Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

bludickaaa
15. zář 2014

Jj, to bude stacit, tedy pokud to za tech par mesicu zase nezmenili, ale bez vlozek by te nenechali. Na mimco mas narok asi na 5 plen, pak musis mit svoje, to i v pripade, kdy je dite treba u sestrer kvuli zloutence, pleny si tam od tebe vezmou. Vlhcene ubrousky tam nejsou, ale jsou tam takove jednorazove zinky, namoci se a umyvaly jsme je tim. Kosmetika tam byla na vyber, jak na zadecek, tak na myti, na namazani po koupani taky. Co si vem jsou jednorazovy podlozky. Tu si tam dava kazda maminka na prebaleni svoji.

terrezka
15. zář 2014

@bludickaaa aha díky to by mě nenapadlo.... a přebalovací podložky pode mě dostanu? 😕

bludickaaa
16. zář 2014

Jj, tu nam dali a rano kdyz prisla sluzba a prala se, zda nepotrebujem na posteli neco vymenit, tak na pozadani dali novou.

stesti_zm
23. zář 2014

@bludickaaa Ahoj, ja prave cetla, ze oni pak zacnou tvrdit, ze to neni poplatek za samotnou pritomnost, ale ze to je za poskytnuty material. Tedy rousku apod.

bludickaaa
23. zář 2014

@stesti_zm
Cetla jsem toho taky dost a napsala svoji realnou zkusenost, proslo nam to bez problemu, sama jsem cekala, ze budu muset argumentovat vic -) manzel dostal jen navleky na body, zadny mundur, rousku. Meli jsme tedy prirozeny porod. Na ten jejich argument se pry ma rict, ze chces vycistit polozky, to oni neumi, takze to vzdaj. Logicky rouska nemuze stat 1500. Kazdopadne za zkousku nic nedas 🙂

stesti_zm
23. zář 2014

@bludickaaa Super, diky. Prijde mi to vazne uhozene. Je to normalni vec, ze tam s tebou je partner a ta castka je nehorazna.

evab.
23. zář 2014

Podolí je na poplatek za otce u porodu snad nejdražší v republice. V r. 2011 to byla "jen" 1000 a manžel taky dostal jen návleky. Teď jsem šla na plánovaného císaře a radši jsem to zaplatila předem ať se tam na sále nedohadujem. Každopádně u Vzp pokud je člověk v klubu pevného zdraví, tak pak po předložení účtenky přispívaj 500,-

terrezka
28. zář 2014

no mě ta suma přijde naprosto šílená... 1500 za to že tě tam drží za ruku a masíruje záda... přezůvky si přeci může vzít i svoje ne? nevíte číslo toho zákonu? Abych mohla argumentovat? mě se ptali už při vypisování karty teď v pondělí, řekla jsem, že ještě nevíme, že asi půl na půl.....

bludickaaa
28. zář 2014

@terrezka
Nasla jsem todle : Zákon č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, říká v § 28, písm. e), odst. 3, že pacient má při poskytování zdravotních služeb právo na „přítomnost osoby blízké nebo osoby určené pacientem, a to v souladu s jinými právními předpisy a vnitřním řádem, a nenaruší-li přítomnost těchto osob poskytnutí zdravotních služeb“.

terrezka
28. zář 2014

@bludickaaa super moc děkuji!!! Abych je v nejhorším mohla umlátit číslem zákona 🙂

terezka312
10. říj 2014

Rodila jsem v Podolí 30.9. a naprostá spokojenost. U porodu respektovali porodní přání, vše nechali běžet naprosto přirozeně, dlouhý bonding, na šestinedělí také vše super, všechny sestry moc milé, neotravovaly s ničím a jako druhorodičku mě nechaly docela na pokoji 😀 Měla jsem nadstandard a byla to super volba, klid a pohoda 🙂 I to jídlo se docela dalo 😀

terrezka
23. říj 2014

tak také hlásím, že jsem rodila v Podolí 7. října a vše super, personál hodný, ochotný, obětavý, nikde (příjem, rizikové asi hodinu, porodní sál, šestinedělí) jsem se nesetkala s žádnou osobou která by ochotně nezodpověděla moje otázky a sami se ptali a chodili... fakt bezva přístup, jídlo se dalo až na zemlbábu 😀 nebýt kamarádky tak jsem byla ten den bez večeře 😀 a asi také jako druhorodičku mě moc neprudili 😀 jo a otec u porodu... nakonec byl a nic jsme neplatili!!! nikdo se neptal jestli jsme platili a nikdo po nás nic nechtěl, na přijmu čekal s čím vyjdu, pak ho poslali domů, za dvě hodiny jsem mu volala ať se zase vrátí a za další dvě hodiny byla malá venku, a dostal i svačinku na porodním sále 😅 takže vše super!!!!

pabka
23. říj 2014

Ahoj holky, nečetla jsem úplně celou diskusi, tak se možná s dotazem opakuji, ale víte některá, zda je v Podolí možnost přítomnosti otce u porodu plánovaným cís. řezem? A pokud ano, jak to probíhá? Moc díky za případné info...

tygrisek09
23. říj 2014

@pabka Zdravím, sice jsem to nikdy k plánovanému císaři nedotáhla, ale znám Podolí jak své boty. Hospitalizují Tě jeden den před CS na oddělení rizikového oddělení P3 ve 4. patře, kde proběhne CTG-monitor a aplikují klistýř. V den operace proběhne brzy ráno předoperační příprava, zavedou cévku, aplikují kapačku na zavodnění a už se jen čeká. Doprovod je samozřejmě možný. Většinou sestřičky říkají, ať doprovod přijde kolem 7-7.30.

pabka
23. říj 2014

@tygrisek09 Díky moc, mě by ale právě zejména zajímalo, jak přesně je tam otec přítomen.... znám příběhy ze tří porodnic, jiných než Podolí a všude je to jinak, tak by mě zajímalo, jak v Podolí, kde přesně tatínek je, zda přímo u mě (Apolinář) nebo za sklem (Motol) nebo v místnosti, ale v rohu (mimopražská porodnice)... Kamarádky mi právě tyto příběhy vyprávěly, ale v Podolí zrovna žádná nebyla 🙂

luckar
23. říj 2014

@pabka je přímo u tebe a pak ho vezmou ošetřit miminko a vrátí se s ním k tobě.

tygrisek09
23. říj 2014

V Podolí je s Tebou od začátku. Přivezou Tě na operační sál, píchnou Ti spinál, partner se převlékne do jejich oblečku, dostane jednorázové kalhoty, triko, čapku a boty. Sedí u Tvé hlavy, před vámi je zelená plenta, takže nic nevidíte. Po narození vám miminko ukáží a partner je odveden dětskou sestrou k vyhřívanému lůžku, kde miminko ošetří, zváží, označí. A tatínek fotí. My jsme měli plánovaně neplánovaný císař, naštěstí pod spinálem. Manžel říkal, že i když vstával, tak vůbec neviděl, co bylo za plentou.

pabka
23. říj 2014

Holky, díky moc za info! 🙂

terezka312
27. říj 2014

@terrezka taky jsme otce ani vlastní por. as. u porodu neplatili. Asi na to zapomněli. Na účtenku psali jen nadstandard. Možná mysleli, že jsme platili předem. Dost často to tak holky dělaj, i v první poradně mi hned hlásili, že už to můžu jít zaplatit. Takže jsme docela ušetřili 😀

nonacek
27. říj 2014

@andira Ahoj u nás všechny ženský v rodine rodili v Podolí a i opakovane a jsou zpokojeny. Já rodila ve vinohradske porodnici a fakt špatný.

leeena_4
2. lis 2014

Nedá mi to a musím přidat svou referenci na porod v Podolí.

1. porod 2012 syn 4410g, 54cm - už tady si myslím, že měl jít porod císařem, rodila jsem dlouhých 15 hodin, neotevírala jsem se, nakonec mě syn hodně potrhal, měla jsem velkou krevní ztrátu a on zlomenou klíční kost. Ale budiž, byla jsem ráda, že se narodil přirozeně.

2. porod. dcera 5310g 54cm - děkuju osudu, že to přežila ve zdraví, měla na mále.
ve 34 tt mě moje dr odeslala do rizikové poradny, pro velikost plodu. V Podolí mě dali k mladé nezkušené doktorce do poradny, místo do rizikové. Váhový odhad jsem si musela sama nekompromisně vyžádat!, jinak by ho nikdo nedělal a neřešil. Podle odhadu mělo miminko ve 39tt 4200g a váhový percentil 97% - opět to nikdo neřešil! Opakovaně jsem žádala o posouzení, jestli nebude lepší CŘ. Bylo mi řečeno, že v termí porodu půjdu do rizikové poradny a tam se se mnou doktor domluví na vyvolání, nebo císaři. Ať si prý sebou vezmu už tašku. Byla jsem smířená udělat maximum pro bezpečnost miminka. V den TP mi v rizikovce řekli, že volnou postel mají až za 3 dny a jestli si tvám na vyvolání (o CŘ nebyla vůbec řeč), jestli nechci miminko nechat, at se rozhodne samo. Docela mě postup naštval. Myslím, že u tak velkého plodu není na co čekat. Trvala jsem si na vyvolání.
Nastoupila jsem 40+3. Měla jsem pozitivního streptokoka. Po zavedení dvou tablet se porod rozběhl. PA na rizkovém, kde se leží před nástupem na sál u vyvolání jaksi zapomněla na kapačku s ATB kvůli streptokokovi, takže jsem místo 2 kapaček dostala jen jednu a to ještě těsně 2 hodiny před narozením malé! - Zapomněla.
Porod probíhal docela dobře, až na fázi tlačení, kdy se mi sice povedlo vytlačit hlavičku, ale malá se zasekla ramínky a už nastal šrumec. Dvě PA mi drželi nohy a dvě doktorky ze mě malou rvaly, protože bylo třeba ji dostat rychle ven. Při tom rvaní jí poškodili nervy v ramínku, takže po narození rukou vůbec nehýbala. Nikdo mi k tomu nic neřekl. Malou mi hned po porodu odnesli a přinesli po 5-ti dlouhých minutách. Prý potřebovala pomoct s nadechnutím a byla chvilku na kyslíku. Pak mi ji dali pochovat a zase odnesli na pozorování na oddělení.
Jen mi řekli, že možná má zlomenou klíční kost a zavinuli jí těsně do zavinovačky. Do té jí vázali dva dny, než jsem se při dětské vizitě zeptala, jestli má opravdu zlomenou tu klíční kost. Doktorka mi řekla, že zlomená není, že s tou rukou nehýbe kvůli poškození nervů v ramínku. Na můj dotaz mi dr. řekla, že nikdo neví, jestli s tou rukou bude pořádně hýbat, nebo jí jen bude plandat u těla 😕. Říct tohle mámě 3. den po porodu je teda fakt kruté. Celou noc jsem nespala a vyčítala si, že jsem si důsledněji netrvala na císaři. Druhý den jsem se na vizitě ptala dalšího doktora, co se u porodu stalo a jesli ji poškodili ruku. Doktor řekl, že dystokie ramének (zaseknutí se) tam nebylo, že to by v karě viděl. Naštěstí další den přišel anděl v podobě rehabilitační sestry Gábiny, která mě ujistila, že malá ručičku rozhývá, že jí jen nesmím ručičky svazovat a čeká nás cvičení Vojtovky.
Zvláštní je, že v propouštěcí zprávě se už dystokie ramének i dagnoza parézy (poškození nervů v rameni) objevily.
Nemůžu říct křivého slova na personál na šestinedělí. Až na necitlivou doktorku, byla sestry ženské i dětské milionové.

Co ale osobně vnímám jako pochybení je:
- špatný váhový odhad - sekli se o 900g
- měla jsem navštěvovat rizikovou poradnu se zkušeným doktorem
- nevím, jestli si někdo chtěl dokázat srávnost svého tipu, že se dá tak velké dítě porodit přirozeně...
- zapomenutá kapačka na streptokoka (měli to velkým červeným písmem na kartě!)
- dokotrka, která malé poškodila rameno se mohla aspoň obtěžovat mě navštívit na pokoji a věc mi vysvětlit
- ve světě se takto velké děti rodí na čtyřech - je tak největší šance, že raménka projdou. Do Podolí se tato informace ještě evidentně nedostala.
- sestry na šestinedělí měly bý informované, že má malá nějaké zranění a nemá být svazována do uzlíčku - to jí ruku dál poškozovalo.

Anička rukou už ve 14-ti dnech díky cvičení hýbe moc hezky. Ale nikomu nepřeju bezesnou noc po tom, co mi doktorka řekla, že nikdo neví, jestli jí ta ruka nebude do smrti plandat vedle těla. Dobře to dopadlo, ale...

ladie
3. lis 2014

@leeena_4 Leni, to je mazec. A jen a pouze mě to utvrzuje v mém přesvědčení, že Podolí je prostě továrna na děti. Ano, umí rychle zakročit, když je třeba, mají super vybavení, ale pro "normální" (rozuměj ne VIP) rodičku, která nemá ukázkový průběh porodu, je přístup strašný.
První porod jsem si vyloženě protrpěla a jsem ráda, že jsem "přežila". Taky kdyby mě manžel nepřemluvil na druhé dítě, tak do toho znovu dobrovolně NIKDY nejdu.
A druhého porodu se bojím jako čert kříže. Ano, opět Podolí, protože díky průběhu prvního porodu si nelajznu rodit někde v Hořovicích, Neratovicích a spol., kde nemají tak dobré vybavení 😝

ladie
3. lis 2014

Btw. kdyby mi někdo řekl komu a jak naditou strčit obálku, abych měla "hezký" porod s příjemným personálem, tak neváhám ani vteřinu a rozbiju prasátko 😝

saphire
3. lis 2014

Ahoj holky chtěla bych se zeptat, jestli nemáte některá zkušenost, jak to v podolí probíhá v době malování porodních sálů? Když se zaregistruju pár dní po termínu malování a pak se strefím s porodem právě do toho týdne kdy malují, pošlou mě jinam? Nebo malují třeba jen půlku sálů a berou, pouze neregistrujou aby neměli nával? Předem mockrát děkuju za odpovědi...

ladie
3. lis 2014

@saphire když budeš rodit v termínu malování, tak tě pošlou jinam.

leeena_4
3. lis 2014

@ladie Ani se tomu s tou obálkou nedivím. Jsem ráda, že to mám za sebou, ale ta situace je fakt smutná. Podolí teď řeší nějakou akreditaci nebo co a mám silný pocit, že víc řeší papírování a akreditaci, než lidskou stránku porodu a maminy jako takové.

ladie
3. lis 2014

@leeena_4 no jo, jenže nejhorší na tom je, že všechny pražské porodnice jsou vylej-nalej. To si fakt nevybereš 😝 A na mimopražskou zase nemám koule.
No snad ten druhý porod přežiju a budu mít hotovo...

beruskaev
6. lis 2014

@leeena_4 teda Leni, docela jsi mě šokovala s tím porodem Aničky, myslela jsem, že to všechno proběhlo v pohodě. Zdeněk si taky Podolím není jistý po našem minulém porodu, já si ale nedovedu představit, že bych tady šla rodit jinam. Pokud se mi nepodaří zaregistrovat do Podolí, tak zvažuji i alternativu, že se domluvím s porodnicí u nás na Moravě a poslední měsíc budu u našich a porodím nakonec tam, ale je fakt, že se hrozně bojím oproti prvnímu porodu, kdy jsem se nebála vůbec. Ještě je to daleko, tak mě to snad přejde, protože si chci najít porodní asistentku a zkusit to přirozeně..

leeena_4
6. lis 2014

@beruskaev Já jsem se taky po porvním porodu hrozně bála. Asi měsíc před porodem jsem z toho měla úplnou depku. Pak jsem nakoupila homeopatika, srovnala si to nějak v hlavě a začala se na to psychicky připravovat. Jako on ten porod probíhal docela dobře, PA byla milá, trvalo to mnohem kratší dobu, hezky jsem se otevírala. Ale pak ten konec, kdy se malá zasekla vyvolal spoustu otázek, jestli tomu nešlo předejít a jsem přesvědčená, že šlo. Taky jsem si uvědomila, jak málo chybělo, aby Anička měla postiženou ruku na celý život. A za tenhle risk mi přirozený porod nestál.

beruskaev
6. lis 2014

@leeena_4 to je jasné, já jestli bude jakékoliv pochybnost a doporučí mi další císař, tak o tom nebudu ani uvažovat, zdraví moje a miminka je na prvním místě, nejsem blázen a dlouho po císaři jsem prohlašovala, že druhé jedině císařem, ale po čase se mi to zase rozleželo a doktor říkal, že císaře můžou udělat kdykoliv, jestli bude dobrá jizva, ať to zkusím.
Já myslím, že kdyby Ti udělali dobrý odhad, tak by takové velké miminko nerodili přirozeně, myslím, že tam je už dost velké riziko. Od včerejška mám kamarádku na vyvolání porodu v Benešově a zatím nic, taky měla mít podle svého gynekologa větší mimčo a co vím, tak to tam nikdo neřešil a nechali ji týden přenášet a doteď se porod nerozjel, takže mazec je to asi všude, kde to nedělají lidi s láskou, ale jako práci, kus od kusu ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru