Porodnice v Ústí nad Labem. Máte negativní zážitky?

poupe
15. únor 2008

Jak se vam rodilo v tehle porodnici,mate negativni zazitky?

kacamar
15. únor 2008

poupe, me to zatim ceka, ale zazitky by me zajimaly taky 😉 Tak pište 🙂

alenka83
17. únor 2008

holky, tak to jsem moc zvědavá, co pak napíšete. Také mě to zatím teprve čeká, snad nebudou zrovna malovat... Mají to tak nějak naplánovaný okolo mého termínu. Tak dejte vědět, nebo možná nám někdo poví vlastní zkušenost, kdo to má už za sebou

alenka83
17. únor 2008

kacamar, koukala jsem do alba, že tam máš kočárek, který by se mi také líbil. Napiš mi pak, prosím, jak jsi s ním spokojená. Jinak kdybyste se chtěli přidat, tak jsme i v regionu Nastávající maminky z Ústí nad Labem 😉

kacamar
17. únor 2008

ahoj alenko, urcite dam vedet zazitky (mame to ode dneska za 3 týdny 😉 ) a i kocarek zkritizuju, neboj. Kdyztak se mi pak (nekdy v dubnu) pripomen do IP a ja ti dam info.
Maluji tam na prelomu cervna a cervence, tak snad to jeste stihnes 😉 .

poupe, a ty jsi rodila kde? Jestli v Usti, tak hod nejake info 😉

Jinak nikdo nic? Vzdyt je tady dost Ustecanek, tak ze nektera neco nenapise 😖 😖

alenka83
18. únor 2008

Kacamar, ústí nějak nefrčí na diskuze. Jsme pod regionem, tam jsou 2 maminky, z toho jedna rodila v UL. Ale žádná se k nám jinak nechce přidat, co? Tobě budu držet moc moc palečky, ať je všechno OK. Plánuješ mít nadstandard? Nebo normální pokoj?

caira
18. únor 2008

holky ja osobni zkusenost nemam, ale kamaradka tam pred pul rokem rodila { akorat v te dobe malovali} 😉

V noci ji prdla voda s tim, ze rovnou po peti minutach kontrakce tak se oblikla a vydali se na cestu do porodnice { meli jet do Mostu kvuli tomu malovani v UL} ale jeste nez najeli na dalnici tak mela kontrakce po trech minutach tak vedela, ze to do Mostu nestihnou a jeli teda do Ustecky, dojela tam s dvouminutovyma kontrakcema a zvoni na ne a oni co pry chteji..tak jim rika, ze rodi..a oni na to, ze malujou..a ona na to, ze ale ma kontrakce po dvou minutach, ze to jinam nestihne a sestra na to znova, ze oni ale malujou, tak jim Zanet rika, ze si nedela prdel, ze jim porodi prededverma.. tak teda sestra vzbudila doktorku a vzali ji dovnitr..a kdyz ji vysetrili tak byla uz plne otevrena a na par zatlaceni holka na svete 😀

alenka83
19. únor 2008

díky cairo za toto info, aspoň vím, na co se mám připravit. Je ale divné, že tam budou malovat opět po roce. No, co se dá dělat, snad to stihnu taky tady v ÚL a ne se trmácet někam do jiného města. Most je opravdu poněkud dál, ale ještě tu je Děčín a Teplice, tak snad to nějak dopadne🙂

kacamar
19. únor 2008

alenko, malují každý rok ve stejnou dobu. Je to z hygienických důvodů povinné.
Jinak nadstandart plánuju, doufám, že bude nějaký volny. Díky za palečky. Vám taky přeju zdravíčko 😉

poupe
autor
20. únor 2008

Ahojky,ja jsem rodila v Usti a me zkusenosti docela pozitivni,jen jedna negativni,nic moc porodni asistentka,bylo hodne porodu,tak byla nejaka nevrla ☹ .Ja jsem ji nejak v tech bolestech moc nevnimala 😉 ,ale priste,tedy jestli bude nejake priste,tak rodit jen s nekym,jinak doktorka v pohode,a na novorozeneckym taky,tam jsou moc hodní.Jinak ja byla na dvouluzkovym pokoji a dobry.

eleonora
20. únor 2008

Ahojky rodila jsem v Ústí v roce 2005 a velka spokojenost byla jsem tam sama manzel nechtel byt u porodu a neprislo mi, ze by v tom byl nejaky rozdil. PA byla ochotna vysvetlila dychani doprovazela me i do sprchy 😉
Porod byl celkem rychly a pohodovy dalo se to vydrzet i bez epi 🙂 malyho mi hned ukazali po prohlidce prilozili ke kojeni a dve hodky po porodu jsem se premistila na sestinedeli. Na pokoji jsme byli dve a meli jsme svoji koupelnu vse bylo bezva az na to ze kazda sestra nam vysvetlila kojeni jinak ale byla tam takova starsi sestricka velmi ochotna a kojeni nam vysvetlila bezvadne i ruzne polohy. Po ctyrech dnech jsme sli domu a rodit budu zase tady v Ústi tak Vam pak dam info

agatka77
22. únor 2008

ahojky,tak i já se připojuju,rodila jsem teď v ústecké nemocnici a byl to plánovaný císařský řez.Na sále byli všichni moc příjemní a milí,vše vysvětlovali před jakýmkoliv úkonem,taktéž na pooperačním pokoji,super 🙂 .Na šestinedělí to už bylo horší,je to o lidech,některé sestřičky byly strašně milé,ochotné,rády ukazovaly,vysvětlovaly ale našly se i takové,které se omylem zamázly o plínku a dostala jsem za to pěkně vynadáno,nebo prohlašovaly,že pěkně smrdí a nebo mu nacpaly mojí bradavku násilím do pusinky,aniž by mi pomohly (mám je ploché).Každá sestra má také úplně jiný názor,jedna tvrdí kojte kdykoliv,kdy si zakřičí,jiná nechte ho vyřvat.Jinak jsem byla ubytovaná na nadstandartu,což bylo super,že jsem měla klid,návštěvy neomezené,denně doplněné vložky,plínky,oblečení pro malého a noční košile pro mě.TV na pokoji (zapla jsem ji jednou),svoje sprcha (hygieničtější),ale co mě fakt štvalo,že z oken děsně táhlo (fakt šíleně),takže jsem je musela obložit velkými kusy prostěradel,což za 800 kč za den mi přijde fakt brutus.No a ještějedna věc,ty jejich večeře.Nejsem vybíravá,ale každý den pět suchých chlebů a k tomu paštiku mi přijde pro těhotné maminky fakt nevhodná večeře.toť asi vše 🙂

kacamar
22. únor 2008

Ahoj agatko, gratuluju k Ondrovi!!!!
Nadstandart už stojí 800?? Já myslela, že 600,- 😕 Taky bych ho moc chtěla. A byly volné v pohodě nebo je teď nemocnice natřískaná. Nás to čeká za 14 dní, tak to musím vysondovat 😀 😀
A můžeš trochu popsat císaře?? Kdy ti dali malého k sobě, kdy se rozjelo kojeni, co jizva, jak moc to bolelo, kdy si tam byla schopná vstát a starat se o malýho. Mě to totiž možná taky čeká vis?? Jsme KP. Budu ráda za každé info o ústecké porodnici v tomto ohledu. Díky moc. Kdyžtak můžeš do IP 😉

kacamar
22. únor 2008

agat, jeeeee Ondra je krásnej. A valentýnské miminko! Gratuluju!!

honzulka
22. únor 2008

Ahoj holky,tak já přidám taky pár zážitků z porodu v Ústecké porodnici!Pro mě nejpříjemnější chvilky byli na gyn.JIP!Byli tam NEJPŔÍJEMNÉJŠÍ sestřičky!Já ležela týden na rizikovým kvůli údajné těhu.cukrovce a to omylem,páč mě prý můj doktor poslal jen na srdíčko(v průkazce ale napsal k přijetí).Domů už mě nepustili,protože mi vložili tabletu na vyvolávání..Takže týden hrůzy,sestřičky až na dvě docela nepříjemný a neosobní kontakt. 😠 Porod mi vyvolávali,nejdříve píchli vodu,pak kapačka..Doktorka docela nepříjemná,když jsem se nedokázala uvolnit(po týdnu pravidelného hlubokého vyšetřování mě spodek dost dobře bolel).Když už jsem konečně šla rodit,neměla jsem kontrakce a bohužel nenastala spolupráce sestra-rodička,aby mě vedli,kdy mám tlačit. 🙄 Syn byl docela velký,ale rozhodli se,že budu rodit,takže po různých výhrůžkách kleštěma se malý narodil.Já byla mimo,takže jsem toho moc nevnímala,jen koukala na malýho a manžela a neřešila,co ve mně hledají odktorky.Až přivolaný lékař nám oznámil,že mám větší zranění a musím jet na sál a šili mě v CA.Takže jsem skončila na GYN.JIP.Třetí den mě konečně přeložili na šestinedělí k malýmu a bylo zase veselo.Na to,že jsem sestru požádala jen při prním přebalování malýho o asistenci( z důvodu toho,že se mi motala stále hlava ze stráty krve),nikdo se tam celý den neukázal.A vysvětlení kojení??Toho jsem se nedočkal!Jen mě opak ukazovali jak vzorek,jak dopadnou prsa po špatném kojení.A to nadšení,když jsem si dovolila zazvonit kvůli příkrmu malýho???No fakt se na další pobyt těším!!Měla jsem opravdu štěstí na personál!!! 😉 Takže Vám maminky přeji ten nejlepší personál ať na ty první chvilky s vaším drobečkem vzpomínáte s radostí!!! 😉

kacamar
22. únor 2008

honzulko 😠 😠 😠 ale takový zážitky tady nechceme slyšet 😉
Mě přijdou sestřičky z porodního sálu strašně milý, teda aspoň ty, co obsluhujou u monitorů. A na gyndě jsem taky ležela (před 3 roky) a byly tam taky docela milý. Spíš mě šokovali doktoři. Fakt šílenej přístup. vizita se konala od dveří, stylem jak vám je, tak OK a nashle a domů mě propouštěli bez jakékoliv prohlídky 😕 Doufám, že v porodnici bude líp.

honzulka
22. únor 2008

kacamar-Já se nějak moc rozepsala,ale bylo to fakt nepříjemný zklamání. ☹ Jen doufám,že druhá zkušenost bude lepší. 😉 Možná jsem se měla taky víc prosadit a ne jen mlčet.jenže po tak nepříjemným porodu jsem byla ráda,že jsem se o malýho postarala.Já to hlavně asi trochu brala jinka-jsem zdravotní sestra a vždycky jsem se snažila pacientům pomáhat a být příjemná a empatická.Asi dvě sesřičky na tom šestinedělí byli pravda hodné,ale na moje rozkousané bradavky už bylo pozdě.. 😢 Ale jasně,že jsem slyšela i maminky,které si to moc chválily,taklže já měla jen prostě smůlu a nebo jsem náročná na péči o prvorodičky?Na nadstandartu prá jsou sestřičky mnohem hodnější,ale asi i to je věc názoru.. 😒 Jo a sestřičky u monitorů asi myslíš co dělají na srdíčku?Tak ty ale pokud vím nerodí.. 😒

agatka77
23. únor 2008

ahoj kacamar🙂 (zname se pres Janu Zlamalovou a Pavla Knizeho 🙂 .Jsem Barca Vagnerova.Nadstandarty od unora zdrazily na 800 kc mrchy jedny,ale myslim,ze to je fakt lepsi.Byl volny,ale priznam se,ze mi ho zarizoval znamy lekar,jen pro jistotu.Myslim,ze nebudes mit problem.Rezervovat se pry neda,ale po opearci,az budes jeden den lezet na pooperacnim pokoji,tak se zmin,ze bys ho chtela a hned druhy den te na nej soupnou 🙂 .Jinak den pred cisarem za mnou prisel anesteziolog a ptal se me,jakou anestezii si preji,jestli celkovou nebo epi.Pry kdybych chtela udelat to lepsi pro mimi,tak je lepsi epi.tak jsem na ni kyvla.Priprav se ale na to,ze vse uvidis (myslim tim pristroje,lekare,sestry a tak,ne o peraci),uslysis (co si povidaji,jak ti lita tlak a tak) a taky pro me to asi dve minuty nebylo bez bolesti.Myslim,ze kdyz vybavovaly placentu,tak to dost bolelo,ale fakt jen chvili,dalo se to vydrzet,asi byla prirostla.Zavedeni epi do patere neboli,je to neprijemny tlak,ale v pohode.musim rict,ze jsem mela velky strach pak,protoze na sale bylo asi deset lidi a slysela jsem svuj tep,najednou mi vyletel z nervozity tlak a ja se jen modlila,aby to proste uz bylo za mnou.Po operaci cekal manzel za dverma a pindu si mohl vyfotit (k cisari v Ul neposttej parntery) a pak musel odejit,protoze tebe odvezou na pooperacni pokoj.cely den ti do epi davkujou leky na bolest,ale i tak to pak po operaci boli hodne.budou te nutit,abyses otacela v posteli na levy bok a na pravy bok a hodne pila.cely den nemuzes mit zapnuty telefon,protoze jednak jsi grogy a spis a druhak jsi na pristrojich a rusila bys je,az vecer mi ho povolili,abych mohla dat zpravu manzelovi.prcka ti budou nosit ten den na kojeni a rano i vecer te prijdou setry omyt.druhy den te donutej vstat a to bylo teda fakt peklo,protoze se ti nahrne krev do rany a do toho bricha,hodne dejchej a neboj se,budou te podpirat dve sestry a pujdete se do sprchy umyt,pak te odvezou uz na ten nadstandart.prcka uz budes mit u sebe,ale bude za tebou furt chodit sestra.asi treti den ti vyndaj dren z rany a to je posledni vec,ktera fakt hodne boli,ale pak uz te cekaj jen same v pohode veci.vyndavani stehu z jizvy vubec neboli.doporucju si vzit do porodky svestkovy kompoty,piskoty,fenyklovej caj,mela jsem fakt silene vetry,bolely snad mnohem vic,nez to bricho a slecna,co byla se mnou na pooperacnim,tak je mela taky a vubec to nejde ven,musela jsem pak delat s tim bolavym brichem drepy,furt chodit a bylo to narocny,v tech bolestech.taky mi na to pichali injekce a dali i rektalni rourku.No jsem se nejak rozepsala.Kdybys cokoliv jeste potrebovala,tak rada napisu,lepsi by to bylo ale na klasicky mejl,protoze se muzu pripojit i pres mobil,kdezto na PC se jen tak zatim nedostanu.tak klido pis na barca.vagnerova@seznam.cz, nebo tel.603 402 315.Pa a preju hodne stesti,zvladnes to! 🙂

agatka77
23. únor 2008

jo a jeste kojeni,to zalezi na sestrach,nektere ochotne vysvetlovaly,ale vic bylo tech,ktere prisly,nacpaly prs do prcka a odesly.ze zacatku mas jen mlezivo a po CS se ti mliko tvori pomalej nez po klasickem porodu,takze prcek chtel furt jist,museli ho i dokrmovat ale materskym mlekem z banky ( 🙂 ).asi treti den po porodu jsem v noci citila jak se mi nalevaj prsa,dost to bolelo a udelaly se mi v nich bolestive boule,na nic necekat a masirovat,pokud budes schopna,tak i jit do sprchy a rozmasirovat to ve sprse.me kojeni moc neslo,mam hodne otekle bradavky,a ani kdyz pred kojenim odstrikam,tak se to moc nelepsi,takze trochu bojujem, i ted doma,ale prijde mi,ze to je uz lepsi.koupila jsem se i kloboucky na bradavky,lae s jednim prsem nam to slo a pri dalsim kojeni se s nim proste prcek neprisal a neprisal,takze mazu bepanthenem jak vztekla a modlim se,abych do tech trosku ohlodanych bradavek neco nedostala.hodne se sprchuj 🙂

kacamar
23. únor 2008

Ahoj Barčo, jasně že se známe 😉 Já jen nevěděla, jestli si mě ještě pamatuješ od Pavla 🙂
Závidim ti toho plánovanýho císaře, mě to dr. nepovolila. Prej musim počkat, až jak to bude vypadat u porodu a buďto to půjde vaginálně nebo císařem.
Ty nadstandarty, to je síla teda ta cena 😠 😠 Ale stejně o něj budu usilovat. Není nad pohodlí a příjemný přístup personálu.
Váš Ondrášek je fakt krásnej, asi po taťkovi 😉 Tak hlavně ať je zdravoučkej a pěkně roste.
Dneska je zrovna tak krásně, že bych hned vyrazila s kočárem 😵 😵
Děkuju moc za info a za kontakty, kdyby me neco napadlo, tak se určitě ještě budu ptát.
Možná mě ještě napadá, co všechno si mám vzít na mimčo sebou do porodnice a co tam dostanu.
Díky a mějte se krásně. Pozdravuj Petra. Káča.

agatka77
24. únor 2008

Na mimco si vem cistici ubrousky na zadecek,jinak uplne vse tam maji.porodu se neboj,kp se pry rodi nekdy i lepe,zalezi na velikosti mimca.tak papa,hodne stesticka,at ti to vyjde a muzem nekdy spolu vyrazit s kocarkama,hihi.pa barca

alenka83
28. únor 2008

ahoj agatko, i já děkuji za info, jsou super a docela mi pomohly. Gratuluji k malému štěstíčku. Nám se snad také podaří ho tedy stihnou tady v Ústí, ráda bych využila možnosti nadstandardu🙂 Přeci jen je to klídek a nikdo třeba nechrápe na vedlejší posteli. Toho si dost užiju doma🙂

alenka83
28. únor 2008

jo a ještě bych vlastně měla dostat. Kdy se tam mám přihlásit do porodnice k porodu? V jakém týdnu se objednává, aby třeba nebylo už plno? Díky moc za info🙂

poupe
autor
29. únor 2008

alenko,,chrapani,v porodnici? 🙂 🙂 ha,ha,tam se nevyspis,ja skoro nespala,kdyz jedno miminko skonci zacne druhy 😉 ,a clovek furt hlida to svoje jakmile neco sustne je vzhuru,to prihlaseni k porodu ti rekne gynekolog a myslim ze je to od 30 tydne.

kacamar
29. únor 2008

alenko, tak mě nikdo neposlal přihlásit se do porodnice. Ale chodí se tak po tom 30t. Já teda byla myslím až ve 34t 😅 , ale nikdo mi na to nic neřekl. I chlapa k porodu mi napsali, i když mám v papírech napsáno, že se musí hlásit doprovod k porodu do 30t. Sestřička byla moc milá a nevynadala mi 😀 Ale když půjdeš kolem toho 30t, tak to bude OK.

agatka77
29. únor 2008

alenko,to se nevyspiss ani na nadstandartu,ale bude to krapet lepsi,hihi nez s nekym na pokoji 🙂 .nebudete se rusit navzajem.k porodu sem se hlasila uz ve 30tt,protoze maj narvano,tak abyste stihli predporodni kurz

alenka83
29. únor 2008

děkuji moc za informace. S tím chrápáním jsem teď právě slyšela případ, kdy se jedna maminka nechala přestěhovat radši na nadstandard, protože její kolegyně kdykoli usnula, chrápala jak tur a to pak neměla ani tu malou chvilku na odpočinutí. Takže ono mít aspoň chvíli klíd je asi na místě na načerpání nových sil. To néé že bych tam chtěla prospat veškerý čas 😀 No já právě slyšela, že pokud chce být partner u porodu, mělo by se hlásit už do 28. týdne, právě aby se stihnul ten předporodní kurz. Je možné se tedy přihlásit do více porodnic, když vlastně není jisté, že v UL to stihneme? Nebo naopak vzali by nás v případě, že bysme nebyli přihlášené? Je mi jasné, žena ulici nás nenechají 😵 , ale spíš aby pak nebyl nějaký problém...

agatka77
1. bře 2008

nebála bych se,že by ho tam nepustili,přecejen se za to platí 🙂 .Neboj.Myslim,že když to porodnice pro jistotu zavoláš třeba ve 28tt,tak tím nic nezkazíš🙂.přinejhorším ti řeknou,že až ve 30tt 🙂

kikimaruska
1. bře 2008

Ahojky, to je dobře, že je založené téma přímo na tuto porodnici, něco se dá najít i ve starším tématu: Gynekolog a porodnice ústí nad Labem...

nikolkaaaa
17. bře 2008

ahoj, prosim o radu-co si vzit s sebou do teto porodnice-davaji diteti erarni obleceni nebo mam mit sve? A dale kosmetiku? Na strankach porodnice jsem bohuzel nic nenasla. dekuji

alenka83
17. bře 2008

ahoj Nikolko, prý v porodnici dostaneš vše pro mimi, no tedy na normálním oddělení balík plen, balík vložek a nějakou kosmetiku na nadstandardu dostaneš případně komplet vše, co potřebuješ, kromě svých osobních věcí. Ale vše by Ti měli říct na předporodním kurzu nebo na zápisu k porodu. Kdy máš termín?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru