Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

mavanka
10. únor 2009

Bef, tos tam byla od půl jedné až do pěti? To je fakt mazec, ale hlavně, že usoudili, že Eliška ještě v bříšku vydrží.
S tím úplňkem je to taky hezký - jak to tak vidím, příští měsíc se do něj trefím taky - podle utz mám termín porodu pozdějc, než podle PM, tak si držím všechny pěstičky, aby mě v Podolí vzali, jinam se mi vůbec nechce. V tomhle máš Bef tak trošku výhodu, že máš postel jistou 🙂
No a dneska jsem si dala závazek, že si připravím tašku, tak jdu pomalu na to, přece jen co kdyby 🙂

befanna
10. únor 2009

Mav: ale ta prohlídka v poradně se dá zvládnout rychle. V půl jedný vylezla sestra,tak jí rychle strč těho průkazku + kartu z kartotéky(tu si musíš předem nechat vystavit) a ještě měj už v ruce ten lakmusový papír smočený v moči-to si udělej na záchodě. V sesterně byly 3 stolečky,takže to docela odcejpalo,tam ti změří tlak atd.,a vepíšou ještě něco do té karty,a pak ti řeknou k jakému číslu dveří u doktora si máš sednout. tam jsem čekala jen asi 5min a hned jsem šla. Vyfasovala jsem teda asi úplně novou začínající doktorku. Ta mi udělala vnitřní vyšetření ě ultrazvuk,a pak mi dali tisíc papírů kvůli tomu císaři. Na monitor se standardně chodí až od 38týdne,ale vzhledem k tomu,jaký jsem měla výsledky od svého gynekologa a u něj špatnej monitor,tak mě na něj preventivně poslala hned. Tam jsem se dostala kolem 13.30 a do půl hodiny jsem nesla doktorce výsledky. No,a ta mi řekla: "zvýšený hodnoty,takže se najezte napijte a za 2hodiny znova".
No,a v 16h tam samozřejmě bylo pusto prázdno,jen ještě jedna holčina,tak jsme tam dobu čekaly,pak nás honili na porodní sál,že odpo už se monitory dělaj tam...no,hotová jsem byla až před 18h.Naštěstí mi to doktor podepsal,že je to ok,a pustil domů.ale sestra u toho monitoru mě strašila,že to na domů nevypadá....malá měla tepovku chvílema kolem 200tepů za minutu....

Suma sumárum: když jde člověk jen do poradny a nemá žádný další problémy,tak se to dá zvládnout za 1h - 1,5h 🙂

mavanka
10. únor 2009

Ještě mám jednu "chytrou" otázku - ten lakmusový papír vezmu kde? Od té sestřičky, až vyleze, co jí mám nacpat tu kartu a průkazku? (kartu budu mít z kartotéky a průkazku svojí, to chápu 😀 )
Snad to zítra půjde taky takhle rychle. Měla jsi od svého doktora kopii výsledků z kultivace? Já tam byla včera na poslední kontrole, výsledky jsou v pořádku, ale vypadla jsem nějak rychle a na kopii pro porodnici jsem si vzpomněla až doma a zpátky už jsem neměla sílu cestovat - chtěli to?
Já vlasstně ani nevim, kolik tepů má takový malý nenarozený miminko mít, vim, že je to víc, než u nás, ale nevim o kolik...
Na kdy Ti plánujou toho císaře? bývá to tak ve 38. týdnu, ne? Tak to už budeš mít za chvilku miminko u sebe 🙂

befanna
10. únor 2009

Mav: ty papírky jsou všude na záchodě,v místnosti u umyvadel. u sesterny jsou hned naproti 2záchody,takže to nemůžeš minout. a případně ty papírky dávala pak ta setra když vylezla (ale štěstí přeje připraveným 🙂 )
Jo,a výsledky kultivace chtěli - tohle a papírek s krevní skupinou.
Císaře říkali v týdnu od 23.2.

tak držím zítra palce 🙂

mavanka
10. únor 2009

Díky moc, tak já to zítra do Podolí vezmu přes doktora (i když to nemám zrovna po cestě, ale co není v hlavě, že 😀 ) a v Podolí přes záchod 😀

A za ty dva týdny na Tebe budu myslet, aby Ti to dobře dopadlo... i když už jsem slyšela, že se miminko přetočilo úplně na poslední chvíli, ale často se to asi nestává.... mně se dneska v noci tak převalovala, že jsem ji chvílema podezřívala, že chce taky hlavičkou nahoru - no snad se jí to nepovedlo, uvidím zítra 🙂

Teď čekám kurýra, přivezou nám isofix do auta na sedačku.

terkytka
10. únor 2009

Poletucho, malá ležela v břiše v příčné poloze, pod prsama v horní části dělohy jsem měla na pravé straně hlavičku a na levé záda, sice pak říkali poslední den, že to je konec pánevní, ale ty dvě boule jsem tam takhle měla pořád, takže se podle mě poloha nezměnila. Takže se dělá plánovaný SC v 38. týdnu, aby byl plod donošený, ale zárověň aby se nerozjel normální porod, SC by stejně musel bejt a mohl by vypadnout pupečník, muselo by to pak být narychlo a s komplikacema. Je pravda, že malá je trochu drobnější, měla 2750 gramů a 46 cm, ale včera už skoro svojí porodní váhu 2700 gramů a 48 cm, takže roste krásně, na porodní váhu by se měla dostat za 2 - 3 týdny. Jïnak v porodce se zhubla na 2530 gramů.

befanna
10. únor 2009

Terkytko: co mě říkali předběžně termín,tak budu 38+5,přijde mi to skoro už pozdě...zvlášt s mýma problémama,že se to může kdykoliv spustit 😒

terkytka
10. únor 2009

Těžko říct, já jsem měla možnost ještě 2 dny počkat, (třeba by váha mimča bylo trošku větší 🙂 ), ale chtěla jsem datum 2.2.tak to bylo v ukončeným 38.týdnu. Ale jiný problémy nebyly, ani žádní poslové a stahy...
Aspoň ještě něco drobek nabere 😅

mavanka
10. únor 2009

Bef, já myslim, že když to bude třeba, tak Ti termín snad posunou...

befanna
10. únor 2009

a ten termín s tebou konzultovali v poradně u doktora? mě říkali,že si budu příští pátek volat na linku 650-že ten den to určí primář... 😒

befanna
11. únor 2009

Terkytko: prosímtě ty homeopatika mají běžně v lékárnách nebo se musí objednávat? se zkusím v pondělí zeptat v podolské lékárně,ta by mohla být vybavená 🙂
taky ještě nemám koupený ten kojící čaj..

susik77
11. únor 2009

Ahojte, nevite nahodou jak je to v Podoli s nadstandardem? Muzu si rict, napr. ze mam zajem o nadstandard ale jen kdyby byl volny za 700 Kc nebo 1400 kc? Protoze ty za 2000 Kc nebo 2500 mi uz prijde fakt hodne. Ja jsem musela s malou zustat v porodnici az 7 dni, obe jsme meli problemy a 17500 je uz fakt dost 😝

terkytka
11. únor 2009

Já sama pracuju v lékárně, takže jsem to měla snadný 🙂 , ale záleží jak kde, v Podolský by to mohli mít rovnou. Je to teda Ricinus comunis 5CH (čti cé há) 1-2*denně 5 kuliček na rozjetí kojení a pak je dobrá Arnica montana 9CH, tak se bere 7-14 dní před porodem 1*denně 5 kuliček a po porodu 2*denně 5 kuliček a Staphysagria 5 - 9 CH po porodu 2*denně 5 kuliček na zhojení jizvy po císaři (nebo i po nástřihu hráze).
Termín jsem měa dohodnutý přímo s doktorem, protože jsem měla protekčně dohodnutého doktora, měla jsem na něj i mobil kdyby něco, ale nebylo to samozřejmě zadarmo 😅
Susík: s nadstandardem je to hrůza, byla tam paní, co chtěla taky ten levnější a ten vůbec nebyl, druhý dne přišla jiná, že chce jakejkoliv a nebyl žádněj, až poslední noc za ní přišli, že se může přestěhovat, to už se jí nevyplatilo. takže s vybíráním je to složitý, skoro furt plno. A to si ho zamlouvali i u známýho doktora a pořád se připomínala, nepomohlo nic.

susik77
11. únor 2009

takze se asi nemusim bat, ze bych moc platila? 😎 terkytko: jak Ti pomohli ty homeopatika na hojeni hraze?
ja brala akorat ten ricinus communis na kojeni.

ma12
11. únor 2009

Ja osobne jsem fakt rada, ze jsem ten nadstandard mela, prave proto, ze bych se nevyspala a proto abych porad nesrovnavala s ostatnima, jsem takovy jelitko v tomhle.
Susik: bud si nadstandard zarezervujes a zaplatis na ty dny, kdy si myslis ze porodis anebo to risknes a pri prijmu reknes, ze chces nadstandard a oni ti nabidnou, jaky maji volny. A kdyz porodis jindy, nez sis zaplatila, mas smulu.
Terkytko: ty jsi rodila 2.2.?

Jo a sestricka mi rikala, ze stop stavy maji posledni dobou dost casto, a kdyz jsem tam byla ja, tak se divila, ze zrovna maji volny postele i na 6nedeli, ze normalne mivaj na vsech oddeleni 5 miminek na vic. Snazi se proto udelat maximum, aby ten stop stav byl co nejmin, presne jak uz to tady nekdo psal.

susik77
11. únor 2009

ma:to vim...myslim, ze zaplatit predem je blbost, vyhozene penize ☹
ja jsem porodila malou tyden po terminu. tak to asi risknu.

terkytka
11. únor 2009

Susik: já jsem brala ty homeopatika na jizvu po císaři (jizva jako jizva) a zahojila se krásně, těžko říct, zda tomu taky pomohly ty homeo, ale třeba jo. Jinak jsem si tu jizvu myla mýdlem Protex a teď ji mažu na zahojení Hemagelem, tak uvidíme, jak se ztratí 😉
Ma: rodila jsem 2.2. když jsem měla plánovanýho císaře, tak jsem chtěla aspoň hezký datum 😵
Jinak nadstandart bych zpětně taky moc uvítala, ale byly plný a navíc 2500/noc se mi zdá fakt přehnaný, tak jsem to zkrátka odtrpěla a za ušetřen= peníze bude něco jinýho 😀 Ale kdyby měla malá žloutenku a musela bych tam být dýl, tak z nevyspání asi odpadnu (třeba by vyšel nadstandart pak při prodloužení, těžko říct, fakt se to dopředu nedá odhadnout, jeslti bude volnej nebo ne a člověk to neovlivní.

ma12
11. únor 2009

Susik: tak drzim palce, at ti to vyjde.
Terkytka: hmmm, tak to jsme v budove byli spolu. Ja jsem si to bajecne uzila, i kdyz to byl masakr s tema penezma, ale nelituju. Malem jsme museli jit na fototerapii, ale nakonec Mudri usoudili, ze je to OK.

befanna
11. únor 2009

Terkyt:tak to si měla super. a kterej doktor tam dělá nejhezší jizvy? 🙂
Já tam mám známou zase PA,slíbila nám,že u operace bude,a malou pak hned osobně vyšetří a dá taťkovi,zkrátka tam bude se mnou. a pak uvidíme,jestli bude mít nějaké konexe ohledně umístění na šestinedělí...

susik77
11. únor 2009

ja jsem tam byla moc spokojena, akorat par veci bylo mimo: spatne me zasili-mela jsem jen 1 vnitrni a 2 zevni stehy ale hned po navratu z porodnice se mi to rozpadlo, tak jsem chodila k memu gynekologovi na leci laserem-aj s malou-asi 2 tydny 😝 dala jsem za to asi 1200 Kc 😝 Dr. se me ptal, jestli me sila sestricka 😕
Dalsi vec byla, ze mi strcili pod nos podepsat ze jim nechavam pravo pecovat o dite tesne kdyz jsem ji vytlacila kdyz me zasivali 😲 mm nechapal...ani mi to nedali procist 😒 ja pracuji v klinic. studiich, taky davame podepis. inform. souhlasy ale pacient na to musi mit cas...
no a posledni vec byla, ze male zjistili zloutenku asi 2.den, ale fototerapii zacali asi az 4.den. tim padem jsme tam museli zustat dyl 😒
Jinak byli vsichni vcetne Dr. a sestricek strasne mili a ochotni. Taky mate nekdo podobne zkusenosti?

befanna
11. únor 2009

Mavanko: tak jak bylo v poradně? 🙂

mavanka
11. únor 2009

Ahoj, zrovna se chystám to sem napsat - přišla jsem úplně hotová, takže jsem odpoledne prospala 😀 Jela jsem MHD nejdřív ke svému doktorovi pro ty výsledky, pak do podolí a cesta z podolí už byla celkem náročná, jak se mi malá tlačí dolů, tak jsem bojovala s každým krokem a šla jak lenochod, ale už je to ok a odpočívám, i když podbřišek mě pobolívá pořád, když vstanu a bříško taky chvílema tuhne, ale to už asi musím vydržet....

Jinak k té kontrole - šlo to celkem rychle - u sestřiček rychlovka, pak jsem čekala asi třičtvrtě hodiny, než mě vzala doktorka - ale první půlhodinu z toho tam nebyla - někde se zdržela, šla jsem hned druhá po obědě... byla tam taková hodně mladá doktorka, ale jméno si nepamatuju, prohídka byla celkem rychlá, ultrazvuk taky, jen koukla, kde mám hlavičku a placentu a že srdíčko bije... ptala se, jestli jí v poslední době doktor vážil, tak jsem říkala, že naposledy ve 32. týdnu a myslela, že mi jí teda přeměří, jak vyrostla, ale ono nic, takže nic nevím, ale podle toho, jak o sobě dávám vědět, tuším, že pěkně roste 😀

No a jak jsem se oblékala, tak jsem slyšela, jak se se sestřičkou baví, proč jsem nebyla na monitoru, že už bych ve svém týdnu asi měla... no a pak usoudily, že až příště... takže to bylo všechno - jsem objednaná za týden na půl dvanáctou na monitor a půl jednou na kontrolu....

a ještě perlička - sestřička se ptala, jaké CS mi má napsat do průkazky a paní doktorka ... "no já nevim... no... tak napište nulu" - což mě pobavilo, myslela jsem, že je jasně dané, jak se to počítá (mimochodem mám nulu od doby, kdy se to sleduje, takže porod mě asi hned tak nečeká... a zrovna dneska jsem si říkala, že bych to skoro už brala... doma už je skoro nachystáno, takže bych klidně ráda porodila v termínu Tvého CS 🙂) To bychom se tam pak potkaly, ale zatím to tak nevypadá ☹ Ale hlavně, že je jí v bříšku dobře...

A co Ty? Jak je?

mavanka
11. únor 2009

Jé, koukám, jaký jsem napsala román 😀

mavanka
11. únor 2009

Jinak jak jsem tam seděla na chodbě, tak bylo strašně hezký, jak byly z monitorů slyšet ty bušící srdíčka - pěkně nahlas jako zvony, tak už se těším za týden na to naše 🙂
No a příště si na cestu domů vezmu asi taxíka mám to kousek, tak to peněženka snese a městskou je to náročné, dneska mi to trvalo hoďku (a z toho většinu času jsem buď čekala na bus nebo šla)

befanna
12. únor 2009

Mav: já jsem byla u Dr. Haslový. Taky se jí sestra ptala co má napsat za CS, a ona to tam chvíli potila a počítala,a pak řekla 4 🙂
Ad cestování - jsem ráda,že nejsem jediná chcíplotina...Já byla večer kaput,a to jsem se obě cesty vezla autem.ale mě dalo zabrat to čekání...
Koukám,že nemáš založené ani albíčko? ☹

Furt přemýšlím,zda jít ještě na ten kurz kojení,nechce se mi,ale zas abych něco nepropásla. ale včera jsem koukala na to dvd o kojení,co mi dávala sestřička,je to podobný?

mavanka
12. únor 2009

Tak teď jsem koukala do průkazky a vypadá to, že jsme byly u stejné doktorky 🙂
Dneska mi přijde na návštěvu kamarádka, co už má ročního chlapečka, tak musím zmobilizovat síly a trošku to tady nachystat...
S tím cestováním, myslím, že to čekání unavuje nejvíc - mně třeba moc nevyhovuje sezeni na židli, jak se sedí moc rovně, tak si myslím, že mimčo se hodně tlačí dolů a tím se pak špatně chodí... a je to jedno k druhému.
Album zatím nemám - máme vyfocené nějaké fotky s bříškem (no teď už spíš s břichem), ale strašně velké, musím se do toho pustit a pozmenšovat to... dneska tam max můžu dát obrázek kočárku, který mám stažený z netu, takže je malý - ale v reálu je kočárek mnohem hezčí :o)

Na to CD o kojení jsem ještě nekoukala, ale dám vědět, jestli to bylo podobné, ale typla bych, že jo.... jestli je tam o polohách při kojení, že je dobré je střídat (protože prý miminko tahá nejvíc z té strany, kde má bradičku), co dělat při otokách, že existují odsávačky, kloboučky na bradavky, tak myslím, že tam se toho moc víc nedozvíš.... navíc si myslim, že spoustu už jsi se toho dočetla na netu jen tak mimochodem.... tak nevím, jestli má smysl tam cestovat speciálně kvůli tomu... možná kdyby Ti to někdy navazovalo třeba na poradnu...

niikkyy
12. únor 2009

čauky holky 😵
od pondělí jsme doma.ale nestíhám vše pořádně doočíst a napsat 😉 nebo se mi taky nechce někdy 😅

Ale jinak můžu říct,že já byla v Podolí spokojená naprosto.jo jídlo mazec - studené hlavně a nejvíc mě dostalo,že k věčeři byla pomazánka palivec 😀 to buď chtěli abych ráno na WC porodila znovu a chudák kluk 😅 WC- no no coment.někdy OK a někdy tam fakt humus,plavali očistky jiných 😔
sestřičky jsem vychytala fakt super,poradili pomohli...ležela jsem na P1 na dvoulůžáku,takže super..obě spolubydlící byli fajn 😉
Jinak porod: dalo se,ale konec byli trošku komplikace a to jsem si teda užila.fakt se už nedalo vydržet a prodýchat a pomáhalo fakt už jen si zařvat!Dr,Pa byli v pohodě,že jsem ječela na DR ani nevím 😀 pak jsem se jim omlouvala že jsem tak vyváděla,ale oni naprosto v pohodě.
Asi potom co jsem jim tam několikrát omdlela 😔
Jinak jsem neměla nic,ani epi a ani oblbováky..takže live bomba 😔
Ale ten uzlík za to stál 😵

befanna
12. únor 2009

Mavanko- ta doktorka byla taková špinavá blondýnka na mikádo.byla strašně nesmělá a usmívala se. Jediný co mi vadilo,že mi narvala gel dovnitř,když se mi tam štourala prstem. Můj doktor to zvládával jen s rukavicí 😉 . ten gel mě v tom pak pěkně pálil..
Jsem si říkala,proč já blbec narazila na novou nezkušenou doktorku,ale jde asi o prd...,taky se to musí na někom naučit 🙂

Nikky: prosímtě,zážitky z wc neééé 😀
a jak se zžíváte doma? vše ok?

niikkyy
12. únor 2009

Bef: WC je dobrý,se pobavíš,počkej 😀
no doma celkem OK..malej je zlatej,teda přes den,to akorát jí a spí a od půlnoci masakr,každou hodinu vzhuru a chce kojo a bleje a sere 😅 takže masakr...ale je to bobíšek 😉
Jinak jsem nevyužila svoje vložky,kalhotky..vše bylo 😉

Jinak jsem narazila na dost DR co jsem znala z prenatálky.přijímala mě DR co jsem u ní byla,pak na sále přímo moje DR z prenatálky,až k porodu přišla na konec jiná,ale milá! PA byli výborný..obzvlášt jedna..taková mladinká,prej že na praxi nebo co,ale skvělá,ta Kubču pak odrodila 😉

mavanka
12. únor 2009

Niky, to jsem zvědavá, jak zábavný jsou tam záchody 😀
Malej je krásnej, koukala jsem na fotky a vypadá jak hodnej chlapeček.... a časem Tě určitě nechá i vyspat 🙂
Já jsem si vložky ani nekupovala - koukala jsem po různých porodnicích do seznamů a většinou je tam dávají, jen ve většině (krom podolí) chtějí vlastní kalhotky, tak ty jsem teda zakoupila, ale doufám, že nepoužiju, protože v Podolí bude volná postel 🙂

Bef, říkala jsem si to samé, když paní doktorka vcházela do ordinace, myslela jsem, že je to studentka, která jde nakukovat doktorovi přes rameno (protože se ptala sestřičky, jestli nejde pozdě)... byla to určitě ta samá, nesmělá a milá.... jestli na mě použila gel, jsem si nějak nestačila všimnout, ale měla jsem pocit, jako by měla nehet nebo prstýnek nebo co já vim... ale asi už jsem přecitlivělá... 😅 no přežila jsem a bude hůř, viď Niky 😀

No na porod jsem zvědavá, zatím jsem rozhodnutá, že epi taky nechci, tak uvidíme, pro jistotu jsem dotazník vyškrtala, ale snad to půjde bez toho...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru