Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

anicka164
23. dub 2010

Babaro, když jdeš na ten monitor o víkendu, protože přenášíš, tak na příjmu u porodních sálů ho jenom zkouknou, napíšou tam ok a jdeš domů. Já ani nešla dovnitř.
Vyšetření ti dělají, když přijedeš, že se něco děje, tak aby věděli... A asi by tě i vyšetřili, kdyby se jim něco nezdálo na tom monitoru.
PPP (Přeju pěkný porod)! 🙂

babara
23. dub 2010

Dik, anicko, to je divny, v Krci kdyz jsem prenasela, tak to byla normos poradna, a UZ byl samozrejmosti. Zvlastni, ze nekteri v Podoli maj UZ a nekteri ne. Jak by zjistili, kdybych mela malo plodovky nebo spatnou placentu, z toho zacinam byt teda trochu nervozni 😠
Co se da zjistit z monitoru, jen kdyz je na tom dite spatne (coz uz by asi bylo pozde), nebo jestli uz nejsou kontrakce, ne? nebo jeste neco?

bramburka
24. dub 2010

srdeční akci, kontrakce a pohyby miminka. Zjistějí.

tegina
27. dub 2010

Babaro, doufám, že to v neděli vyšlo 🙂

bramburka
27. dub 2010

jen pro vaši info, Baru porodila v pondělí ve 13h, holčičku, Táňu, bez epi a normálně!

sambucca
27. dub 2010

Blahopřeju!!! Táňa je krááááásný jméno 🙂

tegina
28. dub 2010

Babaro, blahopřeji ke všemu. K tomu, že vyšel páreček, zdravé holčičce a ke správnému rozhodnutí, které jsi zvládla 🙂 .

anicka164
28. dub 2010

Babaro, velká gratulace! Ať se vám daří!

tegina
6. kvě 2010

Babaro, až bude trošku času, těším se na příspěvek o porodu 🙂 , možná aktuálnější v tématu od nikky. Mějte se krásně.

babara
6. kvě 2010

Ahoj, moc diky, holky.
Porod byl relativne rychlej, den po terminu, v noci (po sexiku) mi zaclo bolet bricho, intervaly nevim, ale moc jsem nespala, manzovi jsem to rekla az rano, kolem pate, to uz mi prislo, ze uz to muze byt tak po 5min, zkusila sem vanu, neprestaly, porad byly po 4-5min, ja porad myslela jestli to nejsou poslove, ze by to bylo takhle hnedka po 5 se mi nezdalo, ale bolelo to teda uz hooodne. KOlem sedme jsme se teda rozhodli jet (problem s hlidanim, museli jsme vzit s sebou maleho, tak jsme cekali az se vzbudi), tak jsem se dobalila, no jeste pred cestou jsem uz teda zacala zvracet, v aute to teda bylo maso, pondeli, celkem zacpa, trvalo nam to 3/4hodiny, mozna vic. Na prijmu mi to prislo uz mirnejsi, ptali se me na jizvu, ale ja nevedela, jestli me boli, rano mi prislo, ze jo, ale nebyla jsem si jista, tak me jeste poslali na UZ. No tam mi to nemohli zmerit, pacjsem mela prazdnej mocak, i kdyz jsem pila, zacala jsem totizzaszvracet, kontrakcezacaly silit, mala mezitim sestoupila do panve. Chtela jsem epidural, ale nezse to vyresilo, uz bylo pozde, na sale jsem stravila asi jen 3 hodiny, mozna min, bolesti teda poradne, ale zadne komplikace. Na jizvu behem porodu jsem si nevzpomnela.
Jo v nedeli jen dra zkoukla monitor, nijak me nevysetrovali.

JInak k Podoli, byla jsem na P2, nic moc, sestra kazda jinou teorii, prvorodicky z pokoje byly celkem nestastne, my byly v pohode, nepotrebovali jsme s nicim moc pomoct, ale chtela jsem moc domu, nastesti me pustili driv, ve CT, nejak se jim to zaplnilo. blby ze navsetvy jsou jen od 3 do 6 :(
Porodni saly jsou super.

gtver
6. kvě 2010

barčo, veliká gratulace 😵 😵 😵

eirin
6. kvě 2010

Babaro, i já moc gratuluju k holčičce 😵

bramburka
6. kvě 2010

ty navstevy propláču, to je málo od 3-6 ☹ ach jo

eirin
6. kvě 2010

Taky mi ty hodiny přijdou dost málo. A kdy si myslí, že ti naši chlapi pracují? Budu ráda, když manžel dorazí na pátou. Tak snad jen doufejme, že vše bude v pořádku a půjdeme brzy domů... 😉

gtver
6. kvě 2010

Xeni, hlavně kvůli nim jsem si vzala nadstandard, je to fakt málo ☹

bl4nche
6. kvě 2010

Pokud nenatrefite na nejakou megeru, ktera vas vyzene, daji se navstevy i driv nebo i pozdejc. Mne prisla kolegyne z prace na navstevu v pul sedme a nikdo si ji ani nevsim. Byla se mnou na pokoji, druha maminka sedela se svou navstevou venku na chodbe.

eirin
6. kvě 2010

Bl4nche, díky, to rády slyšíme 😉 Na kterém jsi byla oddělení?

kapr
7. kvě 2010

Ahojek holky,
asi jste to už několikrát probíraly, ale prosím o radu a pomoc. jak je to v Podolí s partnerem u porodu?
Na předporodní kurz nepůjdu tak jsem z tabulky pochopila, že se platí 1000 kč za účast při klasickém porodu a 3000 kč za přítomnost u císaře?

jesterka09
7. kvě 2010

Ahojda holky,

co se týče Podolí, tak předporodní a porodní péče je tam naprosto úžasná, ale to 6N je děs.. Můžu doporučit nadstadartd a pak budete odcházet s tím nejbáječnějším pocitem 😉 Určitě bych tam chtěla rodit znovu..

Co se týče toho, že nechávají dlouho rodit a pak třeba vezmou na císaře, tak to je asi všude, protože přirozený porod je přirozený porod 😉 a za tu chvilku návalu emocí po tom co člověk zažije považuji tu nejkrásnější v mém životě 😵 😵 😵

Přidávám pár foteček z porodu 🙂

sambucca
7. kvě 2010

jesterka: krasna fotka Jarouska 😵 jinak myslim ze to 6N je sileny nejspis vsude, je to hodne o lidech kteri maji prave smenu. Ja mam zatim protichudny pocity, jestli nadstandard nebo ne, protoze si rikam ze sice ve vetsim poctu to bude kolikrat o nervy, ale treba prave tam bude nejaka druhorodicka nebo si proste s holkama rekneme ruzny tipy a pomuzeme navzajem - i kvuli vzpoure hormonu je mozna tohle lepsi nez lezet sama na nadstandardu. Nebo se mylim?

bl4nche
7. kvě 2010

eirin: na tom největším: P1. Na "megeru" sme narazili hned po přeložení na pokoj. Přivezli mě tam v šest. Druhá maminka zrovna měla mimino na kojení. Ta "megera" nejdřív řekla, ať přítel přijde v půl sedmé, ale pak jí došlo, že už je to po návštěvních hodinách, tak řekla, že až zítra ... čůza jedna ;)

babara
7. kvě 2010

sambucca, tak nejak. Ja u prvniho porodu "trpela" na nadstandardu prave tim, ze jsem si nemohla pokecat s nejakou maminou a navstevy tam taky nemohly byt nonstop.. Navic jsem tam (v Krci) do porodu stravila asi 3 dny na normalnim pokoji a uz jsem vsechny ty maminy znala. Pak jsem jeste mela nejake komlikace a musela zustat dyl, tak ucet byl dost vysoky ☹

jesterka09
7. kvě 2010

Barbaro, tak to já jsem byla na pokoji se 2 maminama a bylo to hrozné, já po dlouhém porodu se chtěla trochu vyspat a každé novopečené mamince přišlo 10-15 lidí na návštěvu (do pokoje), já se nemohla za nic vyspat, nehledě na to, na celé patro byli 3 sprchy a 3 záchody.. V noci furt brečeli maminkách miminka (samozřejmě za to nemohly), ale v tomto směru zlatý nadstandard.. O sestřičkách na P1 ani nemluvím 😒 ☹

tegina
7. kvě 2010

Ahojky, hoky, ono tj.hrozně individuální a myslím si, že už to máme dáno v sobě... já se připouji k Babare, já bych se na nadstandartu zbláznila... v podstatě jsem byla den a půl sama na pokoji a vůbec mě to nebavilo. Je pravda, že záleží koho chytnene, né všichni si musí padnout do oka...pokud maminka očekává, že si v porodnici odpočine, nebo,že se vyspí 🙂 , tak to musí jít určitě na nadstandart, to snad asi s třema miminkama na pokoji nejde, ne?

gtver
7. kvě 2010

tegi, to není jen o "společenskosti", třeba já jako druhorodička jsem díky nadstandardu mohla být kdykoliv se starším synkem, bez toho, aby rušil ostatní maminky a miminka 😉

tegina
7. kvě 2010

gtver, to taky 🙂

gtver
7. kvě 2010

tegi, obávám se, kdyby vlítnul na "normální" pokoj, tak do 5 minut žádají nadstandard všechny spolubydlící 😀 😀 😀

bramburka
7. kvě 2010

Gtver. To je přesně proč to chci. Jinak jsem byla v Krči sama na pokoji a hrabalo mi, byla jsem vděčná za kohokoliv - i uklízečku, kdo za mnou přišel... jsem holt kecka...já asi pujdu na normální a pokud to bude nesnesitelné, pujdu prosit o nadstandart a bud bude volny nebo ne, osud. dopředu si o něj neřeknu.

babara
7. kvě 2010

jasne, je to tak, ja mela stesti na maminy, a prvni noc jsme byly vsechny bez miminek, druhou jen s moji Tanickou (to byla jeste hodna 😀 ) a az treti s 3. Ale stejne cloveka budej co 3 hodiny sestricky na kojeni.
A ve sprse jsem se s nekym potkala jen jednou

xhnip101
8. kvě 2010

Všechny vás zdravím, v pondělí jdu poprvé na kontrolu do Podolí a nevím co mě čeká... Myslíte si, že už mi budou dělat monitor?
A má se mnou jít manžel nebo by se mezi všema těma těhulkama cítil trapně? Chodila tam některá z vás s manželem?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru