Porodnice Vinohrady/Podolí/Thomayerka. Zkušenosti?

lori1097
1. lis 2021

Ahojky, prosím máte některá zkušenosti s těmito porodnicemi jako pacientky? Ráda bych si vybrala porodnici k porodu takovou, abych se opravdu mohla na vše spolehnout. Děkuji

lennus
1. lis 2021

@lori1097 2013 Thomayerka, 2016+2018 Podolí a šla bych zase do Podolí, naposledy jsem tam rodila s dulou a bylo to super. Na webu mají porodní přání a vše dodrželi.
Nevím, jak je to teď v Thomayerce je, budovali tam tuším nové pokoje. Tenkrát tam byly sprchy a toalety na chodbě. V Podolí je to všude součástí pokojů. Navíc Podolí je spolu s Apolinářem top, co se týče rizikových případů a neonatologie. Já byla dost riziková. Pokud bych nebyla, jdu rodit do Rakovníka nebo Příbrami.
Mimo jiné v Podolí jsem mohla mít manžela + dulu, v Thomayerce je možné mít jen jednu osobu, proto jsem se tam už neregistrovala, ale třeba to už jde. Já bych si ještě ohlídala, pokud bych šla na sekci, aby nedošlo k separaci miminka, ale to jde třeba v Podolí jen na nadstandardním pokoji.

mishka87
1. lis 2021

Rodila jsem sice už skoro před sedmi lety ve Vinohradech, ale nejspíš to bude pořád stejné. Sestry mě nechaly na porodním sále v klidu si chodit, občas mě přišli zkontrolovat nebo případně vyšetřit nebo natočit monitor. Ptaly se, jestli něco nepotřebuju třeba na bolest atd. U samotného porodu bylo kolem mě asi 5 lidí, pediatr seděl opodál a čekal. Jedna s asistentek mi pomáhala i při tlačení, jelikož jsem byla už fakt unavená (2 dny mi nešlo spát). Po porodu nebyl bonding problém, otec u porodu taky nebyl problém (já ho ta nechtěla a ani on nechtěl). Zatímco mě doktorka zašivala, protože musel být proveden menší nástřih, syn byl u tatínka. při převozu na pokoj se mě ptali, jestli chci syna hned k sobě nebo až si odpočinu. Na šestinedělí jsem měla nadstandard. Dětské sestry i laktační poradkyně byly super a vždy se vším poradily. Doktoři to samé. Nevím jestli už není porodnice od té doby po rekonstrukci, ale tehdy vypadala trošku zastarale, i když vybavení bylo moderní

lennus
1. lis 2021

@mishka87 Kromě manžela čtyři zdravotníci? U mě krom manžela a duly lékařka a porodní asistentka.

mishka87
1. lis 2021

@lennus Doktorka, 2 porodní asistentky a dětská sestra. Ta stála o krok vzadu, aby byla připravená. Ta jedna porodní asistentka spíš pomáhala mě. Ta druhá asistovala lékařce

lori1097
autor
1. lis 2021

@lennus právě se nemůžu rozhodnout protože s thomayerovou porodnicí nemám dobré zkušenosti, takže jak čtu tak Teda vede Podolí nebo Vinohrady 😊

kamcaci
18. lis 2021

@lori1097 já rodila v srpnu v Podolí. Byl to můj první porod, nakonec jsem skončila na císaři. Prošla jsem oddělení kde mi porod vyvolávali, operačnim sálem, jipem a nakonec šestinedělim a musím říct že dokonalost. Vsude na mě byli milý, hodný, na šestinedělí když malá brečela a já nevěděla proč, tak si ji sestřička vzala k sobě abych si na chvíli odpočinula. Pokud ještě budeme mit jedno dítě, určitě se vrátím do Podolí. Takze já ho můžu vřele doporučit.

pampeliska1313
18. lis 2021

Červenec Podolí - lékaři s sestry i na JiP úžasný. Ale kvůli sestrám na šestinedělí se tam už neukážu.

fifinka2020
18. lis 2021

@lori1097 2021 Podoli. Chtela jsem mimoprazskou, ale kvuli moznym komplikacim u mimca jsem chtela mit v pripade potreby zajistenou dobrou peci. Pojistila jsem se vlastni dulou, aby tam byl nekdo pri me a podporil me v mych pranich. Jinak sestinedeli me mile prekvapilo - podle recenzi jsem cekala horor a nakonec to bylo lepsi jak v mimoprazske porodnici. Ale rodila jsem podruhe, tak to mozna bylo i tim...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru