Termín porodu. Kdy jsem otěhotněla?

356789990
15. led 2024

Pokud manžlka 15 června v 40týdnů,kdu otěhotněla? V zari 15-20? Je to moje dítě?

lencaa11
Autor odpověď smazal
Zobraz
nikolite
15. led 2024

Početí nejde přesně dopočíta. Když zadáte datum do těhotenské kalkulačky vyjde přibližne okolo 23. Září. Nejsíš do týdne před tímto datumem , ale možné je i pár dní později. Tělo není stroj datum početí je + - týdne..... kdyby partner pochyboval zda je dítě jeho byla bych pořádně naštvaná .

reeeza
15. led 2024

Přesně před 40 týdny měla 1 den cyklu, čili menstruaci. Otěhotní se až v době ovulace, to je u většiny žen mezi 10 -20 dnem cyklu, čili v době ovulace a početí se to počítá už jako 2+ nebo 3+ týden těhotenství. Těhotenstké týdny se totiž počítají od prvního dne cyklu ( menstruace).

Při cyklu trvajícím 28 dní a ovulaci 14 den cyklu ženě nepřijde další menstruace za další dva týdny. Čili v době kdy vynechá další menses a udělá si těhotenský test tak už je cca dva týdny připočteno takže 4+ nebo 5+ týden těhotenství.

Čili počali jste nejspíš před 37 až 38 týdny.

Ale pozor. Každá žena je jiná a má jinak dlouhý cyklus i jindy ovulaci. Některé ženy mají nepravidelný cyklus a ovulaci můžou mít skoro kdykoliv mimo mezes. Jiné mají cyklus 40 dní dlouhý, jiné 25 dní dlouhý. Některé ženy mají ovulku 11 den cyklu, jiné třeba 23 den cyklu. Takže to máte rozdíly v rámci týdnů.

Proč si myslíte že dítě není vaše? Může to být jen vaše vnitřní nejistota nebo strach, nedostatek důvěry. Máte k tomu opodstatněné důvody proč manželku podezíráte z nevěry?

Žena v pokročilém stádiu těhotenství potřebuje psychickou pohodu, klid a péči a oporu partnera. Asi nechcete aby se jí nebo děťátku něco stalo ne? Tohle všechno můžete řešit až po porodu a co nejvíce v klidu nemyslíte? 🤷‍♀️

utrikocku
15. led 2024

@356789990 hele jedině test dna. Protože jsem věděla přesně, kdy jsem měla ovulaci, ale doktoři mi vypocitali termín o 2 týdny dřív!! Protože termín porodu se upřesňuje podle velikosti miminka na 1. ultrazvuku na konci 1. trimestru, kdy je větší screening. Je to teda hodně zavádějící. Klidně +/- 2 týdny okolo predpokladaneho termínu početí. Takže bych určitě tím partnerku nenervovala. Mimi je za chvíli venku a není nic jednoduššího než test.

merope
15. led 2024

@utrikocku Já se o tom bavila s kamarádem, kdy jeho manželka kolem toho dělala snad nějaké výzkumy a laicky jsem pochopila, že prostě když je ve vývoji něco špatně, ale zase ne tak moc, tak příroda je nějak schopná to špatné "zahodit" a "začít budovat znovu", takže tam může být klidně i plus-minus týden právě na tom, jak si příroda to embryo hned na začátku upravuje. Ale teda je to fakt mé velmi laické přechroupání 🙂

martulka88
15. led 2024

@356789990 A termín je dle ms nebo 1.screeningu? To je kolikrát rozdíl i 3 týdny. Dle MS je to teoretické, jelikož je při 28dnech cyklus okolo 14.dne ovulace. Ale může být klidně 10. nebo i 20.den. A dle screeningu je to zase jiné, protože se zohledňuje velikost miminka. A to je taky těžký, jelikož na prvním screeningu je mimi malé a stačí 1mm jinak změřit a termín je hned jinde. Pokud si nejsi jistý, jdi na testy DNA po porodu. Ale beztak si myslím, že jsi troll.

pampelina18
15. led 2024

Tak pokud tvá žena oprcá všechno co stvrdne. Tak chápu, že se bojíš, že dítě není tvoje. Já jsem přesně věděla kdy sljsme počali a stejně dle utz a velikosti mimina mi řekli, že to je o týden později.... Takže nedá se udělat přesný výpočet kdy to bylo, pokud nemáte dítě z KET, to pak víte přesný datum, tak jako já, ale i přesto dítě a termín mi vypočítali jako by miminko bylo o týden mladší...
Pokud si nejsi jistý, tak testy DNA... A asi k tomu máš pádný důvod, si myslet, že není tvoej

356789990
autor
15. led 2024

@martulka88 říkali uzd screening termin porodu 12.06

merope
15. led 2024

@pampelina18 Taky mám syna z IVF, a přesto mi s termínem pohazovali neskutečně a nakonec má v kartě termín, k němuž se ani nejsem schopná dopočítat libovolnou cestou. Prostě najký podle MS a nějaký (jiný) podle UTZ ve 14tt (či tak nějak). A přitom je úplně jasné, kdy proběhlo početí, embryotransfer a podobně.

@356789990 Takže tolik k těm výpočtům podle ultrazvuků.

reeeza
15. led 2024

@356789990 no a kdy jste spolu byli, nebo kdy jste spolu nebyli a ty myslíš že byla s jiným? Víš datum?

356789990
autor
15. led 2024

@reeeza 17srpen

356789990
autor
15. led 2024

@reeeza rozdil za mesic