Poloha miminka zadní postavení

martaskaaa
13. zář 2018

Ahoj, měla jste některá miminko v této poloze a porodila před termínem?
Cetlar jsem, že je to obtížnější poloha kvůli rotaci hlavičky, a proto se většinou přenáší.

rajani
13. zář 2018

Dobře je rebozo nebo spinning babies, najdi si terapeutku na Google v okolí 🙂. Osobní zkušenost, rodila jsem 41+4, 40h, nakonec jsme pořídili téměř přirozeně. Ale je třeba být trpělivý (hlavně zdravotnici v porodnici) a nevrtat do porodu. Oxytocin na popohaneni způsobí, že dítě jde do pánve špatně a je vymalováno. Bolestivost je subjektivní, jsou spíše krizové bolesti než do břicha. Lepší řešit předem 🙂 (u mě to bylo spojeno s blokádou SI, kde přes vsemoznou péči se mi nepodařilo odblokovat). Fajn je nehovet si v polosedu na gauči, spíš hezky sedět na sedacích kostech (sedět bez operky zad).

martaskaaa
autor
13. zář 2018

@rajani no na cviky atd uz je pozde, jsem pulce 39tt. Kdyz me prave nevyhovuje sedet vzprimene, mam problem se zady a vetsinou jsem prave v takovym polosede 😞 do matersky jsem sedela v praci cely den, nojo kdybych to vedela driv, tak něco delam jinak

rajani
13. zář 2018

@martaskaaa času je furt dost. Mrkněte na obě možnosti.

neria55
13. zář 2018

@martaskaaa
Já takto porodila syna, nikdo mi neřekl že je špatně narotovany. Až se narodil tak mi to vlastně řekli. Jako celý porod byl pro mě hrůza jako pro prvorodičku, a touto polohou...prubeh psát nebudu, nechci strašit, každý je individuální. Ale praskla mi voda 37+3, takže jsem rozhodně nepřenášela.

martaskaaa
autor
13. zář 2018

@neria55 ono je pry lepsi byt na ctyrech nebo na boku, poloha na zadech je blba, protože se tam mimco hůř dostava, no ale beztak me mrsknou na zada a bude hotovo. Ja uz bych to tak chtela mit za sebou 😞 mam strach, nevim co mě čeká

neria55
13. zář 2018

@martaskaaa já si řekla o léky tisici bolest a to mě dorazilo, už nikdy, chtěla jsem chodit a nešlo to, motala se mi hlava a zůstala jsem už jen ležet 🙄 ono se doporučuje poloha na čtyřech údajně se může dorotovat ještě u porodu

rajani
13. zář 2018

@neria55 tak děti hlavně rotují u porodu. Dula nebo porodní baba by to hezky vysvětlila, co je jak proc dobre a co není.

rebe
13. zář 2018

Syn byl v téhle poloze opravdu dlouho. Pamatuju, jak jsem přes břicho zastrkávala nožičku, když se moc protahoval... Narodil se o deset dní dřív při bezbolestném porodu, 12 minut po příjezdu do porodnice ještě před vstupním vyšetřením 🙂

priefi
13. zář 2018

@martaskaaa nejsem si jista, jak jsem mela syna, ale rodila jsem 40+3, 30h porod a nakonec manualni otvirani branky, dr.jeste se mnou siboval prave kvuli te rotaci, aby mimcu pomohl spravne narotovat, takze si myslim, ze asi jsem syna takto mela, ale jista si nejsem. Nikdo mi nic nerekl

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru