Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

vercaberca
15. únor 2008

luckahr, přenášela jsem a už se mi neobnovovala plodová voda. sice mi porod vyvolávali a po cca 10 hodinách se mi i spustil, ale holčička byla moc vysoko...

pajca
15. únor 2008

Já si stějně myslím, že strašně záleží na lidech. Holky já ještě nemám průkazku měla bych jí dostat v úterý, tak se mám jít hned zaregistrovat?

luckahr
15. únor 2008

verca, aha. Takže to jsou ty situace, kdy musej císaře dělat pod celkovou narkozou, viď? Nebo Ti dali na výběr? Jak dlouho jsi přenášela? Slyšela jsem, že nechávaj 12 dní?
Pajca, určitě raději běž, stačí teda i telefonicky (jestli se to nezměnilo)

dit
15. únor 2008

ahoj holky, Verco, chtěla bych se zeptat-budu mít v Podolí taky plánovaný CŘ, jak je to potom 2.den-kamarádka říkala, že měla vývod z břicha kvůli vyměšování, což mě překvapilo, tak bych se ráda zeptala, jestli je to u CŘ normální postup. A taky-na té JIPce teda manžel se mnou být nemůže?

kocicatko
15. únor 2008

pajca: jak to tady čtu, tak být Tebou se zaregistruju hned jak můžu 😉 🙂 😉 , takže tam klidně v pondělí zkus brnknout (jestli už víš termín porodu)

jabber
15. únor 2008

pajca - přesně tak, já se registrovala tenkrát taky jen telefonicky, žádnou průkazku k tomu nepotřebuješ, oni ti jen přidělí registrační číslo a to uvádíš až když tě tvoje dr převelí na kontroly už do porodnice a při první návštěvě ti v kartotéce vypíšou kartu - takže to bylo nějaký asi 2 měsíce před porodem 🙂

dit - až budeš mít po císaři, tak budeš ráda, že máš vývod a nemusíš chodit pořád na záchod 😉 , mě dávali několik lahví infuze proti bolesti, vždycky to byl snad litr, pytlík byl pokaždý za chvíli plnej. Já jsem se naopak děsila toho, že mi ten vývod druhý den dají pryč a že budu muset chodit 🙂 . Na JIPce nebudeš mít vůbec žádné svoje věci - to je v nějaké úschovně, ani telefon, natož manžela 😉
To umrtvení - to mi dali na výběr, vzala jsem si jen spinální analgezii, do celkové narkozy bych nešla. Mám kamarádku, která měla u prvního císaře celkovou, u druhého spinál a říká, že je to nebe a dudy, že se to vůbec nedá srovnávat, že po té celkové narkoze se dávala dohromady snad měsíc. U spinálu jen necítíš spodek těla, nohy přišly k sobě asi za 5 hod.

jabber
15. únor 2008

dit - a není to vývod z břicha, je to normální cévka jen na moč 😉

pajca
15. únor 2008

Když já ještě termín porodu nemám, tak že budu muset počkat na dr. 😒

jabber
15. únor 2008

pajca - aha, no tak to chtějí při registraci vědět, to jo. Mě dala dr termín hned jak jsem tam poprvé byla a hned se ptala, kde budu chtít rodit a když jsem řekla, že v Podolí, tak mi řekla ať se hned zaregistruju.

kocicatko
15. únor 2008

Pajca, tak si ho sama spočítej dle data poslední MS nebo jestli víš přesně ovulaci a nahlaš ho - případně tam jde vždycky zavolat a říct, že ti ho dr. na základě uzv posunula, což se stává 😉

anngie
15. únor 2008

ahoj holky, já se registrovala do Podolí ve 13tt ale už je to koukám zase jinak. Doufám že nebude stop stav až to přijde, ale budu tam chodit před porodem do poradny tak snad mě budou informovat 😎 Jina ty Nerátky podle posledních info registrujou tuším až červencovky, mají taky narváno. Jinak jsem též slyšela jen samou chválu.

pajca
16. únor 2008

No já ho mám co mi vypočítal Koník, ale dr mi to snad řekne v úterý s průkazkou. Pořád jen říká že je to mladší něž podle MS a ovulaci nevím já ji nikdy nepoznala a teploty jsem si neměřila protože jsem dělala na směny a to nemělo cenu.

kocicatko
16. únor 2008

Já bych se toho nebála - stejně se Ti termín podle dr. posune třeba tak o týden a v Podolí to chtějí jen orientačně - stejně nikdy nevíš jestli budeš rodit o 14 dní dřív nebo 14 dní po termínu... tak se neboj a zavolej hned v pondělí ráno: 296 511 123 😉 . Při tom současném baby-boomu to nebude na škodu, když tam zavoláš co nejdřív 😉

kacak
16. únor 2008

pajca: taky jsem se registrovala telefonicky, jen se zeptají, jestli už máš průkazku a dají ti reg. číslo, které si do průkazky máš zapsat. Takže můžeš říct, že už ji máš. Jinak se tam má volat až po 13:00. A termín porodu si můžeš vypočítat sama třeba na : http://merenibt.xf.cz/index2.html tam to vychází přesně. Při registraci jsem taky nahlásila termín dle poslední MS, který mi na UTZ změnili - měla jsem opožděnou ovulaci. Nikdy nevíš, kdy to na tebe přijde, takže je to stejně orientační, jak píše kocicatko 😉 Tak držím palec, ať se tam ještě vecpeš. Snad, až to na nás přijde, nebudou mít stop-stav 😀

pajca
17. únor 2008

Díky holky, tak já doufám, že na konec září tam ještě nějaké místo bude ☹

kacak
17. únor 2008

Ahoj holky - četla jste to některá? http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/porodnice-ji...
Přijde mi to přitažené za vlasy. Doufám, že ještě někdo další, kdo rodil v Podolí, nemá stejnou zkušenost 🙂

sarusinka
17. únor 2008

ahojky,tak jsem po dlouhy dobe zase tady...mame pekne narvano...takze vam musim rict...bohuzel i kdyz jste registrovane...tak nakonec stejne muzete rodit jinde.... ☹

marcet
18. únor 2008

Zdravím,pracuju v Krči na novorozeneckém oddělení a co tady píše Sarusinka tak je pravda jelikož ted o víkendu jsme brali za Podolí....

vercaberca
18. únor 2008

holky, měla jsem celkovou anestezii a byla to moje volba - dost mě děsilo být píchaná do zad. a taky jsem měla šílený kontrakce a už jsem nechtěla nic vědět 😅 . rodila jsem ve 20,00 hodin a ráno mi dokapali poslední kapačky, pak vytáhli cévku. na mě celková anestézie nezanechala žádné následky. hned jsem běhala jako srnka 😉 . už nevím z jakého důvodu, ale dokonce jsem 4. nebo 5. den popobíhala po chodbě 😅 . opravdu každé tělo reaguje jinak....

kocicatko
18. únor 2008

Sarusinko a Marcet, a jaký je výhled na přelom března a dubna? Asi také něco podobného ne-li horšího, že? ☹

marcet
18. únor 2008

kocicatko - to fakt netuším,mám pocit,že poslední dobou je plno pořád.

luckahr
18. únor 2008

sarusinko a marcet a co výhled na příští týden 😉 ? Asi taky těžko říct, co?

marcet
18. únor 2008

luckahr - těžko říct,přesně jak píšeš🙂

sarusinka
18. únor 2008

presne tak tezko rict...to je na vas jak se rozrodite...kazdopadne nadstav je u nas normalka...dneska jdu na nocni tak jsem zvedava kolik mimisu tam bude....ale asi opet nadstav...nejak ten unor nestihame 😀 moc jste se mnozili 😀 😀 😀 jen at nas je co nejvic🙂)

luckahr
18. únor 2008

😀 😀 😀 tak uvidíme, fakt to bude asi o náhodě 🙂

sarusinka
18. únor 2008

presne tak🙂) je mozny ze se bude hodne poustet....uvidime,mozna jeste nemame stopstav:D:D

pajca
20. únor 2008

Ahoj holky, byla jsem se dneska registrovat v Podolí a je to tam fakt hukot. Normálně jsem stála frontu. Když už jsem byla na řadě, tak jsem před sebe pustila maminu, která měla kontrakce po pěti minutách, ale vypadala uplně v pohodě 🙂

sarap
20. únor 2008

to luckahr - omlouvám se, že odpovídám na tvůj dotaz až teď, nebyla jsem na netu.

Když jsem přijela do Podolí, tak jsem měla kontrakce po 3 minutách a otevřená jsem byla na 3cm. Bohužel v Neratovicích porod nepostupoval (přestala jsem se otevírat. Podle doktora za to mohl epidural, který jsem si vyžádala příliš brzo, podle mě v tom hrála velkou roli moje psychika. Ten noční výlet mě moc klidu nepřidal).
Po 17h jsem porodila císařským řezem.

Dnes jsme oba v pořádku a už to příliš neřeším - v Podolí nemůžou za to, že rodiček je hodně a v Neratovicích dělali co mohli a chovali se ke mě moc pěkně.

luckahr
21. únor 2008

sarap, přesně tak, hlavně že jste oba v pořádku 🙂

zuzik03
21. únor 2008

sarap, tak to je drsné, že tě poslali pryč i při kontrakcích po 3 minutách a otevření na 3xm, to jsem myslela, že už si tam lidi nechávají...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru