icon

Od kdy nosit těhotenskou podprsenku? A i doma?

avatar
eliotka
19. bře 2008

Ahoj holky, od kdy jste začaly nosil těhotenskou podprdu? A nosily jste ji i doma?
Já jsem zatím v I. trimenstu, ale prsa už se mi dost zvětšily. Je těhotenská podprsenka jiná, než normální?

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 18. čer 2026 · 41 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Těhotenská podprsenka se obvykle doporučuje nosit od chvíle, kdy se prsa začnou zvětšovat, protože poskytuje lepší podporu a pohodlí než běžné podprsenky.
  • Volby zahrnují nevyztužené těhotenské podprsenky bez kostic pro vyšší pohodlí, vyztužené/kojící podprsenky s kosticemi pro pevnou oporu a „topy přes hlavu“ jako levnější alternativa; ceny ve vláknech se pohybovaly od 50 Kč do cca 900 Kč, zmíněné značky a prodejny zahrnují Litex, mamashop, ebay a e-shopy typu Luxusni-spodni-pradlo.cz.
  • Doporučuje se zkoušet podprsenky osobně v prodejně nebo se nechat přeměřit, protože správná velikost (obvod a košíček) zásadně ovlivňuje komfort i tvar prsou během těhotenství a kojení.


Nejčastější otázky

Q: Kdy mám začít nosit těhotenskou podprsenku?
A: V diskusi ženy doporučovaly začít nosit těhotenskou nebo dobře padnoucí podprsenku hned po prvních známkách zvětšení prsou; některé ženy ji začaly nosit v I. trimestru, jiné až po porodu, a sestry v porodnici její nošení nevyžadují.

Q: Je lepší podprsenka s kosticemi nebo bez kostic v těhotenství?
A: Věcí názoru: některé ženy radily nosit bez kostic kvůli pohodlí v raném těhotenství, zatímco jiné uváděly, že vyztužená podprsenka s kosticemi a správnou velikostí lépe drží prsa a zabrání jejich „vytahaní“.

Q: Kde hledat těhotenské nebo kojící podprsenky v Česku?
A: Ve vláknech byly doporučeny kamenné prodejny (možnost zkoušení), specializované obchody v Praze, e-shopy jako Luxusni-spodni-pradlo.cz, stránky výrobců typu Litex a inzertní/prodejní zdroje jako ebay; byla zmíněna i možnost objednat si velikosti u prodejce a vyzkoušet je později.

Q: Kolik stojí těhotenská/kojící podprsenka?
A: Ve vláknech byly uváděné cenové příklady: levné podprsenky ze stánku kolem 50 Kč, „topy přes hlavu“ kolem 220 Kč, levnější těhotenské kolem 230 Kč, dražší modely u mamashop až kolem 900 Kč a zmíněné kvalitnější kusy Litex od cca 500 Kč.

Q: Jak řešit citlivé bradavky v těhotenství?
A: Doporučené řešení byly vložky na kojení nebo jednoduché odličovací tampony vložené do podprsenky; tuto radu zmínila i údajná konzultace „od doktorky“ ve vlákně.

Q: Jak vyřešit problém s nevyhovující velikostí (malý obvod / velké košíčky)?
A: Ve vlákně ženy doporučovaly návštěvu specializovaného obchodu pro přeměření, hledat modely s širšími ramínky a zapínáním s více pozicemi (zmíněno „asi 5 posunutí“) a poptávat objednání větších velikostí u prodejkyně.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Těhotenská podprsenka není povinná, ale mnoho žen ji volí pro lepší podporu a pohodlí při zvětšení prsou.
  • Správné přeměření a vyzkoušení více velikostí/střihů v obchodě výrazně zvyšuje šanci, že podprsenka bude dobře sedět.


Sporné názory

  • Některé ženy tvrdí, že podprsenky s kosticemi jsou v těhotenství nepohodlné; jiné uvádějí, že vyztužená podprsenka s kosticemi lépe drží prsa a zabraňuje jejich „vytahání“.
  • Některé ženy doporučují levné modely ze stánku jako dostačující podporu; jiné doporučují investovat do dražších značek (Litex, specializované prodejny) kvůli lepšímu držení a pohodlí.


Otevřené otázky

  • Které konkrétní střihy a modely nejlépe sedí ženám s velmi velkými prsy (E a výše)?
  • Kdy přesně přejít z těhotenské podprsenky na kojící podprsenku, aby byl zachován tvar a pohodlí prsou?


Zmíněné značky a firmy

Litex, Luxusni-spodni-pradlo.cz, mamashop, sexymamas.cz, ebay, Olmík, Prior

Zmíněné produkty a metody

těhotenská podprsenka, kojící podprsenka, podprsenka s kosticemi, vyztužená podprsenka, topy přes hlavu, push-up, vložky na kojení, odličovací tampony, tehotenska lambada

Místa a osoby

Olomouc, Praha

Strana
z2
avatar
moncicak83
26. črc 2012

Já jsem nosila těhu podprsenky hned od té doby co se mi zvětšili prsa. Těhotenská podprsenka pro mě byla pohodlnější. Zkus kouknout na tyto stránky http://www.luxusni-spodni-pradlo.cz/materske-pr... . Jsou tam moc pěkné a určitě si vybereš.

avatar
katerinanov
26. črc 2012

Já ji začala nosit až po porodu. Jo a vyztuženou, aby to nebyl hnus bez tvaru a na noc nevyztuženou.

avatar
dana3262
26. črc 2012

Podprsenku na doma? Kéž bych mohla bez i ven.. proč nodite podprdu doma? Kvůli bolesti?

avatar
guinea
19. led 2015

@dana3262 U velkých velikostí to táhne a bolí.. Tak proto 🙂

avatar
tarra27
19. led 2015

já jsem mela tehotenskou jen poprve v porodnici, pak už ne. Nosila jsem obe tehotenství i po porodu vyztužené, pevné, s kosticema, ale správnou velikost. Z mých c se totiž staly E, nechtěla jsem mít vytahaná prsa. A udělala jsem dobře....obě dcery jsem kojila, první 8-9mes a druhou cca rok....nemám prsa jako v 16ti, ale troufám si tvrdit, že je mám pěkná 🙂) ted tedy přelom C až D, jak který tvar...ale C mám převážně.

Když má žena velká prsa, podle mě ji neprospeje těhoenská podprsenka, prsa se vytahají a nedrží, nemluvě o tvaru pod tričkem...je dobré a vhodné zajít do obchodu a zkusit si několik velikostí. Dá se najít pěkná, vyztužená podprsenka s kosticema, je fakt, že nebude stát 300kč, ale stojí to za to 😉

ale je to pouze moje zkušenost a názor.

avatar
svobodpetika
19. led 2015

tak jak koukám jedna z mála co se rozhodla investovat 🙂 já nakupuji jen ve správné podprsence v Praze mají i stránky ale to spíš když už víš jakou velikost, mají krásné ale taky to něco stojí, mě se zvětšili prsa hodně brzo a do své jsem se prostě nevešla 🙂 jela jsem se tedy s nimi poradit a nikdo se rozhodně nedivil jestli je to nebo není na mě vidět 🙂 koupila jsem si dvě a jsem spokojená, mají širší ramínka jsou už kojící a hlavně zapínání má možnost asi 5 posunutí, navíc já mám malý obvod a přitom větší košíčky a to byl tady u nás v zapadákově strašný problém, tady na mě rvali 75 C to jsem měla až za ušima a z košíčků mi to vytékalo nejen horem ale i do stran no hrůza, jo a nejsou to žádné příšery 🙂

avatar
tarra27
19. led 2015

@svobodpetika udelala jsi správně!

avatar
svobodpetika
19. led 2015

@tarra27 🙂 některé holky v práci dokonce závidí jaké mám pěkné podprdy 🙂 měla jsem vždycky problém s velikostí a tady jsem prvně měla podprsenku která mi opravdu padla a byl to teda velký rozdíl a když to vezmu cenově tak né zase tak moc velký 🙂

avatar
zuzka3112
19. led 2015

@tarra27 asi tak... pokud jsme prostě obdařené a to i já jsem a prsa se mi zvětšila, určitě hodlám pořizovat nějaké, abych pak za pár let neměla totální věšáky 😀 😀 je mi jasné, že mě to bude stát více penízku, než klasické bezešvé kojící podprsenky (takovou si koupím na spaní), ale i v "normálním" životě před otěhotněním jsem měla problém sehnat dobře padnoucí... jo a jinak koncem března rodíme (možná dřív, to nikdo neví) a pořád nemám koupené. Narazila jsem u nás na velmi ochotnou paní prodavačku, která mi naobjednávala velikosti (plus mínu E, F), abych si pak jen v únoru přišla odzkoušet a vybrat si, co mi bude vyhovovat. Má jich běžně hodně na výběr, ale abych prý měla i nějaké hezčí k dispozici 🙂)) Mile jsem byla překvapena a už se těším 🙂

avatar
svobodpetika
19. led 2015

snad nebude nikomu vadit ale docela pěkný článeček 🙂 jo a paní má stejnou podprsenku jako já 🙂
http://www.sexymamas.cz/vecne-tema-jak-spravne-...

avatar
kesinka2406
13. čer 2018

Holky prej je dobra ta tehotenska lambada,co myslite?

Strana
z2