Porodnice podporující hypnoporod, poraďte

aqeris
19. kvě 2015

Ahoj,
byla jsem na kurzu hypnoporodu a jsem opravdu nadšená. Nedávno jsem však navštívila porodnici, kde jsem plánovala rodit, a zjistila jsem, že je to v běžné porodnici téměř nemožné.
Rodily jste některá hypnoporodem v porodnici? Jestli ano, prosím, poraďte kde.

Díky

milmic
19. kvě 2015

@aqeris Já jsem rodila hypnoporodem. Celý porod jsem strávila doma s dulou a do porodnice jsem se přesunula až za 5 minut dvanáct a to doslova. 🙂

brouzdalka
19. kvě 2015

Tak tohle by mě taky zajímalo 🙂 Myslím, že v porodnici by na tebe koukali jak na magora, kdybys místo tlačení "jen" dýchala. Ale třeba se ti někdo ozve, protože pár holek tu na MK takovou zkušenost má... Ale asi skutečně je nejlepší cesta prožít si většinu porodu v klidu doma, kde ti nikdo do ničeho nekecá.

sarusa
20. srp 2016

Vím o Praze - Podolí.

lamia
20. srp 2016

Rodila jsem v Podolí, az na druhou fázi to hypno bylo,ale nakonec jsem malého vytlačila, protože PA trvala na poloze na zádech pro vyšetření a byl to už fakt konec, tak nevím zda bych Podolí pro tohle doporučila. Nicmene to byl krásný porod a rada vzpomínám. Co Neratovice?

sarusa
20. srp 2016

@lamia To mě překvapuje,tady je přímo psáno o Podolí.. http://www.babyweb.cz/tehulka-live-veronika-27-...

eficenka
20. srp 2016

@aqeris
nerodila jsem sice"hypnoporodem" ale v klidu, manžel odháněl perosnál 🙂
porodila jsem v kleku na 4, PA stála opodál, vědomě jsem netlačila, tělo si 2krát zatlačilo samo. Manžel si malou chytal...
ale nebýt manžela, který několikrát odehnal doktora a odsunul PA, tak by to nevyšlo 🙂
byla to "komunistická " porodnice Třebíč

ale jinak dobré ohlasy jsou na Vyškov, Klatovy, Neratovice

alenavy
30. lis 2016

Tak zrovna pátrám, jestli je něco v Plzni a okolí, koukám Klatovy, ale tam mám tchyni, kterou zas tak extra vidět nepotřebuju😀

sarusa
30. lis 2016

@lamia už tomu rozumím,ve článku měla svou dr,tak to možné je,jinak Podolí spíš medicínský ☹ to máš pravdu

tanecek
30. pro 2017

@eficenka A doma jste to zkusit nechtěla,když jste si prakticky s manželem vedli celý porod sami?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru