Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

mavanka
23. led 2009

Ahoj, díky za infomraci o tom ultrazvuku 🙂

Befanno, tak tos měla štěstí 😀 Já jsem taky objednaná na půl jednou, ale dva dny po Tobě, tak pak dej vědět, jestli je to takhle po obědě už volnější.

Ma12 neboj, do března Tě snad čekat nenechají, ale do termínu ještě několik dní času máš a holčičky se prý parádí, říká naše babička, tak ven nechvátají 🙂

mavanka
23. led 2009

niky, já měla globule třikrát a myslím, že s nima taky ještě nekončím..... ale prý v těhotenství neškodí a to, že se ten zánět vrací, je taky spojeno se změnami v těhotenství.... takže já se snažím věřit, že to miminku neubližuje, i když z toho taky nejsem nadšená, ale určitě je lepší to přeléčit než se trápit a nechat to nějak víc rozjet...

niikkyy
23. led 2009

mavanka: nejhorší je,že teď ze mě teče globule a co já vím,zda třeba to neni plodovka 😀 a teď začít rodit,tak jsem dole celá žllutá...príma 😅
prckovi to prej vůbec neublíží,je chráněn zátkou,ale stejně... ☹

befanna
23. led 2009

Nikky: a nemůže to být už hlenová zátka? když z tebe jsou kousky..

Mavanko: koukám,že máš termín skoro jako já,tak se můžeš přidat k nám do diskuse březnátek ve stejným období - jmenuje se myslím klokani přiletí v březnu,nebo tak nějak.. 🙂

niikkyy
23. led 2009

bef: nene to bych poznala.toto je přesně to co vždycky 😉

mavanka
23. led 2009

niky, taky myslím, že bys to poznala, sice nevíme, jak vypadá plodovka, nebo zátka, to teprv zjistíme 😀 Ale rozpuštěnou globuli či zánět už známe 😀

Bef, dík za pozvání, už jsem k vám nakukovala, zatím jseem se nějak nestihla zapojit, ale napravím to, jsem na mateřské od včerejška, do té doby jsem chodila do práce, takže teď počítám budu mít mnohem víc času (aspoň než se nám miminko narodí), takže se určitě přidám - je potřeba mít spojence, co jsou na stejné lodi 😀

mavanka
23. led 2009

Bef, byla jsi na kurzech v Podolí? my máme za sebou první část s návštěvou sálu a za týden nás čeká druhá...

malagelo
23. led 2009

Ahoj,napsala jsem do Jaký byl porod, svůj příběh. Rodila jsem v Podolí. Chtěla bych k tomu jenom dodat,že jsem rodila na sále č. 1, který jsme si shodou okolností byli prohlédnout v rámci předporodního kurzu 🙂
A u porodu tatínka sebou! Za celé 2 hodiny co jsem tam rodila, se za mnou byla PA podívat jen 3x, sama bych se asi po strachy 😉

befanna
23. led 2009

Mav: jdu až příští pátek a na druhou část 6.2. Já jsem hrozná,nechávám vše na poslední chvíli. Jak se to vůbec platí? před tou první lekcí někde dole nebo u té paní co cvičí? jo,a byla jsi s manželem? já jdu sama..

ma12
23. led 2009

Befann, klid, ja tam byla 7.1. na prvni casti a 9.1. na druhy, takze nejaky 3 tt pred TP a dalo se. Na tu prvni cast jsem sla s mm, ktery to velmi ted ocenuje, ze mu to nekdo rekl jinak nez ja. Predevcirem zrovna rikal kamaradovi, ze si myslel, ze to bude pohoda, ale po tom kurzu si mysli, ze to zas takova pohoda nebude, ze je dobre ze tam sel, protoze slysel, jak to vsechno probiha a na co se pripravit.
Ta druha cast, kojeni, je fakt jen pro maminy. Se tam 2 hodky bavite jen o kozach.
Porodni sal jsem nevidela, protoze bylo plno.
Plati se v kartotece, tzn. dole pred kurzem.

niikkyy
23. led 2009

já na kurz nešla 😅 nějak nám nesedli termíny a teď už nejdu...
já si schrupla a asi si napustím vanu,jsem jak zbitá nějaká ☹

ma12
23. led 2009

Niikkyy, myslim, ze to zvladnete i bez kurzu. Ja se tam v podstate nic novyho nedozvedela, bylo to hlavne ta prvni cast pro mm.

mavanka
23. led 2009

Mně se kurz (teda ta první část) líbila hlavně kvůli manželovi, nebylo to, že bych se něco extra nového dozvěděla, ale měla jsem pocit, že jak tam všechno slyšel, tak mu vlastně teprve pořádně došlo, že budeme mít miminko (no trošku přeháním) a bylo to takové strašně fajn 😀 Prý netušil, jak to má to miminko při narozeení složité a ani pro tu maminku to není žádná sranda 😀

Myslíte teda, že na tu druhou část ho brát s sebou nemám? Tam chodí mamky samy?
Bef, zaplať to dole v kartotéce (jak ses registrovala) ještě před kurzem - na začátku chtěli vidět potvrzení o zaplacení.

ma12
23. led 2009

Mavanka: tak to je presny. Ja bych na tu druhou cast ho nebrala. Budete te se bavit cely 2 hodiny o kozach, jak kojit a tak. Pro tebe to je hodne zajimavy, pro manzela uz mene. Byli jsme tam 4 holky sami a 4 pary a ty tatinci se dost nudili. Teda prislo mi to.

anavka
24. led 2009

Holky, tak já na předporodní kurzy nechodila a abych řekla pravdu, tak mi to ani nechybělo....Doktorka na sále mi totiž řekla jak mám dýchat při kontra i mimo kontra a to stačilo 😉

amabilis
24. led 2009

Ahoj! Tak už jsme od pátku doma 😀
Nakonec jsem rodila s epidurálem a zaplať pánbu za něj. Docela jsem si užila a malej byl hned druhý den v Motole na operaci... Takze děs a hrůza, ale už je vše OK. Nmám sílu psat, tak jindy.

befanna
25. led 2009

Amabilis: moc gratuluju k chlapečkovi a hlavně že už je v pořádku!!! 🙂
až bude líp,tak určitě napiš-který den si nakonec rodila??

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
25. led 2009

Amabilis: taky velká gratulace...hlavně že je to už za tebou 😉 ukaž se....

amabilis
26. led 2009

Ahoj, kojím,tak se mi blbě píše 😀
No, takže kontrakce jsem měla už od soboty večer. Pořád se to stupňovalo, takže v neděli ráno planej výjezd do Podolí - vůbec jsem se neotvírala, pořád čípek na svém místě... Jak už jsem tu psala, dostala jsem tabletu, která to měla rozehnat nebo urychlit. Takže to trošku srazila a já jsem celé odpoledne pospávala (jednou za hodinu se to dalo prodýchávat, ale budilo mě to 😅 ).
Druhý den jsem byla v poradně, čípek měkký, ale jinak furt zavřená ☹ Ale to už se interval mezi kontrakcema zase zkrátil (po 20ti až 30ti minutách). Dojela jsem nešťastně domů. Nakonec se to opět vzstupňovalo po 5 minutách. Jenže já tomu nevěřila, takže jsem statečně prodýchávala a sváděla to na poslíčky. Jenže nakonec se projevilo mé astma - kontrakce se měnilli v noční můru a z nedostatku kyslíku se mi dělalo mdlo, tak jsme zavolali taxíka a hurá do porodnice. V půl šestý už jsem seděla na monitoru, pak mě doktor prohlídnul a že jsem otevřená na 3,5cm a že tedy jdu na porodní pokoj... Dostala jsem klistýr, pak mi praskli vodu a dali kapačku, aby se mi líp dýchalo. Byla jsem schopná dýchat akorát v kleče, ve sprše se mi dělalo zle, no prostě hrůza. No a pořád jen na 3,5cm. Nakonec jsme se shodli na tom, že by pro mě byl vysvobozením epidurál - nebudu mít takové bolesti a tudíž se nebudu tak namáhat s dýcháním a ještě to urychlí porod... Anestezilog (chlap) byl pěkně protivnej, pořád rýpal, že moje babička to taky musela vydržet a proč s sebou nemám na to astma léky - prostě šíleně prudil. Napíchávání epidurálu se tak stalo noční můrou číslo jedna (že mám zrovna kontrakci, ho nezajímalo). Ale ta úleva potom 😅 Nesměla jsem půl hodiny vstávat a taky mi natáčeli monitor. Já byla po těch dvou dnech tak vysílená, že mi to vůbec nevadilo. Po devátý hodině (chvilku po odchodu anesteziologa) dorazil J., takže mi bylo hned líp. Akorát byl vyděšenej, když ze mě trčelo tolik hadiček 😅 Pak postupně epidurál přestával fungovat a najednou jsem byla otevřená na 9cm, to bylo dost hrozné netlačit. J. musel mít ruce samou modřinu, jak jsem ho mačkala 😀 Pak už jsem věděla, že ještě další kontrakci už to neudržím, tak jsme zazvonili a skutečně jsem byla připravená - bylo 23:20, když jsem začínala tlačit. Snažili jsme se ho dostat ven bez nástřihu hráze, jenže on se rozhodl, že půjde s ručičkou pod hlavou. No a 19.1. ve 23:51 se malej narodil. Já měla euforii a byla jsem strašně šťastná. Darovala jsem pupečníkovou krev, mezitím ho otřeli a dali J. na klín (seděl vedle mě na křesle) a mě pak sešívali a já se u toho zamilovaně koukala na našeho Mojmírka 🙂 Ale šití bolelo jak čert. Hned pak mi ho pomohli přiložit a hned se přisál (a to mu zůstalo doteď - je strašně nenažranej). Jenže při prohlídce se ukázalo, že má zvýšenou teplotu, takže nám ho chvilku nechali a pak odnesli. Jelikož bylo na příjmu dost porodů, snažili se rodičky dostat co nejdřív na šestinedělí. Mně to ani nevadilo, byla jsem hrozně utahaná. Vezli mě tam na lehátku a s sebou jsem dostala obrovskou svačinu (na kterou jsem dostala chuť až ráno). Jožka mi tam odnesl věci a jel domů. Po hodině jsem směla vstát a sestra se mnou šla do sprchy a postarala se o mě 😀 Ráno nám na cvhilku přinesli děti na přiložení a že jdou ještě na prohlídku a pak nám je dají. No, jenže náš malej měl vodní kýlu ve varlátku a ještě ho měl přetočené, takže ho hned vezli do Motola na operaci. O varlátko přišel, protože už tam byla nekróza. Strašně jsem to obrečela, chtěla jsem ho mít u sebe. Naštěstí ho hned po operaci převezli zpátky a v 15:15 jsem se na něj byla podívat. Byl na infuzích a spinkal. Když se probudil, tak mě volali, ať ho jdu zkusit na kojit... Docházela jsem pak za ním každé kojení (museli ho přikrmovat, kvůli rekonvalescenci, ale dělali to mateřským mlékem a pomocí stříkačky, takže to bylo dobré). No a druhý den v poledne jsem se s nima dohodla, že mi ho dají na pokoj. Nakonec jsem se rozkojila rychleji, než mé dvě spolubydlící, jizva se hezky hojila a v pátek nás pustili domů.

befanna
26. led 2009

Amabilis: teda,to je hrůza co sis malým prožila,ale zase je úžasný,že ho hned převezli zpátky a mohla si být u něho,to teda oceňuju,takovouhle službu v zájmu maminky a dítěte!! 🙂
A neboj,i bez jednoho varlátka se dá v poho žít,bude to kluk jak buk 🙂 🙂
A kojíš,vše ostatní je ok,tak co víc si můžeš přát 🙂

a co jinak pocity ze šestinedělí,na jakém jsi ležela oddělení?

amabilis
26. led 2009

Ležela jsem na P2. Neříkám, že všichni byli super, ale většina jo 😀 A nejradši jsem měla paní, co nosila oběd, hihi. Trošku byla protivná jedna paní, co měnila prádlo dětem, ale snažila se. Jinak stačilo říct a cokoliv pro nás udělali. Potřebovala jsem vyměnit košili a za chvilku jsem ji měla. Když mi hodně Mojmírek brečel, tak jsme dostali kapičky na prdíky. Chodila rehabilitační sestra, taky pro nás na oddělení pořádali kurzy o šestinedělí a kojení.

Jo a před chvilkou jsem přišla z poradny, tak máme 50,5cm a 3,6kg (porodní 49cm a 3,68, propouštěcí váha byla 3,4). Takže papá jak vzteklej 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
emamamamu
26. led 2009

holky ma nekdo zkusenost i s Apolinarem i s Podolim?🙂

mavanka
26. led 2009

Amabilis, taky moc gratuluju, užila sis teda ☹ ale máš to za sebou a teď už to bude určitě jenom lepší a lepší!! ˇVždyť i Mojmírek pěkně přibírá! Přeju hodně zdravíčka a sil oběma!!

niikkyy
26. led 2009

Amabilis obr gratulace k Mojmírkovi a to trápeníčko nezávidím ☹ ale hlavně že jste v pořádku 😵
Na P2 jo?tam se potřebuju dostat 😅
sakra tady to je jedna story za druhou a mě je šoufl 😅

ma12
27. led 2009

Amabilis, gratulace k Mojmirkovi, snad uz je vse v poradku a vse je zapomenuto.
Gedren, kdy jdes do poradny?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ma12
27. led 2009

Gedren: nerikala si, ze tam budes muset jit, myslim kvuli krvi nebo neco takovyho?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru