Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

lucinacka
23. led 2017

@monilee Ja se na to vykaslala, nic neplatila, nikdo mi nic nepripominal ani neurgoval a nakonec jsem neplatila vubec nic🙂 Takze ja bych pockala, jestli ti to nekdo vubec pripomene...

monilee
23. led 2017

@lucinacka Tak to je dobré vedieť 🙂

dzogobela
23. led 2017

Po nas taky nikdo nechtel zadny potvrzeni o zaplaceni. Zaplaceno jsme meli, ale asi zbytecne, fakt to nikdo neresil 😀 mozna nahoda, nevim.

pjodatle
24. led 2017

@blevinka Nerodila jsem nikdy císařem, ale vždy jsem souhlas podepsala. Při 1.porodu tam nikdo nebyl, při druhém přišla na kukandu medička a teď při 3. mne porodem vedly zkušená PA a žákyňka porodní asistentka 🙂 Obě byly moc milé a skvělé .)
A obavy, že Vám někdo prořízne močák, to mě docela rozesmálo 🙂 Toho bych se teda určitě nebála, ale samozřejmě rozhodnutí je na vás

kaja2016
24. led 2017

@dzogobela Zbytecne ne, takhle jsi byla poctiva a nekradla. Omlouvam se, ale nedalo mi to nepoznamenat.🙂

lucinacka
24. led 2017

@kaja2016 mne teda spis prijde jako zlodejna vyse toho poplatku, na ktery ze zakona stejne nemaji narok...

dzogobela
24. led 2017

@kaja2016 to sice ano. Ale vubec netusim, za co jsme platili, protoze manzel rozhodne nedostal zadne skoleni a dokonce ani nemel tem ochrany oblek. Byl normalne ve svym obleceni.

kaja2016
24. led 2017

@lucinacka Ale tak to jo🙂 Ale zase se to vi dopredu, nemusis tam chodit rodit.

Hele to je jedno, ja nechci nikoho moralizovat, ale proste se mi to nelibi, kdyz nekdo verejne pise, jak se mu podarilo nekoho sikovne okrast. Asi jsem naivka no🙂

kaja2016
24. led 2017

@dzogobela Muj taky nedostal skoleni, ani jsme nevedela, ze by mel. Ale PA se mu dost venovala. A ten ochrany oblek take nemel. On byl teda rad... Ten poplatek je podle me naprilepsenou porodnici a mam dojem, ze ho uz zrusili zakonem, coz je dobre.

dandaa
24. led 2017

@kaja2016 moje slova.Ještě se tím veřejně chlubit ,nechápu 😥

lucykal
24. led 2017

Naprostá spokojenost se vším jen postel na pooperačním by mohla být lepší, ale mě šlo hlavně o péči o dceru a ta byla výborná. Zachránili ji tam život

mialagia
24. led 2017

@kaja2016 jej to snad nemyslíš vážně? ten poplatek vůbec nemá oporu v zákoně a už to judikoval i soud tak jaká krádež?to jsi trochu vedle, ptž fakticky to ta porodnice okrádá rodičky..ale to jen tak pro upřesnění😉

lucykal
24. led 2017

@mialagia Ale pokud někdo s poplatkem nesouhlasí tak má jít rodit jinam pokud si vybere tuto pordnici musí stím počítat. Myslím, že to ted Podolí změnilo. Já jsem muže u porodu nemohla mít. Jinak pojištovny přispívají na otce u porodu.

mialagia
24. led 2017

@lucykal to je úplně absurdní argument..ale já tu nechci polemizovat jen jsem musela podotknout, že s tou krádeží je to jinak, jako reakce na vpodst. dost urážlivý příspěvek výše..

kaja2016
25. led 2017

@mialagia co nemyslim vazne?! Uklidni se mila damo a precti si poradne, co jsem psala.

lucinacka
25. led 2017

@kaja2016 Otcove u porodu maji platit za nadstandard, ne za pritomnost, dle rozhodnuti Ustavniho soudu
http://zpravy.idnes.cz/otec-u-porodu-zaloba-pop...
Kazdy at si prebere sam...

Kdybychom nejaky nadstandard dostali, tak to milerada zaplatim, ale manzel nedostal nic, ani jidlo, ani piti, ani zadne erarni obleceni, ani zadne skoleni od PA. Ja mela rodit v Rakovniku, kde se neplati nic, ale nestihli jsme tam dojet.

kaja2016
25. led 2017

@lucinacka Ano, toto je novy zakon a pokud vim, tak uz si ted porodnice tento poplatek uctovat nemohou. Predtim to nebylo. Nikterak te poplatek neospravedlnuju, taky se mi nelibil. Ale rozhodne bych to neresila tak, ze bych ho neplatila. To je jako jit do draheho hotelu a ukrast tam rucnik a myslet si, ze to je OK a jeste se tim chlubit. Bohuzel mnoho lidi to dela a je to jejich vec. Chapu, ze Vas to urazi, ze jsem napsala, ze to je kradez, ale holt to je pravda.

mialagia
25. led 2017

@kaja2016 já jsem četla právě..jestli nechápeš tvůj problém..viz.příspěvek výše a k tomu jen dodam, že žádný nový zákon není, jen se ten protiprávní stav co praktikují porodnice konečně dostal před soud a to taky už před nějakým časem..tkž si prosím odpusť urážky, když tomu vůbec nerozumíš evidentně..🙄

verunka_korunka
25. led 2017

@kaja2016 porodnice si poplatek stále účtuje, sice je menší než třeba před 2 lety, ale pojistili si to zaplacení podpisem smlouvy s rodičkou, kde se zavazuje splnit všechny smluvené a podepsané body do čeho spadá i osoba u porodu včetně otce a platba za ně. Opravdu se mi tento přístup nelíbí, ale bohužel s tím nemohu nic moc dělat. Navíc teda podpis smlouvy byl podmínkou k registraci, smlouvu jsem viděla až u okýnka při registraci, nemohli to poslat v potvrzovacím mailu jako přílohu co nás čeká při registraci když se nám elektronická registrace povedla. Navíc v mailu bylo, že mě může jít zaregistrovat někdo jiný s plnou mocí, což nebyla pravda, protože by nepodepsal právě tu smlouvu. Smlouva je dost nedořešená, není v ní například řešeno vrácení peněz pokud k porodu dotyčná doprovázející osoba nepřijde (ať z důvodu časového nebo nemoci...) v našem případě nevím jestli zvládne někdo dojet aby pohlídal dceru... Paní na registraci je dost neinformovaná a na moji otázku jak to bude když si tam manžela napíšu a on potom nebude moct dorazit jak to bude nedokázala vůbec odpověď. Takže jsem tam nic nepsala, protože mi řekla, že na první poradně se to dá změnit a doplnit. A teď je otázka, dostanu se vůbec na první poradnu? Co když budu zase rodit dřív? To tam jako manžela nepustí???? A na poradně ho tam opravdu mohu doplnit? Změny ve smlouvě se dají dělat pouze pokud změnu podepíší obě strany, tedy já (to není problém) a ředitel porodnice (to asi problém bude předpokládám). Takže smlouva moc "krásná", chápu proč ji mají, proč chtějí mít seznam osob u porodu, ale absolutně nechapu proč není dořešená do konce a proč sakra protiprávně pořád vybírají poplatek za otce, když opravdu nic navíc nedostane (manžel minule nedostal ani poučení ani oblek ani jídlo... nic jen to že ho 3x pustili dovnitř protože já na porodním sále ležela 2 dny a jednu noc). A poslední věc, ne všechny rodičky si podolí vybraly, některé tam byly převezeny jako rizikové. Takže ty by podle vás platit nemusely za otce u porodu? Nebyla to jejich volba tam rodit...

lucykal
25. led 2017

@verunka_korunka To mají ted nově? že se to podepisuje už při registraci?

kaja2016
25. led 2017

@verunka_korunka aha, chapu. A kolik se ted plati? Hele ja uz to psala nahore. Ja tam rodila v roce 2016 v dubnu. Bylo mi receno, ze pokud to tatinek na porod nezvladne, tak penize samozrejme vrati. A mam i zlusenost, ze jsem nemohla chodit na cviceni a penize byly bez problemu ochotni vratit. Jinak samozrejmw chapu, ze se ti nelibi nevychytana smlouva. Jinak jsem prekvapena, ze tvuj muz nic nedostal ani k jidlu. Rekli jste si o to? Treba zapomneli. Precejenom tam jde mnohdy o zivot a chapu, ze muzou zapomenout.Jinak ten poplatek za me urcite nebyl za jidlo a pomucky. Ano, oficielne ano, ale kazdy vi, ze jidlo nestoji 3000Kc, nebo kolik to bylo. Nemocnice proste vyuzila diry v zakone. Ja to nikteral neobhajuju, ja treba lezela jestena nadstandardu, ktery take stal neadekvatne k vybaveni. Ja jsem komentovala to ze se tu nekdo chlubi tim, jak dobre svindluje. Podle.me to jsou dve ruzne veci.
@mialagia hele urazis me akorat ty a je tvoje ostuda, ze si myslis, ze krast je za urcitych podminek (a ted nemam na mysli ohrozeni zivota)v poradku. A to jej vsechno uz se k tomu nebudu vyjadrovat.howgh.

verunka_korunka
25. led 2017

@lucykal prý někde od léta 2016

verunka_korunka
25. led 2017

@kaja2016 před 2 roky co vím poplatek stál 1500Kč, teď je to 850Kč za kažkou osobu u porodu (samozřejmě rodička neplatí). Jídlo 🙂 nedostala jsem ani já, to jsem si pak v 9 veer vyprosila kryž bylo jasné že se v noci nic dít nebude (celý den jsem byla bez jídla kvůli hrozícímu císaři). Manželovi na jídlo řekli ať si zajde do automatu, že kantýna už je zavřená. Tak měl jednu postarší bagetu z automatu. V této chvíli cenu za osobu u porodu vysvětlují těmito body:
* zvýšených personálních nákladů ÚPMD na zajištění bezproblémové přítomnosti doprovodu na porodním či operačním sále (celkem čtyři úvazky porodní asistentky pro zajištění této služby v nepřetržitém provozu, která zajišťuje příjem, komunikaci a pohyb doprovodu u porodu na porodních a operačních sálech),
* náhrady za zvýšené úsilí personálu ÚPMD v souvislosti s přítomností doprovodu u porodu,
* režijních nákladů, tj. nákladů vztažených k podpůrným procesům ÚPMD
Takže v podstatě kecy které rozhodně nestojí 850Kč a nemůžeš je brát jako nadstandartní službu. Nejsme na to finančně tak špatně aby mě 850Kč složilo, jde mi o princip. To co chtějí po nás platit je právě zlodějna. A chápu, že jsou i takové páry, pro které je 850Kč dost peněz... Proč by měl jen ten otec co na to má mít právo být u narození svého dítěte? Pokud žena upadne do bezvědomí, nebo ji dají do umělého spánku to dítě má právo na přítomnost svého zástupce, což je v tu chvíli jeho otec... Prostě z principu se mi to nelíbí a nesouhlasím s tím. Až se k tomu odhodlám, chci napsat na upmd právě pár otázek k zodpovězení ohledně té smlouvy... A teda zároveň už dlouho odkládám napsání dopisu na upmd jako poděkování za úžasnou péci o mě na rizikovém oddělení a o malou na dětském (res, jip a imp).

kaja2016
25. led 2017

@verunka_korunka Jasne, taky jsem si to tehdy cetla a je to proste blbost, co se tam pise. S tim jidlem, ze vam ho nedali - prijde mi, ze v Podoli je to hodne o tom, jaka je tam smena. Ja jsem tam prisla na sal, kdyz se stridala smena a byla jsem fakt vdecna. A jsi dobra, ze chces poslat dopis. Oni se k tomu vyjadrit musi. Mozna by stalo za to jim rovnou napsat, ze to zverejnis na socialnich sitich. Nadruhou stranu tech 850Kc mi prijde opravdu spis uz symbolicke. Jasne, nemuseli by si uctovat nic, ale kdyz treba porovnas ceskou zdravotni peci a kolik to cloveka stoji s tou americkou - mam tam pribuzne a ty castky jsou opravdu nechutny. Prijde ti ucet s mnoha polozkama a platis napr. 800USD za to, ze na sale byla pritomna krevni infuze, kdybys ji nahodou potrebovala. Za anestezii ti nauctuje jak nemocnice (za zajisteni anesteziologa), tak anesteziolog za sve sluzby - sumu ted nevim, ale je to opravdu absurdni. Jinak chapu, jak jsi psala s tema maminkama, co nemaji volbu a privezou je akutne, mozna ze je fakt pak nenuti ten poplatek zaplatit. Ja nevim, proste mi prijde, ze to Podoli je fakt velmi kvalitni nemocnice, s dobrymi lekari, kvalitnimi PA. Jinak sestry na sestinedeli byly trosku zvlastni, ale bylo videt, ze maji desny fofr, tak mozna proto, nevim. Proste ja bych tam sla i kdyby ten poplatek vyssi uprimne, ale mas pravdu, ze by bylo fer, aby to prezentovali pravdive. Nadruhou stranu podle me si tech 850Kc obhaji, ono to tak muze cca vychazet, a ze jste nedostlai jidlo, pouceni a ochrane pomucky, za to se omluvi. Jinak my jsme odnesli PA lahvicku a sladkosti a rodinne foto🙂 Ale kdo vi, jestli se to k ni vubec dostalo🙂 Uz jsem si ji i hledala na netu, jestli se neda nejak "objednat", ale ne☹ Jeste jsem se chtela zeptat, nechala sis pichnout oxitocin? Ze jsi rodila tak dlouho. Nebo to proste neslo i tak?

verunka_korunka
25. led 2017

@kaja2016 rodila jsem předčasně v 26tt. Porod byl vyvolávaný. Vyvolávací tableta jeden den nic moc neuděla, takže večer se vědělo že se nic neděje a čekalo se na další den kdy do mě začali ládovat oxitocin, myslím 2 nebo 3 infuze, už nevím. Udělali hamiltna a ve 2 odpoledne byla malá venku...
Se zdravotní péčí jinde ve světě nemá cenu něco srovnávat, nevíme okolní informace jako platy, možné zdravotní připojištění atd... u nás je to takto a pokud by to bylo jinak tak bych to řešila jinak...
symbolická mi přijde částka 50-100Kč která byla v některých porodnicích a pokud vím, tak po tom soudu ji zrušili úplně. Částka 850 už podle mě symbolická rozhodně není a Podolí patří vždy mezi posledníkteří s touto částkou něco dělají (myslím snižování) a taky je to myslím nedražší nebo druhá nejdražší cena za tuto "službu" v porodnice v ČR (to jsem četla v nějakém článku právě o těch poplatcích) ☹
vyhrožovat jim nehodlám... už minimálně z toho důvodu že tam budu rodit 🙂 který blázen by to dělal, že? Ale pokud bych věděla, že se proti tomu dá bránit, nebo k něčemu se přidat, klidně to udělám. V podstatě všude radí přistoupit na podmínky, zaplatit a potom to zpětně řešit. Já si chci ujasnit minimálně tu smlouvu a peníze dopředu a případné jejich vrácení.

mialagia
25. led 2017

@verunka_korunka ta smlouva by mě docela zajímala, jak to tam je přesně formulováno..zřejmě se snaží obejít ty soudní judikáty a zákon..dřív se ovšem taky podepisoval papír, že se zavazuješ respektovat jejich vnitřní předpisy nebo tak nějak a ten poplatek by byl přesto nevymahatelný v této výši..já jsem rodila 2015 takže ta smlouva ještě nebyla, tak nevím ani jak vypadá bohužel..😔

@kaja2016 tak už se radši nevyjadřuj máš to trochu popletené..já snad obhajuji krádež? to ty tu hájíš bohatou porodnici, která okrádá pacientky..i tebe takže wtf?😀

verunka_korunka
25. led 2017

@mialagia https://www.upmd.cz/registrace/ na stránce vpravo dole je smlouva o péči o zdraví.. mrkni na to 🙂

mialagia
25. led 2017

@verunka_korunka ok podivam se z booku teď mobil..díky🙂

kaja2016
26. led 2017

@mialagia Co mam popleteny?!!!!! Ty ses do me pustila, kdyz jsem pomerne taktne napsala, ze nezaplatit ucet je kradez. Nebo s tim nesouhlasis? Ted pises, ze obhajuju porodnici. A muzes citovat, kde jsem tohle napsala? Mam z tebe dojem, ze ses proste na porodnici nastvan a hledas cloveka na koho si tim vybit. Budto me presne ocituj a nebo me dej laskave pokoj s tvyma obvinenima!!!

kaja2016
26. led 2017

@verunka_korunka Hele to prece neni vyhrozovani polozit dotaz. Ja osobne, kdyz by me neco lezelo takhle v zaludku, tak bych to rozhodne udelala. A s tim dalsim...ja nevim, co je symbolicke a neni a jestli porovnavat a neporovnavat, to je asi vec osobniho nastaveni. Ja treba to porovnani mam, zila jsem ve trech zemich mimo CR vcetne USA a za sebe muzu rict, ze uroven zdravotnictvi je tady skvela a to ze je to v podstate zadarmo, je opravdu vyjmecne. Proto asi nepatrim k tem, kteri si na ceske zdravotnictvi stezuji, i kdyz ma samozrejme mouchy, za sebe to vidim v tom, ze hodne zdavotniku je proste neprijemnejch. Ale to uz mimo tuto diskuzi a bude lepsi, kdyz to nebudu rozvadet. Udelala jsem chybu, ze jsem nedokazala prehlednout nabadi ke kradezi, jsem holt takova poctiva naivka a navic jsem mela dojem, ze zrovna modrykonik je plny maminek, ktere to maji podobne. Ale asi ne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru