Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
18. únor 2009

Bef: čoko jím taky 😵 😅 a pohoda
no pohodář..jako ve směs jo....papá,krká,blinká,spí a furt dokola 😅

niikkyy
18. únor 2009

gerden: hele ty máš ale zmatek v těch dětech 😀 ale buď v poho,já malému furt říkám Tome ( manžel ) 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mavanka
18. únor 2009

Tak jsem se nejdřív lekla s tou čokoládou, ale pak jste mě uklidnily, že se čokoláda může - bez ní by to bylo pro mně strááášně těžké 😅

Já byla dneska na kontrole v Podolí, monitor v pohodě, děložní aktivita žádná, na porod to prý zatím nevypadá (no já plánuju porodit až bude jaro a ne tohle... konkrétně 8. března, takže mám ještě čas, snad to chápe i mimčo 😀), byla jsem strašně rychle hotová (vyšetření celkem tak na dvě minuty) a za týden znovu...

Gedren: Voříšku - to je hezký 🙂

mavanka
18. únor 2009

Niky, tu alergii Ti teda nezávidim - ale nějaké léky jsi na to dostala, ne? nebo ´při kojení nemůžeš? Horší je, že takhle nevíš, čemu se vyhnout, když nevíš, co to způsobilo, viď ☹ Držím pěsti!

Ale je fajn, že Kubíček krásně spinká... no asi jsi mu to správně vysvětlila 😀

mavanka
18. únor 2009

Gedren, ty Tvoje holky jsou jako miminka fakt úplně stejný 😀

befanna
18. únor 2009

Mav - teda to byla dneska rychlovka 🙂 Bylas u tý samý doktorky?

mavanka
18. únor 2009

Jo, byla jsem u tý samý a fakt to bylo straaašně rychlý, ultrazvuk se prý už nedělá, takže mě jenom vyšetřila, řekla, že na porod to nevypadá, objednala na příště a bylo hotovo... a v průkazce pro jistotu CS ani nemám (ale typuju zas nulu 😀 )

Jinak cesta tentokrát celkem v pohodě, vypočítala jsem si to a krásně to vyšlo, v podolí jsem si dala i oběd v té jejich kantýně a po cestě domů ještě zvládla poštu, takže jsem sice byla unavená, když jsem dojela domů, ale bylo to lepší, než minulý týden 🙂 no ale stejně jsem zalehla - jen jsem sem napsala pár vět, číst klokany jsem už sílu neměla 😀

befanna
18. únor 2009

Mě dělala ultrazvuk asi jenom kvůli té KP poloze,aby si to zkontrolovala. ale když jsem se jí ptala,zda by se dalo ještě zvážit,tak říkala,že to není potřeba... 🙂 CS mi taky nenapsala,jen řekla,že nález stejný jako minulý týden 😀
Jaká je ta kantýna,vařej dobře,dá se tam sednout?

mavanka
18. únor 2009

je to na té chodbě jako monitory, ale tos asi postřehla - já tam dneska měla moravského vrabce s bramborovým knedlíkem a zelím - celkem dobré, dost mastné, ale ten omastek jsem odhrnula, minule jsem tam měla bavorské vdolečky (byl k tomu banán) - oboje celkem šlo, když čekáš jídlo z jídelny a ne lepší restauraci. cenově kolem šedesáti sedmdesáti korun, každý den tam mají dvě jídla a dvě polívky - já si polívku nedala, nesnědla bych toho tolik najednou, ale vypadaly obě dobře - bramborová a nějaký vývar.
Dneska i minule jsem to jídlo nejdřívo okoukla, když jsem seděla na chodbě a okolo si ho nosily sestřičky k sobě nahoru 😀
Jinak tam mají i bagety, nějaké chlebíčky, zákusky, ale třeba i jogurty... vodu a tak - půllitrovou vodu za 9 korun.

Jsou tam myslím tři dlouhé stoly a pak asi pět malinkých pro 2-4 lidi, chodí tam hlavně doktoři (ale dost si to berou i s sebou), tu a tam jsou tam i lidi z venku a nebyl problém si tam v pohodě sednout...

mavanka
18. únor 2009

Jinak dneska mě to vyšetření celkem bolelo - normálně v kříži v zádech, to se mi nikdy nestalo, takže mě to dost překvapilo...

befanna
18. únor 2009

Hmm,tak kantýna vypadá slibně a já si tam blbec vždycky nosila svačinu.. 😀
Mě na tý koze taky bolí hrozně v kříži,vždycky se pak nemůžu zvednout,ale já mám takhle bolavý záda už dýl.. 😒

ma12
18. únor 2009

mavanka: UTZ se sice nedela, ale me ho Mudr udelal (den pred TP) a zjistil, ze mam malo plodovky a druhy den jsem mela jit na zatezovy test ze kteryho se vyklubalo vyvolani.

Gedren: gratulace opozdena k Ladunce, jsem si precetla online porod, jses borka holka.

mavanka
18. únor 2009

ma12, takže to je dobrý, to by se bez ultrazvuku vůbec nepoznalo - nebo jsi cítila, že je něco jinak? Nebo jak ho napadlo, že utz dělal?
Bef, já právě se zádama teď vůbec problém nemám, takže mě ta bolest docela překvapila, ale asi na tom nic divného nebude, když to máš taky...

befanna
19. únor 2009

Mav: mě teda záda trápí odjakživa,ze sportování,a taky mám trochu bederní lordozu,takže jsem se u sebe ted ani nedivila.ale doktor mi říkal,že bolesti v kříži jsou úplně normální,zádový svalstvo je hrozně povolený,jak taháme ty břicha.. 😒

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ma12
19. únor 2009

mavanko: presne jak rika Gedren, Mudr to prohmatl, rekl, ze se jeste podiva, kolik je plodovky na UTZ a ejhle.

mavanka
19. únor 2009

Díky, to jste mě uklidnily, budu muset věřit hmatu doktorů, no co mi taky zbývá, že, já můžu hmatat jak chci a mám pocit, že všude nahmatám tu naši potvůrku 😀 Už se tam asi nemůže nějak pohodlně složit, tak se pořád převaluje a vůbec nebere ohledy, že mě ty její výpady třeba bolí 🙂 ale těch pár dní už to vydržím, jsem ráda, že tam je 🙂 No když vidím ty Vaše krásné holky, tak se tím víc těším, až se ta naše koukne na svět 🙂

mavanka
19. únor 2009

ma12, co je to zátěžový test?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mavanka
19. únor 2009

Aha, takže testujou, jestli snesu látku na vyvolání a když jo, tak se vyvolává...chápu, dík za vysvětlení 😀

Když jsi rodila doma, jak to pak funguje s úřadama? To přijdeš na matriku, oznámíš já porodila doma, potřebuju RČ a doklady? To asi musí i někdo dosvědčit, viď...

Jinak za ten porod Tě obdivuju a závidim tu pohodu, cos pak měla (i když chápu, že to nebyla žádná sranda)... no a hlavně odvahu... i když podruhý už asi víš co čekat a i co Tě čeká potom ale stejně... no jsi dobrá, hlavně podle toho popisu to vypadá skoro jak zábavná historka z natáčení 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
befanna
21. únor 2009

Holky, teda tady je mrtvo 😒
To jako ted budu rodit jenom já?? 😕

Mav,Seb: pěkně brzo šupajděte za mnou,jo? 🙂

ma12
21. únor 2009

Mav: Gedren uz to zodpovedela. Me ho nakonec nedelali, jen mi rekli: hmm, plodovky mate malo, min citite pohyby, jste po terminu a mame volno, tak nebudeme na nic cekat a vyvolame ho. Takze si delam srandu, ze jsem si na porod dojela tramvaji 😀 😀 😀

sebastianna
21. únor 2009

ma12: to je celkem vtipný🙂 doufam, že já tramvají nepojedu🙂 i když ve finále je to možná nejrychlejší doprava.

bef: ráda bych se s tebou v porodnici potkala, ale dost o tom pochybuju. i když CS7 😀

mavanka
23. únor 2009

Gedren, díky moc za vysvětlení, tak teď už je mi to jasný.... no hlavně mě pobavili Ti tři svědci, určitě rodíš doma, abys doma měla zástup fanoušků, co Ti to pak na matrice dosvědčí 😀

Bef, myslím na Tebe, i když tohle si asi přečteš, až už budeš doma, v Podolí se určitě potkáme, minimálně ve středu, až tam půjdu na kontrolu, ale jinak nevím, miminku se asi ještě ven nechce, aspoň nic takového neříká 😀 To spíš vypadá u Seb, když už je na sedmičce - jsem zvědavá, co ve středu řeknou mně - přenášet se mi fak nechce.... i když to bych pak třeba mohla jet rodit MHD jako ma12 😀

sebastianna
23. únor 2009

ahoj holky,

bef: jak píše mavanka, myslíme na tebe, ale to si opravdu budeš moct počíst, až se vrátíš domu 🙂

mav: no, musim říct, že mě ta dr. minule docela navnadila, ale myslim, že když se mimču nebude chtít, tak i s CS7 můžu lítat 2v1 dlouho 😉

niikkyy
24. únor 2009

teda vy jste ještě celý??? 😅

sebastianna
24. únor 2009

holky,

Bef včera dělali toho císaře a Eliška je v pořádku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru