Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

beisis
30. bře 2011

@petula1981 Tak to mě převezli, ale u mě to bylo taky způsobené tim, že jsem byla během pěti minut na sále uspaná, takže u mě šlo o vteřiny prej. Já jsem byla tak hotová, že už mi bylo všechno jedno hlavně aby byl malej v pořádku.

bl4nche
30. bře 2011

pro karol84: pokud si vzpominam na velikost pokoju, na tom porodnim pokoji je paradoxne daleko vic mista. Na sestinedeli nejsou zadne skrine, vesaky taky ne. Rucniky sem mela pres ram postele, tasky pod posteli ... Takze kdyby stal kufr nekde v rohu na porodnim pokoji, nikdo by se tam o nej neprerazil.
Petula1981: pred dvema lety jsme dostavaly takovou reklamni tasku s ruznymi vzorky, casopisy (Mama a ja) a asi 4 detskymi plinami, to uz taky nedavaji?
beisis: na sestinedeli ti nepovoli notebook? Co je to za narizeni?!?

beisis
30. bře 2011

@bl4nche Mají to psané v těch papírech. No ono je to tim, že prostě nejsou peníze a prý díky vládním škrtům prostě nemají tolik peněz. Takže z důvodu asi ceny elektřiny, takže mobil jo notebook ne. Ani vlastní televizi si prý nesmím přinést i když to mě pobavilo, že bych si v porodních bolestech ještě vezla do porodnice televizi 😀

petula1981
30. bře 2011

@bl4nche žádnou reklamní tašku jsem nedostaly, akorát jsme dostali knížku - takový ten památníček, jak se tam píšou věci o miminku. Ale to jsme dostali jenom proto, že to dává naše zdravotní pojišťovna - ministerstva vnitra.
Jinak je to tam pořád stejné, skříně žádné, ručník přes rám postele, akorát my na pokoji měly věšák a když měla přijít velká vizita, tak naběhly sestřičky a honem nám ručníky a župany věšely na ten věšák 😀.

@beisis mě právě říkali, že by mě museli 2x přendavat při tom převážení a že je to zdlouhavé a že to mam vzít po svejch 🙂

bl4nche
30. bře 2011

beisis: a na nadstandardnim pokoji notebook muze byt? Kdyz uz se tam plati ceny jak v hotelu ... ;)

beisis
30. bře 2011

@petula1981 V Hořovicích byl operační sál vlastně hned vedle porodních pokojů, takže jakmile nastali komplikace tak to měli vlastně jenom přes uličku. Ono Hořovice jsou vlastně úplně zrekonstruovaná porodnice, takže je tam všechno nový včetně novorozeneckýho a šestinedělí a je to tam mnohem větší luxus oproti Podolí, ale zase tam nejsou připravený na to, když se narodí mimčo s nízkou hmotností a ani nemají chuť zkoušet, když je jeden porod po císaři druhej normálně, radši vezmou rovnou na císaře. Podolí mi aspoň umožní ten porod přirozeně, když bude vše v pořádku. Holt ten luxus oželím jsou to čtyři dny 🙂

beisis
30. bře 2011

@bl4nche Tam asi ano. Tam je internet i televize, takže si myslím, že tam notebook být může na nadstandartu máš i ledničku. Ale nadstandart mi teda přijde za tři dny fakt drahej nejlevnější 700 na den. Jen kvůli telce a internetu, ledničce a sprchám na pokoji. V hořovicích tohle mají standartně na pokoji všichni a nadstandart je jenom, že tam má maminka samostatnej pokoj, kde je sama a může tam mít návštěvu 24 hodin.

beisis
30. bře 2011

@bl4nche Teda teď na to koukám a internet tam není. Takže vlastně platíš jenom za tohle * lůžko pro pacientku
* možnost přespání pro doprovod (samostatné lůžko, nebo rozkládací pohovka (křeslo))
* samostatné WC
* sprcha
* TV přijímač
* chladnička
* varná konvice
* telefon pro oblast Praha (vyúčtovává se zvášť)

karol84
30. bře 2011

@bl4nche take jsem od kamaradek, co rodily v podoli slysela, ze pokud nekdo nema nadstandard, tak nema sanci nekam (do skrine) si ty veci umistit...

beisis
30. bře 2011

@karol84 No jediná výhoda co tam je je ta se sněkym domluvit a vzít si nadstandart na půl. To prý lze taky, že na těch levných jsou dvě lůžka pro dvě maminky. A pak se cena dělí mezi dvě maminy.

karol84
30. bře 2011

@beisis v podoli by měly být na nadstandardu povoleny návštěvy + např. 24-hodinová přítomnost otce nebo dalšího dítěte - na rozdíl od ostatních "standardních" pokojů. z tohoto důvodu o nějakém levnějším nadstandardu uvažuju (pokud by byl teda volný...)

karol84
30. bře 2011

@bl4nche jak reálně probíhaly návštěvy na standardních pokojích? byly povoleny opravdu jen na tu hodinu denně, jak se píše na stránkách UPMD? A pak další 2 hodiny jen na chodbě? Nebo to v reálu vypadalo jinak?

beisis
30. bře 2011

@karol84 No to chápu no. Pokud je volný ovšem ta cena je fakt hrozná za nejlevnější 700 i na hotelu bych měla levnější noc s větším luxusem a ještě snídaní 😀

karol84
30. bře 2011

@beisis snídani ti tam dají taky 😀

beisis
30. bře 2011

@karol84 No to sice ano, ale v trošku jiné kvalitě než na hotelu 😀 . Jinak co se týká stravy v nemocnici, já bych si jí platit vůbec nemusela protože minule to dopadlo tak, že jsem nejedla ani jedno jídlo. Protože jsem měla dietu po císaři a rybu nejim a koprovku taky ne za ty čtyři dny jsem dostala jenom to co nejim. To jsem si opravdu uměla vybrat. Měla jsem rodit v jiném týdnu to byl určitě lepší jídelníček 😀

karol84
30. bře 2011

@beisis jo tak koprovku byl možná zvládla, na ryby mám alergii - takže doufám, že mě nic takového nepotká. už si dělám doma zásoby alespoň nějakých müsli tyčinek a spol., co mi pak partner doveze na nacpávání se. pokud teda neskončím také císařem

beisis
30. bře 2011

@karol84 Já teda koprovku nejim od malička mě fakt smrdí, takže já se těšila domu jak malá. No letos taky všem nakážu, aby mi vozili dobroty 😀

bl4nche
30. bře 2011

karol84: s tema navstevama je to asi sluzba od sluzby ... po porodu sem se dostala na pokoj v sest, coz byl konec navstevnich hodin. Dali me na dvojluzak a v tech sest tam druhe mamince privezli holcicku na kojeni (byla na "svetle" kvuli zloutence a tak ji vozili co tri hodiny na kojeni) - takze ta sestra rekla, ze musi manzel pryc ... at prijde za ctvrt hodiny. Pak si (baba jedna) uvedomila, ze to uz je po navstevnich hodinach a poslala ho domu :(
Jinak lidi chodi hlavne v tom jejich stanovenem case. Kdyz jsme pretahli treba do pul sedme, nikdo nic nerikal - a to jsme byli i na pokoji. Taky tam byly maminky, co si domluvily navstevu driv, ale sedeli na chodbe. Asi bych tam nebrala navstevu v dobe vizit. Ty sou pekne dlouhy - aspon detska vizita.

bl4nche
30. bře 2011

Co se jidelnicku tyce - az na jeden obed sem snedla vsechno. Ale od obeda do vecere je dlouha doba. Na chodbach maji lednicku (aspon na odd. P1 byla), tam sme meli jogurty, syry, sunku, kdo co chtel. Nevim, jak je to ted, ale tenkrat byly na chodbe k dispozici rohliky, chleba, mliko a caj. No doufam, ze jidlo snad kvuli setreni neseskrtali ;)

petula1981
30. bře 2011

@bl4nche já také teď byla na P1 a ta lednička je tam pořád a také tam je na chodbě k dispozici čaj, mlíko, melta, rohlíky a chleba, to zůstalo stejné. Máš pravdu s tím, že od oběda do večeře je dlouhá doba, mě manžel přinesl banány a jak jsem za ně byla vděčná 🙂

petula1981
30. bře 2011

@beisis no oproti těm Hořovicím, jak píšeš, je Podolí (konkrétně oddělení P1) horší - pokud nemáš nadstandard. Na P1 jsou pokoje pro 27 holek a k dispozici jsou 4 sprchy a 3 záchody. Navíc na těch 2 záchodech se nemůžeš ani zamknout a po celých 6 dní co jsem tam byla, tak v umývárnách nebylo k dispozici mýdlo. U dalšího záchodu se můžeš zamknout a je tam i mýdlo, asi je to tím, že v té umývárně je i WC pro personál, tak tam mýdlo prostě být musí 😀. Naštěstí na pokojích jsou umyvadla i s mýdlem, takže jsem se pak umyla až na pokoji 🙂. No a musim říct, že jsem čekala, že tam ty WC budou prostě uklizený, když tam jsou holky po porodu a jako úklidová služba nic moc.

petula1981
30. bře 2011

@karol84 ty návštěvy asi záleží na tvém pocitu a na domluvě se spolubydlící. Já tam jeden den byla dokonce sama, tak byl manžel se mnou celou dobu na pokoji, přišly tam párkrát i sestřičky a nikdo nic neříkal. Další den mi přivezly dvě spolubydlící a když nám přišli návštěvy, tak jsme je na pokoji měly déle než do těch 16. Pak za jednou holkou přišla strašně hlučná maminka s tetičkou, že jsme se radši s manželem a Matyáškem sbalili a šli jsme na chodbu, kde byl kupodivu větší klid 😀. Takže záleží na pocitech no.

eviss
31. bře 2011

Ahojky holky, potrebuju radu 🙂 a myslim,ze spousta z vas mi poradi 🙂...V kolikatym tydnu se musi registrovat do Podoli?

petula1981
31. bře 2011

@eviss ahoj, přesně ve 14+0, ani o den dřív ani o den později. Kartotéka se ve všední den otevírá v 7 hodin, ale buď tam aspoň v 6 hodin ráno, ať máš jistotu, že tě vezmou, berou totiž jenom 12 holek denně.
http://www.upmd.cz/?lang=cz&category=1-7

eviss
31. bře 2011

@petula1981 dekuju mooc

beisis
31. bře 2011

@eviss 14+0, jinak já tam byla od půl šesté a už jsem byla 8, tak jen pro info.

beisis
31. bře 2011

@petula1981 Já teda počítám, že to luxus nebude. Ale já tam jdu kvůli péči a né kvůli luxusu. Kdybych neměla hrozbu císaře, tak jedu klidně do Hořovic a bude mi jedno jak to tam dopadne. Ale kvůli tomu co chci se musím smířit i s horšími podmínky. Ale tak stím jsem se tam šla registrovat.

monatee
31. bře 2011

@eviss Ja jsem tam byla v 5.15 a uz jsem byla treti. Myslim si, ze se rozhodne vyplati si ten jeden den privstat ... Pokud si nejsi jista kdy presne jit, zavolej si do kartoteky a oni ti reknou presny den, kdy registruji konkretne na ten tvuj termin porodu. Jinak pri registraci to byl ocela boj, jelikoz lidi tam cekaji opravdu uz treba od 5 hodin, nektery i driv, no a v 7 prijde pani z kartoteky, ktera na dvere beze slova vyvesi papir, na ktery se mas zapsat, ale samozrejme plno lidi to nevi, takze se prvni zacali zapisovat lidi, co prosli treba az kratce pred tou sedmou, coz samozrejme vyvolalo rozpory.
Kamoska mi vypravela, ze kdyz se ted v Podoli byla registrovat, tak tam dokonce jeden tatinek byl tak nespokojen, ze se tam zapsali prvni ti, co prisli az posledni, ze ten papir vzal a proste ho roztrhal ... No s tou registraci je to mazec.

beisis
31. bře 2011

@monatee jj je to masakr asi nejlepší je si tam do tý chodbičky stoupnout k těm dveřím kam to lepí ( pro info je to naproti matrice) a čekat. Nám sestra přišla ve 3/4 na sedm a další půl hodinu i možná dýl jsme čekali, než vůbec kartotéku otevřeli.

monatee
31. bře 2011

@beisis No ty zensky tam to maji dost na haku 😎 Asi taky musi byt dost otrkany, jelikoz asi neni den, kdy by tam na ne nekdo nekricel ... jinak byly sympaticky, ale ten system registrace je proste mazec.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru