Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

vivian
24. zář 2007

A co když si manžel vzpomene až v okamžiku O, že chce být u porodu? 😀 Tak ho poženou nejdřív do pokladny? A co v noci?
Jinak by mě docela zajímalo, jak je to doopravdy s tou sanitkou. Já se nedávno tady někde na MK ptala a kdosi mi psal, že sanitka (RZS) mě odveze jedině do nejbližší porodnice, že nehrozí, že by mě vezli tam, kam chci... Tak teda nevím 😕
Jo a taky jsem teď koukala na webu upmd.cz, na seznam věcí, které máme mít s sebou, že tam nově připsali kompresní bandáže (punčochy)... asi jakože prevence trombózy...

barke
24. zář 2007

Ahoj Vivian, mě sanitka nechtěla odvézt do Podolí, protože už měli stop stav, chtěli mě odvézt do nejbližší porodnice, což je Vinohradská, ale to jsem nekompromisně zamítla. Usmlouvala jsem to na Krč, odtamtaď mě pustili ještě domů, protože jsem byla ještě málo otevřená a měli taky plno. Tak jsem vydržela doma co nejdéle jsem si troufla,pak mě do Podolí vezl manžel autem. Přijali mě i přez stop stav, protože jsem byla otevřená na 8cm a šla jsem hned na sál. Pak jsem musela pár hodin čekat na porodnim sále, než se uvolní šestinedělí, ale stálo to zato 😉

janana
24. zář 2007

vivian - nám taky říkala PA, že nás povezou do spádové porodnice a hlavně mimopražský (což sem samozřejmě já). Takže holt budu muset spoléhat na to, že to s manželem stihneme autem.

llucka
24. zář 2007

Tak to je teda dobrý psycho...tak snad to nějak zmáknem, aniž bysme volali sanitku...

vivian
24. zář 2007

A to když se volá sanitka, tak se volá 155? Nebo jiný číslo, když je to "jen" porod?

terrezka
25. zář 2007

vivian - nám říkali na kurzu že normálně 155
tak jsem si v tašce nechala jen čepičky a jedny dupačky s košilkou... kdyby náhodou... a oblečení na cestu přiveze manža druhý den.

morusa
25. zář 2007

Holky, co se týče toho dokladu o zaplacení manžela u porodu, tak vím ,že jsem ho nikde pak už nepředkládala,ale sebou jsem ho měla,myslím, že už to mají vše tak propojené, že když zaplatíte u pokladny, tak vás hodí rovnou do compu a je to. A co vím, tak pokud by se manžel rozhodl zrovna v ten moment,že chce být u porodu, tak není problém, aby to šel dodatečně zaplatit, ptala se na to jedna maminka na kurzech.A ono je to i logický, si vemte ,když nějaká maminka rodí tři týdny před termínem a nestihla si to zaplatit, tak přece jen kvůli tomu nezakážou tatínkovi být u porodu. 😉 Včera tam zrovna porodila moje kamarádka, za chvíli jí budu volat ,tak jsem zvědavá, jak byla spokojená.

terrezka
25. zář 2007

morusa - jé tak dej vědět jak byla spokojená!

pecule
25. zář 2007

Ahoj holky,tak dneska v podolí bylo nějak prázdno.Na monitoru jsem byla cca 30min.a pak kamkoliv jsem šla jsem byla hned na řadě,takže dneska supr.Doktor mi dneska říkal,že se tam 14.10.maluje,takže kdyby to na mně přišlo tak musím jinam.Ptala jsem se kde malujou a prej přímo na porodních sálech.Doufám teda,že tam nechodím zbytečně na ty poradny.

morusa-to jsem taky zvědavá jak byla spokojena,určitě dej vědět.

janana
25. zář 2007

já tam jdu zítra, takže předpokládám, že při mým štestí tam bude nával

llucka
25. zář 2007

Ahoj, Pecule, taky jsem byla dneska docela rychle hotová i s monitorem a divila se, jak je tam relativne prazdno. Koukala jsem po tobe, ale asi jsem te tam nevidela.
Jinak se u nas nic nechystá, monitor Ok, tak příští úterý jdu znova.
No, taky jsem na to myslela, že kdybych přenášela o týden, tak celý kontroly jsou na prd a nakonec budu rodit jinde...no uvidíme...

morusa
25. zář 2007

Tak jsem s ní mluvila a na nic si nestěžuje, personál při porodu super, na oddělení taky, jediné, co jí vadí ,jsou sprchy a WC daleko od pokoje,ale to taky věděla dopředu, takže pohodička. 😉

pecule
26. zář 2007

llucka¨:a v kolik si byla na monitoru,já okolo půl jedenctý. Byla vedla mně nějaká holka a podle tý fotky ti byla trošku podobná,tak nevím.Byla jsem ve druhým patře a ležela na lůžku.Jinak jdu zas v úterý a mám tam bejt 11:30h,u Dr.a pak teprv půjdu na monitor.

terrezka
26. zář 2007

holky taky už na to čekáte jak na smilování? já měla dnes asi tři nebo čtyři kontrakce, ale od jedný zas nic 😠 tak nevim. nejsem z toho vůbec moudrá

pecule
26. zář 2007

to si piš ,že čekáme,tedá já jo,ale mám strach a vzápětí se i těším.Chvilkama mi to připadá,že čekám na smrt v nějaký cele a kokukám tady na koníka jak pomalu všichni´už odpadávají a mají to za sebou.Já bych nejradši rodila doma 😀

llucka
26. zář 2007

Pecule a měla jsi zelenobílý květovaný triko? Já tam přišla v 11 a ležela tam do půl 12 a ležela jsme na posteli. No já to mám zas opačně v úterý: v 10 na monitor a v 11 k doktorovi. Nechápu, proč nám to vždycky otočí 🙂)

llucka
26. zář 2007

No, to bysme se teoreticky mohli vidět při čekání u doktora...Pecule jak se jmenuješ jménem?
Hodila jsem do alba další fotku..

vivian
26. zář 2007

Nejdete tam někdo náhodou 4. října po poledni? 🙂

Já už bych taky nejradši rodila, začíná to bejt únavný...

janana
26. zář 2007

nebo 3.10. před polednem? O čekání mi nemluvte. Dneska sem byla na kontrole, tak mě doktor nepotěšil, pořád stejnej nález jako před 14ti dny, zatím žádný otvírání. Já se fakt scvoknu. Takže už to vidím na přenášení ☹

llucka
26. zář 2007

Janana 🙂
Mamka i babička měly předčasné porody (já jsem o 6 týdnů dřív) a hlavně rychloporody a mně tím tak "zblby", že jsem si myslela, že to taky tak bude a vypadá to, že ne 🙂 Tak jsem po včerejší návštěvě v klidu, plánujeme víkend a uvidím co příští týden. Jen bych to ráda stihla do zavíračky (14.10.) 🙂 ....nejhorší je to očekávání....

vivian
26. zář 2007

U nás v rodině se taky "dědí" přenášení... Moje máma se narodila asi dva týdny po termínu, já prý taky tak nějak, moje sestra rodila dokonce 16. den po termínu... Takže já počítám s tím, že si asi taky počkám... 😠

janana
26. zář 2007

mamka rodila mě i ségru skoro na termín, tak sem si říkala, že to bude stejný, ale jak vidím, tak ne. Holt budu muset zkusit nějaký ty vyháněcí metody - sex, túry a tak, i když si myslím, že to bude stejně k ničemu. Holt se těm našim miminkám u nás líbí a nechce se jim z toho pohodlíčka, který teď mají.

llucka
26. zář 2007

No, najednu stranu se jim nedivím, že se jim nechce ven...jsou v teplíčku, jídlo pravidelný, spí si, když chtějí...🙂, ale já už se nemůžu dočkat, až malou poňufám v náručí 😵

pecule
26. zář 2007

měla a taky jsem ležela 😀 napadlo mně ,že seš to ty.No tak si mně alespon vidla 🙂 .tak se třeba potkáme u dr. já tam mám bejt v půl dvanáctý,ale stejnak asi přijdu dřív. Jmenuju se Eva.

pecule
26. zář 2007

llucka:koukám,že máš foto ze svatby asi týden starý.Já taky byla na svatbě 15.9. a pořád jsem řešila co si vzít a stejnak jsem vypadala jak meloun 😀 .Jdu se válet,tak zatím pa všem.

llucka
26. zář 2007

🙂 tý jo, tak to je dobrý. Já z toho byla tak vyjukaná, že jsem pořád koukala na ten graf. Tak doufám, že to v úterý klapne 🙂) Budu mít oči na šťopkách.

llucka
26. zář 2007

Já měla depku, v čem půjdu a pak jsem vyhrabala tyhle šaty. To bylo jediný "společenský", co oblíknu. Jsou strečový a od prsů dolů volný. Už jsme si nechtěla nic novýho kupovat.
Ti v pondělí napíšu, co budu mít na sobě, aby jsme si to ulehčily 🙂

terrezka
26. zář 2007

si tady připadám jak v seznamce 😀 co bude mít která na sobě. tak dneska se něco asi dělo, nějaký kontrakce jsem měla, ale odpoledne nic a teď zas v pět něco a v šest něco.... a záda mě bolej jako pr... no uvidím co z toho bude... doufám, že v pondělí už na kontrolu do podolí nepůjdu!!! že už tam budu na šestinedělí!!! jinak ten prcek uvidí teda 😀

llucka
26. zář 2007

😀 😀
držím palce terrezko, ať prcek brzo vykoukne 😉

vivian
26. zář 2007

Já budu mít džíny (modrý) a černej svetr (a černý boty a černou kabelku), tak se ke mně 4. 10. hlaste 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru