Ledňátka 2019

tsasenka
8. kvě 2018

Ahoj,
taky čekáte miminko v lednu? Pojďme ty krásné chvilky prožívat spolu 🙂

pe_tu_ss_ka
20. kvě 2020

@veselaopicka to spí krásně.. Já se od 1 května přestěhovala z pokoje zpátky do ložnice a teď pár dní zpátky jsme zrušili postýlku, protože spal už jen ve velké, a když přišla zábrana, tak už postýlka nebyla potřeba.. Jinak malý usíná sám po přečtení pohádky (asi 3x se vracím uložit, a běh 10 minut vždy spí, v 8 hodin nejpozději.. A spí jak kdy, dneska spal krásně, že se jsem byla podat dudlík jen v 1 a ve 3 a spal až do 5 jinak sám a od 5 semnou v ložnici. Ale když má fakt velké zážitky, tak to ta noc pak stojí za to, to prožívá znova.. Podědil po tatínkovi super věc 🙈 jinak přes den spí od 11 buď hodinu nebo 2.. Ale odpoledne už neusne, ať se snažím, jak chci 😂

krisatko
20. kvě 2020

@pe_tu_ss_ka tak to spí naše skoro stejně. Pokud mi nedej bože neusne v autě po cestě. I kdyby usnula na 5 minut, má pak pocit že je vyspana a už nespí po obědě.

krisatko
20. kvě 2020

Holky myslíte že je reálné odplenkovat teď přes léto? Přiznám se, že pokud by mělo být to druhý, tak bych úplně moc nerada řešila dvoje přebalování 🙈🤦

martinasip
20. kvě 2020

@krisatko ja to urcite skusim leto je ideální šle je to individuální

pe_tu_ss_ka
20. kvě 2020

@krisatko nevím, proč už nemají potřebu spát.. Přijde mi, že se bojí, že o něco přijde 🙈 také se na to chystáme, snad se to povede..

krisatko
20. kvě 2020

@martinasip a jak na to? Já se přiznám že teď jak byly ty deštivé dny a byly jsme celý den doma tak jsem už zacala. Ale asi na to nebudu mít úplně nervy
Každou půlhodinu cca se ptám, sem tam posadim na nočník nebo venku přidržím v dřepu ale přijde mi to jak naschvál, kolikrát do minuty po tom co se ptám nebo to zkusíme se počura do gati. Jindy si sama cupne nebo řekne že chce jít, případně vydrží i tří hodiny. Po spaní už bývá 1:1 úplně suchá plinka

priefi
20. kvě 2020

@krisatko my to budeme zkoušet. Reálné to je, ale záleží na dítěti. Starší s nocnikem nekamarádil. On byl třeba bez pliny, ale když se mu chtělo, přinesl plinu, že chce čůrat a kakat. Pokud ji nedostal a trápila jsem ho nocnikem, tak to dopadlo tak, že pak se nezvládal vyčůrat ani do pliny, protože to držel a neuměl se uvolnit. Takže se připrav na to, že dítě se odplenkuje, až je samo připraveno. A hlavně nic na sílu. Já staršího snažila odplenkovat od roku. Slavili jsme i úspěchy, pak přišel manžel a na sílu, ať sedí na nočníku, než se vyčůrat a pak byl nočník úhlavní nepřítel. Takže na to bacha 😉 Když se narodil mladší, starší měl 2,5 a pořád fungoval na bázi, chce se mi čůrat, dejte mi plenu. Pak jsem se snažila motivovat, ukazovala jsem mu videa o nočníku a pořád nic. Pak jednoho krásného dne se probudil a že chce na nočník a od té doby už cural do nočníku, do měsíce i kakal.

krisatko
20. kvě 2020

@priefi malá na nočník chodí, ale v podstatě ji tam dáváme my. Spíš mi teď přijde že to fakt bojkotuje protože asi se ptám moc často no.... Chjo...

martinasip
20. kvě 2020

@krisatko tak to nasa cura pres noc jak blazen🤦🏼‍♀️ Skusam ju dat prva oblecenu kakat curat vyzlecenu ale taky posedi a pak ma mistecko za gaucem aby ju nikdo nevidel

martinasip
20. kvě 2020

@zzuzzana1 my mame tyto z hm

martinasip
20. kvě 2020

Maminky Uz ste menily postylku za vetsi alebo veliku postel?

pe_tu_ss_ka
20. kvě 2020

@martinasip malý spí ve velké od začátku měsíce, v postýlce byl kolem půlnoci vzhůru a už tam nechtěl spát.. tak jsme před pár dny zrušili postýlku, jak přišla zábrana 🙂

krisatko
20. kvě 2020

@martinasip já to mám v plánu jakmile chlap uřízne zábranu v půlce postele (vyrobil mi ji přes celou) chtěla jsem aby malá usínala aspoň měsic sama v postýlce a pak že ji prehodim což se nám konečně povedlo i s večerním usínáním bez breku

zzuzzana1
20. kvě 2020

Holky a nějaký trik na odudlikovani? Malá přes den vůbec dudlik nemá má ho jej vyloženě na spánek ale nevím jak ji dat šot bez nej . Ona se v noci umí budu a pláče ze ho nemá

priefi
20. kvě 2020

@zzuzzana1 tenhle boj nás teprve čeká 😂 starší nechtěl dudlík vůbec, mladší je dudlikový kluk. Ale třeba bude platit pravidlo 3, tj. 3 dny jí to nedávat a vydržet a 4.den by to mělo být ok

pe_tu_ss_ka
20. kvě 2020

@zzuzzana1 taky nás to čeká.. Přes den, když ho nevidí, tak mu nechybí.. Ale jak je po ruce, tak ho nechce pustit a zvlášť teď, když mu lezou všechny stoličky a špičáky najednou (už jich chybí jen pár naštěstí 🙏).. Tak snad pak je někam schováme a nedáme.. Taky kvůli němu vstávám, když je dobrá noc 2x, on je v polospanku, ale ví, že ho nemá.. Tak když mu zašpuntuju rychle pusu, tak odpadne a spí dál 😂🙈 už bych byla taky ráda, kdyby ho neměl..

veselaopicka
20. kvě 2020

@krisatko no dneska jsem vedla debatu s kámoškou a když jsem jí řekla že chci zkusit malou na nočník Zkusit jí sebrat plynu a dát jí kalhoty a kalhotky protože nechci aby chodila na ostro – Máme psa tak spíš kvůli hygieně Tak mi řekla že po nich chci nějak moc a abych po ní nechtěla aby už chodila do školy ale mám se kolem sebe kámošky které v tuhle dobu už na nočníku učili samozřejmě počítám s tím že se počůrá a že budeme pořád převlékat ale nemyslím si že je na to brzo i pro ní to bude lepší když to co nejdříve pochopí kámošky malá chodila doma Normálně bez plíny první dva dny pořád převlékali ale pak si začala říkat zničehonic a už je měsíc bez plíny a je o dva měsíce starší než malá takže 17 měsíců co si o tom myslíte? Já jsem jí Zkoušela už jak začala sedět Ale to bylo opravdu brzo nevydržela a plakala tak jsme nočník schovali a asi před třemi měsíci jsi ho sama přinesla a začala si na něj sedat oblečená teď občas když jí dám na nočník tak jí zkusím zabavit a vyčůrá se tak zatleskáme ona má strašnou radost vezmeme nočník a jdeme to vylít a zase zatleskáme mi pořád doma tleskáme ale kdybyste viděli ty její oči jak svítí Jak žárovky Takže nevidím důvod proč to nezkusit toť můj názor

martinasip
20. kvě 2020

@veselaopicka presne to delame i my sedme si tam oblecena pak skusime bez hraje si tam.

martinasip
20. kvě 2020

@pe_tu_ss_ka a jaku mate zabranu?

pe_tu_ss_ka
20. kvě 2020

@martinasip kupovali jsme tady bílou, líbilo se mi, že je dlouhá 120cm a vysoká 40cm..
https://www.babynabytek.cz/p/987-zabrana-na-pos...

krisatko
24. kvě 2020

Holky tak to jsem nečekala. Už druhý den má malá jen jednu plinku za den a to na spaní. Když je bez gati, sama si drepne, když gate má, přijde za náma a tahá si za ně na znamení, že chce čůrat... Kádí hned ráno po vstávání takže to přes den řešit nemusíme.... A zároveň druhý den spí a usíná sama ve velké posteli ... No má těch změn teda najednou víc ale úplně skvěle to zvládá. Dokonce mi jednou vydržela i cestu do města pobyt asi hodinu a půl tam a cestu zpátky taky úplně bez kapky. No tak jsem zvědavá kdy a jak se zbavíme toho dudyna na spaní

zzuzzana1
24. kvě 2020

@priefi
@pe_tu_ss_ka
Snad se oddudlikuji rychle a snadno no pravé přes den v lpohodě má ho fakt jen na spaní a když je nějaká velká krize u zubu ale jinak dobrý ale samozdrejme když ho najde tak hned chnapne
A s tím spaním to v noci mám taky musím rychle zasáhnout jinak se probere úplně a chce si jít hrát a to jako už nedavam😂

priefi
24. kvě 2020

@zzuzzana1 tak budeme si pak společně fandit, aby se dudlík odnaučili 🙈😂

priefi
24. kvě 2020

@krisatko super!

priefi
26. kvě 2020

Dotaz dne 🙈 Holky, total nezkušenost! Starší syn má UM Neocate, což je speciální mléko pro silné alergiky Abkm, kdy se toto mléko musí výhradně míchat ve studené vodě. Teď máme v plánu zkusit klasické UM u mladšího a tam je, že mléko by mělo mít 40C a zbytek převařené vody (chladné) na další várku už nepoužívat a uvařit čerstvou, která má mít 40C. Takže můj dotaz zní:

Klasické UM se musí míchat v jen teplé vodě? Já vím, stupid otázka, ale prostě já fakt nevím 🙈😅😂

A jak to proboha děláte v noci, aby mlíko bylo teplé? 🙈 to trajdate v noci po bytě (domě) a hrajete si s vodou?

veselaopicka
26. kvě 2020

@priefi vezmu vodu z filtracni konvice ohreju ji v mikrovlnce - vim ze davam 30 vteriny to mam zajety a pak nasypu um a promicham.. takhle to delam od zacatku. Nikdy sem nemerila 40 stupnu.. a dr mi rrkla ze proste ohrat podle pocitu aby to bebylo horky ani vlazny

priefi
26. kvě 2020

@veselaopicka a to i v noci?

pe_tu_ss_ka
26. kvě 2020

@priefi malý má um jen před spaním a v noci je bez prsa a um, max se vzbudí když hledá dudlík, nebo když zdrha z postele k n do ložnice 😂 ale jinak děláme před spaním 180ml vody a to dáváme necelých 120 ml 100° a zbytek klasicky odstáté a prekapane z Brity. nějak to úplně neřešíme 🙂 ale v noci by mě to zabilo připravovat.Ale holkám, které jsem hlídala, tak se udělala vařící do termosky a pak se to jen ředilo studenou kojeneckou z láhve..

zzuzzana1
26. kvě 2020

@priefi dělám to úplně stejně jako
@veselaopicka

buchosab
26. kvě 2020

@priefi Ahojky, malý má také Neocate, nyní již Junior, ale to že se má dávat do studené vody slyším prvně 🧐 Já vodu ohřívám v mikrovlnce a pak do ní dávám prášek UM. Voda nenístudená, ale ani horká.