Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

barke
20. kvě 2007

Díky, to mě potěšilo 🙂 , ještě aby měli místo 😅

lakme
20. kvě 2007

V Podolí jsem rodila a ta druhá maminka o níž píše haluskacz jsem byla já.

Tady je popis mého porodu.
Já jsem taky rodila v Podolí, ale v říjnu 2004, to akorát ty nové sály budovali, tak tam bylo dost hluku. Ale prý jsou uplně super.
Kde mají teď předporodní nevím, ale měli ho na oddělení, co leží maminy na udržení těhotenství, a návštěvy tam byli dost omezený, tak se mnou nemohl být partner pořád. Přijeli jsme v 1/2 druhé ráno, akorát jsem si šla lehnout (vstávala jsem kolem 9 a za celý den bylo lítání, že jsme šli spát až kolem 1) mi praskla voda. V porodnici mi ten zbytek vody odpustili a od 2 jsem měla kontrakce po 5 minutách a stejně drahý musel přes noc pryč. Byl se mnou od 12, na předporodním. Kde mi tvrdili, že takový kontrakce jak mě to bolí prostě nemám.
Bylo asi 16 když jsme měla pocit, že porod vážně nemohu zvládnout, když už tohle nezvládám,normálně jsem se rozbrečela, naštěstí tam se mnou byl partner a říkal, neboj zládneš to. Kolem 18 mi dali něco, abych se trochu vyspala, byl to boj, prý nic nepotřebuji, když jsem jim vysvětlila, že jsem asi už 33 hodin nespala, a kontrakce mám od 2 od rána(asi 16 hodin) po 5 minutách, tak mi něco dali. No trochu jsem si odpočinula, ale neusnula jsem, prostě to nešlo. Pak mě asi setra nebo co to bylo, kolem 20 dost nešetrně vyšetřila a řekla, že jsem na tři a že mě teda pošlou dolu na sál. Tvářila se jako "tak už se s tebou bude zlobit někdo jinej, ty jedna simulantko" to fakt sílu nepřidá.
Tak mi vzal přítel tašku a šli jsme pomalu dolu, to jest na konec chodby a dolu výtahem a pár kroků od výtahu. Dole jsme byli tak za 10 minut (podle kontrakcí). Tam mě nějaká hlavní setra na přípravu strčila žákyňce se slovy "pani je na 3, tak ji připravte a sáhněte si jak to vypadá". Snažila jsem se ji vysvětlit, že když mi dá klystýr, tak za sebe neručím, že ty kontrakce jsou fakt hrozný. Tak si sáhla a hned šla vedle, za tou druhou. Jen jsem slyšela jak se tam dohadují. Jak ta mladá říká, že jsem na 6 a ta stará nani to není možný, teď ji poslali ze zhora a je na 3. Nakonec se šla ta stará přesvědčit a ono jo. Tak honem rychle šup šup oholit hráz, klystýr se nestihl a šup na sál. Bylo asi 20:25.
20:30 jsem byla ve sprše. 20:45 mi začli točit monitor a 20:59 byl malý venku. Jak mi připnuli monitor tak mě vzala jedna 1/4 hodinová kontrakce, a oni asi tak v pulce, že už žádnou nemám a já: mám, já: asi rodím a oni: tady na monitoru není nic vidět, pak najednou ať tlačím, ale to řekli jen jednou a pak už jsem skoro nic nevnímala, jen mého přítele jak na mě kříčí tlač. No ještě, že tam byl. Malýmu šla srdeční akce na 1/2 a já jsem nebyla schopná asi vnímat někoho jiného než jeho. Říkali, že si ho zachránil.
Porod byl to nejhezčí v pordnici.
Oddělný šestinedělí bylo, fajn až na jednu sestru. Říkala, že jsem malýmu nemohla navážit tolik, kolik jsem psala, že stejně žádný mlíko nemám. Pořád do něj cpala cizí mlíko, přece bych ho nenechala hladovět. Ani jsem mu ho nemohla dát sama, když jsem říkala, že ho chci nakrmit, tak prej běžte se umejt a nebo si dělejte svoje věci....Hormony po porodu jsou hrozný, tohle říct teď tak by asi jednu chytka i když asi ne, ale šla bych si stěžovat a na moje dítě by už v životě nesáhla, ale tam jsem se jen vzmohla na slabý odpor, který byl hnedle překonán, nakonec jsem se rozbrečela cože jsem to za matku, která je pro svoje dítě na nic, ani není tak dobrá aby mu mohla dát jinou stravu. Pak mě dorazila, že nemám bulet, protože pak už vůbec žádný mlíko mít nebudu a vůbec chudák dítě. Ještě teď když si na to vzpomenu, tak mě bere vztek smíšený s lítostí .....Jak jeden člověk dokáže dokonale zkazit vzpomínku na porod a pobyt v nemocnici.

morusa
21. kvě 2007

Holky, já teda nevím, ale jediné ,co bylo volně k dispozici, byly vložky. Jednorázové kalhotky jsme dostali přídělem ,tuším ,že jich bylo pět, což mi přišlo ze začátku málo, ale nakonec to stačilo ( pro jistotu jsem stejně měla koupené svoje), no a vložky do podprsenky jsem tam za celou dobu nezahlídla.

bejana
21. kvě 2007

Lakme, brrrr 😖 😢 Já jsem tam opravdu byla moc spokojená. Snad se s postupem doby zlepšil i přístup 😕
Morusa, já rodila začátkem února a všechno bylo k dispozici volně na chodbě -žádný příděl 😨 Vložky do podprdy byly v takový zelený krabičce.(Jen upřesňuju, že jsem nebyla na nadstandardu.) Jednorázový kalhotky jsem taky měla svoje, ale vůbec jsem je nepoužila. Že by začali šetřit? 😕 🙄

kristi
21. kvě 2007

Ja tam byla s Bejou a taky vse erarni 🙂

barke
21. kvě 2007

A holky, nevíte jak často se stává, že je plno a pošlou rodící ženskou jinam ? Z toho mám docela strach, že budu muset jinam, kde to vůbec neznám 😢

susik77
22. kvě 2007

holky, nevite jak je to v Podoli s tim, kdyz tam budu mit vlastni odsavacku? Da se to tam sterilizovat bez toho, aby mi ji nekdo vzal, nebo se stratila?

kristi
22. kvě 2007

Barke, pokud jsi zaregistrovana, tak by se to stat nemelo...

susik, daji ti na ni nalepku a nidko ti ji nesebere.

susik77
22. kvě 2007

kristi: tak to je fajn 🙂

anavka
22. kvě 2007

Holky, ale i když zaregistrované jste, tak se může stát, že nebudou mít místo a pošlou vás do jiné porodnice ☹ Při první návštěvě poradny jsem dostala takový papírek, kde to bylo napsané. Pěkně jsem se bála, protože jsem měla rodit v srpnu 2006 a to všude psali jak Podolí praská ve švech 😒 Ale nakonec jsme to zvládli tam, ale až v září 🙂 Taky jsme měly k dispozici všechno tj. vložky do podprsenek, jednorázové kalhoty i vložky 🙂 Bylo to všechno na chodbě volně k dispozici. Já jsem si to tam nemohla vynachválit 😉

bramburka
29. kvě 2007

Mé kamarádce se to stalo, rodila 2. díte a ačkoliv byla registrovaná, nevzali jí, že je plno a poslali ji do Krče, podotýkám, že byly 2 hodiny odpoledne a venku slušná zácpa, dorazili do Krče doslova za 5 minut 12. Málem to nestihli. Proto asi pujdu do Krče, kde zase ale nejsou dobré reference, tak já nevím.

leandre
29. kvě 2007

No s tou Krči taky nevím, kamarádka tam rodila asi před 3 týdny a prý to bylo dost hrozné, raději mi to ani nechtěla říct, co se dělo, aby mě nevystrašila. Ale prý se s ní nikdo vůbec nebavil a že měla první dítě, to nebrali v potaz.

bramburka
29. kvě 2007

No, nevím, kamarádka zase říkala, že skvělý, jen to prostředí je zastaralé...kachliky apod - jídlo hrozné, to je všude. Já myslím, že když nejsou komplikace, a narodí se zdravé dítě, že podvědomě zapomeneš na to zlý a zůstane to hezký... no ale zase jezdit přes celou Prahu, ono v listopadu už může být sníh, klouzat to, já nevím...

xsipm04
3. čer 2007

Ahojky holky, v pondělí, 28. května 2007 se nám v Podolí narodila Nellinka, tak přidávám svoje reference. Přála jsem si rodit přirozeně, bez lékaře a léků a trochu jsme se odjezdu do porodnice bála, takže jsme vyráželi úplně na poslední chvíli (stahy jsem už měla po 3 minutách a při příjmu jsem byla otevřená na 6 cm). Nevím, jestli je to tam tak normální a nebo jsme měli velké štěstí, ale porodní asistentka byla úplně úžasná (p. Šilarová). Plně respektovala můj porodní plán a snažila se mi ve všem vyhovět. Přála jsem si rodit bez léků a s minimem lékařských zásahů nejlépe pouze za pomoci porodní asistentky, dále bylo mou prioritou zachování soukromí při porodu (aby s námi rodila jedna porodní asistentka plus případně maximálně jeden lékař), jo a ještě jsem nechtěla být nastřižená (dost jsem předtím masírovala a i jinak roztahovala hráz). Porodní asistentka nás nechala na porodním sále s manželem samotné, přišla se jen občas podívat plus když jsme jí zavolali, respektovala mé přání rodit v poloze na čtyřech a pomáhala mi tuto polohu drobně s pomocí opory manžela modifikovat, aby se mimčo dobře protáčelo a nedošlo k narušení hráze. Celou dobu jsem byla u porodu přítomna pouze já, manžel a ona a pouze asi na poslední 2 minutky si zavolala dětskou sestru, aby jí pomohla monitorovat ozvy, když ona chytala mimčo. Prostě samotnému průběhu porodu nemohu naprosto nic vytknout a vůbec jsem tento přístup v Podolí neočekávala.

Co se mi nelíbilo byl příjem. Nechtěli tam pustit mého manžela, když mi točili monitor s argumentem, že v té místnosti jsou i jiné rodičky (byla tam jedna paní po celou dobu oblečená a asi po 5 minutách odešla), sestřička manžela dovnitř nepustila ani když jsem jí o to opakovaně žádala a spolu s nějakým mladým doktorem se na mě dívali jak na magora, když už jsem při těch stazích nemohla vydržet 20 minut sedět a různě jsem se tam svíjela a dívali se, jako co otravuju, že se chci nějak opírat o manžela nebo co. Dál ten porodní pokojíček sice vypadal moc pěkně, ale chyběli mu nějaké úlevové koutky (jeden míč co tam byl byl na mě moc velký, druhý moc malý, žebřiny tam nebyly, vanu co tam byla mi nikdo nenabídl využít, tak nevím). Na radu porodní asistentky jsem využila pouze teplou sprchu v koupelně, při které mi manžel masíroval záda plus jsem se jim tam věšela na žebřík od topení, když manžel odešel (dle porodní asistentky jsem prý nebyla jediná 🙂 žebřiny jim tam fakt chybějí).

No, ale jinak jsem byla moc spokojená. Pravda je, že jsme tam moc dlouho nepobyly, protože jsem porodila za 2 hodiny po příjezdu a většinu bolestí předtím jsem si prožila doma a to je úplně něco jiného. Holt doma je doma 😉 tam to má člověk zmáklé a poradí si tam se vším 🙂

Na oddělení šestinědělí reference podat nemůžu. Rodila jsem ambulantně a odešli jsme domů 3 hodiny po Nellinčině narození. Paní Šilarovou jako porodní asistentku bych všem moc přála.

Jinak ještě jsem si všimla u odchodu (v pondělí v půl šesté večer), že podle rozpisu, který tam byl, byly ještě 3 porodní sály úplně volné. A také nám nabízeli, že je volný nadstandardní pokoj za 1.700 Kč (tak jen abyste věděli, jak vypadala situace 😀 )

Taky mi porodní asistentka říkala, že je fakt ráda, když si lidé přinesou porodní plán, že alespoň ví, co si od porodu slibují a může se jim snažit vyhovět. Pokud ho někdo nemá, musí jet podle zaběhaných standardů porodnice a pak mohou být rodičky třeba zklamané, že si to představovali jinak. S porodními plány opravdu počítají, protože se mě na něj ptali hned při příjmu.

xsipm04
3. čer 2007

Jo, ještě jsme zapomněla dodat, že vedla finále porodu tak skvěle, že jsem krom jedné nějaké modřinky uvnitř (ani bych o ní nevěděla, kdyby mi to neřekli 🙂 ) neměla žádné jiné zranění.

morusa
3. čer 2007

xsipm:Mohu se trochu mimo téma zeptat, proč jste šli domů tak rychle?

xsipm04
4. čer 2007

Domů jsme šli hned, protože jsme se tak už dopředu rozhodli (v případě, že nebudou žádné komplikace, bále jsem se, že v Podolí nebude volný nadstandard, abychom mohli být hned od začátku s taťkou, že mi budou mimčo odnášet, že se tam nebudou chovat podle mých představ a tak, prostě by to byla po porodu moc velká neznámá, kterou jsem nechtěla riskovat. Nellinka byla naprosto zdravoučká (Apgar měla samé desítky) a já se taky cítila skvěle, takže nebyl důvod zůstávat. Na příchod domů jsem ale byla připravená, ještě na ten večer jsme měli domluvenou návštěvu porodní asistentky, která mi ukázala,jak se o Nellču starat, jak jí kojit a tak, druhý den se na ní přišla podívat dětská paní doktorka, třetí den zase porodní asistentka, prohlídnout i mě, zase nám trochu poradit s kojením. Jo, první večer jsme si objednali pizzu a salát, abychom si nemuseli připravovat jídlo, ale já byla stejně plná dojmů, takže jsem nemohla ani moc jíst a druhý den už se nám o kvalitní stravu postarali babičky 🙂, takže s tím také problém nebyl. Oba s manželem jsme byly doma krásně odpočatí, takže jsme Nellušku celé dny nespustili z očí a kdybychom zpozorovali cokoli divného, jeli bychom ihned do nemocnice (bydlíme v centru Prahy, takže na Bulovku to máme maximálně 10 minut). yslím, že to tak bylo správné a že bychom se nikde v porodnici necítili líp 🙂

morusa
4. čer 2007

xsipm: Tak to jo, já se ptám jen ze zvědavosti, samotnou by mě to nenapadlo, bála bych se s tím tvorečkem malým být hned od začátku úplně sama, protože přeci jen jsou situace, kdy je zkušená sestřička potřeba,já osobně jsem byla s malým v pohodě, ale spolubydlící se malej začal dusit až modrat, takže ho popadla a běžela za sestřičkou, která už věděla, co s ním..

janinininka
4. čer 2007

ahojky,
Xsipm 04, gratuluju moc i vám všem holky!!!!!!!
Prosímtě a to takhle jde se s nimi dohodnout, že když budete oba v pořádku, že vás hned pustí? To je super!Jenže ty jsi to měla kousek a já bydlím v Ko, to je docela štreka. Nevíš, jestli to jde i v jiných porodnicích? A porodní plán ten se dělá s dr ke kterému chodíš v době těhotenství, nebo jak to je?To je asi už všude ve větších porodnicích,ne?
V jakých polohách lze rodit v Podolí? My se snažíme, ale až se budu rozhodovat, kam pak rodit, tak přemýšlím právě buď Kolín nebo Podolí, slyšela jsem samé dobré reference a na sestry slepice můžeme narazit ostatně všude i když je pravda, jak píšete, že to dost otráví pobyt.
Tak ať se Vám všem s miminkama daří!! 🙂

natalie77
11. čer 2007

Ahoj,
mám na Vás prosbu, kdo jste rodily v Podolí a měly jste plánovaný císařský řez ze zdravotních důvodů...?
POkud jste chtěly otce u porodu platí se skutečně 3000,- za přítomnost otce?

Děkuju a mějte se všechny moc a moc fajn.

verculka
11. čer 2007

Ahoj Naty já jsem rodila v Podolí a byla jsem moc spokojená 🙂 Rodila jsem tam už druhé štěstíčko 🙂 Rodila jsem tedy spontáně, ale vím, že tam byla maminka, která šla na císaře a běžela ještě v rychlosti do pokladny zaplatit právě od tebe zmiňované 3000,-Kč. Za běžný porod se platí 700,-Kč. Držím Ti pěstíčky a ať jsi také tak spokojená 🙂

natalie77
12. čer 2007

Verculko, moc Ti děkuju za informaci.
Je to teda síla, ale co se dá dělat 😉

V Podolí jsem několikrát ležela, tak vím, že je to tam jinak skvělé🙂

Přeji hodně zdravíčka.

verculka
12. čer 2007

Tobě také hodně zdravíčka. Je to hodně, ale když to nejde jinak tak se nedá nic dělat. Tatínek u porodu je naprosto super 🙂Doporučuji 🙂 A ty penízky za to stojí 🙂

vivian
18. čer 2007

xsipm04: děkuju za krásnej příspěvek. Taky jsem se rozhodla rodit v Podolí a tvůj příspěvek mě utvrdil, že jsem se rozhodla správně. Tak teď jen doufám, že se tam dostanu, že tam nebude plno... Nerada bych rodila jinde, ostatní pražské porodnice bohužel nemají zase tak dobrou pověst.
Ani jsem nevěděla, že se dá rodit ambulantně, myslela jsem, že porodníci jsou proti tomu... Vím, že to jeden čas nabízeli u Apolináře (dokonce tuším, že za to chtěli několik tisíc, i když teda přesně nevím za co...) a že to tam pak zrušili z důvodu nezájmu, tak jsem nevěděla, že to někde normálně funguje... I když ono to z právního hlediska je teoreticky možné všude, že 🙂
Jen by mě zajímalo, jak sis domluvila tu návštěvu PA u tebe doma - to sis musela nějakou sama najít a zaplatit? A co dětská doktorka, necukala se? 🙂 Já bych to taky docela brala, pokud nebudou problémy... Doma je doma.

maart
19. čer 2007

Ahojky holky, ktere premyslite o ambulatnim porodu. Ja jsem jenom chtela napsat, ze jestli se vam ta myslenka libi a da se to zaridit, tak to muzu take jenom DOPORUCIT! Ja jsem oba kloucky rodila ambulatne (pravda v Nizozemi,kde je to uplne normalni postup) a bylo to uzasne. Pokud je porod bezproblemovy a miminko zdrave, tak jak pise Vivian - doma je doma. Prvniho chlapce jsem rodila v 17 hodin, takze jsem 1 noc byla v porodnici a pak druhy den hned domu, druhy se narodil v 11.32 a v 15.30 jsem byla doma ve sve postylce. Bylo proste krasny pouzivat vlastni toaletu, vanu, postel, vsechno. V NL je to tedy tak, ze na 6-8 hodin denne je s vami doma takova porodni pomocnice, ktera pomaha se starat o mimi, uci kojit, koupat, takze vlastne takova na prvotni starost a pece o mimi je na nekom jinem, coz je prijemne.

Ted budu rodit treti mimi tady a prave naopak bych si chtela vyzkouset cesky zpusob - takze i ted pobyt (doufam, ze kratky) na novorozeneckem oddeleni. Snad to taky bude prijemny zazitek. Pevne v to doufam. 🙂

xsipm04
19. čer 2007

Natalie77: Teda to mi ale připadá dost drsný, že máš platit 3 tis. Připadá mi dost i těch 700 Kč, ale tohle je fakt hodně na to, že ty sis přeci císaře nezvolila a jenom proto, že nemůžeš rodit normálně máš platit ještě o tolik víc než ostatní. Zkusila bych se tam s nimi ještě domluvit, jestli by to nešlo třeba za těch 700 Kč (my platili až v okamžiku porodu a dokonce nám říkala, že to můžem v nejhorším zaplatit i po porodu - trošku jsme nestíhali). To je od nich fakt dost hnusný ☹ otec má přeci právo být u narození svého děťátka a tohle snad není žádný nadstandard.

xsipm04
19. čer 2007

Ahoj holky, odpovědi na otázky týkající se ambulantního porodu jsem napsala do sekce Ambulantní porod 🙂

kacka79
9. črc 2007

Ahojky, tak bych také chtěla přidat svojí zkušenost s porodnicí v Podolí, 24.6. se nám tam narodil syn Filípek. Překvapilo mě, jak jsou porodní sály super MODERNÍ!! Manžel byl celou dobu od příjmu pořád se mnou - to jsme ocenili, v některých porodnicích to není možné..Přístup personálu na pododním sále a příjmu byl nejem na 100% profesionální, ale také velmi lidský, všichni byli maximálně příjemní 🙂 a kdybych neměla ve finále problémy s odloučením placenty, můžu říct, že jsem si porod celkem užila. Po převezení na oddělení šestinedělí /oddělení P4/ bylo vše celkem OK a nebýt jedné nepříjemné / velmi nepříjemné/ sestry, dojem by byl více než pozitivní..Ale co se dá dělat, na blbce narazí člověk asi všude. Ale kdybych měla někdy další mimi, určitě budu rodit zase v Podolí.
P.S. Na poslední 2 dny se mi podařilo urvat nadstandart a to byla úplná pohodička - doporučuji !!

anatanka
19. črc 2007

Ja taky rodila v Podoli a byla jsem spokojena. Mela jsem moc milou asistentku, jen me nemile prekvapilo, ze v sedm hodin vecer ji skoncila sluzba a prisla misto ni jina. Nastesti uz to bylo asi 10 minut po porodu, kdyby se menila v prubehu porodu, tak by mi to bylo asi hodne neprijemny. Ale treti dobu porodni a zasivani jsem prozivala uz s jinou asistentkou. Chapu, ze to jinak nejde, ale od rana jsem byla s tou prvni a clovek se v takovy tezky chvili na tu svoji asistentku tak nejak upne a kdyz pak najednou zmizi, tak je z toho docela zklamanej...

Pokoje jsem zkusila oba - normal i nadstandart {cena 1700 na noc 😕 }, ale rozhodne jsem pro nadstandart, je to velikej rozdil, jen jsou hodne plny, tak pokud tam budete rodit, tak se na nej zkuste zeptat hned po prichodu.

pecule
24. črc 2007

Ahoj holky,budou mi ještě dělat ultrazvuk v Podolí? Budu tam chodit od půlky srpna.A jakej tam mají UTZ 3D.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru