Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

bebe_84
2. dub 2014

@sonik05 tak prý to není pravidlem, ale ono na blbku můžeš narazit kdekoli. 😀
Jsem holky ráda za pozitivní ohlasy na Podolí, mám bobky i tak, ještě vědět, že je to tam příšerný. 😀

amabilis
2. dub 2014

@bebe_84 Tak tohle je zrovna docela pěkná blbost 🙂 Naopak - nejdřív tě tam chtějí až ve 36tt, přičemž můžeš u svého gynekologa zůstat až do konce 😉

bebe_84
2. dub 2014

@amabilis nevím, takhle mi to před 14 dny prezentoval. Já nemůžu soudit, byla jsem v Podolí jen na registraci. 🙂

amabilis
2. dub 2014

@bebe_84 Ale při registraci jsi určitě dostala informační leták, co a jak - kdy se hlásit, co mít s sebou atd 😅

bebe_84
2. dub 2014

@amabilis já ho nečetla po pravdě 😀 Budu číst, až to nastane. 🙂

amabilis
2. dub 2014

@bebe_84 No být tebou, tak si ten leták fakt přečtu 😉 Pak bys tu nepsala, že gynekolog říkal... Je tam přímo napsáno, že se máš objednat do prenatální poradny v případě, že tvůj gynekolog plánuje předání do jejich péče 🙂 a že je dobré si tam zavolat a objednat se tak tři týdny předem 😎

bebe_84
2. dub 2014

@amabilis no promiň, že jsem si dovolila napsat, že můj gynekolog říkal. 😅 Jen jsem ho citovala, zjevně s Podolím prostě někdy narazil na problém, tak mě upozornil. Co je na tom špatného?

amabilis
2. dub 2014

@bebe_84 Špatné je na tom jenom to, že dostaneš docela důležitý informační leták, který si ani nepřečteš 😅 Abys pak třeba v Podolí najednou nezjistila, že ti chybí v těhotenské průkazce nějaké pro ně důležité údaje - to tam je taky, co všechno ti mají v těhotenské průkazce zkontrolovat a případně doplnit a jaká všechna vyštření máš mít za sebou... I gynekolog je jenom člověk a může na něco zapomenout. U nás sestřička vyloženě vezme ten informační leták a podle toho to bod po bodu zkontroluje, jestli fakt na nic nezapomněli, než tě předají do péče 🙂

bebe_84
2. dub 2014

@amabilis to jsem samozřejmě měla v plánu, než se do Podolí vydám a až mi můj doktor oznámí, že se mě tam chystá odeslat. Ale myslím, že jsem tu prapůvodně neřešila leták, ale reagovala na něco úplně jiného... to je fuk, neřešme to.

Děkuji všem ostatním za reakce. 😉

gepe
2. dub 2014

@bebe_84 souhlas s @amibilis. Osobne jsem byla hlidana v tehu, i tak jsem sla na prvni poradnu v Podoli po 36tt. Papiry v Podoli s informacemi kolem porodu atd. nedavaji jen tak misto toaletaku. 🙄
Ale evidentne mas svoji hlavu, delej, jak Ty uznas za vhodne. Nestuduj papiry a informace = pak si ale kdyztak nestezuj. 😎

bebe_84
2. dub 2014

@gepe děkuji za upozornění 😀

martina_z
2. dub 2014

Co v tom letaku je? Ja zadny nemam a jen cerpam z webovek. Trochu mi nedava smysl krevni skupina, kdyz uz jsem tam jednou rodila a byla u nich loni na operaci, cili moji krevni skupinu zarucene maji 🙂

gepe
2. dub 2014

@martina_z muzu vystrachat papiry z lonska a naskenovat, urcite se minimalne zaklad nemenil 🙂 hele, vzdy vsude chteji a delaji nove rozbory i kdyz uz tam je clovek v evidenci.

martina_z
2. dub 2014

@gepe Nojo, ale krevni skupina se nemeni, ze jo 🙂

sonik05
3. dub 2014

@bebe_84 jedine,co je tam blbe,je dlouha cekaci doba na poradnu. To je minimalne na 2h,ale vetsinou na 4h. Protoze obehnout poradku,monitor a doktorku je toho dost.
Na monitor si vem lahev s pitim (min 0.5l) a treba hroznovy cukr,kdyby mimco spalo (po sladkem se vetsinou probudi). Sestricky tam porad do kazdeho husti,jak musis pit 😉

bebe_84
3. dub 2014

@sonik05 děkuju za radu. My čekáme hyperaktivku, takže snad hroznový cukr nebude potřeba, nicméně ho radši přibalím, kdyby přece jen zdřímla. 🙂

evab.
3. dub 2014

@sonik05
@bebe_84 to je fakt, do mě tam kdysi hučela, že bych za dobu jsem na monitoru měla vypít 1,5l vody. Upřímně si to vůbec nedokážu představit 🙂

bebe_84
3. dub 2014

@evab. koooolik? To mám na celej den! 😀 😀 (nehledě na to, že bych se počůrala 😀 )

gepe
3. dub 2014

@bebe_84 nemusis to vypit cely, ale prubezne popijet a ona se i hodi 🙂 staci cokoliv sladkyho, ja i vloni davala jedne mamine od sebe pro jeji spici mrne suseny tresne 😀 kdyz se dari, monitor mas za cca 25 minut hotovy 😉 ja teda poradnu s monitorem i u Mudr mela nejdelsi 2 hod. Nejkratsi celkove hodku. Nejdelsi je vetsinou ta prvni navsteva. Monitor, poradna, Mudr je hned u sebe a i dvoje toalety - tri zachody celkem, da se to 🙂 jen kdyz se pocuravaji papirky tak je trosku cekacka. Hned vedle mas bufik, tam si taky muzes dat neco dobryho ci koupit, vcetne piti i ledove dobre triste 🙂

kvietorka
3. dub 2014

holky ja rodim v Podoli koncem kvetna a na letaku z Podoli mam napsane:
- Krevni skupina, Rh faktor, protilatky (kopie orig. vysledku z transf. stanice)
- BWR 2x v tehotenstvi (LUES)
- HIV
- HBsAg (zloutenka)
- Vysledek KO provedeneho ve 32. tt
- Nalez od praktickeho lekare, vcetne EKG
- Vysledky, nebo zapsani UZ vysetreni, event. jejich kopie
- Vysledek kultivace z pochvy az po ukoncenem 35tt
- u zavaznych pridruzenych onemocneni vezmete s sebou nalezy odb.lekaru

Predpokladam, ze ten lekak davaji vsem pri registraci.

gepe
3. dub 2014

@kvietorka ano a nejen tenhle. Tenhle slouzi pro Tveho gyndr, atd co vse bys mela mit uz s sebou na prvni poradnu.
Ja napr. musela dodat krome daneho utz z 20tt a i 30-32 tt viz treti odrazka od spoda, testy na streptokoka mi udelali v Podoli.

beag
4. dub 2014

Ahoj holky, braly jste si do Podolí porodní plán a byl k něčemu? Jinými slovy - řídí se podle toho někdo, nebo se stačí předem domluvit s manželem, že preferuju to a to a to ať mi tam při porodu domluví, pokud toho nebudu schopná sama? 🙂

gepe
4. dub 2014

@beag ja nemela a uplne na vsem se dalo domluvit, ci se zeptat 🙂

sonik05
4. dub 2014

@beag já tam plán měla a myslím, že tam se jím řídí. Říkala mi známá, co tam pracuje, že je lepší mít ho písemně, protože když tam přijedeš rodit, tak to berou někdy trochu tak, že jsi "mimo" a nevíš co chceš 🙂

beag
5. dub 2014

@gepe @sonik05 Ok, díky moc. Ještě mě napadlo - máte zkušenosti s tím, co se dá na porodním sále pustit za hudbu? Jak píšou v informacích "magnetofon", tak předpokládám, že to je asi historický pozůstatek.... Což takhle DVD s MP3? Nebo CD s MP3? Nebo jen CD s klasickým formátem?

julietta111
5. dub 2014

@bebe_84 Já rodila v Podolí 2x a taky teda nikdo nikdy protivnej nebyl. A do poradny se tam teď chodí od 37tt

marlenee
5. dub 2014

@beag ja rodila v prosinci 12 a na porodnim pokoji byla mala věž s rádiem a CD přehrávačem ale podrobně jsem nezkoumala. Jsou tam moc milý a ochotný. Byla jsem mile překvapena a spokojena.

sonik05
5. dub 2014

@beag To netuším, já si tam nic nechystala. Ale zahlédla jsem tam klasický kazeťák s CD, vypadal docela zachovale, takže možná by MP3 zvládnul, ale na to bych nespoléhala.

evab.
5. dub 2014

Taky jsem tam měla kazeťák s cd, ale nezkoumala jsem ho, nic jsem si nepouštěla a ani mi to nechybělo

kalenka
17. dub 2014

ahoj vsem, 24.4. jdu na prijem do Podoli na planovaneho cisare .... chtela jsme se zeptat, jestli ste nektera u cisare mela mediky a jestli jo, co vse delali ... jo a to cevkovani boli? jednou jsem to uz mela, ale jiz jsem byla v narkoze, tak netusim co je to za pocit .... diky za odpovedi a hezky den vsem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru