Porodnice Vyškov. Jaké máte zkušenosti?

theresa
26. čer 2008

Nemáte někdo zkušenost s touto porodnicí, jak to tam chodí? Byli jste spokojené? Jaké je tam šestinedělí?

bruckner
29. pro 2016

@mrs_v Káča, jak říkáte, jste nejspíš vy, když dokážete urážet všechny kolem a k tomu ještě profesionální personál nazvat megerami? Já je spíš obdivuji za to co dělají a navíc co musí vydržet a občas i snést od přechytralých maminek, které si vymýšlí kde co. A souhlasím s martyw, že některá stupidní přání rodiček tak akorát dokážou komplikovat práci lékařům a ostatnímu personálu.

rybamrazena
30. pro 2016

@bruckner Myslíte, že některá rodička, jejímuž dítěti padají ozvy, bude trvat na tom, že oxytocin fakt ne? 😂😂😂 To si teda nemyslím. Kdyby byl personál profesionální, nebyly by porodní plány.

mrs_v
30. pro 2016

@bruckner trvám na tom,že na NO jsou i megery.Baba co osetrovala moji dceru přímo pachla po cigaretách a chovala se arogantně.Mého manžela chtěla vyhodit od ošetřování s tím že není na přítomnost rodičů zvyklá.

mrs_v
30. pro 2016

@bruckner byste možná potřebovala tu jejich profesionalitu zažít.Na chování NO si stěžují nejen "alternativní" matky ale i naprostý mainstream a sám primář gynpor je vnímá jako velký problém co kazí pověst celé nemocnici.

ninjisu
31. pro 2016

@blahova_andrea Měla jsem to stejně....a proto u druhého bych chtěla aby me ho po ošetření dali an břicho....u prního jsem to nezažila a pořád is říkám, že to asi mělo fakt vliv na tu laktaci...mléko jsem měla asi až 14 dní p opordou a to jsme odsávala i v noci těch 20 ml ždímala do slova.....aby malý měl mléko odmně asi tři měsíce trvalo než jsem se plně rozkojila a dýl jak to 9. měsíce to prostě nešlo a to jsem se snažila zuby nehty, když malý nechtěl sát tak jsme odsávala abych o mléko nepřišla. Pediatrička z mého přístupu byla nadšená, že prý v dněšní době, když to matce nejde tak na to prdí a šum na Um. um neodsuzuji ale už jako dítě jsem si vysnila, že moje děti budu kojit. Nic méně si říkám, že když mě druhé dají na břich třeba bude vše jinak. Co jsme četla má to na to velký vliv na tu laktaci, přímo na oddelení šestinedelí spíš na novorozeneckém mě to jedna příjemná sestřička řekla, že na to má opravdu vliv to kojení hned po porodu, že sací reflex je po porodu pár hodin nejsilnější a pak miminko zapomene co to jako by je a vše je horší....Nevím zda je to pravda. Ale vetšinu co znám tak co nedostali mimi meli roblém s kojením.

anniesfibis
31. pro 2016

ja byla max. spokojena. Mela jsem vlastni PA - p. Rysavou. Sestinedeli zlate a nikdo se mi do niceho nemotal. Porod tez zcela dle planu - nikdo jej nenarusoval zbytecne. Rodila jsem bez nastrihu skoro 4kg prvorozene. Bonding atd. laktace. Zadne k9mplikace. sestry na 6N zlate. Novorozenecke bych vylepsila na mnoha frontach, ale zadny horor-az na koupani se starsi sestrou- tu bych tam vubec nezamestnavala.

blahova_andrea
31. pro 2016

@ninjisu tak já tomu věřím. se sicem se totiž kojení nezdařilo. byl v inkubátoru, nedávali mi ho ani pochovat a to na tom nijak špatně nebyl, jen ho hlídali a dohřívali. až po čtyřech dnech nás poprvé nechali zkusit přisát. on už zvyklej na flašku a prostě ho to moc nebralo. doma jsem sice bojovala, ale byla jsem sama. koníka jsem neznala, máma nekojila, neporadila a pediatrička mi po měsíci řekla, ať se na to vykašlu, netrápím sebe i dítě a přejdu na um. s dcerou bylo vše jinak díky první zkušenosti. byla jsem jinak nastavená a zkušenější a ač jsem měla jinou dr. tak přístup ke kojení stejná hrůza. a to jsem kojila krásně, jen malá nepřibývala podle tabulek, tak hned dokrmy😝 měla jsem svůj rozum a jela podle sebe a kojila jsem do dvou let, kdy jsem odstavovala teda "násilím" 😅 😀 u syna jsem prostě až moc důvěřovala lékařům a to byla moje chyba! ☹

mrs_v
1. led 2017

@anniesfibis jo sestry na 6N jsou zlatý to jsou přímo andělé.Ale z dětských sester mám vyloženě pozitivní zkušenost jen s 1.A tu cigaretama smrdici co mi sahala na dítě,tu nemůžu rozdychat ještě teď.
Jinak moje kamarádka má zkušenost i s pobytem na normálním pokoji ptž na nadstandard se nedostala a ta si s NO sestrama užila.Na nadstandrdu se chovají úplně jinak.

ninjisu
2. led 2017

@blahova_andrea no prvorodičky jsou vždy nezkušené ale o to víc sil mám si dupnout, že chci na břicho druhé atd....taky me ho braly na dohřívání a nevím proč. Měl 3570g když se narodil. Nehcápu...pořád se řídí tabilkami všichni místo instinktem. Já snad budu druhé kojit krásně to um nechci a přeci jen to mateřské zdravé a zadarmo 🙂 Také si měla krušnýstart s prvním.

ka_cici
24. led 2017

Ahoj holky, ještě jsem se chtěla zeptat, opravdu si můžu polohu při porodu zvolit sama? Podotýkám, že nebudu mít svoji PA. Jde mi hlavně o to, že cvičím s aniballem a už teď vím, že prostě potřebuju klečet, stát, popř. sedět, uvidíme, ale polohana zádech prostě nepřipadá v úvahu

anniesfibis
24. led 2017

@ka_cici muzes...tez jsem chtela, nakonec jsem byla rada za to kreslo a polohu v pololehu na zadech/boku - nebyla jsem schopna uz fyzicky niceho a tohle mi pomohlo drzet telo, zatimco ja tlacila...poloha to byla docela fajn

ka_cici
24. led 2017

@anniesfibis ok, takze jestli dobre rozumim, kdyz budu fyzicky v pohode, tak si muzu porodit klidne ve stoje? 🙂

anniesfibis
24. led 2017

@ka_cici muzes si rodit jakkoliv, v jakemkoliv fyzickem stavu :D

anniesfibis
24. led 2017

@ka_cici ve stoje se dokonce rodi často..na nadstandardu je k tomu urcen i takovy drzak u zdi

ka_cici
24. led 2017

@anniesfibis tak to je prijemna zprava, nejak jsem zaspala dny otevrenych dveri, ted tam.kvuli chripce nic nebude :-/
A termin se blizi 😉

bobussa
6. dub 2017

Dobrý den, ráda bych se podělila o zkušenost s porodem ve Vyškově. Tuto nemocnici jsem si vybrala protože jsem slyšela samou chválu na porodní oddělení, navíc jsem navštěvovala předporodní kurzy s paní Holcmanovou která byla zlatá a člověk měl pocit že tam alespoň někoho zná 🙂 přiznám se že jsem vůbec neřešila co bude po porodu, což byla velká chyba..
Porod byl dlouhý a náročný, naštěstí jsem chytla ten nadstandartní sál s vanou. Ta mi hodně pomohla.. Nemůžu říct ani jedno špatné slovo na kohokoli z personálu, všichni byli extrémně milí a snažili se mě povzbuzovat a pomoct radou jak si ulevit atd.. Vyzdvihla bych pana doktora Vašíčka který byl celou dobu usměvavý a moc příjemný ale to byli opravdu všichni, Neměla jsem porodní plán, u konce jsem upozornila že jsem cvičila s aniballem na což PA přihlédla a obešla jsem se bez šití. Jediné co (ale to možná byla moje chyba že jsem nezmínila) tak po vážení malého zabalili a přinesli v zavinovačce, poprosila jsem zda by bylo možné ho vybalit a sestřička byla velmi ochotná. Takže bonding asi zmínit předem. Ještě jednou velká pochvala všem na porodním oddělení.
Bohužel co následovalo už bylo horší. Ze sálu jsem přešla na novorozenecké kde mě umístili na pokoj s jednou paní (nadstandarty byly plné), ujala se mě hned paní poradkyně přes kojení, paní Vrbacká která byla milá a snažila se pomoct. Bohužel kojení nám nešlo, druhý den ještě malý byl jakštakš ale pak začlo peklo, malý pořád křičel (ted už vím že hlady) a sestry mi nebyly ochotné nijak pomoct, slova jako "miminka přece pláčou maminko!" a ten arogantní ton mi zněl v uších ještě dlouho..nejhorší sestra byla jedna vyšší, tmavovlasá s podkolenkama, ta když tam byla, raději sem tam ani nešla
naštěstí se uvolnil po druhé noci nadstandart tak jsem aspon měla trochu klid. Personál u nadstandartů byl úžasnej a moc hezky se staral.
Bohužel malý pořád křičel a na moje prosby at mu něco dají k jídlu nikdo nereagoval, jen "musíte přikládat!!" Jako bych nedělala nic jiného! Dost ztratil na váze tak pak naštěstí už doktor nařídil příkrm(až čtvrtý den ráno) Skoro pokaždé když jsem si pro něj ale šla, se na mě dívaly jak kdybych mu nechtěla dát najíst z prsu nebo co..
Abych ale nekřivdila všem, hlavně mladé sestřičky se snažily pomoct, zkoušely jsme vážit před a po kojení, poradily mi jak krmit přes stříkačku atd.. Bylo vidět že mají svou práci rády a opravdu byly ochotné a pomáhaly.
Až čtvrtý den jsem se trošku uklidnila, malý celý den spinkal, nabíral síly po dvou dnech hladovění, večer jsme sedly s jednou sestrou a zkoušely kojení a zjistily jsme že malý prostě neměl sílu si vytáhnout dost mléka, proto kojení nefungovalo.. (měl 2650g, já navíc velká prsa s neideálními bradavkami)
Škoda že to muselo tak trvat a stálo mě to dost sil a slz, sestry vás v tom opravdu nechají..Tedy pokud nebudete mít štěstí na některé z těch hodných
K ubytování - pokoje a vybavení na standartních pokojích bylo příšerné, sociálky HROZNÉ, připadalo mi to jak někde ve vězení. Na čistotu nemůžu říct nic špatného, paní byla poctivá.. nadstandarty už v pohodě

Závěrem bych ráda apelovala na sestry ať se snaží těm maminkám pomoct, věřím že občas narazí na nějakou přechytrou maminu nebo nějakou hysterku ale věřím že většina maminek je jako já, které potřebují poradit a uklidnit že je všechno v pořádku, vše v klidu vysvětlit a ne mluvit s maminkama jak s blbcema.. Prvorodičky opravdu moc neví co s miminkem a když se pak bojí jít na cokoli zeptat, je to špatně..
Děkuji všem lékařům kteří byli úžasní, mladším sestřičkám a personálu na nadstandartech

krupka1
14. kvě 2017

Ahoj holky, prosím vás které všechny PA mají smlouvu s Vyškovem? Vím o Laďce Ryšavé a Jarmile Kovaříkové a nejsem si jistá u Zuzky Veselé...? Případně jaké s nimi máte zkušenosti?

kvetinkaven
30. říj 2017

Já ve Vyškově rodila letos a musím říct, že hrůza.

Je tu dost velká pravděpodobnost, že dostanete porodní asistentku, která vám místo pomoci porod spíše znepříjemní. Takových asistentek je tam prý víc.... nejsem jediná s touto zkušeností. Já měla naprosto neempatickou paní od které jsem se nedočkala jediného povzbudivého slůvka, s ničím neporadila...spíše vás sejmula...

Ten den jsem rodila jediná a přesto paní jaksi neměla čas se o mě zajímat....dávali zrovna něco zajímavého v TV asi.

A pokud čekáte, že dostanete něco na bolest i kdy rodíte už půl dne, tak o tom si tu nechte zdát... Na dni otevřených dveří vám budou sice tvrdit, že není problém, ale realita je jiná....Opět nejen má zkušenost.

Opravdu nechápu tu dobrou pověst a už vůbec ne ochotu jezdit do Vyškova rodit z daleka :-O

kata267
30. říj 2017

rodila jsem tam ca. před rokem a za pár dní budu podruhé 🙂, porodní i poporodní (měla jsem teda nadstandard.pokoj) naprosto ok a bez problémů...
naopak musím uznat, že některé matky jsou fakt hysterky a pokud to mají ty sestry/doktoři několikrát denně tak mají můj obdiv... celý den jsem byla na porodních sálech na tom předpokoji takže jsem jen poslouchala ten hrozný řev a hysterické "kňučení" těch co rodily přede mnou, ano porod hodně bolí a příjemného na něm nic není je to děs, ale co dokázaly některý ženský vyprodukovat za divadlo to mi fakt hlava nebere...

ka_cici
30. říj 2017

Ja tam rodila v unoru a byla jsem moc spokojena s porodnim oddelenim, lezela jsem tam 2 noci (ano, primo v pokojicku na porodnich salech) kvuli odtikajici plodove vode. Cekalo se jen na porod.
Porod nakonec vyvolali a musim rict, ze slast to nebyla, ale dostala jsem i cosi proti bolesti... za celou dobu jsem nepotkala nikoho neprijemneho, spis naopak, jen jedna PA byla takova chladnejsi. Na zaver porodu vzpominam opravdu rada, konecne jsem mohla neco "delat" a ne jen funet, nejaky mlady doktor mi radil, jak mam tlacit, PA se ptala na aniball a nahrivala hraz teplou plinou, nakonec se nestrihalo ani nesilo, vsichni fandili... parada, rodila jsem 7 hodin (pocitam od podani tablety), takze jsem byla fit a uplne v pohode, po dvou hodinach muz uz odjizdel a ja cela stastna vezla miminko vytahem na odd. Setinedeli a novorozenecke a mam pocit, ze ten vytah byl stroj casu a zavezl me o 50let zpet.
Krome dvou mladych sestricek a pani uklizecky veeeelka katastrofa. Sestry protivne, arogantni, clovek se citil jak pritez a debil, kterej radsi at nesaha na svoje dite, aby ho ve sve neschopnosti nezmrzacil. Info o kojeni se rozchazelo, co sestra, to rada, u me poprve prilozeni spatne, nastesti jsem se to naucila z prirucky, ktera lezela na nocnim stolku. :-/
Stanicni nas strasila, ze kdyz mimina nebudou pribirat, nepujdem domu. Pani, co se mnou byla na pokoji, to obrecela - chlapecek ji porad plakal. Byla uz tak vycerpana, ze tam proste sedela na posteli a plakala s nim, az jsem ji donutila jit za sestrama a presvedcit ji, ze od toho tam sakra jsou. A co se tyce precitlivelosti - ano, byla precitlivela, pac byla po porodu a unavena, ale to uz tak byva... pokud jim vadi, ze se musi starat o hormonalne rozhaseny maminy a rvouci novorozence, at prosim delaji neco jinyho...
No, hruza. Jinak co se tyce doktoru z sestinedeli a pediatru, tak parada, ti byli moc prijemni, ale s nima clovek bohuzel moc neprisel do kontaktu, jen na vizite.
No zkratka, doporucuju ambulantni porod asi :-/

rybamrazena
30. říj 2017

@kata267 Buď ráda, že ti to hlava nebere, protože divadlo to fakt není. A pokud se o tom divadle chceš dovědět něco víc, tak si přečti, jak funguje oxytocin. A jak funguje oxytocin v kombinaci třeba s nalbuphinem. Ale některým to čtení moc nedá. Některé to musí zažít, aby jim to hlava začala brát. Předpokládám, že o prahu bolesti jsi taky neslyšela? Že ho má každý jinde? Nebo o tom, že na sále mohla každá z těch hysterek být různě dlouhou dobu (ev.mít kontrakce různě dlouhou dobu)? Takovýto výplod bych čekala od prvorodičky.... ale jak mohla toto vyprodukovat ženská - druhorodička, to mi fakt hlava nebere....

kata267
31. říj 2017

@rybamrazena co je oxytocin vim, prvni porod jsem mela vyvolavany a rozhodne nebylo za 4hodky bolesti hotovo jak to treba melo par mych znamych, ktere rodily samovolne...ano I ja sem trpela jak blazen ani jsem ke konci nevnimala cas a nijak si to neuzivala a prah bolesti ma kazdy jinde ok to beru, ale k cemu mi jako bude kdyz tam budu jecet jak hysterka na cely oddeleni "neeee ja uz nemuzu, ja nechciiii, nedaaam to...atd." to prece ten porod nijak neuspisi akorat tim budu otravovat vsechny okolo...

rybamrazena
31. říj 2017

@kata267 Otravovat? Jako personál? Nepomůže? Co třeba rodičce? Co když si tím opravdu uleví? Co když je to signál pro ten otrávený personál, aby podal masku, povzbudil? Každé tělo (navíc těhotně, že) reaguje na ten chemický koktejl jinak. A co pohřby? Tam se může fňukat, smrkat a hekat? Může se tam i někdo sesypat nebo to taky bude na obtíž? 🙄

kata267
31. říj 2017

@rybamrazena jeee to je asi fuk, kazda na toto chovani mame proste jiny nazor, ani treba u zubare nejecim "neee uz me to nevrtejte boli to..." (samozrejme brano s nadsazkou) a hlavne je to tady uz mimo tema...jen jsem chtela poukazat na to ze pokud je nejaka rodicka hystericka a protivna na personal tak chapu ze I ze strany sester/lekaru je to.mnohdy tezky a ne kazdymu se proste zavdeci...

rybamrazena
31. říj 2017

@kata267 A proto by ten personál měl být profesionální. Fakt si nedovedu představit, že bych se na někoho škaredě podívala, natož někoho okřikla (a že k tomu mám důvod dnes a denně) - byla bych bez práce. Porodní sál je místo, kde se na důstojnost nehraje - a to ti řekne každý normální doktor, sestra, PA,......

ninjisu
2. lis 2017

Tak já nevím ale samozřejmě je hysterie a naříkání. Ja u porodu svéhho druhého dětátka celou dobu vysmáte. Kontrakce po dvou minutách a a já smích :D Pk me praskla voda a bylo to. Šílemé kontrakce kdy jsme říkaal, že tlačím a oni ,že nemohu a já si stála za svým ,že jako jo, že to cítím....no tak mě vyšetřily a že tdy jo, že si mám zatlačit....Pka jsme malého nemohla vytlačit...dlouho jsme tlačila a nic, brečela jsem jim ta v bolestech, že to nezvládnu.....a pamatuji si jak me doktorka říkala, že jsme silná a že to zvládnu, poslocuhal sjme jen pozitiva, jako už vidím vlasy to je vlasáč! A bude zrzaté :D No kdyby mě PA řekla, když to šlo tak to pujde dovnitř asi bych byla také na ně hnusná ale byli tak milé, že me to pomohlo zvládniu bolest. No nakonec jsme porodila a buřtík Rafael měl 4 kg :D Tak všcihni pochopily, že proto to nešlo a Pa mě dala pusu, že jsme byla skvělá a jási to nemyslím :D Alew potěšilo to. Bylo to ale v Boskovicích.

nevenka
15. lis 2017

@martyw fuuu...tak ja som teda tiez bez opytania dostala oxytocin, prosim pekne, po 2,5 hodinach kontrakcii som prisla do porodnice, so.zajdetou brankou, ak by mi praskli plodove ibaly, tak rodim, kde stojim, ale oni do mna narvali oxytocin a sla som sa zblaznit. Sestricka, ze tlacte, ked budete citit kontrakciu a ja na.nu kukam, ci je normalna. A druha vravi, ze ved ona ma brucho tvrde stale!!! Jedna o rovska bolest na ntu, ktora sa nedala predychat. Do par minut bolo po vsetkom, maly mal 2810g, nastrih, ktory citim aj po 4 rokoch, nadhera, fakt. Druhe som rodila bez nastrihu, tiez mi PROTI suhlasu dali oxytocin, ani doktor, ktory vedel, ze co chcem a nie, nestihol zastavit sestry. Spytavo sa na mna pozrel a nechala som to tak, plodove obaly som nechcela, aby mi umelo pretrhli, ale nakoniec som suhlasila, takze na papieri som mala jedno, ale da sa to zmenit. Hprsie s tym oxytocinom. Po oboch porodoch som mala migreny a nespavost, pri prvom vysoky tlak, ale to aj z dalsich nervov, o tom nechcem pisat teraz. Len to, ze fakt to nebolo nutne a aj tak, rutina. Preto si zeny pisu plany a malo by sa to tak brat, nie ako PLAN, ale skor PORODNE PRIANIE...chapete, o co ide? Oni mozno s Vami ako kolegynou jednaju inak, to je viac ako iste. Ja som pri druhom necvicila so ziadnym balonikom a doktor mi chranil hradzu inak a bez jedineho stehu, uzasne hojenie. Este tak ina poloha (na Slovensku zabudnite), tak ma ani zlata zila netrapi.

jonkaamisiko
2. dub 2018

Dobry den prajem, nedavno som bola na DOD a nemocnica Vyskov na mna velmi dobre zaposobila. Akurat som si nestihla dobre poznamenat co hovorila por. asistentka o Oxitocine. Spominam si, ze hovorila, ze ak sa nespusta porod tak Oxitocin nepodavaju, ale podaju vaginalne nejaku tabletku do vaginy. Viete mi prosim povedat ako sa to vola a ci som to spravne pochopila, ze nepodavaju Oxitocin, ale nieco na "prirodnej baze"? Dakujem

kata267
4. dub 2018

@jonkaamisiko ja jsem melamel vyvolavany porod, nejdriv oxitocin ten nezabral tak potom tu tabletku dovnitr, bohuzel uz si nepamatuju jak se to jmenovalo ale je to dle meho klasicka tableta na vyvolani, kamaradka v brne ji dostala taky pri porodu

nevenka
4. dub 2018

@jonkaamisiko budu to asi prostaglandiny, davaju to aj u nasnas na Slovensku. Prirodnw to asi nie je, su to sice prirozene sa vyskytujuce hormony v nasom tele, ale toto je aj oxytocin, ale podla mna, tie, co sa je podavaju, su vyrobene synteticky. Skor ide o to, ze pri podani umelych hormonov telo same uz nema kontrolu nad regulaciou crz spatne vazby a napriklad nadopovane oxytocinom umelo, si telo produkuje svoj vlastny v malom mnozstve a, potom su problemy so spustanim mlieka a jeho tvorbou, s problemom vytvorit si silnu vazbu k babatku, hlavne, ked ho este aj zoberu prec...ja som po oxytocine mala dokonca vysoky tlak a dalsie problemy. Prostaglandin bude synteticky tiez, ale o ucinkoch vedlajsich neviem nic. Ale u mna bol oxytocin zbytocny, lebo som porodila za 3,5 hodiny, teda do porodnice som prisla iba tlacit uz a aj tak mi ho dali, stiekol mi uz po porodeni placenty. Kontrakcie silne a ked mi podali toto, som myslela, ze to nikdy neskonci, ziadne pauzy medzi kontrakciami. Nasledne depresie, vysoky tlak, problem s mliekom, atd...ale to bolo na strednom Slovensku. Ale zase, ak by som sa neotvarala, alebo by sa porod zasekol alebo tak, nebranila by som sa. Kamoska takto na porod oxytocin nemala, ale nevedela porodit placentu, tak jej ho dali az potom. Su pripady, kedy je to potrebne, ale vacsinato sa podava pausalne u nas kazdej a hned a to je podla mna zle.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru