Strakonická porodnice - co si sbalit s sebou před porodem?

duhovakony
22. čer 2018

Ahoj holky. Ktera jste rodila ve Strakonicke porodnici,tak co vsechno ste .useli mit a co pujcily? Dekuju

jikov
22. čer 2018
kaca21
22. čer 2018

Je to uz 4 roky ale jestli sou tam furt ty samy sestry tak hlavne pevny nervy .. .. a krom obleceni na mimco sem potrebovala uplne vse co potrebovat lze a mozna i jidlo to jejich se nedalo jist ale sem dost fajnovka na jidlo ... ale sto lidi sto nazoru zame hruza

verka1984
22. čer 2018

Ahoj, souhlasím s kaca21. Dostaneš věci na miminko a kosmetiku na mimi tam taky byla. Jinak vše svoje. Takže tam člověk jede s loďákem jako kdyby jsi tam jela na měsíc... Když jsem tam byla před dvěma lety s dcerou, tak paní vedle mě neměla vlhčené ubrousky a sestřička jí hrozně sjela a že ať si zavolá domů aby jí je přinesli... Tak jsem jí půjčila co jsem měla navíc, pač jí je nedali... To bylo asi tak co mě tam zarazilo. Jídlo ani nevím, byla jsem po císaři, takže jsem toho moc nepozřela 😉

duhovakony
autor
22. čer 2018

Kaca21,verka1984 :holky dekuju za odpoved,no neco sem o tom jejich pristupu cetla,takze na to se vubec netesim,jelikoz muj problem je kdyz me nekdo nastve tak sem schopna ho poslat do p... ,ale urcite se budu ovladat a snad budem maximalne sobestacny. A zeptam se treba teplomer jste potrebovali svuj,nebo pujci?a treba hrebinek,nuzticky atd?Mam prichystany balicek jednorázovych plenek 3 latkove,2jednorazovy podlozky,bepanthen,vecy na cestu domu..

duhovakony
autor
22. čer 2018

@jikov dekuju. Ano to jsem koukala uz,ale jestli bylo neco co vam vazne chybelo...

duhovakony
autor
22. čer 2018

A zeptam se kdyz si sebou vemu caj granukovany musim si vzit i hrnek a konvici? Nebo mi to tam sestricky zalijou..?😀blby dotazy ja vim

kaca21
22. čer 2018

@duhovakony neboj ja je poslala upne na plnou hubu do patricnejch mist kdyz me rekli ze malyho nesmim mit v postely pak sem mela klid hlave takova stara zmalovana sestra ta je extra neprijemna 🙂 taky do nej v noci bez myho vedomi nacpali sunar teplomer sem snad nepotrebovala hreben sem mela a strihani nehtu sem chtela nechat na doma ale moje babicka je akcni prijela na navstevu i z nuzkama a ostrihala malymu nehty :D

kaca21
22. čer 2018

@duhovakony u tou konvici nevim ale me chybelo poradny jidlo normalni jidlo takze sem tam nic nejedla vzdy me nekdo privez neco k jidlu

verka1984
22. čer 2018

@duhovakony hrníček ti půjčí 😂 A myslím, že i čaj ti zalijí 😁 nůžtičky jsem měla svoje. Záleží na kterou sestřičku naraziš, ale s většinou tam je domluva 😉

jikov
22. čer 2018

holky, holky - já už si moc nepamatuju na minule, jak to probíhalo. Ale děsíte mě 🙂)) Vím, že jídlo bylo dobré a bylo ho až dost, sestřičky kromě jedné super, čaje jsem si nalila dosyta (a vždy byl připravený i kojící). Tak jsem zvědavá, jak se povede nyní 🙂 Vím, že jsem si nechávala dokupovat vložky, pleny a jednorázové kalhotky, jinak mě tehdy nic nechybělo.

mari90
22. čer 2018

Prvni co me napadlo, tak take pevne nervy, aleale ne vsechny sestry jsou vylozene spatne. Jinak k dotazu, vsechno jsme tam dostaly, ale v omezenem mnozstvi, takze urcite zasobu plenek, ubrousku, porodnickych vlozek, sitovanych kalhotek, urcite piti, protoze jinak je tam jen ten jejich caj, kosmetika pro mimco tam byla jejich, tusim Hipp, dudlik tam byl jejich i kloboucky na kojeni, odsavacky pujcili, teplomer jsme tedy vubec nepouzivali, maleho snad ani nemerili, co mozna jeste s sebou tak rukavicky pro mimco, aby se neskrabalo a v neposledni rade nejake poradne jidlo pro kojici maminku 😉

mandarinkka
23. čer 2018

Já se teda musím strakonický porodnice trochu zastat,rodila jsem tam poprvé před třemi lety a podruhé před osmi měsíci a neměla jsem tam s nikým a s ničím problém.. Sestřičky byli v pohodě,mě vyhovovalo,že za námi moc nechodily,nechaly nás v klidu,ale byly ochotný,když jsem něco potřebovala. Jídlo takovej nemocniční standart,záleží,co od toho čekáš,ale je to prostě normální,žádná hrůza.. No a k tvojí otázce,pro miminko si vezmi pleny (ty od nich vystačí asi na první den) a vlhčné ubrousky,případně dudlík,ale i ten ti kdyžtak dají. Kosmetiku,oblečení a jednorázové osušky tam dostaneš. A pro sebe dostaneš jedno balení porodnických vložek,já jsem si dvě další pro jistotu vzala s sebou. A brala jsem si teda toaletní papír,už nevím,jestli jsem ho tam nakonec potřebovala. Košili ti buď dají nebo můžeš mít svojí. Jinak samozřejmě pro sebe nějakou kosmetiku,ručník,osušku,to je asi jasný. Čaj je tam k dispozici celý den,jak kojící,tak normální. Jestli to půjde,tak doporučuju nadstandart,budeš tam mít klídek a máš tam i malou kuchyňku s lednicí a rychlovarnou konvicí. Ale bývá o něj velký zájem,tak uvidíš,jestli bude volný. Být tebou,tak se týhle porodnice nebojím,je jasný,že když tam má někdo problémy se sestřičkama,tak má pak celkově dojem z toho pobytu zkaženej,ale je spousta maminek,co tam byly spokojený a vrací se tam,neboj😉 držim palce,ať máš bezproblémový porod🙂

duhovakony
autor
23. čer 2018

@mandarinkka dekuju krasna odpoved☺
O tom nadstandartu iz take premyslim,segra mi ho take doporucovala(prave pro ten klidek)
To me prave vyhovuje kdyz me nechaji abych se s tim poprala sama,kdyz clovek nevi zepta se.
Ano je to tak jak rikate,nektera maminka je v pohodě,jina kritizuje, kazda mame svuj nazor.
Stravu moc neresim,ja zblajznu vše kdyz to neni zkazeny☺a jejich stravu jsem uz tame absolvovala ale na jinem oddeleni.
Jinak mam zabalenwme fakt ty zaklady co pisete,tak snad bude vse,pritel dyztak doveze
A zeptam se kdyz jste potrebovala neco vysterilizovat byla ta moznost?

duhovakony
autor
23. čer 2018

Dekuju holky za odpovedi...at to bude jakekoli uz se na to stejne tesim jako mala holka hlavne at jsme v cajku ☺
Jeste se optam pujcovala jste si nektera domu monitor dechu?

duhovakony
autor
23. čer 2018

@mandarinkka a jeste otazecka-vy jste mela nadstandart? To staci se optat az po porodu pri převáženi ze na tento pokoj? A musi se zaplatit hned a nebo az pri odjezdu domu?

mari90
23. čer 2018

@duhovakony ja potrebovala vysterilizovat svou odsavacku, ale rekli mi, ze mi pujci misto toho tu jejich, ale kdyz bys mela treba svuj dudlik apod, tak by to asi nemel byt problem

duhovakony
autor
23. čer 2018

@mari90 dekuju😊

mandarinkka
23. čer 2018

@duhovakony Není zač🙂 S tím vysterilizováním netuším,nic takového jsem nepotřebovala,tak to neporadím.. Ale co se týče toho nadstandartu,tak já jsem si o něj řekla už při příjmu. Oni už když tě přijímají,tak volají na šestinedělí,aby připravili pokoj,tak aby s tím počítali😉

duhovakony
autor
24. čer 2018

@mandarinkka jj super. Tak uz snad vim vse co sem potrebovala,dekuju 😉

mandarinkka
24. čer 2018

Není vůbec zač,ráda jsem pomohla🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru