zepta, setkali jste se někdo s Mudr. Heřmanem?
a děkuji všem za rady, budu to tu průběžně sledovat - mám ještě pár měsíců čas 🙂

mikulka
14. dub 2010

Košile jsou volně k dispozici.... Já si je brala, abych nešpinila od krve vlastní.,
😉

sambucca
16. dub 2010

holky a rodila nektera z vas u pana doktora Hanacka? diky

seb
17. dub 2010

ahoj maminy,
tak já v Podolí rodila koncem února a na oddělení, kde jsem byla teda erární košile k dispozici nebyli a to ani na nadstandardu, kam se pak přešla z pokoje obyčejnýho, kam mě šoupli k číňance (nebo vietmance, čert ví), za kterou tam chodilo denně 10 čínských příslušníků rodiny, při jídle hrozně mlaskala a v noci chrápala jak chlap, nekecám !
sítovaných kalhotek dostanete 5 ks, na nadstandardu jsou volně k dispozici, vložek je na chodbě kolik chcete, určitě si vezměte vlhčený ubrousky a plenky na miminko, mě je dovezl přítel druhý den a v pohodě
u porodu všechny PA byli fakt super, hodný a snažili se pomoct při bolestech nacházet různé polohy apod. aby ulehčili

romcatko
17. dub 2010

Ahojky Seb, a na kterém jsi byla oddělení? Je ještě něco, co bys doporučila vzít a nemají napsané v seznamu? Jak je to s tím oblečením pro mimi? Jsem ráda, že na PA samá chvála.. a Mudr? Díky za odpevědi, 🙂

babulaka
19. dub 2010

ahoj holky,omlouvám se,že vám lezu do diskuze,ale mám pár poznatků z Podolí. Rodila jsem 8.4. (6.4. mě pustili z rizikového, kde jsem ležela týden kvůli vysokému tlaku a hrozilo mi vyvolávání porodu). Na rizikovém jsou úžasné sestřičky i lékaři. 8.4. ráno jsem naběhla na příjem s tím, že mám opět vysoký tlak a "asi" poslíčky - žádné pravidelné stahy, prostě si to lítalo 8 min, 5 min...na příjmu byla moc hodná sestřička, natočila mi monitor a prohlásila, že rodím🙂 paní doktorka mi oznámila, že jsem otevřená na 6 cm a jde se rodit (dost mě to překvapilo, protože jsem prvorodička). Epidurál už nepřicházel v úvahu,ale mně to bylo jedno, dalo se to snést. Než jsem došla na porodní box,branka zašla úplně. PA byla výborná,sedla mi hned na první pohled,radila, pomáhala, povzbuzovala.Jen jsem měla strach,aby to manžel stihl,protože ho poslali zaplatit přítomnost otce u porodu,což je před 8 ráno hrozný problém.Ale nakonec jsme to zvládli.Po porodu mě dali na P2,kde jsem nenarazila na žádnou nepříjemnou sestru (čehož jsem se dost bála). Manžel mi druhý den zařídil nadstandard (pokoj za 700,-, není v rámci oddělení,ale je tam telefon,kterým si zavoláte sestru,když něco potřebujete-volala jsem pořád).Na běžném pokoji i na nadstandardu byly vložky i kalhotky k dispozici,oblečení pro mimi taky a košili mi taky nabídli.Jen plínky pro mimčo se druhý den docela hodí.Nebojte se ptát-klidně pořád dokola,když víte,že vám něco může pomoci (mně např.kloboučky na kojení), trvejte na tom. A ještě - brala jsem homeopatika arnica montana,možná i proto byl porod rychlý.
Doufám,že jste přežily ten dlouhý příspěvek.Pokud se budete chtít na něco zeptat,sem s tím.

janulka21
19. dub 2010

Ahojky holky, můžete mi, prosím říct od kterého týdne se chodí na kontroly do Podolí? Zatím chodím ke své gyndařce a jelikož jsem v Pdoolí zaregistrovaná k porodu 2.7. ráda bych tuhle infošku věděla. Díky 🙂

sambucca
19. dub 2010

janulka21: ja myslim ze to zalezi hlane na tvy pani doktorce, kdy te do podoli posle, ale netusim - ja ma doktora odjakziva v Podoli 😉 kdyztak si tam zavolej 😵

aktaka
19. dub 2010

Janulka, mě v podolí objednali na první poradnu v 37tt a tak mi i paní říkala, že berou až od tohoto týdne

babara
19. dub 2010

janulka, jj, od 37tt, nebo i pozdejs, jestli tvuj gynekolog ma monitor.

babulaka, kde se daji ty homeopatika sehnat? v normos lekarne? A odkdy se maj brat? A ten nadstrandard je celkem levny, myslela jsem ze maj i pres 2000/noc.

janulka21
19. dub 2010

Holky, děkuju za upřesnění 🙂 Do 37. týdne mám ještě čas 🙂 Moje G právě monitor má, takže v tom 37. týdnu to bude akorát.

babulaka
19. dub 2010

babaro, homeopatika jsem koupila normálně v lékárně, měli by je mít i v Podolí,já je kupovala na Andělu. Začít můžeš cca 14 dní před porodem. Nadstandard je nejlevnější za 700,-, pak už jsou dražší, pro mě byla ohromná výhoda, že tam mohl manžel i spát a pak - samostatná koupelna. Ty na odděleních bohužel nejsou zrovna čisté.

bramburka
19. dub 2010

No ja bych taky sla do nadstandartu, nemusi tam se mnou manzel spat, ale muze za mnou na pokoj po 15h, že...

bl4nche
19. dub 2010

Jestli je jeste neco, co s sebou vzit a nebylo to psany, tak jidlo. Protoze od obeda do vecere je dlouha doba. Na chodbe (aspon na P1) byla lednicka, kam sme si davaly jidlo (sunka, syry, apod.). Na chodbe je pak volne k dispozici caj, mleko, chleba a rohliky. Drzim vsem palce!

gtver
20. dub 2010

babaro, ty ceny nadstandardů jsou cca od 700 Kč do asi 2800 Kč, já měla za 2100 Kč/noc. Jen bych upozornila, že fota nadstandardních pokojů, co má Podolí na webu, už neodpovídají zela skutečnosti (vzhled pokojů)

tegina
20. dub 2010

Ahojte holky, Babaro, chtela jsem se zeptat, jak dopadlo změření jizvy? Pomohlo rozhodování. Já jsem šla předčysně do poradny, říkali mi, že se mám rozhodnout sama, jizva se měří až v tom 38. Já vůbec neví, chci rodit normálně, ale mám i dilema s tím, že termín mám 10., přenášet se nechává, a od 13. se maluje. Porodnici hledat v této situaci by se minechtělo 😒

babara
20. dub 2010

tegi, psala jsem to asi do jine diskuze: jizvu mi zmerili v nejtensim miste 4,6mm, odhad mimca v 37+4 byl 2921g, takze pokud nebudu zas prenaset nebo nebudou komplikace, budu rodit normalne. Ale zatim se teda nic moc nedeje, CS sice lepsi - uz 6, ale ani zadni poslove 😒 zaskrtla jsem, ze souhlasim s norm.porodem v pripade, ze se rozbehne spontanne, i s protrzenim vaku blan (+oxytocin asi, je to bezne), ale ne s vyvolavacimi prostaglandinovymi tabletami, to by mi ani neudelali, vzhledem k tomu, ze ani u predchoziho porodu to u me nemelo uspech. Minule se me ptal, jestli jsem si to nerozmyslela 🙂
Ja mam taky strach, ze skoncim jinde, minule tam bylo tolik tehuli, ze se bojim stopstavu, kdybych souhlasila s planovanym cisarem, tak me vzit musi..

uvazuju nad tim ricinovym olejem, nevite nekdo kde se da v Pze sehnat?

tegina
21. dub 2010

Ahojky Babaro, díky za odpověď. Tak jizvička ti vyšla naprosto ok, že jo. Někde proběhlo že by měla být nad ty 4mm.Váha miminka vypadá taky ok. Držím pěstičky. Jinak píšeš, že pokud nebudeš přenášet..mně dr. říkala, že se v Podolí přenášet nechává, i když jsi po sekci a chceš rodit normálně. Tobě řekli něco jiného? Asi by mě moc nepovzbudilo, kdyby se mě dr. ptal, jestli jsem si to nerozmyslele. Já jsem těžko rozhodná ve všem, tak by mi to vrtalo v té mé makovici...Já mám dr. , ptala jsem se na těch 17 měsíců, to řekla, že nevadí, asi nechám to rozhodnutí až po změčení jizvy..to chce dělat až mezi 37 a 38tt.Jinak vidíš, já tu řeším malování a na stop stav, jsem vůbec nemyslela...on je ale člověk rád, že se nějak rozhodl, a nechce samozřejmě k tomu myslet na to že by měl ještě putovat někde mezi porodnicemi 😒

babara
21. dub 2010

nevim, jestli by v pripade tenke jizvy a zvoleneho cisare nechali prenaset, takhle by to melo byt v pohode normalne porodit, jestli se ovsem prckovi bude chtit. To vis, taky me to trochu vrtalo v hlave, kdyz se minule zeptal, jestli jsem si to nerozmyslela. Ale tak jednoduse se zase vzdat a jit na cisare nechci, takze to tak nejak nechavam osudu, bud se to rozbehne, nebo ne. Treba ma prcek zase nejaky duvod proc se mu nechce (predtim to byl pupecnik nekolikrat omotanej). Ale termin mam az v nedeli, tak jeste tak pozde neni 😉

tegina
22. dub 2010

Babaro budu na tebe myslet, pak dej vědět průběh. Určitě to zvládnete.Já jsem s dr. mluvila krátce, příště tj. za 14 dní se ještě poptám. Jinak ta tvá jizva je považována za tenkou. Víš, kolik jsou hodnot,a by to tak nebylo?

aktaka
22. dub 2010

ahoj holky

mohla byste mi, prosím, některá napsat, co všechno se dělá při první poradně v podolí? čeká mě třeba už i monitor nebo na ten se objednává? v úterý jdu poprvé, tak ať vím, co mě čeká 🙂 děkuju

tegina
22. dub 2010

Dole v kartotéce by jsi si měla založit kartu, pokud ji ještě nemáš....mně ji dali do ruky. Sedneš nahořev 1.patře před poradnou , sestry vycházejí a řeknou si někdy o karty...jak která je vstřícná 😒 přijdou do skontrolovat. Někdy jim ji musíč přímo vrazit do ruky, určitě sama neklepej.. 😀 Potom volají podle jmen, vevnitř změří tlak, zeptají se na váhu a řeknou ti, před které dveře máš sednout..no a tam čekáš na prohlídku. Poprvé sepíšete anamnézu, mě vždy kontrolovali i dole, na příště tě objedná i na monitor, plus poradna. A zase to samé, bez kartotéky 🙂

aktaka
22. dub 2010

Tegi, děkuju. kartu už bych měla mít připravenou, byla jsem si tam platit kurz a otce u porodu, paní říkala, že na poradnu už rovnou nahoru. tak doufám, že to tak opravdu zafunguje 😅

babara
22. dub 2010

tegi, nevim jak jsou ty hodnoty, jen vim, ze pod 3 (3,5)mm rodit normalne nedoporucuji. Tak 4,6 je jeste tenka? Dnes mi sestra rekla, ze je dobre, ze jdu rodit normalne, a ze no jo, vzdyt mate krasnou jizvu, tak jsem myslela, ze je to dost 😕 Jinak CS uz mam 9, ale jinak pry nic, asi je mimi jeste dost vysoko a jsem uzavrena 😒

Jinak me objednali ted na nedeli na monitor, protoze to mam termin, ted budu chodit 2x tydne, pak mam jit na porodni sal (poradna nefunguje), aby to zkontrolovali, ale nevim, jestli me tam budou kontrolvat i vnitrne, nevite nekdo, neprenaseli jste taky??? Jak to chodi o vikendu..

aktaka, presne jak pise tegi, na prvni poradne ti jeste monitor nedelaj, az na tech dalsich. Ja tam vzdy stravim tak 2 hodiny. Jeste kdyz ti sestricka vezme karticku, da ti papirek na moc, ten ji pak ukazes po te co ho namocis.

gtver
22. dub 2010

pozor, většinou monitor na první poradně nedělají, ale klidně mohou, záleží i na tom, v jakém týdnu tam jdete a jaký máte odstup od posl. monitoru (pokud vám ho dělal váš gynekolog)

aktaka
22. dub 2010

holky díky
já doufám, že mě aspoň prohlídnout, už v 33tt jsem měla CS3, tak bych ráda věděla, jestli se to nějak moc neposunulo vpřed

tegina
22. dub 2010

Babaro, právě na tu jizvu jsem se ptala. Mně ty hodnoty přišly krásné, navíc ještě píšeš, že je to v nejtenčím místě. Jen jsem nevěděla, pročby tě nenechali přenášet, když mně říkali, že nechávájí, navíc je to v tom papíře. Ale podle toho jak píšeš, tak kdyby jsi náhodou přenášela, tak budeš chodit co dva dny..CS máš taky krásné, akorát už jsem z toho trochu jelen. Nahlídla jsem do diskuse, kde píšou, že to až tak nic neznamená, ale podle mě to ukazuje na přípravu cest. Já mám stejně jako Aktaka ve 33tt CS 3, dali mi magnesium. Co říkali tobě aktako?Jinak když jsem s tím šla na kontrolu do Podolí, tak mi tam doktorka řekla, proč mi můj gyndař dělá už v 32 tt monitor, že mi to zbytečně dráždí dělohu 😉 tak co dr. to fakt jiný názor.

aktaka
22. dub 2010

Tegi já taky dostala magnesko, 3x1 a dr mi řekla klidový režim, že je to nález dobrý až tak pro 36tt. akorát tedy ten klid mi moc dodržovat nejde, pořád něco uklízím a chystám 😅

bramburka
23. dub 2010

baru, já tam byla nahore na pododním sále, jak jsem tam jela na ten planej poplach, a nejdriv me vysetrila, pak UZ a pak pmonitor, za pul hodky jsem byla venku.

babara
23. dub 2010

Dik za info, bram.

To CS samo o sobe v tomto tydnu asi nic moc neznamena, kdzy se k tomu nezacnete otvirat. Myslim, ze takove veci jako malinik, sperma, zabiraji jen na ten cipek, ale ze by primely dite sestoupit, to asi moc ne 😒

Tegi, ja jsem to asi myslela tak, ze kdyz je jizva ok, tak prenaset nechaj, to jo, ale nemuzou pak vyvolavat (aspon u me radeji ne), takze v tom cca 42tt asi udelaj uz planovanyho cisare. Ale kdyz se s nima dohodnes na cisari, nebo mas tenkou jizvu, tak to udelaj cisare driv asin, to prenaset podle me nenechaj.

Monitor drazdi delohu? To je zajimave, tak to ja jich chci vic 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru