Ledňátka 2019

tsasenka
8. kvě 2018

Ahoj,
taky čekáte miminko v lednu? Pojďme ty krásné chvilky prožívat spolu 🙂

veselaopicka
1. črc 2020

@priefi to že mě zkouší To mi je asi jasné protože když tam nejsem tak mě každý říká jak je strašně zlatá a hodná klidná nepláče a ne vzteká se a pěkně poslouchá Včera ji hlídala kamarádka když jsem šla na nehty sama mi říkala že až budu potřebovat přijímám klidně dovézt že je úplně úžasné většinou musíme třeba kolem půl sedmé jet domů protože je zvyklá po sedmé hodině chodit spát ale tam vydržela do osmi a celou dobu si hrála no nepoznávala jsem ji pak samozřejmě obrečela to že jsem dávala do auta a jeli jsme pryč zkusím jak mi to radíš je pravda že i teď se s ní už trošičku domluvím když má samozřejmě náladu

veselaopicka
1. črc 2020

@priefi domluvím jako ve smyslu že ví co po ní chci

priefi
1. črc 2020

@veselaopicka tady děláš hned několik chyb, nedrž ji, tím děláš to publikum. Pak, jak odejdeš, uklidní se, protože nemá to publikum, ale to odmítání, "já Tě nechci, protože" je hrozně špatně, můžeš tak nasekat víc neplechy, než se zdá. Naopak je důležité dát dítěti najevo lásku....

veselaopicka
2. črc 2020

@priefi taky přece nenechám praštit hlavou o podlahu. Jde o to že když začne tak si jakoby sedne silou si lehne kdybych jí nechytla si praští do hlavy když odejdu Nechám jí být tak ona za mnou přijde a začne se ke mně šplhat natahovat ruce a prší pořád stejně Tak co mám pak dělat? Beze slova jí odsunout a jít pryč?

priefi
2. črc 2020

@veselaopicka naopak, přitulit 😉

Jinak, to jak by se praštila nebo nepraštila, nedovedu posoudit, protože to nevidím. Starší syn dělal něco podobného, taky jsem zasahovala a měla total scény, až jsem přestala zasahovat, ignorovala a odešla, nedělala publikum, byl klid. Ano, natloukl si, ale už to pak aspoň nedělal. Když pak za mnou přišel, tak jsem ho vždy přitula a řekla mu, že tohle se nedělá a že ho mám ráda.

zzuzzana1
8. črc 2020

Holky jedna taková otázka trochu mimo spis pro ty z vás co teď pracuji nebo mají brigadu , kdyby jsme se rozhodly nakonec pro druhé měla bych stejnou mateřskou jako před první nebo by vypocitavana z brigády během rodicak nevíte některá?

buchosab
12. črc 2020

@zzuzzana1 pokud je brigáda na DPP, vypočítává se mateřská z pracovního poměru jako 1., ale myslím, že pouze u pracovního poměru, u kterého stále trvá smlouva.

priefi
12. črc 2020

@zzuzzana1 pokud máš aktivní pracovní smlouvu (smlouva na základě které čerpáš rodičovskou dovolenou v zaměstnání), bude to na základě té aktivní smlouvy, co se týče částky, tak minimálně dostaneš to samé, jako u 1. PPM, pokud jsi během čerpání dovolené (mezi MD a RD) měla vyšší mzdový výměr a díky tomu vyšší mzdu, tak se zvýší i PPM, pokud mzda byla nižší, stále platí, že minimálně dostaneš jako u první ppm

zzuzzana1
12. črc 2020

@priefi dekuji ty jsi zlato🥰

priefi
13. črc 2020

@zzuzzana1 nemáš vůbec za co 😊

krisatko
14. črc 2020

@priefi
@zzuzzana1 super. Zrovna jsem se po téhle informaci pidila protože jsem měla dvakrát DPP za 3000, tak abych se nedivila že, ehm 😅

krisatko
14. črc 2020

Holky máte nějaký tip? Sebrala jsem v červnu mladé dudyna. Stejně vždycky utekla z postele za náma do obýváku a víc než 1:1 jsem ji musela uspávat já. Jenže je to kopalena a hemzidlo a pokud bude dvojka tak ji prostě s pupkem nemůžu uspávat. Potřebuji aby alespoň to spaní přes den zvládla usnout sama. Máte něco osvědčeného? Spí ve svém pokojíku, ve velké posteli se zábranou. Vždycky po cca 5 minutách vyleze a pokud jsou dveře otevřené tak přiběhne, často i s polštářem nebo plysakem a když je zavřeno tak buší a buší. Už nevím. Zkoušela jsem pohádku číst ní pustit telku aby si nepřišla tak sama ale nic. Díky za zkušenosti

krisatko
14. črc 2020

Jinak ještě report z odplenkovani. KdZ jsme doma nebo někde jen my dvě zvládame to celkem v pohodě. Bez gati si sama capne když potřebuje, kdyz je oblečená, většinou si řekne. Na kakání si řekne vždycky ... No ale jak jsme někde mezi lidma, stačí i když přijede jen chlap z práce tak je jak tydyt. Počura se a jen řekne "ajeje". 🤦🙈😅 Každopádně v noci ještě s plinkou a celkem řádně pocuranou, spaní přes den už zvládá bez nehody.

pe_tu_ss_ka
14. črc 2020

@krisatko hele my když jsem jen a malý doma přes den i večer (když jde chlap cvičit), tak usne sám.. Jen přečteme pohádku, pohladím, dám pusu a jdu.. Má otevřené dveře, a já v obýváku zapnutou kameru, a vidím, když chce zdrhnout.. Tak buď zavolám hají, a on si lehne, ale když už má nakročeno, tak mi přijde naproti, kdy k němu už jdu, a znovu uložím.. Takhle někdy stačí jednou, někdy třikrát.. A vždy usne sám, přes den když je unavený, tak ani nevyleze a během chvíle je tuhej.. Ale jak je chlap doma, tak to nefunguje, a on pořád zdrha, dokud si k němu tatínek nelehne.. Pak s ním chvíli řádí, a pak usne.. Chlap vydrží jen párkrát hají i to, že ho znovu uložím, a pak tam stejně jde.. Užívají si to spolu 😄

zzuzzana1
14. črc 2020

@krisatko máme úplně stejný problém vždycky uteče zpět a jde si hrát

krisatko
14. črc 2020

@zzuzzana1 no já jsem mekota. Dneska dopoledne už byla grogy tak jsme se válely v gauči a když vypadala že usne, dala jsem ji do postele a nic. Tak jsem ji nechala až do po obědě s tím že ale půjde už sama. No hned byla venku z postele, bouchala do dveří pak už aji začla brečet (ale to bylo vidět že spíš než brek to bylo takové to vymrcovani) tak jsem na ni z kuchyně volala ať jde zpátky do postele, nakonec s řevem vlezla zpátky do postele. Možná že kdybych to vydržela tak by za chvíli přestala a už usnula ale zdálo se mi že už brečí jinak, lítostive, tak jsem tam vlezla no a už jsem odejít nemohla. Dvakrát jsem to zkusila a pláč už nešel skoro ani utišit.

Ona je přes den hodná, často si hraje sama i dlouho, takže relativně podělam hodně i s ní ale přiznám se že pokud bude druhé, neumím si představit že po probdelych nocích budu ještě hodinu uspávat starší když bych mohla uklízet nebo tak.... No nevím. Mozna je brzo a budu hold pak uspávat oba společně 🙈😅

halasovci007
14. črc 2020

Holky add uspavani je u nas katastrofa. Nekdy v pohode po kojení se otoci, da si dudluka a usne, ale jibdy jsem u ní i hodinu nez usne. Jak zabere, prendam do postýlky. Uspavam jen ja a strasne me to obcas vyčerpává. Kdyz nekde jsme a ona se vzbudi nebo kdyz ma hodne zážitků tak se ani do postylky neda prelozit. Proste se porad budi a brečí takze proste musit ukončit treba posezeni s prateli nebo u nasich a jit k ni spát. Ted co ma hraciho medvidka tak je to malinko lepší ale teda s tou chuvockiu nam to nefunguje vubec. Manzel na ni třeba mluvi, ze maminka uz jde a stejne brečí kdyz letim z kopce ze zahrady.

veselaopicka
14. črc 2020

@krisatko muzu se zeptat kolik ji je ze uz je ve vetsi posteli? Nase bude mit ted rok a pul a teda nedokazu si predstavit ze by byla ve vetsi. Je v postylce. U nas teda spani v pohode. Uz se sama sbali veme flasku a jde do loznice.. ale obavam se ze by zdrhala.

pe_tu_ss_ka
14. črc 2020

@veselaopicka náš malý je také ve velké se zabranou, teď od května už sám vedle v pokoji (jsou a malou od @krisatko prosincový předčasňata) . A za nás teda spí lépe ve velké, v postýlce se budil do půlnoci (a to měl větší 140x70) a už tam ani za boha nechtěl lehnout.. Zlatá postel 🙏

krisatko
14. črc 2020

@veselaopicka
@pe_tu_ss_ka jojo přesně jak píše petuska. Mala je 12.12. a z malé se snažila vylizt i když byla nejniz jak to šlo. Takže kvůli bezpečnosti - nerada bych letěla k dítěti visicimu na spruslich nebo spadnutymu z nich na zem. Z té velké si vyleze bez úrazu, navíc slizat z postele uměla snad už v 8m. Byla horolezec. Nechodila snad do března ale vylezla a slezla co šlo.

pe_tu_ss_ka
14. črc 2020

@krisatko horolezec, to úplně sedí.. Nedávno nám vylezl na jeho jídelní židli od chicco a jak se tam usadil.. Vůbec jsme nechápali jak🙈😂

krisatko
14. črc 2020

@pe_tu_ss_ka no já čekám kdy se mi sama vysape na koně....

pe_tu_ss_ka
14. črc 2020

@krisatko to už je vyšší level 😂🙊🙈

veselaopicka
15. črc 2020

@krisatko me teda z postylky neleze ani ji to nenapadlo a ani by nevylezla ma ji dole a to by musela si nasklasat plysaky a deku pod sebe pak mozna ja sem to pry takhle delala a pak sem cekala az prepadnu a zpravidla v noci kdyz nasi spali... pry rana ... ja mezinima kontrmelcem z postylky a spala jsem dal ... ale jinak je to taky horolezec. Bez problemu na zidli na stul na parapet jsem myslela ze me omejou kdyz sem.ji tam nasla..🙂🙂 a ted se mi teda hodne budi ale koulala sem ze ji leze asi 6 zubu najednou a porad mi nosi calgel tak to prisuzuju k zubum. Pac jinak spi celou noc.

krisatko
20. črc 2020

Holky poradíte? Třetí den má malá průjem, bez teplot, nasadila jsem ji dietu ale zatím to moc nepomáhá.... Nechce se mi zbytečně k doktorce, nějaká babská rada?

martinasip
20. črc 2020

@krisatko ryžový vyvar ryža varená mrkva banan nejdu Vám zuby?

krisatko
20. črc 2020

@martinasip nenašla jsem v puse nic. Má všechny od 1 do 4 obě strany nahoře i dole už dlouho. Pětky by měly jít až později ne?

priefi
21. črc 2020

@krisatko tak stavící je viz výše + vařená borůvka. Pokud bys chtěla lék, tak smecta je i pro mrňata. Každopádně dávej probiotika a hodně lidí rádi hylac. Když tak brnkni Dr a zkonzultuj stav

krisatko
24. črc 2020

@priefi tak je tam 🤦👶

halasovci007
24. črc 2020

@krisatko jestli dobře chápu budete mit další miminko 🤩 velká gratulace 🍀🍀🍀