Jaké nosíte plavky v těhotenství?
Jsem na začátku 5.měsíce a řeším otázku, v jakých plavkách vyrazit k vodě? Kupujete si speciální těhotenské plavky, nebo vystačíte s bikinama? Já jsem zkoušela svoje bikiny z minulého roku, a jsou mi bohužel malé☹ Takže plavky musím koupit v každém případě. Líbí se mi tyto z Litexu http://www.litex.cz/inshop/tehotenske-obleceni/...[id-71411].html , můžete mi napsat vaše zkušenosti s těmito, nebo i jinýma těhotenskýma plavkama?
Stručné shrnutí
- Dvoudílné těhotenské plavky Litex (model id-71411) jsou dostupná varianta s UV ochranou určená pro rostoucí bříško.
- Jako levnější a praktická alternativa se běžně používají větší klasické bikiny nebo tankiny, sportovní podprsenka s kraťásky nebo kalhotky s vyšším pasem.
- Ochrana břicha proti slunci se řeší krémy SPF 30 nebo SPF 50, stíněním a zakrytím, protože v diskusi byly zmíněny pigmentové skvrny po opalování.
Nejčastější otázky
Q: Mám si koupit těhotenské plavky, nebo stačí běžné plavky ve větší velikosti?
A: Alternativou k těhotenským plavkám jsou běžné bikiny nebo tankiny o číslo větší, které mnohým ženám posloužily během celého těhotenství; těhotenské modely (např. Litex dvoudílné těhotenské plavky id-71411) nabízejí speciální střih pro bříško a UV ochranu.
Q: Jak ochránit bříško před sluncem v těhotenství?
A: Doporučuje se mazat břicho krémem s ochranným faktorem, v diskusi byly konkrétně uvedeny SPF 30 a SPF 50, a omezit přímé slunění použitím stínu nebo krytého oděvu.
Q: Jaký střih plavek je pro těhotenství nejpohodlnější?
A: Praktické střihy zmiňované v diskuzi jsou tankiny (kryjí bříško), vysokopásové kalhotky, jednodílné plavky na začátku těhotenství a dvoudílné s kalhotkami sahajícími nad pupík či sportovní podprsenka s kraťásky.
Q: Co dělat, když mám větší prsa a potřebuji plavky v těhotenství?
A: Upozorněno bylo, že halter/šňůrka kolem krku může u větších prsou způsobovat bolest krku; doporučuje se podpůrný střih s ramínky nebo volit o číslo větší podprsenku (příklad velikosti zmíněné v diskuzi: 80F vs. 80C).
Q: Kde se dají sehnat levné těhotenské nebo praktické plavky?
A: V diskuzi byly uvedeny značky a zdroje: Litex (těhotenské modely), Benetton (těhotenské vcelku), tankiny z Tesco a tankini koupené u vietnamského prodejce za 350 Kč.
Q: Stojí za to investovat do těhotenských plavek na pár měsíců?
A: Některé ženy v diskuzi považovaly nákup těhotenských plavek za zbytečný kvůli krátkému období nošení a radily spíše koupit běžné větší plavky nebo použít sportovní podprsenku, případně po těhotenství darovat plavky někomu jinému.
Závěry z diskuze
Shoda
- Normální dvoudílné plavky nebo tankiny ve větší velikosti jsou běžně používána alternativa k těhotenským plavkám.
- Břicho je potřeba chránit proti slunci krémem SPF 30 nebo SPF 50, stíněním či zakrytím kvůli riziku pigmentových skvrn.
- Levnější řešení (tankiny z Tesco nebo tankini za 350 Kč od vietnamského prodejce) jsou přijímaná varianta místo investice do drahých těhotenských plavek.
Sporné názory
- Koupit těhotenské plavky (např. Litex) versus použít klasické větší plavky — některé ženy preferují speciální střih a UV ochranu, jiné považují těhotenské plavky za finančně neefektivní.
- Opalování břicha — někteří varují před trvalými pigmentovými skvrnami a doporučují nekontrolované opalování vynechat, jiní opalovali s krémem SPF 30 bez problémů.
Otevřené otázky
- Které konkrétní modely těhotenských plavek nejlépe drží větší prsa bez bolesti krku?
- Jak moc účinná je UV ochrana materiálu plavek ve srovnání s použitím krému SPF na břiše?
- Jaká je optimální kombinace střihu a podpory pro ženy s velmi větší poprsím v těhotenství?
Zmíněné značky a firmy
Litex, Benetton, Tesco
Zmíněné produkty a metody
dvoudílné těhotenské plavky Litex (id-71411), tankiny, bikiny, sportovní podprsenka s kraťásky, jednodílné plavky, vysokopásové kalhotky, halter/šňůrka kolem krku, ramínkové podprsenky, zvětšení podprsenky o jedno číslo, krém SPF 30, krém SPF 50
Místa a osoby
Řecko
@kikina9 Bohužel nemám zkušenost, jen názor - jestli ty těhotenské mají ochranu proti UV, tak bych o nich asi vážně uvažovala, přece jen pupík se nemá moc vystrkovat na sluníčko. A vypadají pěkně 🙂
Já mám přesně ty z odkazu, ale nedoporučovala bych je na příliš velká prsa. Když je mám na sobě dlouho, tak mě z nich bolí hlava, protože mi tu tíhu nese krk. Ale já mám 80F 🙂
ja som si kupila obyc tankiny z tesca... 😉 len namiesto 34 som si kupila 42 😀 😀 😀 uz so v 7 mesiaci
já dostala těhotenský vcelku z Benettonu, ale vůbec mi nesedly-nosím je až teď, po porodu 🙂 Jinak jsem nosila normální bikiny, myslím, že když se nebudeš válet přímo na slunci, tak to neva. Nebo si venku přehodit nějaké triko nebo šátek....
@kikina9: teď si mně ispirovala 🙂 ty plavky sou fakt pěkné, mi se teda víc líbí ty tyrkysové květované ale celkově jsou asi super, myslím že využiju slevu co mám na tenhle obchod a objednám 🙂 a pokud je pak nevyužiju i po těhu tak věnuji segre ( není těhu ale má ,,pár,, kilo navíc a nosi tílkové plavky) 🙂
tak ja teda planuji u more pouzit moje klasicke dvoudilne plavky, stejne jsem vzdycky zalezla pod slunecnikem nebo ve vode...a kdyz se namazu kvalitnim kremem SPF 50
Mě byly v těhotenství moje plavky taky malé, ale těhotenské jsem nekupovala. Pak by mi zbytečně ležely v šuplíku. Koupila jsem si bikiny s o číslo větší podprsenkou a ty jsem využívala celé těhotenství a pak ještě když jsem kojila-to by jste asi těhotenské nenosila, ale s většíma prsama, by jste se do svých starých asi taky nevešla 🙂
Jinak jsme teď byli u moře v Řecku, mazala jsem se na ostrém sluníčku klasickým obyč krémem SPF 30, na sluníčku jsem se nijak nesmažila a všechno v pořádku!
Já si koupila klasické tankini u vietnamce za 350,- Kč, jen větší velikost a jsem max spokojená. Po tom, co mi ukázaly 2 kolegyně fleky na obličeji, které jim vylezly po opalování v těhotenství a už nikdy nezmizely, se venku stejně opalovat nebudu a na krytý bazén jsou ty tankini super. Taky jsem slyšela názor, že když se opaluje břicho, tak se pak přenáší děti - nevím, co na tom je, ale riskovat to nebudu, nechci ani fleky, ani přenášet 🙂
Já jsem si koupila sportovní podprsenku s kraťásky z podobného materiálu, jako mají plavky. Jako plavky se to dá použít a vím, že to využiji i tehdy, až porodím. 🙂
Nosila jsem obyc bikini - jen o cislo vetsi. Pupik jsem opalovala vlastne jen pri koupani, jinak jsem byla spise ve stinu. A neprenasela jsem ani s opalenym pupikem, rodila jsem 2 dny pred TP.
Já nosila ze začátku těhotenství celé a pak jsem přešla na bikiny.Ty tankiny mi nesedly a velký bříško se pod něj vejde🙂
Jelikož jsem na začátku tak jsem si jen koupila větší klasické dvojdílné. S velkým pupikem budu chodit přes zimu takže to nějak nemusím řešit. Ale jinak bych volila taky dvojdílné. Opalovat se stejně neopaluju.
@cukricek123 tak to máš vychytané.Podívala jses na ten odkaz na litexu?To přeji pohodové těhotenství😉
Že jo.Já přemýšlím o těch co mají šnurku kolem krku.Jsou hned na uvodní stránce🙂Nemáš zač🙂Taky jsem nosila ty bikiny v těhu.Máš kalhotky od plavek bokovky a nebo klasické?
@hrozenka tak za krk bych si nekupovala.. bude tě hrozně bolet za krkem z těch velkých prsou (pokud tedy velké máš). A hlavně tolik neudrží. Doporučuji klasické ramínkové. A kalhotky mám asi klasické. Jsou po stranách trošičku širší než jsem měla. Přece jen je nepohodlné jak to úzké řeže do boků. 🙂
@cukricek123 Ano,mám velké prsa a manžel je nadšen😉Děkuji,je videt,že máš s tímto typem zkušenosti🙂

Normální netěhotenské tankiny, do nich se krásně vejde bříško i pozděj, než jen 4. měsíc co teď jsem 🙂