Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

karol84
25. črc 2011

@idril dá se darovat, ale musíš se s tím hodně vnucovat...

karol84
25. črc 2011

@beisis ahoj, pěkně vám to utíká - už 32. týden - mně pořád připadá, že jste se byli tak před měsícem registrovat 🙂 co to bylo za doktorku?

beisis
25. črc 2011

@karol84 Levá. No nevim jestli utíká stěma problémama se mi to spíš vleče 😒

bl4nche
25. črc 2011

Zdravím,tak k tem doktorum-Kučerová uz tam není-byla psaná jako vedoucí odd.ultrazvuku,ale ted uz je tam jako vedoucí psaná Haakova.
Jinak pevne doufám,ze mi v poradne nedají Levou nebo Zackovou,poprvé jdu ČT 11.8.Sestře sem řekla,ze tyhle dvě si nepřeju,tak snad mi to nedají sežrat ;)
Jak dlouho jste čekaly v poradne,bez monitoru?

beisis
25. črc 2011

@bl4nche Já tam většinou čekám dvě hodiny, ale někdy i dýl. Není vyjímkou i čtyři.
Jinak když jsem dneska řekla, jestli by to nešlo jinak než k Levý, tak na mě sestra koukala, a řekla, že žurnál má pouze ona, takže si nemůžu vybírat.

sipkova1
26. črc 2011

Ahoj holky, můžu se zeptat, ve kterém týdnu jste chodily do Podolí na předpordoní kurzy? Děkuji

bl4nche
26. črc 2011

možná zní moje otázka blbě, ale co je žurnál?

karol84
26. črc 2011

@sipkova1 38. + 39. dřív nebylo místo, objednávala jsem cca ve 30. týdnu

sipkova1
26. črc 2011

@karol84 Ty jo, tak to mi přijde docela pozdě, ale zase jsi to měla všechno v živé paměti 🙂
Takže v kterém týdnu myslíš, že bych tam měla volat na objednání? Na stránkách ÚPMD píšou:"Nejvhodnější doba pro objednání se na kurzy je 2 měsíce před porodem." Ale zdá se, že podle Tvé zkušenosti je asi lepší volat dřív 😒
Např.na stránkách Bulovky píšou následujcí:
"Přihlášení do předporodních kurzů je doporučováno od 20. týdne těhotenství. Pro vstup do kurzu je pak nejvhodnější 26.-28. týden těhotenství."

karol84
26. črc 2011

@sipkova1 mně při registraci říkali, že pro přihlášení se do předporodního kurzu je vhodný 32. týden a později... no viditelně ne vždy... já měla docela smůlu - zkoušela jsem volat i dřív, ale často mi telefon nikdo nezvedal, nebo bylo obsazeno. už jsem to chtěla vzdát, ale partner mě přemluvil, ať to ještě zkusím, že to pro nás bude užitečné.
něco užitečné bylo, něco ne. zpětně bych řekla, že by to šlo i bez kurzu 🙂
my jsme nakonec přemlouvali mimčo, ať ještě vydrží, že jsme ještě nebyli na kurzu 🙂 (vypadalo to na dřívější porod) no a přemluvili jsme... a pak jsme ho nemohli nijak vypudit ven a přenášela jsem

sebastianna
27. črc 2011

@msevy břicho mi mačkaly obě PA, teď i před dvěma lety - a je fakt, že nic příjemnýho to fakt neni, ale dá se to vydržet 😉

hlavinka: moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jak jsi byla tentokrát spokojená?

jemi
28. črc 2011

Ahoj holky v neděli jsem 14+0 a chtěla bych se zeptat na kolikátou je optimální přijít na registraci abych se tam dostala? díky

pepsilight
28. črc 2011

ahojky holky moc se omlouvam ze sem lezu ale mam taky rodit v podoli a jsem v 40+4 a chci se zeptat jak dlouho tam nechaji prenaset ??
@jemi ja jsem tam byla v 5 rano ale myslim ze o vikendu jsem tam o trochu dyl tak se koukni na jejich stranky maj to tam napsany 🙂

jinak ja jsem chytla zackovou a nikomu ji nepreju je to tak necitlivej clovek co skoro ani nepozdravi nic nerekne neporadi a ani skoro neodpovi vase otazky ji otravujou a vysetreni je bolestivy :( jinak ted mam benesovou a je to s ni super 🙂

ladie
28. črc 2011

@jemi minimálně hodinu a půl předem

ladie
28. črc 2011

@sipkova1 na předporodní kurz jdu poprvé ve 34+0

sipkova1
28. črc 2011

@jemi Když jsem tam byla já tak přibližně kolem té 6 už tam bylo přibližně těch 12 co berou. Takže taky doproručuju tam být do 5:30. A nezapomeň se nahlásit na vrátnici do pořadníku.

sipkova1
28. črc 2011

@ladie děkuji za info. A v kterém týdnu jsi se přihlašovala? A byl problém s termínem?

ladie
28. črc 2011

@sipkova1 hlásila jsem se ty doporučené 2 měsíce před porodem (32+něco) a naprosto bez problémů.

vilin
28. črc 2011

@pepsilight Ahojky, me u prvniho tehu objednavali na vyvolavani 11. den po terminu (41+4), protoze tam byl statni svatek, takze normalne predpokladam 10. den po terminu (41+3). Mala si to nakonec rozmyslela a narodila se 41+2.
Tentokrat doufam, ze uz se tak daleko nedostanu a malej si to konecne rozmysli, protoze uz me to fakt nebaviiiii, myslela jsem, ze pojedu uz v pondeli, pak najednou nic, v utery mi odesla zatka a stale nic... ☹ Kdyby si ze me aspon nedelal blazny, ale takhle je to umorny!!!! 😒 Takze preju, at se taky tak daleko nedostanes a co nejdrive porodis! 😉

niikkyy
28. črc 2011

Ahojky holky,

tak jsem před skoro 14ti dny porodila v Podolí.Opět jsem byla naprosto spokojená,dokonce víc jak u prvního.Pa byli naprosto dokonalý...jedna starší a druhá medička mladá...fakt super,DR na menší šití taky super a pak jsem ležela na P4 a taky naprostá spokojenost......Od přijetí byl malej venku za hodinku a čtvrt 😵

pepsilight
28. črc 2011

@vilin moc dekuju za info a jaky to je ?? te prijmou a muze byt uz s tebou pritel ? co se tam deje ? u me se nic nechysta zatku mam poslicky jsem skoro nezazila nic jako bych byla v 8 mesici proste nic ..... zitra mam KO tak jsem zvedeva jaky to bude a co mi reknou

vilin
28. črc 2011

@pepsilight Mne prave sice vypsali papiry na vyvolani a tak si konecne mala rekla, ze to teda radsi pujde sama a druhy den se narodila, takze jsem vyvolani nezazila. Ale sestricka mi to tenkrat ukazovala, ze rodicku prijmou na rizikovy oddeleni (to je to zrekonstruovane ve 4. patre vedle porodnich salu) a pak ti zacnou davat nejakou tu vyvolavacku. Jsou to normalni pokoje (moc hezke, s WC a sprchou), takze predpokladam, ze tam byt s tebou pritel asi nemuze...
Jinak dneska jsem byla na monitoru a rikali, ze maj uplne prazdno, tak jen jako aktualni info, ze pripadne muzem klidne rodit 😀

pepsilight
28. črc 2011

@vilin to je tak krasny slyset ale myslim ze malymu je to jedno uz mel bejt 4 dny na svete a podivej u me se mu to libi pritom mi v poradne rikaj uz 3 tydny ze muzem ale melej je tvrdohlavej:D moc dekuju za info snad to bude prirozene ale nevidim to na to :( podam zitra aktualnejsi info 🙂

bl4nche
28. črc 2011

pepsilight: který den v týdnu jsi tam chytla tu Žáčkovou?

vilin
28. črc 2011

@pepsilight naprosto chapu tve pocity, jsem na tom uplne stejne!!!! Taky mi furt rikaj, jak jsem pripravena, otevrena, CS7, v pondeli mi doktorka udelala Hamiltona a stejne prdlajs....chlapi proste zlobej jeste nez se narodej! 😀
Dej zitra vedet, jak jsi pochodila 😉

pepsilight
28. črc 2011

@bl4nche nee mela jsem ji jednou diky bohu zaskakovala za benesovou ale to jsem tam byla poprvy takze jsem nevedela ze ma benesova dovolenou ale nechci ji uz potkat :( nejhorsi je ze i rodi tak nikomu nepreju !!!chodim tam v patek ale jak rikam zaskakovala tak nevim :(

@vilin jasny mam tam bejt v 7:30 na monitoru tak vse zjistim hamiltona mi jeste nedelali tak jsem zvedava jestli mi to zitra udelaji nebo ne ... jsem fakt zvedava :D

pepsilight
29. črc 2011

@vilin ahojky tak dnesni KO ok prej sem pripravena tak nevim co malymu je mame to s pritelem hodne podporovat :D a asi mi udelali hamiltona protoze to certovsky bolelo a spinim tak treba o vikendu v pondeli dalsi KO a pak ve stredu dalsi a to uz se bude rozhodovat kdy pujdu na vyvolani myslim si ze to bude v patek tak aspon ze tak snad uz to prijde 🙂 jinak vsude skoro prazdno mas volno kdyby nahodou 🙂

vilin
29. črc 2011

@pepsilight Ahojky, no tak to vypada nadejne, malej by si mohl dat konecne rict! 😉 Me to zas tak nebolelo, bylo to spis neprijemny. Cely den me teda pak pekne bolelo bricho, v noci stahy jak blazen a rano najednou nic.... a porad nic... Doufala jsem, ze pondelni kontroly uz se "nedoziju", ale uz v to nedoufam, uz vidim, jak tam mastim cely pristi tyden 😝 Dik za aktualni info, kez by se ti nasi chlapi rozhoupali 😀

pepsilight
29. črc 2011

@vilin jo tak to me boli taky takze jsem si lehla a odpocivam pac je mi fakt divne a jestli pises ze ti to nepomohlo tak se opet smiruju s vyvolanim jsem zvedava co mi reknou v pondeli ja uz tam nechci na KO uz tam chci prijet porodit a pak jit nic vic :(

vilin
29. črc 2011

@pepsilight drzim palce, at ti to zabere! Mas precijen oproti mne naskok, tak by to mohlo vyjit 😉 Rika se, ze to zabira do 3 dnu. Ja si o to reknu pripadne v pondeli znovu, ale nevim, jestli to tam delaj vsichni doktori, posledne jsem tam totiz mela jinou doktorku, ktera to udelala sama od sebe, kdyz jsem ji rikala, ze nechci prenaset....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru