V jaké porodnici budete rodit a proč?

ppla
23. říj 2006

V jaké porodnici budete rodit nebo v jaké porodnici jste rodily? A proč jste si vybraly zrovna tuto porodnici? Díky 😉

makak21
1. pro 2006

Ahojky. Je to aperio. 🙂

baruna
1. pro 2006
sarkax1
19. čer 2007

ahojky potrebuju znat nazor na porodnici v neratovicich......

prada
20. čer 2007

ahojky!

tak já jsem zatím rozhodnutá pro porodnici v České Lípě, máme to tam tak 35-40 minut, tak snad to stihneme! 😲

drago
20. čer 2007

🙂 Ahojky. Já rodila v zimě, bylo náledí a cesta nám trvala asi 45min.Oni stejně první poslouchají srdíčko a než ta voda odteče, takže i kdyby jste jeli dál tak to stihnete. 😅

prada
22. čer 2007

doufejme že ano...naštěstí mimi čekáme v září, tak snad nebude počasí vyvádět psí kusy a cesta bude O.K.

linda02
22. čer 2007

ahoj já rodila v Motole a nemůžu si stěžovat personál příjemný, pokoje teda já byla na 2lůžovém a taky spokojená a to mám fobii z nemocnic. Takže já jsem pro Motol. 😉

liaa
23. čer 2007

Ahoj.Já první dítě rodila v Jaroměři.Ted je porodnice zrušená ale nedoporučovala bych ji.I když pan primář,ten byl teda zlatý.Ale prostředí a zastaralé moresy nepříjemné.Druhý porod proběhl ve Vrchlabí,porod do vody.V tomto případě mohu jen doporučit.Do dnes krásné vzpomínky,krásné prostředí i milá péče.Zde nej.vzpomínám na zdr.sestru paní Umlaufovou.

drago
23. čer 2007

liaa: taky jsem chtěla rodit do vody. Těhot. v poho, takže nebyl problém. Akorád v okolí není porodnice, která to umožňuje. Někteří mě od toho i odrazovali.A já sama nikoho neznala kdo by do vody rodil, aby mi řekl jaké to bylo. Věřím, že to musí být nádherný zážitek. 🙂

liaa
23. čer 2007

To Drago:Mohla jsem porovnat normální porod s porodem druhým a skutečně to byl rozdíl velký.Ale říkám si,že se musí brát i v uvahu,že přeci jen ten druhý porod bývá rychlejší,lehčí.Při prvním mimi se prý ale porod ve vodě nedoporučuje.Spíš jen jako relax před 3-tí dobou porodní.Takže to druhé ti třeba tak vyjde 😉 Mně teď čeká pro změnu císař.

drago
23. čer 2007

🙂 Měla jsem rychlej, dobrej porod. O to víc mě mrzí, že to mohlo být do vody. Ale to nikdo dopředu neví jak to bude probíhat. Takže možná to podruhé vyjde. Ale tak jak jsi psala, sestřičky mě od toho odrazovaly, prý je lepší si jenom v té vodě ulevit od bolestí. 😝

cechtek
10. črc 2007

čus, prosím poraďte mi, jak to je, když mám teď svého gynekologa-chodím do Gyncentra a rodit bych chtěla např. u Apolináře, to se musím odhlásit v Gyncentru a přihlásit tam, pokud vůbec berou nebo se do porodnice dochází jen před porodem?

kristi
10. črc 2007

Terezko, zavolej si do porodnice,oni ti to reknou. Jinak plati, ze vetsinou navstevujes sveho gynekologa co cca 36tt a pak chodis uz kazdy tyden na prohlidky do vybrane porodnice

cechtek
10. črc 2007

kristi, dík, musím se ale ještě zeptat v tom Gyncentru

pipisek
10. črc 2007

ahoj cechtek

jsem spokojenou pacientkou Gyncentra, konkrétně dr. Kačera. Nikde se neodhlašuješ, jen si zavolej do porodnice a to co nejdřív, registrujou od 16tt a tam se zaregistruješ po telefonu a na první návštěvu tam půjdeš až v 36tt. Do té doby chodíš normálně do Gyncentra.
Já se registrovala až v 22tt a bylo to s problémama....
Přeju ti pohodové těhu a hodné mimi!

cechtek
10. črc 2007

ahoj pipisku,
dík za info, tak to je bomba, mám stejného Dr. a je super 🙂a kde budeš rodit? jak je to vlastně s porodama v Gyncentru? přeji pohodový porod a zdravé, krásné babyno 😀

pipisek
10. črc 2007

ahoj cechtek
já budu rodit u Apolináře, už jsem tam rodila, ale je to 9! let. A byla jsem spokojená, moc.Doufám, že budu teď taky, mám to "za pár" aspoň doufám, že nebudu moc dlouho přenášet.
Jinak se obrň potom v porodnici trpělivostí, já tam byla zatím 3x a pokaždé 3-4 hodinky. Je moc těhotných....
Já myslím, že v Gyncentru snad vůbec nerodí, ne? Aspoň o tom nic nevím. Dělají různé zákroky, revize a snad menší operace, ale jinak fakt nevím.

cechtek
10. črc 2007

taky bych chtěla Apolináře, jsou na to všude nejlepší reference, i to mám blízko, tak moc držím palečky

pipisek
10. črc 2007

taky držím palečky ať je vše jak má být !

koc
13. črc 2007

Ahoj, mám za sebou dva porody a mohu všem doporučit porodnici v Praze U Apolináře, kde jsem oba absolvovala (první před 8 lety, druhý před rokem). Profesionální ale i lidský přístup lékařů a sester k pacientkám, jistota jednoho z nejlepších neonatologických center v republice (ne u všech porodnic je totiž novorozenecká JIP samozřejmostí a mrňouskové putují v případě problémů jinam...) a doporučení ošetřující dr.gyn. mě vedly znovu k volbě této porodnice. Porody probíhaly v porodním boxu, které jsou odděleny od sebe přepážkou a uzavřeny shrnovacími dveřmi (mě osobně bylo při porodu docela fuk, jestli mě někdo slyší, hlavně aby už dítě bylo na světě 😀 ), o všech úkonech Vás porodní asistenka nebo lékař dopředu informuje, v případě, že nejsou komplikace, dostanete čerstvě narozené miminko na břicho a soukromí se zde respektuje. Registrace je opravdu nutná do 16 t.t. (www.apolinar.cz), ale i tak nemáte zaručeno, že zde budete přijata. Já jsem na tuto skutečnost byla upozorněna již loni, spoustu maminek už nemohli ani zaregistrovat. Měla jsem štěstí, v noci, kdy jsem rodila, jsme byli celkem 3 nové, ale už o den později jenom přes den bylo 11 porodů...
Oba mé porody měly každý jiný průběh, na bolest jsem velmi rychle zapoměla, ale na co nezapomenu nikdy, je nevýslovný pocit štěstí, když jsem své dva syny držela poprvé v náručí. Přeji všem maminkám hodně zdraví a síly.

lazenka
13. črc 2007

Taky jsem chtěla doporučit Apolináře,ale Koc to napsala tak krásně,že nemám co dodat.Kdybych byla znovu těhotná,jednoznačně zvolím opět toto místo.
Od začátku do konce,vše super.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru