Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

angeldevildarling
1. kvě 2014

@zarucha Jéé, super, moc díky 🙂 Beru s sebou doprovod, tak knížku nechám doma. 😀
Ještě jednou moc děkuju 🙂

ameliejulliette
1. kvě 2014

@angeldevildarling Neklepe se, sestry vycházejí. Hlavní stan mají ve dveřích naproti monitorům. Vykoukne, dáš jí tu kartu s průkazkou, dostaneš papírek na moč, skočíš si ho namočit a pak Tě budou volat na měření tlaku a takové ty formalitky a pak Tě odešlou dál 😉

angeldevildarling
1. kvě 2014

@ameliejulliette Tak to je super, nemám totiž do čeho načůrat, tak ještě že tak 🙂
Holky a kolik jste platily? Abych kdyžtak skočila do bankomatu, nechci tam platit kartou 🙂 Pak se na účtu divím za co mi zase strhli prašule 🙂

zarucha
2. kvě 2014

@angeldevildarling já bych řekla, že se neplatí nic. nebo max třicet korun.

angeldevildarling
2. kvě 2014

@zarucha Tak nic nechtěli, ale radši jsem pár stovek vybrala 🙂 Jsem z první návštěvy nadšená, všude příjemný personál, tak snad to tak bude i příští týden 🙂

kvietorka
2. kvě 2014

@angeldevildarling neplatis nic. Ten moc ma byt ranni, takze by si ho mala mit sebou. Namocis do neho papirek, co ti da sestricka a cekas az te zavolaji. Moc vylijes az ti sestricka skontroluje ten namoceny papirek.

zarucha
2. kvě 2014

@angeldevildarling mám z dneška stejnou zkušenost a kupodivu okolo té desáté se to tam i vylidnilo. Monitor na jedničku, stejně tak doktor, takže super. já si to teda dala ještě s utz a internou, ale to je holt tou mojí diagnózou 🙂

martina_z
4. kvě 2014

Ahoj, mam dotaz ohledne otce u planovaneho rezu. Predpokladam, ze vsechno obleceni na sal dostane? Vcetne bot? Nebo musi mit prezuvky a na ne dostane navleky? Dovoli mu s sebou fotak?

luckar
4. kvě 2014

@martina_z muž dostal kalhoty a takovou tu jejich košili a na nohy návleky pokud se nepletu rovnou na boty. Foťák na sále mít můžete.

martina_z
4. kvě 2014

@luckar Diky. No a s plenkama jak, nevis? Daji je na prvni den oni a nebo uz bych je mela mit i na den, kdy budu na JIP? Pred 2,5r je na malyho meli a muzskej plinky prinesl az druhy den, ale rikala mi kamaradka, co ma rodit chvili po mne, ze je na predporodnim kurzu upozornovali, ze kazde dite dostane jen 4ks plen.

evab.
4. kvě 2014

@martina_z je to už sice dýl co jsem rodila já, ale pokud je cs plánovaný, tak bych si pliny vzala hned svoje. Já měla sekci neplánovanou a když mě pustili z jip na normální pokoj, tak sestra už kapánek brblala, že by potřebovali pleny. Musela jsem počkat až přišel manžel z věcma na návštěvy. Do té doby jsem u sebe neměla vůbec nic. Každopádně předokládam, že pokud mamka z jakéhokoli důvodu nemá pleny hned sebou, tak dítě na nahato nenechaj. Ale můžou mít samo připomínky.

martina_z
4. kvě 2014

@evab. V tasce nejaky mam, nez prijde manzel s velkym balikem, ale spis jestli jim je cpat uz na sale...no budeme je mit s sebou a kdyz se ozvou, tak je vyndame.

evab.
4. kvě 2014

@martina_z asi tak, na sále bych to neřešila a pak se uvidí, až budou potřebovat tak se tuty ozvou 🙂

luckar
4. kvě 2014

@luckar ja byla na akutni sekci a taj muz vezl tasku domu a plenky jsem nesla sestricce az druhy den. Dokonce je ani nechtela.

angeldevildarling
4. kvě 2014

@zarucha To jsme se tam museli potkat 🙂 Ale ať koukám jak koukám, obličej si vybavit nemůžu 🙂 Nebyly jsme náhodou spolu na monitoru? S malou tam měli problémy jí chytit, protože zrovna trsala brakedance a dle sestřiček to je chobotnice 😀

azeretka
11. kvě 2014

Prodám stahovací punčocháče povinné k plánovanému císařskému řezu v Podolí, kupované přímo v lékárně Podolí, velikost S, pro zájemce nafotím a přeměřím, původní cena 260,-Kč, nyní 180,-Kč vč. pošty obyčejně.
Jsou jednou použité, jako nové, před odesláním je vyperu, takže budou jednou prané.

amabilis
12. kvě 2014

Ahoj holky, prosím vás, jak dlouho vám trvalo, než se vám podařilo dovolat do prenatální poradny a objednat se? Já už to zkouším několik pracovních dní a nikdo mi to nebere. Jen jednou se mi stalo, že to bylo obsazené... Volám na 296511411, což je podle mě správné číslo. Je mi jasné, že tam mají frmol, ale pokud chtějí, abychom se objednávaly včas, pak by telefony měli brát, no ☹

kvietorka
12. kvě 2014

ahoj, ja som sa tiez nemohla dovolat do Prenatalnej ambulancie, volala som na to iste cislo ako ty, ktore mi dali pri registracii. Nakoniec som sa dovolala na cislo, ktore som nasla na ich webovych strankach: telefonicky: na č. 296 511 232, 296 511 455, 296 511 456, 296 511 460 v pracovní dny 08.00 – 15.00 hod

zarucha
12. kvě 2014

@amabilis jak píše @kvietorka - to číslo na registračním papíru je neplatné, na webových stránkách je to aktualizované a normálně se dovoláš. Ale klid, já se na první prenatální ambulanci objednávala asi jen týden předem (gynekoložka mě předávala později a do podolí jsem beztak chodila jako trochu riziková už od osmého týdne) a nebyl problém, objednali mě a byli i vstřícní. jen se připrav, je to vždy skoro na celé dopoledne, pokud máš poradnu, monitory a doktora dohromady....

amabilis
12. kvě 2014

Holky díky! Já právě koukala i na tu jejich kartičku a tam je to stejně, tak mi nenapadlo to zkontrolovat... No měli by si to aktualizovat, pokud to tedy není účel, aby je nikdo neotravoval 😀 To si dělám samozřejmě legraci. A jinak koukám, že se nic nezměnilo, pořád nátřesk, co ☹ A co mě tam ještě dost štve, je to, že člověk pořád zakládá novou kartu a pak při přijmu zase musí dát všechno dohromady a tak pořád dokolečka. Popravdě doufám, že to teď bude lepší, vždyť už mě v počítači mají, vždyť by stačilo jen doplnit údaje, co se změnilo od doby, kdy tam člověk nebyl.... 😒

evab.
12. kvě 2014

Mě čeká první poradna zítra, tak jsem zvědavá na jak dlouho to bude 🙂 nicméně také nechápu, proč se zakládá nová karta a nevytáhne se stará, už i kvůli historii předchozího těhotenství.

teraolli
12. kvě 2014

Ahoj holky, chodila jste některá na předporodní kurz a cvičení pro těhotné do Podolí? A od kterého týdne těhotenství?
Děkuji 🙂

amabilis
12. kvě 2014

@evab. Ohledně historie jim pak všechno dlouhosáhle popisuješ a na příjmu si to pak zopakuješ 😠 I kdybych tam rodila padesátkrát, tak padesátkrát tam budu diktovat to samé. Vysvětlovali mi to tak, že kdyby drželi karty nahoře, tak by se jim tam nevešli, takže je ukládají (a po čase skartují). Jako chápu to, ale tak mají kartu v počítači, tak snad by to šlo nějak vytáhnout, vytisknout nebo tak něco?

evab.
12. kvě 2014

@teraolli jsou to už teda 3 roky, ale za mě předporodní kurz na nic, nic nového zásadního užitečného jsem se tam nedozvěděla. Ale třeba je to teď už jinak

evab.
12. kvě 2014

@amabilis však právě, v dnešní době pc snad není nutné vše znova a znova opakovat. Ale co, je to párkrát za život 🙂

amabilis
12. kvě 2014

@evab. No v mém případě je párkrát hodněkrát. Několikrát jsem potratila a i to jsem řešila v Podolí. Takže chorobopis a porodopis pokaždý.... Dokonce i po půl rokách. Ale co už, za ty dětičky mi troška té byrokracie stojí 😀

evab.
12. kvě 2014

@amabilis tak to už je fakt zbytečný opruz

lucie_1986
22. kvě 2014

Ahojky všem, ráda bych se zeptala Vás, co máte za sebou screening v Podolí... Jsem objednaná na 3.screening, na prvních dvou jsem byla v jiném zařízení, kolik se v Podolí za vyšetření platí. Bohužel se mi nepodařilo info na webu najít. Moc děkuji.

teraolli
22. kvě 2014

@lucie_1986 Já jsem byla v Podolí na prvotrimestrálním NT screeningu a platila jsem 1500 Kč. Péče byla vynikající 🙂
Jak je to s dalšími screeningy nevím.

Holky, máte některá zkušenost s velkým UTZ v Podolí ve 20. týdnu a kolik to stojí?

arrowka
22. kvě 2014

@lucie_1986 3. screening je vyšetření normálně hrazené pojišťovnou a neměla bys platit nic. Pouze kdybys chtěla fotku z UZ, tak za ni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru