• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

22. března 2017 
já si myslím, že stejně člověk zapoomene z kurzů jak dýchat nebo ne, PA mi radila jak dýchat a já si dýchala tak nějak po svým, protože mě pořád vyhovovalo hluboké než to "psí".
25. srp 2010 ve 14:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
souhlasim s weri1 - ikdyz jsem zatim nerodicka :stuck_out_tongue_closed_eyes: telo si samo v takovy situaci rekne co mu vyhovuje a PA maximalne usmernuje. Ja mam PA dobrou kamaradku a ptala jsem se ji jestli by mi kurzy prinosem byly, odpoved byla ze prinosem jsou spis financnim pro porodnici :slight_smile: na druhou stranu, jestli nemate zadnou kamaradku ktera nedavno rodila a pomohla by vam rict na co se kdy soustredit, a jejiho muze kterej si toho vaseho vezme do parady s infem jak muze vam behem porodu pomoci, prinosny to byt muze urcite.
25. srp 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
můj mnažel mi pomáhal jen tím že tam byl, bez něj bych byla v koncích. Měla jsem dlouhej porod a nakonec císař. Nakonec při kontrakcích co minutu mi vyhovovala pozice na čtyřech a manžel tam vždy klečel se mnou. Nemusel nic dělat, jen ta přítomnost dělala strašně moc.
25. srp 2010 ve 14:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky včera jsem byla v Podolí a prý je tam až podezřely klid - ani bouřky ani úplněk neznamenal velký přísun rodiček, takže prý "skoro prázno" :slight_smile: tak kdo máte termín můžete rodit :D
26. srp 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéje, škoda, já mám ještě čas, snad v říjnu bude taky klídek :slight_smile:
26. srp 2010 v 11:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcatko no v zari to asi zacne... to budeme lezet i na chodbach :wink:
26. srp 2010 ve 20:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcatko @kamikadze souhlasim s kamikadze, he he, ony ty vanocni svatky a silvestr k delani deti maj spravnou atmosferu :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
26. srp 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sambucca Jezisek proste chodi az v zari :wink: Nekdy...
27. srp 2010 v 08:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Květen - lásky čas - taky není špatnej na dělání dětí :wink: :grinning:
Jinak já slyšela na Podolí samou chválu, od ségry, od kamarádek atd... tak tentokrát jsme zaregistrovaný v Podolí. První jsem rodila v Krči a děs a hrůůůza... V Podolí jsem byla teď už 2x, jednou na screeningu ve 12. tt a podruhé v 15. tt s tvrdnutím břicha a zatím samé dobré zkušenosti. Tak snad mě nezklamou.
27. srp 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@med pro mě je Podolí porodnice č.1 ´.Prostě luxus. Personál perfektní
28. srp 2010 v 17:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jdu do Podolí na plánovaný SC 2.9.2010.. tak doufám, že budu spokojená :slight_smile:
29. srp 2010 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Weri ... jen dotázek .. co je v podolí vše k dispozici ? myslím tím jestli tě napadá co si hlavně vzít z domova. Jinak také budu mít manžela u SC.
29. srp 2010 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, jo, to by mě taky zajímalo... možná už to tu někde padlo... Jak je to s plínkama a s vlhčenýma ubrouskama... Můžu si vzít vlastní oblečení pro miminko? Po zkušenostech z Thomayerky, kde měli všechno roztrhané a o půl metru větší, bych si snad vzala svoje. A co toaletní papír? Ten jsem v Krči musela mít taky svůj :-/, což mi přijde ulítlý!!!

29. srp 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@med plínky a ubrousky si vezmi, respektive dostaneš plínky na jeden den (asi 5-6 ks), poté používáš vlastní, oblečení pro miminko můžeš mít vlastní. Co si vzpomínám, tak s toaletním papírem problém nebyl, ale já používala společné toalety jen první den, takže nevím, jestli to platí vždy :slight_smile:
29. srp 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialinka vložky kolik chceš, jinak nic. Mě vyhovovaly ty jejich košile, protože byly volné a já měla jizvu po císaři, tak jsem vždy poprosila a dali mi ji. Ale jinak nedávají. Pak 5ks síťovaných kalhotek. Na mimi věci dostaneš, ale plínky ne, toaletní papír tam je. Takže vše krom vložek
29. srp 2010 v 10:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
oblečení na mimi můžete mít svoje. Vlhčené ubrousky nemají, kosmetika ńa mimi tam je-Jonson-nevím jak se to píše a Weleda.
a ty plínky jsem jim dala až druhej den.
Já měla ještě papírové kuchyňské utěrky, utírala jsečm si tím spodek a jizvu
29. srp 2010 v 10:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě k té kosmetice na miminko, na zadečky je k dispozici i lékarnou namíchaná mast (stejná, co se komerčně nazývá Rybilka)
29. srp 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak moc děkuji za informace :slight_smile:
29. srp 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kopiruju sem oficialni seznam veci (z webu UPMD), ktere ma mit rodicka s sebou do porodnice Podoli :wink: :

Co s sebou do porodnice

* na porodní sál
o doklady (těhotenský průkaz, občanský průkaz, kartička pojišťovny)
o přezutí pro oba
o může být vlastní košile 2x (nebo dlouhé triko - krátký a širší rukáv), župan
o otec - lehký pohodlný oděv
o pití - neperlivá voda, čaj
o toaletní potřeby (můžete i jelení lůj)
o 1-2 ručníky
o YAL - gel (lze použít místo klystýru, je pouze na lékařský předpis)
o relaxační hudba - kazeta (magnetofon je na sále), CD
* na oddělení šestinedělí
o toaletní potřeby
o 2-3 ručníky
o BEPANTHEN - krém
o podprsenky na kojení (bez kostice)
o vložky do podprsenky (prodyšné)
o 2-3 noční košile
* pro novorozence
o plenkové kalhotky pro novorozence (6-10ks/den)
o je možno mít vlastní oblečení

Prosíme, vezměte s sebou do porodnice malou tašku. Vezměte si také bandáž dolních končetin (punčochy; platí pro matky, které mají problémy s varixy nebo mají plánovaný císařský řez). Možno zakoupit i v ústavní lékárně za Kč 250,-.

Prosíme všechny, aby nenosili do prostor porodnice a na pokoje voňavé květiny, zvláště lilie.
Děkujeme za pochopení.
29. srp 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dík za info... Sice to u nás ještě není aktuální, ale lepší vědět...
Jo a prosím ještě, jak je to s dudlíčky? Dávají je? Jen jestli má vůbec smysl je kupovat dopředu, protože si pak mimčo zvykne na ten jejich a jiný třeba nechce... V Krči je odmítají úplně a malá si na něj už doma nezvykla, i když by býval byl často potřeba :(
29. srp 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@med tam ti svůj nedají, sestřičky to nemají rády. Jen jedna byla pro dudlíka
30. srp 2010 v 11:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gtver to je pravda- rybí mast, používám i doma. I lih na pupík tam mají
30. srp 2010 v 11:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
co nám to dávali v podolí za čípky proti bolesti?
31. srp 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bramburka nevím jak se jmenovaly ale zabíraly okamžitě
31. srp 2010 ve 21:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jen přidám, že na porodním pokoji musíte mít vlastní košili nebo triko, tam ji nepůjčují. Jinak já se řídila seznamem a zbytečně jsem spoustu věcí vezla zpátky :unamused: Tentokrát si s sebou vezmu bodýčka, zbytek budu používat erární. Co se týče vlhčených ubrousků, tak teda nevím, kolik z vás se jimi na oněch místech zkusilo otírat (a fakt tím nemyslím zadek, ten je v pohodě), docela to pálí a to používám jen ty neparfémované a bla bla bla. Tam mají k dispozici obyč plíny místo žínky a hned vedle přebalováku je umyvadlo. A teplou vodou to šlo nádherně.
1. zář 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli to teda dobře chápu, tak na samotný porod v Podolí nemusím mít svojí košili nebo triko? To mi dají k porodu?
1. zář 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terkao precti si poradne seznam z webovek porodnice, je na tyhle strance - " na porodni sal muze byt vlastni kosile (nebo dlouhé triko - krátký a širší rukáv)" - tj. mas na vyber, bud to svoje nebo od nich andelicek. Na sestinedeli uz svoje vlastni.
1. zář 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sambucca jj děkuju :wink:
1. zář 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terkao @sambucca raději ovšem vidí, pokud si vlastní košili vezmete už k porodu :wink:
1. zář 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gtver to predpokladam - ja myslim ze si nemocnicniho prostredi a bilejch plastu uziju az az, takze radsi klidne investuju stovku do dlouhyho trika od vietnamcu nez si natahnout jejich andelicka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. zář 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek