Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

titicaca
21. dub 2008

do pradny jsi se objednavala ? Ja jsem si musela dole u vstupu v kartotece zavest kartu, protoze jsem tak jeste nebyla vedena. Davaji tam nejake info k porodu, dotaznik na jmena, formular ohledne epiduralu, aby sis ho pripravila predem.

Myslim, ze si vem sebou jen to, co maji na strankach, ostatni se nejak zvladne. Rikali, ze kdyz bude nejhur, staci jen prukazka, a zbytek se doladi potom. Vlozky i jednorazove kalhotky by meli mit. Pripadne se zeptej v poradne.

suell
21. dub 2008

Jsi zlato. Moc děkuju. Na poradnu jsem objednaná, tak uvidím, co mi tam řeknou. Ještě jednou dík.Neabsolvovala jsem žádný kurz jen 2 info schůzky s prohlídkou porodních sálů, ale ne v Podolí, tak se bojím, abych neudělala něco blbě 😀 .

titicaca
21. dub 2008

suell neboj, to bude urcite dobry 😉 . Ja mam mit dalsi kontrolu v patek, den po terminu, tak jsem zvedava 😀 .

Jinak v poradne prvne odevzdas prukazku sestre, na zachode naproti jsou papirky na moc, ten chteji videt. Az Te zavolaji dovnitr, zmeri Ti tlak a trochu Te vyzpovidaji a reknou Ti ke kterym dverim mas jit ven cekat na doktora.
A pak uz jen cekas. Jeste posilaji i na monitor, ale to uvidis jak ti reknou, nekdy je to docela sranda, kdyz vyjde spatne, jde se jeste jednou a podle vysledku Te poslou domu nebo jinak ohlidaji. Ja vetsinou stravim poradnou cele dopoledne, uz si preventivne beru neco na cteni 🙂) ... no uvidis kolik lidi tam bude. Ja si jen preju, aby nebyl stop stav, kdyz zacnu rodit, no ale co, kdyz bude sanitka, tak me nekam odveze a v tu chvili budu rada, ze mi pomuzou at to bude kdekoliv 🙂)

Porodni saly v podoli jsou na jejich webu, ale kdybys projevila zajem, tak by ti je meli po dohode ukazat.

suell
21. dub 2008

Ten papírek mám dát už s tou průkazkou nebo až mě zavolají na tlak atd.? A u těch doktorskejch dveří čekám až mě zavolají nebo to jde postupně, jak kdo příjde? a na těch monitorech - tam jdu ještě před doktorem? A taky to berou podle toho, kdo přijde nebo vyvolávají. promiň, jsem z toho nějaká divoká, tak jsem ráda za každou radu 😢
Uf - teď jsem si všimla, že už jsi 40. týden. tak to budu držet palce, aby to bylo v termínu 😉

zdenkaradek
21. dub 2008

S papírkem na moč můžeš na sestru klidně zaklepat. Ty papírky jsou v levých dveřích. K doktorovi si tě zavolají. Na ten první monitor jsem šla až po prohlídce a pak zpátky za doktorem s monitorem. Jenže malý ho prospal, tak jsem musela ještě jednou, díky tomu se to protáhlo a ačkoli jsem byla objednaná na 11, tak jsem z Podolí odjela ve 14.45, takže čtení a vydatnou svačinu sebou. 🙂 Před monitorem se najez, klidně si dej i nějakou čokoládu a hodně napij. Po druhé jsem šla na monitor před poradnou, tam jen pozor na to, že v pátek ordinují jen do 12.
Jinak na monitorech jsem se zeptala, kdo je poslední a podle toho jsem se řídila.
Na šestinedělí bych ti poradila, pokud jsi hubená, tak si vezmi svoje jednorázové kalhotky. Ty erární, které tam dostaneš jsou velikosti XL, dá se s nimi přežít, ale po chvíli v nich má vložka tendence cestovat. Vložek je tam dost. Taky si nech přinést nějaké ovoce, jogurty, aby jsi neměla problémy se stolicí po porodu.
🙂

suell
21. dub 2008

zdeni: děkuju

jabber
22. dub 2008

Holky, na ty jednorázové kalhotky bych se vůbec nespoléhala, že tam na 100% budou. Když jsem rodila v červenci já, tak je zrovna neměli, že prý došly a sestřičky říkaly, že už je nemají delší dobu. Možná záleží jaký je tam zrovna nátřesk rodiček - i když v Podolí mi přijde, že je pořád. Takže si fakt vemte radši vlastní 😉

petule.h
22. dub 2008

no právě, nával je všude jinde, taky bych na to nespoléhala, opravdu se taky může stát, že pro přeplněná lůžka vás nevezmou a co pak v jiné porodnici, v krči je třeba nemají....

suell
22. dub 2008

Tak jsem dneska absolvovala první poradnu v Podolí a naprosto super - bez čekání, bez front...Sice to tam jede jak ve fabrice, ale s kartotékou, sestrama, vyšetřením a monitorem jsem tam strávila asi jen 1,5 hodinky, takže paráda. Moc děkuju titicaca a zdenkaaradek za poznatky a postřehy. Byla jsem u Dr. Bubna - znáte ho někdo? Na mě dělal celkem dobrý dojem.

titicaca
22. dub 2008

suell, tak to je parada, ze to slo hladce ... no jednorazovky si teda pujdu koupit, pro jistotu 😀

Holky nevim jak vy, ale ja jsem byla v Podoli 3x a pokazde me dali k jine doktorce, tak nevim jestli je to podle toho, kdo ma zrovna sluzbu. Byla jsem vzdycky v patek, ten minuly meli poledni pauzu a pak se v ordinaci vymenili doktori a jelo se dal. Takze monitor jsem stihla pred pauzou, ale doktor kontroloval az po obede. suell, Dr. Bubna neznam.

titicaca
22. dub 2008

suell dekuji za prani a palecky, uz bych rada, kdyby to vypuklo, termin mam ve ctvrtek a porad nic, tak jsem zvedava jestli stihnu patecni kontrolu 🙂

suell
22. dub 2008

titicaca: závidím ti, že už to budeš mít za sebou. mně dneska doktor řekl, že se ještě nic nechystá. držím ti palce.

jabber
22. dub 2008

U Bubna jsem byla jednou na UZ, jinak v poradně jsem měla na střídačku 2 mladé doktory a jednu mladou doktorku 🙂

titicaca
22. dub 2008

suell, neboj tobe to taky rychle utece, ani se nebudes stacit divit 🙂, neboj za par mesicu uz budou jine starosti a budem se tomu smat 😉 ... taak si jeste uzij volnicka a zdanlive pohodicky ... pak dam vedet jak to pokracuje

zdenkaradek
22. dub 2008

Taky jsem chodila do poradny v pátek, k MUDr. Velebilovi, ten mě pak i rodil. Byl super, hodně příjemný a milý pán.

titicaca
26. dub 2008

tak patecni kontrola probehla vporadku, jeste mi napsali kontrolu na utery, pokud mimis nebude chtit ven, tak uz ho zacnou vyhanet 😒

zdenkaradek
27. dub 2008

titicaca, držím palce, ať si to mimís do úterý rozmyslí a rozjede se ti to samo, aby jsi se mohla radovat z drobečka.

titicaca
28. dub 2008

zdenka, dekuji za prani, od vcerejska mi tvrdne hodne bricho a mam krizove bolesti, do toho me jeste hodne boli nohy a uz ani nevim jak si sednout, protoze mi kleslo bricho tak, ze uz me vsechno tlaci .... si preju aby to uz bylo co nejdriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiv 😝

kakaja
2. kvě 2008

Ahoj, ja jsem v Podoli rodila pred peti lety, ted tam chodim zas a jsem mile prekvapena jak se to tam zmenilo. Driv jsem (i kdyz koukam, ze nektere z vas to absolvuji i ted) byla v poradne pokazde u jineho doktora a ted chodim pouze k dr. Zikmundovi - moc mily a zkuseny pan i kdyz starsi, kdo ho zna, da mi za pravdu 🙂 Fronta taky odsejpa, na monitor jsem sla zatim vzdycky podle skutecne zapsaneho casu v prukazce, parada. Ted jenom, aby me az zacnu rodit vzali 🙂
titicaca: drzim palce, aby se ti to rozjelo samo a kdyby ne, nic se nedeje. POsledni dobou mi porodilo nekolik znamych, kterym porod vyvolavali a miminka byla na svete opravdu rychle, takze hlavu vzhuru 🙂Ja mam obdobne priznaky uz skoro dva tydny a porad nic. Treba se nakonec potkame na odd. sestinedeli 😀

petimat
26. kvě 2008

Ahoj holky co se chystáte do Podolí, slyšela jsem, že tam mají teď někdy malovat-nevíte kdy přesně? Nedaří se mi tam dovolat a tak jsem trošinku nervozní 🙂 díky!

silrej
27. kvě 2008

Ahojky, včera říkala shodou okolností paní na cvičení, že se tam teď maluje a bude to trvat ještě tak deset dní...toť informace, kterou vím! 🙂

anngie
27. kvě 2008

petimat: v Podolí se maluje od pondělí

Jinak já tam rodila, 14.5. se nám narodila holčička a musím moc pochválit profesionální přístup PA, sester a lékařů v porodnici v Podolí a super sestřičky na odd. šestinedělí. I přes fofr jaký tam mají se dokážou mamině věnovat a jsou moc ochotné a vždy usměvavé. Jediné co kazí dojem je zastaralé zařízení a katastrofální stav sprch. JInak jsem si nemohla stěžovat.

silrej
28. kvě 2008

Anngie, o těch sprchách a zastaralém zařízení jsem slyšela, tak to je jediné co mě trochu od Podolí odrazuje, takže teď jsem ve stádiu Neratovice nebo Podolí...ale ještě mám chvíli se rozhodnout! 🙂))

bambulik
28. kvě 2008

já rodila v Podolí a neměnila bych...
odrodila jsem skoro jen s PA a byla super, všichni byli fajn....
i jídlo se dalo, ale zařízení je fakt staré, ale i tak bych tam rodila v budoucnu ještě jednou a ráda...

jabber
28. kvě 2008

silrej - zastaralé zařízení a hnusný sprchy těch pár dní vydržíš, hlavní je přístup a kvalita personálu 😉

silrej
28. kvě 2008

Jabbler, to jsem si taky říkala a ještě je tu ta možnost si připlatit za nadstandard pokud je volný...no, nevím jsem na vážkách, ale pro Podolí je plus, že to přeci máme blíže než do Neratovic a i pro manžu je to pak časově lepší, tak uvidím... 🙂

kakaja
28. kvě 2008

Ahoj,
musim taky sdelit sve pocity. Pred tremi tydny jsem po peti letech rodila v Podoli podruhe a opet jsem byla nadsena. Stav sprch je opravdu k pozastaveni - myslim ze naklady na prestavbu nemuzou byt tak vysoke. Ja jsem se pri sprchovani radsi nedivala na strop...vsem doporucuji 😀 Ale co je dulezity, porodni saly spickove vybavene, kazda maminka ma svuj pokoj s WC a sprchou, coz je myslim k dispozici pouze tady.PA a doktori ochotni, mili a ohleduplni. Nakonec me rodila zakynka, co ten den skladala zaverecne zkousky a byla mi velkou oporou - nepotrebovala jsem ani dulu 😀 Takze uz podruhe davam Podoli za 1. Sestinedeli taky fajn, prekvapilo me, ze zmensili pokoje, takze jsem se valela na dvojluzaku-pred peti lety jsem pokoj sdilela s dalsimi tremi Vietnamkami...
Jidlo stejne hnusny jako vsude v ostatnich nemocnicich, ale vzdycky muze rodina donest nejaky ten domaci zvanec.
Sestricky na sestinedeli taky moc mile, vetsinu z nich jsem si pamatovala jeste z doby kdy jsem rodila prvni decko!!!!No a pro me rozhodujicim kriteriem pro vyber teto porodnice byla pritomnost neonatologicke jednotky, kde dela moje znama, takze jsem vedela, ze pokud nastanou komplikace, bude o nas dobre postarano.
A taky v Podoli davaji vlozky a jednorazove kalhotky zdarma 😀 Ovsem velikost je cca XXL, takze pokud jste nekdo mensi postavy jako ja a nechcete aby vam kocily pod krkem, doporucuju zakoupit si vlastni 😀

jabber
28. kvě 2008

kakaja - moje řeč 🙂 . Oni to postupně dohromady dají, holt je to starý a veliký barák. A pořád je lepší mít super sály a horší šestinedělí než obráceně 😀

Ještě k těm kalhotkách - už jsem to tady psala několikrát, tak radši píšu znova 🙂 - nespoléhejte se na 100%, že tam k dispozici budou, loni v červenci, když jsem rodila já, tak zrovna už pár dní nebyly a sestřičky ani nevěděly, kdy zas přijdou. Takže radši vzít svoje 😉

beruska21
30. kvě 2008

Ahoj, jsem čerstvá těhule 😀 možná už to tady někdev diskuzi padlo, ale nemám nějak čas to celé pročítat 😅 Zajímalo bvy mě jak je to s registrací, četla jsem že registrace porodu by měla proběhnou v pátém až šestém týdnu těhotenství...jenže to už jsem jaksi prošvihla a navíc na další kontrolu jdu až za dva týdny a to mi teprve vystavý průkajdu 😖 A já se teď v celku bojím, že už budou mít plno...a já bych tam tolik chtěla rodit 😅 Jak jste to měli s registrací vy?

pipetula
30. kvě 2008

myslím že registraceš v podolí je od 14 týdne, ale najdeš to na jejich stránkách ww.upmd.cz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru