Porodnice Vyškov. Jaké máte zkušenosti?

theresa
26. čer 2008

Nemáte někdo zkušenost s touto porodnicí, jak to tam chodí? Byli jste spokojené? Jaké je tam šestinedělí?

jaya
11. čer 2014

@nicollka
600 - spolecne socialky s jeste jednim pokojem
800 - samostatne socialky
1000 - navic sedacka se spanim pro partnera

baffiny
12. čer 2014

holky plánujete jít na DOD? já jsem právě překvapená, že od června to mají zpoplatněné.... by mě zajímalo, co by dělali, kdyby byly plné porodné boxy jako posledně, když jsem tam šla

katyxq
14. čer 2014

Ženy, které jste rodily a nebo se chystáte rodit ve Vyškově, pak je tu pro vás skupina https://www.modrykonik.cz/group/6547/detail 😉

nicollka
17. čer 2014

@baffiny DOD ?

baffiny
17. čer 2014

@nicollka den otevřených dvěří... mají ho každý měsíc jeden den a tam ti ukážou všechny porodní boxy a pak i oddělení na šesti nedělí... já tam byla už minulý měsíc, ale na všech porodních boxech se rodilo, takže nám neměla co ukázat

stiskoch
30. čer 2014

mohu poprosit o informaci, jak to probíhá v porodnici ve Vyškově skrz rodné list dítka? musím na matriku ve Vyškově osobně? moc díky

stiskoch
30. čer 2014

a ještě od kterého tt je možné rodit ve Vyškově? někde jsem našla že od 36tt a teď nevím jestli 35+1 nebo 36+0tt?

pt1981
30. čer 2014

@stiskoch já jsem slyšela od dvou kamarádek, které tam rodily, že tě nepustí domů dřív, dokud nemá mimčo rodný list... Je to tam ale na počkání, vyřízeno do půl hodinky.... Vyřídí to za tebe tatínek 🙂

stiskoch
30. čer 2014

@pt1981 díky za info 🙂

dominika911
5. srp 2014

Ahojte, som Slovenka, neviete nahodou kooko by ma vysiel porod vo Vyskove? A treba chodit na predporodne vysetrenia? Dakujem

dominika911
6. srp 2014

viete cislo na objednanie sa na vysetrenie? Alebo tam pridem ked to na mna pride?

kacapa
11. srp 2014

Holky dotaz, jak je to s kontrolami na PM pred porodem? Chodi na tehule z vyskovske socialky?

baffiny
14. srp 2014

@dominika911 sestřenka je ze slovenska a taky rodila ve vyškově... neplatila nic (pokud nemáš nadstandart atd), pojišťovny si to prý mezi sebou vyřídí... ale na kontroly se objednala, aby o ní věděli, když je až ze slovenska.

baffiny
14. srp 2014

@dominika911 a pokud se chceš objednat na poradnu tak na tomhle čísle 517 315 333, bývají tam vždy v úterý a ve čtvrtek do 12, ale na první kontrolu se objednávat vůbec nemusíš, stačí přijít 🙂

letadlo13
16. zář 2014

Ahoj, mám dotaz, jak se Vyškov chová, co se týče nástřihů. Ony ty jejich webovky jsou jako medový ráj, co se týče respektování přirozenosti, bondingu apod. Ale holky hodně píšou, že to není tak úplně pravda. Já jsem odpůrce nástřihů a císařů a tak jsem hledala porodnici, která vypadá dobře. Císaře se ve Vyškově nebojím, to vím, že jsou snad na nejnižších číslech v ČR, ale ty nástřihy vypadají hůř. Určitě chci používat Epi-no, nebo Aniball, ale i tak. Měli jste někdo problém, že vás nastřihli, i když jste měli v porodním plánu, že si to nepřejete. Budu ráda za jakékoli odpovědi na téma nástřihů ve Vyškově.

eliska_z
19. zář 2014

@letadlo13 Nevím jak u úplně normálního porodu, ale u porodu KP mi rovnou říkali, že nástřih dělají preventivně z bezpečnostních důvodů. Ale zahojilo se mi to celkem rychle, ačkoli ten nástřih byl opravdu obrovský - přes 20 stehů ve dvou vrstvách.

pejsanek
22. zář 2014

Já rodila ve Vyškově v březnu a holčička šla sice hlavičkou napřed, ale s ručkou vedle hlavy. Nástřih jsem si nepřála a taky ho neměla. Díky mé PA se nedělo nic, co jsem si nepřála. Jinak jsem z vyškovské porodnice nadšená a další porod plánuji opět ve Vyškově.

lauricka
18. led 2015

ahojte. Pridavam svoju skusenost. Dnes som sa vratila z porodnice Vyskov. Som nadmieru spokojna. Vsetci boli uzasni. Personal, ci uz na porodnom sale alebo sestonedeli, od upratovaciek po primara...jednoducho parada. Porod krasny, mala som porodny plan a plne ho respektovali. Na vsetkom sme sa dohodli vopred, snazia sa splnit Vam Vase priania, pokial je to mozne a zdravotny stav to dovoluje. Tak isto aj pri starostlivosti o babatko. Porodnicu Vyskov jednoznacne odporucam.

adypro
21. led 2015

Ve Vyškově jsem rodila se soukromou PA, což byla nejlepší volba. Jinak si myslím, že je to tam klasika jako v jiných porodnicích, ale srovnání nemám. Nebýt mé PA asi by mě dávno odepsali na císaře, dítě bylo v horším postavení, porod se vlekl. Ale zvládli jsme to!!! Pravdou je, že tam císaře moc dělat nechtějí a za celou dobu mi nenabídli nic proti bolesti, žádný epidurál, ještě teď se divím, že jsem o to ani neprosila. Ale oxytocin, to doktorka hodně vnucovala, několik hodin, nakonec mi ho dali moc a způsobili tím akorát poporodní krvácení (až za 2 hodiny) z únavy dělohy.
Doporučuji sebou soukromou PA, která celý porod povede a bude s tebou. V tom je Vyškov unikát.
Na šestinedělí určitě nadstandart, sestry byly moc milé.
A další plus je možné tam přednostně vyřídit všechny papíry, když přijedeš s rozběhlým porodem už se to neřeší, doplnění se jen aktuální informace. Mě se vlastně na nic neptaly, hned jsem s PA zapadla na volný sál a tam jen občas přišla doktorka mě vyděsit, jinak ok.
Nejezdila jsem tam na žádné monitory, vše bylo u mé dr., jen jsem tam jela na prohlídku porodnice pak vyplnit papíry.

adypro
21. led 2015

@letadlo13 Také jim tak úplně nevěřím, s císaři souhlas, ale podle mě by bývala i moje soukromá PA nástřih udělat musela, protože dítě bylo v zadním postavení. Ale nestihla to!!! Zarazilo mě, když pak dr. říkala, že ani nestihla podat nůžky. To ve mě doteď vrtá, zda by to byl podraz, protože věděla, že nástřih nechci a cvičila jsem s epinem. Rozhodně kdybych rodila podruhé tak si opět beru soukromou PA a na toto se zeptám. Měla jsem poranění, ale 1. stupeň, takže určitě lepší jak nástřih !!! Dítě bylo ve špatné poloze, kdy hrozí větší riziko poranění a já jsem neměla síly zaujímat polohy, ve kterým je menší riziko poranění. Jinak zhojilo se to velmi rychle, bylo to jen pár stehů a s epinem jsem moc cm nenacvičila, nešlo mi to.
Držím palce!!!

sasi2222
21. led 2015

@adypro 🙂 s kým jsi rodila jestli se můžu zeptat? 🙂 jsem ráda, že čtu i novější recenzi a kladnou 🙂 taky se tam chystáme rodit.

adypro
22. led 2015

S Laďkou Ryšavou, byla jsem s ní moc spokojená, opravdu je to skvělá PA, moc mi pak pomohla psychicky i po porodu, protože na šestinedělí nás drželi strašně dlouho kvůli žloutence, bylo to peklo, problémy s kojením, byla jsem fakt případ. A také když už jsme byli doma, tak za náma přijela a podpořila, uklidnila. Také jsem k ní chodila na cvičení po porodu.
Problém teď zpětně vidím v tom, že jsem k ní přišla na poslední chvíli a setkaly jsme se vlastně před porodem jen dvakrát. Tak jsem asi neměla ještě úplně důvěru (zbytečně), trvá mi to dýl, než navážu důvěrný vztah a tak jsem jí také nestihla říct nějaké své bloky a stresy v tom byl zakopaný pes.
Moc jsem ocenila, že když začal porod, byla jsem s ní v kontaktu přes mobil, pak přijela k nám, pár hodin tu pobyla a až naznala, že je čas, tak jsme jely. Vlastně na tu komplikaci se přišlo až po čase ve Vyškově, když to nepostupovalo. Popravdě bez ní, nevím, jak bych dopadla, protože ta vyškovská lékařka, ta mi moc nesedla, měla takový zvláštní přístup. V určitém bodě mi přišlo, že už nade mnou zlomili hůl a nevěřili, že to zvládnu sama celkem přirozeně (když neberu tu hromadu oxytocinu, který stejně nezabral), ale stal se zázrak a vybojovala jsem to. Lékařka pak po porodu na šestinedělí byla hrozně fajn, tak nevím, kde byl problém.
Já jsem takový typ, co nesnáší nemocnice, takže já v porodnici asi nikdy nebudu spokojená, protože nemám ráda ten nemocniční systém.
Musím říct, že mě to celé hrozně moc posílilo
(ač to nebylo úplně ideální), vím, že zvládnu mnohem víc než dřív, ráda bych ještě někdy porod zažila, ale doufám, že už jednodušeji 🙂
Přeji krásný porod, ať je pro Vás také posilujícím zážitkem.

lauricka
22. led 2015

@adypro Vyskov ma daleko od klasiky v normalnych porodniciach, verte mi. Praveze preto tam chodi aj hodne rodiciek zo Slovenska, lebo hladaju nieco ine, nez je klasika a na Slovensku to nemame. Ja som nemala sukromnu PA, ani nepotrebovala, tie vyskovske boli perfektne vratane porodnika, ktory prisiel az na zaver porodu. Vo Vyskove je dobre mat svoj porodny plan a vopred sa s nimi dohodnut ake ma rodicka predstavy. Snazia sa vyjst v ustrety, ale musia vediet, co chcete.

lauricka
22. led 2015

@letadlo13 v porodnom plane som mala uvedene, ze nastrih si neprajem a ani mi ho neurobili, staci im dat najavo, co clovek chce a nechce, spisat si porodny plan. Ak budete mat osobu pri porode, ona/on moze podla vasho porodneho planu na priebeh porodu dohliadat. Ak by isli urobit nieco, co si neprajete, ona/on ich upozorni. Ja som nechcela nastrih, ale boli sme tak dohodnuti, ze nejdem cez mrtvoly - nechcela som viacero veci s tym, ze ak sa nieco skomplikuje, tak sa dohodneme pocas porodu o dalsom postupe spolu, pripadne ja sama poviem, ze som v niecom zmenila nazor. Absolutne nebol problem.

adypro
22. led 2015

@lauricka Samozřejmě jsem měla PP a byla jsem i s PA dohodnutá, nebylo jisté, zda bude mít čas zrovna, když začnu rodit.
Musím říct, že na mě lékařka vyvíjela nátlak ohledně oxytocinu, opakovaně mi říkala, že mé tlačení je na nic atp. To mi nepřijde jako podporující přístup.
Nechci tady rozepisovat další věci, které se děly pak na šestinedělí ohledně žloutenky a kojení. To si můžete přečíst třeba v mém příběhu O kojení na www.pribehyproivanu.cz
Bohužel, Vyškov je to nejlepší co na Moravě je, za spoustu věcí jsem vděčná, ale pořád je to porodnice a je co zlepšovat. Ale jak jsem psala, já v nemocničním systému asi nebudu nikdy 100 % spokojená, byla bych raději někde v porodním domě, kdyby to šlo, ale bohužel.

letadlo13
23. led 2015

Musím říct, že teď jsem odrodila ve Vyškově a můžu na porodnici pět jenom chválu, šestinedělí horší, ale personál na sálech a porod prostě super. Drželi se porodního plánu, kdyby to nebolelo, tak jsem si to užila moc 😀

lauricka
2. únor 2015

@adypro sestonedelie som stravila na nadstandarde, tam to bolo super, aj personal, tak to neviem posudit a tu lekarku som asi ze cely tyzden nestretla, lebo tam nikto s nicim nevyvijal natlak, riadili sa tym, co chcem ja, pripadne dali len par dobrych rad

jaya
3. únor 2015

Ja jsem mela nestesti na lekarku z novorozeneckeho Lenku Kacerovou. Naprosto znevazovala materske kompetence a chovala se arogantně stylem "my na rozdíl od vas vime, co je pro vase dite dobre". Za mě Vyskov super, ale pouze AP. Jinak bylo novorozencke lepsi v továrně na deti na Obilnaku.

miyasabah
13. kvě 2015

@lauricka ako to je s vybavovanim rodnych listov pre SLovenky? Potrebujes najskor vybavit rodny list na Vyskovksej matrike a potom na SK?Ake doklady su k tomu potrebne?Dakujem 🙂

miyasabah
13. kvě 2015

A ked sa rozhodnem rodit ambulatne, nepustia ma z nemocnice kym nebudem mat rodny list? Budem cakat niekd na chodbe na rodny list? 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru