Volba polohy při porodu v pražských porodnicích

Ahoj,
ráda bych se zeptala, jak k vám přistupoval personál ve které pražské porodnici, pokud jste chtěly rodit jinak než klasicky. Ze zdravotních důvodů, si myslím, že pro mě poloha v pololeže/polosedě na lehátku nebude ideální (už vůbec se zvednutýma nohama). Ráda bych se proto zaregistrovala do porodnice, kde nebudou mít problém s tím, pokud bych chtěla rodit jinak (třeba v kleče nebo na porodní stoličce). Děkuju za zkušenosti🙂

valentinuska
2. led 2017

@mandelinka_bramborova zjistila jsi prosím někde nějaké informace? případně podařilo se ti najít takovou porodnici? 🙂

jasminova
5. led 2017

Obávám se, že tohle bude obecný trend neochoty zdravotnického personálu. Dokud k tomu budou lékaři přistupovat, že vám pohodlná poloha není jen váš výmysl, abyste jim to ztížila, ale požadavek vyplývající ze znalosti vlastního těla, bude to pro nás pro všechny velmi těžké a stresující.
Pokud něco zjistíte, mám o tyto informace také zájem.
Jinak přínosná diskuze na toto téma s humorným podtextem probíhá na facebookové stránce s paradoxním názvem:Hnutí pro nepřirozený porod - po chvíli čtení vám jistě dojde, že zde diskutující ženy mají stejná přání jako vy nebo já.

makronka222
5. led 2017

Ja lezela na kresle, klasicky, Pa videla, ze mi to moc nejde, neprisla jsem na to ,,jak,, a tak rekla at jdeme na zem do bobku, ze to bude pro me 10x lepsi, pritel me zvedal si stoupnout po kontrakcich, oprela jsem se o to kreslo, Pa koukala celoud dobu na zemi a radila, pod nami vsude t jednorazove siroke pleny, vse super, 3.kontrakce uz byla zpet na lehatku a dite venku.. byla jsem U Apolinare, takze zkus to tam.

kettkav
5. led 2017

Ségra rodila v Podolí a když jí to nešlo klasicky, navrhli na boku a v kleče sami od sebe a to už šlo.

valentinuska
8. led 2017

@kettkav děkuji moc, pokud se tam dostanu, tak to mám v plánu 🙂

@jasminova na té FB stránce jsem - většinou tam čtu ale právě příspěvky s humorným podtextem, ale na radu tam asi nenarazím 🙂

jasminova
8. led 2017

@valentinuska No jo no..je to těžký s informacema.

petrasipkova1
8. led 2017

Rodila jsem v Podolí a skvělá PA neměla problém vůbec s ničím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru