Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

kluziste
24. led 2014

@luckar jojo, to je přesně on 🙂
@kacenka1979 teeeda, tak to jsi ale asi vyjímka, aspoň podle referencí maminek po císaři. Já teda s nástřihem taky nic moc, ale co jsem tam potkala po císaři nebo slyšel aod kamarádek po císaři, tak na tom byly mnohem hůř..
@sarikkiras asi jsi fakt chytla nic moc směnu.. mně se PA ptala na všechno a rovnou jsem jí řekla, že ona vidí, co a jak a ona má tu potřebnou zkušenost, tak pokud si myslí, že je nástřih třeba, tak ok. Pak ještě v průběhu říkala, že to asi bude třeba, že je hráz hodně vysoká, tak jsem to už jen odkývala. Věřím jim, než se nějak ošklivě potrhat..to by se hojilo nesrovnatelně hůř, i když ani tohle není žádná procházka růžovou zahradou... 😝

eemilka
24. led 2014

@kacenka1979 Tak já jsem byla celkově spokojená. Ale patrně hlavně díky tomu, že jsem tam mimo manžela měla i dulu. Ta mi pomohla mnohem více než podolská porodní asistentka.

luckar
24. led 2014

@kluziste tak ten byl fajn. Tam jsem lezela po normalnim porodu. Po cisari uplne nahore. A teda ja porovnani mam a po cisari jsem se necitila nejhur...vecer jsem byla jak zbita, ale pres den bylo fajn.

tournesol
24. led 2014

@sarikkiras To urcite, ja jsem mela zaplaceneho doktora, tak asi to bude i tim ... coz je smutny ☹

romcovaklarka
25. led 2014

@sarikkiras Mně taky udělali nástřih bez ptaní a to jsem měla v por. plánu, že chci vše odsouhlasit, když to bude možné 😒 A dcera byla taky mrňavá. Nevím, zda to bylo natolik nutné. Ale kdo ví, třeba i jo. Bylo to teda to jediné, co nedodrželi, jinak vše ok.

sarikkiras
25. led 2014

@kluziste To není, jen mě mrzí, že se nikdo na nic neptal. Prostě Podolí - továrna na děti. Ale jinak péče skvělá.

stankovamisu
27. led 2014

Hezký den všem přeji,

Mám jeden dotaz co se týče nemocnice v podolí.... Dnes jsem byla v prenatalni poradne a doktorka mě vůbec nevysetrila jen mi rekla, že minulý týden bylo vše v pořádku a že mám prijit zase za týden. Stalo se Vám to nějaké? Mám ani ne 14 dnů do terminu a toto se mi zda poněkud rychla kontrola... Byla jsem u takové divné doktorky jmenuje se Jelena Levá bohužel prostřední ruské příjmení si nepamatuji... Máte někdo zkušenost? Děkuji za všechny odpovedi.

jemi
27. led 2014

@stankovamisu mě se to také jednou v prvním tehu stalo, byla jsem jen na monitoru. Ted s druhým tehu jsem byla zatim jen jednou a naopak me prekvapilo, že jsem nebyla na monitoru.

gepe
27. led 2014

@kluziste blahopreji k male a jsem rada, ze jsi byla spokojena 🙂 ja byla hodne v srpnu 😅
@sarikkiras me za sest dni co jsem tam byla rodit, vubec neprislo, ze je to tovarna na deti 🙂 na poradnach v pohode a rychle, vcetne monitoru. Za me celkove super 🙂

stankovamisu
27. led 2014

@jemi na monitoru jsem právě dnes byla a pak jsem tedy, čekala vyšetření a to se nedostavilo. Byla jste pokaždé u stejného doktora v Podolo? Já právě dnes byla po druhé u té samé a doufám, že jestli ještě budu v celku příští týden, že snad půjdu k někomu jinému.

ameliejulliette
27. led 2014

@stankovamisu Tyhle poradny mi přišly spíš takové konverzační, podle mě jsou důležité hlavně ty monitory, tlak a moč, protože rodit teď můžeš už každou chvíli a je to ok... 😉 Takový jsem si udělala závěr já, abych nebyla zdrblá z toho, že tam kdovíjak dlouho čekám a pak mi akorát doktor přepíše stejné CS do průkazky 😀 Jinak jsem tam byla vesměs s 1 dítětem u toho samého doktora, jednou změna.

seb
30. led 2014

@stankovamisu taky jsem byla toto pondelí u tyhle dr a vysetrila me teda, ale byla asi za 2min hotova, zadny UZ kontrola miminka nebo Uz kontrola čípku taky ne a to jsem tam presla z rizikove poradny, kde mi toto
vse peclive delali

apfele
6. únor 2014

holky zítra mě čeká první poradna v Podolí, budu 36+6tt ( pozn. první porod císařem z důvodu KP ) , nyní i druhé mimčo je KP. Chtěla jsem se zeptat , myslíte si, že mi rovnou naplánují sekci a nebo budou čekat, zda se mimčo ještě přetočí? Máte někdo zkušenost, že měl obě děti polohou KP?

kluziste
6. únor 2014

@stankovamisu Ahoj, nedávno jsem v Podolí rodila a v poradně jsem předtím byla 3x, naposledy taky jenom monitor a doktroka mě nevyšetřila s tím, že zase za týden a to se na mě podívá, no to už jsme nestihli 😅 dost mi to vadilo, ale asi je to tam nějaký spoečný postup všech doktorů, protože já byla u jiné. No a ta dvě první vyšetření byla děsný fofr, jenom mrknout na čípek a nazdar, ani UZ mi nedělala...

seb
6. únor 2014

@kluziste moc gratuluju ke Karolínce, at vam dela jen samou radost ;)
já ted byla zas na poradne v pondelí v te same amb. ale byla tam jina dr a ja jí rekla ze mam pocit jako bych mela mykozu a cekala jsem ze na me koukne a ona mi rekla, tak to ja vas ani prohlizet nebudu, kupte si canesten v lekarne , tak ja jo rekla, ze mi teda na monitoru sestra rikala, ze tam mam hodne tvrdnutí bricha a tak koukla na graf z monitoru a jestli teda chci, ze me prohlidne, pak mi rekla ze se mi zas zkratil cipek a je otevreny na 1 cm ale musela jsem to z ní mamit otazkama

izzabella
6. únor 2014

Ahoj holky, zítra jdu na první poradnu do podolí (36.tt), jsem tam objednaná na 9:30 a mám se před tím ještě nějak zapsat v kartotéce...Máte někdo zkušenosti, jak dlouho to tam trvá než přijdete na řadu nebo se opravdu dodržuje objednaný čas? Díky za odpovědi 🙂

kluziste
6. únor 2014

@seb děkujeme 🙂 je zlatá, ale poslední dva dny nějak špatně přes den spinká, mrška...tak doufám, že je to jen přechodná doba, je ještě malinká a já moc nevím, jak ji na celé dopoledne zabavit... 😖 fakt je, že v noci pak spinká krásně, ale tak strašně nahlas "tlačí" a kroutí se při prdíkách, že se stejně vůbec nevyspíme 😀 😅

seb
6. únor 2014

@kluziste budiž ti utechou že to se nevyspí nikdo s novorozencem ;) na prdiky v noci nam pomahala rektalní trubička z lekarny , kdyz teda uz bylo nejhur 😅 pres den zabaví chvilku lehatko s hrazdickou, ale to asi az trosku pozdejc, ted jedině chovat a nebo zpivat 😀

kluziste
6. únor 2014

@seb rektalni rourku asi budu muset pořídit.. teď malá usínala dvě hodiny kvůli bolistkam, chuderka ☹ tak snad aspoň noc bude lepší.

trckin
6. únor 2014

@izzabella Ahoj, ano přijď trošku dřív a v kartotéce si vyzvedni svou kartu, kterou pak odevzdáš sestřičce v poradně. S paní v karototéce je ještě doplňují nějaké informace, ale nezabralo to více jak 5 minut 🙂

seb
6. únor 2014

@kluziste jeste muzete zkusit polstarek z tresnovych pecicek na brisko, ale ta rourka ji myslím na vecer uleví a bude hned líp

kluziste
6. únor 2014

Polštářek máme a ten trošku pomáhá, ale nic extra.. rourku koupím, je mi jí hrozně líto, fakt pláče tak bolestivě malinká..

izzabella
6. únor 2014

@trckin Super, děkuji moc!

seb
7. únor 2014

@romcovaklarka
@kluziste
holky na ten porodní plán v podolí je nejaky formular? komu a kdy se to predava?

monjie
7. únor 2014

formular je na webu, mam ho nekde stazeny poslu odkaz. predala bych ho normalne na prijmu.

A ja byla v podoli strasne moc spokojena! kdybych mohla, rodim tam znova bohuzel jsme se prestehovali 300km daleko:(
Ale u dvou porodu jsem tam byla naprosto spokojena. Sice sestinedeli nic moc, ale porod jako takovej vyborny asistentky,co jsem ptorebovala ve vsem mi vyhoveli.bezva.

Ja mela teda oba vyvolavane a jeste s manualnim vybavenim placenty takze jsem si uzila 😠

apfele
7. únor 2014

Dnes první poradna v Podolí. Byla jsem u mudr. Stefanovičové. Max. spokojenost, vyšetřila mě vaginálně i ultrazvukem, poté mě odeslala na monitor. Malej je polohou KP, takže za týden do indikační poradny ohledně termínu sekce.

romcovaklarka
7. únor 2014

@seb Já jsem nevěděla o formuláři, měla jsem ho napsaný podle sebe. bylo to asi na stránku. Dala jsem ho na příjmu, sestra se mě na něj sama zeptala, měla jsem ho pro jistotu strčený v průkazce.

seb
7. únor 2014

@monjie díky moc!ja tam rodila pred 4 roky, porodní plan jsem nemela a nastrich jsem mela snad na 8 stehu 😠 pritom mimi melo 3100 tak nevím proc tak obr nasrih, taky jsem nevedela jak spravne tlacit, tak mi na bricho nejaka mohutna sestra nebo kdo to byl ani nevím bez varovaní skocila na moje bricho a malyho ze me doslova vymáčkla jak citron, bolest šílená

seb
7. únor 2014

a šly jste nektera rodit bez klystyru nebo yalu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru