Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

macet
22. led 2011

@karmenina achááááá tak to si na to počíhám 😉 Tedy sakra to už by bylo aby tam něco nebylo ne? 😅
Tak to by jsi už mohla začít rodit 🙂

karmenina
22. led 2011

@macet no to bych mohla 😝

karmenina
22. led 2011

dneska se tu vlastně neobjevila marcalka. že by rodila?

macet
22. led 2011

@karmenina To je fakt, tak si musíme počkat než se objeví 🙂
A jak se jmenuneš jménem, kdybychom se třebas potkali 😉 Já jsem Markéta 🙂

karmenina
22. led 2011

@macet já Radka.
Holky jen tak pro zajímavost, kolik jste přibraly? Já 20. 😝 😝

macet
22. led 2011

@karmenina Tak to mě těší 🙂 No já taky 20 kg 😝 Jen doufám, že to půjde dolů tak krásně a rychle jak s Lukáškem 🙂

ameliejulliette
22. led 2011

@karmenina Já jdu na půl osmou. V ordinaci 1 má být Dr. Buben? Já jsem zatím byla vždycky u primáře a ten bývá v jedničce... Tak to jsem zvědavá, jak to bude.
Já mám plus 15 kg, a to jsem prvních 5 měsíců prozvarcela, jinak bych měla asi +150 😝

karmenina
22. led 2011

@ameliejulliette on tam bývá každý den v každé ordinaci někdo jiný. Ale v pondělí dr. Buben - prý. Je to vedoucí lékař prenatálních poraden.
Tak to mi se tam určo potkáme. Až uvidíš velrybu s ohromným břichem - tak to jsem já. 🙂
A kdo je primář?

ameliejulliette
22. led 2011

@karmenina Dr. Kovařík. (My mu teda doma říkáme doktor Mrož, podle vzhledu... Ale je fajn. Jen má pro mě pokaždé nepříliš optimistické zprávy 😒 ) Tak aspoň okouknu jinou ordinaci 😀 Velryb nás tam bude spousta 😀 Spíš škoda, že nejsme na stejnou hodinu na monitor, podle toho bychom se pak tady určitě domluvily, která je která, protože se mi ještě nestalo, že by se náš potomek nějak nepředváděl 😀

med
23. led 2011

Dobré ránko 😀
To já chodím do ambulance 3 a vždycky je tam mladá doktorka, pokaždé jiná. Ani mi to nevadí, svou gynekoložku mám taky ženskou a vlastně kromě prvního porodu jsem chlapa gynekologa neměla...
Jinak já jsem tentokrát přibrala zatím 10 kg. Poprvé jsem přibrala snad 16 kg a na mou výšku 160 cm jsem vypadala opravdu jako velryba... Jenže mi pěkných pár kil zůstalo, takže teď jsem téměř nastejno jako v prvním těhu, když to srovnám se stavem před dětmi :( Ale jak bříško,tak celé těhu mám úplně jiné než poprvé, takže si připadám spíš jako prvorodička 😉 Zažívám věci, které jsem s holčičkou nezažila...
Zítra poradna - a doufám, že to píšu už naposledy 😀

bubanek
23. led 2011

Ahoj holky,
tak co uz rodite? ja dneska celou noc bolest stydky kosti,kazdy pretaceni masakr,pichani..ale to mam uz kolik tydnu,ze snad mezitim ty kontrakce zacinajici poznam..snad jo..
Jinak ja pribrala 8,5 kilo a taky prvnich pet mesicu jsem mega zvracela a zhubla 3 kila a zacala opravdu nabirat na kilech az ve 28.tydnu...a fakt sem jedla a hodne jim,ale mame to po mamce ,ze jsme hubeny a nejak ani v tehotenstvi nepribirame..takze budu zas jak nemocna,az porodim..a je to fakt individualni,mam kamaradky hubenounky co nejedly a mely 30 kilo nahore,jak byly plny vody...ono oboji ma neco,me potvrdil porodnik i moje gyndarka,ze proto mam i takovy bolesti kosti,vazu atd..protoze mam maly brisko a mala je tam fakt napresovana a nechapu,kde ty 3300 gramu mam.. ja si vas dam do pratel,at se mrknete na fotecky,nemam to pro verejnost..

@karmenina Jo na Bubna mam docela dobry reference,vim jen o jedny takovy negativni...ale jinak mam potvrzeny od ty moji kamaradky z Podoli,ze Buben je dobry a taky jsem ho k porodu malem zvazovala..

bubanek
23. led 2011

@med to bychom se tam teoreticky mohly setkat my dve spolu u porodu 😉 😎 na poradne nee,to ja chodim kvuli tomu mymu stredy...

ameliejulliette
23. led 2011

Hojte... Tak jsem taky pořád zde... Přeju vám všem hezkou neděli a aby se miminkům chtělo ven 🙂

ameliejulliette
23. led 2011

@bubanek Teda, takové malinké bříško 🙂 To já mám jak dinosauří vejce... A to mi několikrát řekli, že mimiík bude menší... tak nevím... 🙂

lena1981
23. led 2011

@ameliejulliette: Jsem ráda,že má někdo podobnou zkušenost s Kovaříkem jako já. Tím myslím ty nepříliš optimistické zprávy. On je i můj gynekolog, tak krom příštího týdnu chodím v Podolí k němu. A už cca měsíc a půl mě straší velkým miminem. Při poslední poradně v 38tt mi řekl, že by malý už měl ven, že bych neměla přenášet apod. A uzavřel to tím, že se to ale k porodu nechystá. Jsem odcházela zas pěkně vyděšená. Za tohle bych ho fakt praštila 😠
Tak držím palce, abys ho už neviděla 😉

ameliejulliette
23. led 2011

@lena1981 Dík, i když asi to už nestíhám do zítřka 😀 No on se tváří, jako by za to snad člověk mohl, že se to k porodu nechystá, že? 😀 Minule mi ve dveřích řekl "Vy už jste měla porodit!" 😀 Tak jsem se rozesmála na celé kolo... Ale jinak mi přijde v pohodě, věřím, že je zkušený a že ví, co dělá, i když je starší škola... (možná někdy je to lepší). Vyděšená z odhadů miminka nebuď, přece víš, že je to plus mínus minimálně půl kila a někdy se seknou i o víc - tak furt lepší být připravená na velké a porodit malé než naopak 😎

bubanek
23. led 2011

@ameliejulliette no ono to na brisku vubec nezavisi..ja byla porad ve stresu v sestym mesici,ze vubec nepribiram a jestli mala roste vubec..atd..a doktorka me uklidnila a vidis,ted mam par kilo nahore a malou obrika zatim podle mereni..a aspirujem na 4 kila,jestli jeste dalsi dva,tri tydny budu cela..ale o to vic to vsechno boli,ver mi..kazdej kopanecek v noci me ted budi docela a nekdy i fakt boli,protoze uz je tam min plodovky a jen mala chudak zkroucena..

@lena1981 my jsme taky s tim mym domluveny,ze za ty dva tydny vyvolavame,abych neprenasela,i kvuli ostatnim zdr.problemum i kvuli rozmerum.uz ted budu mit co delat porodit s tou panvi..ale ono to je tezky,mam kamaradku uzsi jak ja a porodila dve holcicky bez nastrihu pres 3 kila uplne v pohode..

med
23. led 2011

@bubanek Jo, jo, my máme termín skoro stejně, tak bysme se mohly potkat...
No fíha ty jsi teda hubeňour, takový minibříško... to se ani nedivím, že tě bolí "každý kopanec" :(((
Holky, přeji pevné nervy.... 🙂

bubanek
23. led 2011

@med no ja jestli to neprijde driv tak 2.2. jdu do poradny a pak nejak asi na to vyvolani k terminu...tak uvidime 😉
Hele hubenour sice sem,ale ne tak extremni..proste jsem hubena normalne,aniz bych cvicila nebo drzela diety,mam to v rodine,rychlej metabolismus a pravidelna strava je zaklad..ale kopanecky jsou masakr,a ty kosti jak se roztahujou,panev,spodek a jeste po tech operacich,jsem cela bolava..bricho mam jak kdybych ho mela plny modrin a ted jeste bez magneska uplne tvrdy..des..no hlavni je,ze to za par mame za sebou a ceka nas zas neco dalsiho 🙄 😉

romcatko
23. led 2011

rodla jsem v podolí v srpnu 😉 a musím říct, že víceméně spokjenost.
Koupila jsem si na plánovaný císař ty stahovací punčochy na sál a nakonec nepoužila. takže je stále mám origoš zabalené velikost M. Původní cena 250kč kupované v lékarně. Pokud byste některá chtěla, písněte mi do IP a domluvíme se na předání a na ceně 😉

macet
24. led 2011

Ahojky holky 🙂
Tak mi jsme stále 2v1 😅 Včera na monitoru vše v pořádku, něco málo tam bylo, ale nic moc. Zítra mě tedy čeká poradna 😝 Snad se něco dozvím víc.
A jak se daří vám? 🙂

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
macet
24. led 2011

@marcalka1 V kolik jsi včera byla na monitoru? Nepotkali jsme se tam? 😉 Já byla cca 9:30.
A na kdy ti vychází vyvolání pokud neporodíš? Já jdu do poradny zítra tak jsem zvědavá jestli mi něco řeknou více.
No já příznaky mám už několik dní. Stále tvrdnutí břicha celý den, bolesti, křeče, ale nerozjíždí se to. Už je to fakt vyčerpávající. Tak snad se na nás usměje štěstí a kluci si to rozmyslí a půjdou ven ne???? 😵

macet
24. led 2011

@karmenina Tak jsem byla v neděli na monitoru. Podle toho jak jsi psala, co znamenají ty křivky tak nic moc. Jednu jsem tam měla na 12, 8,6,4.....ale jen chvilkama, pak byli hodně nízké. Takže zatím nic moc 😒

@bubanek Máš nádherné malé bříško, to já jsem oproti tobě fakt vorvań 😀

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
macet
24. led 2011

@marcalka1 Tak to jsme se fakt museli vidět. Neměla jsi na sobě žluté tričko? Jedna blondýnka tam byla tak jestli jsi to nebyla ty 🙂 Tak já jsem dneska 40+4. Na monitor a poradnu jdu zítra tak uvidím. Zatím jsme se s dr o ničem nebavili, myslím, že i on je překvapený, že druhé mimi přenáším a asi si myslím, že nečekal, že se dožiju další poradny. No uvidíme. Takže ty to budeš vědět ve čtvrtek. Tak to ti budu držet palce,aby se mimčo rozhodlo přijít na svět samo od sebe, bylo by to určitě lepší 😉 Já pevně doufám, že ten náš chlap si to taky rozmyslí a brzy vykoukne 😵

marcalka1
24. led 2011

@macet joo, měla.. 🙂 tak to jsem byla já.. a jako každé ráno malý nechtěl moc spolupracovat 😀 funguje až po obědě 😎 třeba Ti taky poví, že pak bude asi nějaké konsilium nebo co? mi to řekli v Pá.. No, musíme doufat, že se umoudří 😵 ale když ne, tak hold chtě nechtě budou muset ven 😠 😉 já se taky páteční KO neměla "dožít".. nevyšel mu tip 😀

macet
24. led 2011

@marcalka1 Tak to jsme se viděli 🙂 Jo přesně. Náš malý sice docela rajtuje,ale musím mu tam pustit spousty vody a něco sladkého 😀 JInak taky začíná vyvádět až později. Já spíš byla zklamaná z toho, že mě nebrali ty bolesti co mám celý den zrovna když jsem byla na tom monitoru. Jen mi tvrdlo břicho, ale ty křeče co mám jsem tam prostě neměla, no jako na potvoru 😠 Přesně když se neumoudří tak stejně půjdou nedobrovolně 😉 Tak si budeme držet palce,aby s jim chtělo 😵 Třebas se potkáme na šestinedělí 😉

ameliejulliette
24. led 2011

Hlásím se taky ještě pořád nevyrozená 😀 Dneska to teda stálo za to - monitor ok, nějaké kopce tam byly - no ale pak jsme čekali na Dr., která přišla s mírným zpožděním... Moc sympatická mladá doktorka to ale byla, pořádně mě prohmátla, a aspoň nějaký posun k dobrému tam je... hlavně, že už hlavička naléhá a už se tak nemusím bát o tu pupeční šňůru, kdyby mi praskla voda... V pátek, což doufám, že se nedočkáme, jsem objednaná k Dr. Bubnovi na projednání indukce...

med
24. led 2011

Ahoj holky, tak dneska poradna 3 hodiny! Málem jsem tam z toho vyrostla ☹ A nakonec mě doktorka ani nevyšetřila :( Prý se od minule nic nemění... asi má křišťálovou kouli.

@macet Mám to úplně stejně - doma poslíčky, tvrdnutí, děs a na monitoru skoro nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru