Těhotenské oblečení v Brně, kde seženu?

lauralola
24. říj 2015

Prosím o radu, kde se v Brně dá sehnat pěkné oblečení pro těhotné. Jsem teprve na počátku, ale bříško roste… měla jsem úplně ploché břicho, možná proto je to tak vidět. Těhotenství musím alespoň do 4. měsíce utajit (máte radu jak?), zatím se do všeho vejdu, ale v kalhotách mi vadí sezení – potřebuji pohodlí přes břicho. Líbí se mi HaM, ale v obchodě jsem nic nenašla a e-shop má celkem vysoké poplatky. Jsem drobná a teď ještě asi odložím podpatky, chtěla bych něco „modernějšího“ – třeba CaA není pro mě (myslím těhotenské). A také nechci obrázky mimin co lezou z břicha a podobné „vtipnosti“. Koupila jsem si „lepší tepláky“, jsou super, ale dál než na procházku se psem se v tom necítím… děkuji moc 🙂

no_title
24. říj 2015

Tričko nabírané pod prsama - to schová bříško krásně, alespoň ze začátku. Později má spíš opačný efekt 😀

kancikova82
26. říj 2015

@lauralola Dobrý den, jsme na tom stejně....dnes jsem se byla podívat ve městě po nějaké zimní těhotenské bundě a když jsem viděla ty příšernosti, tak jsem se málem rozbrečela. Všechno v černé barvě a modely, které snad nosila moje mamka před 20lety a možná je na půdě ještě vyštracháme 😎 .

karlajasmine
26. říj 2015

@lauralola Ahoj, jsem sice z Prahy, ne z Brna, ale ze zacatku jsem toho koupila dost v sekacich.. schovavala tehotenstvi v kosilich ve tvaru A a k tomu elastaky.. obecne proste jakykoliv volny tricka pres bricho.. mozna to nekdo zacne tusit, ze jsi v tom, ale primo se te nikdo nezepta a videt to nebude..
Obcas I v tom C&A neco bylo, treba jednoduchy cerny kalhoty do prace jsem tam koupila.. ty jejich halenky nebyly nic pro me, ale kalhoty byly celkem normalni.. a pak jsem tam koupila elastaky, dvoje mam i z H&M.
Pak muzes zkusit HappyMum, jsou i v Brne: http://www.happymum.cz/obchody-tehotenskym-oble... Jsou teda drazsi ale zase kvalitni...
Nebo Zoot.cz .. tam jsem si par veci objednala a vyhoda je, ze si to proste na vydejne pujdes vyzkouset a kdyz ti to nebude, tak si to nevezmes a nic neplatis.. maji tam teda kolikrat takovy ty ''vtipny'' tricka, ktery nechces (taky je nemam rada) ale i ruzny kalhoty, saty,
A prvni trimestr jsem taky resila tak, ze jsem si koupila jedny rifle o cislo vetsi a proste chodila v tom no.. to zase vyuzijes pak i po porodu, nez se dostanes zpatky do puvodniho obleceni.

barumat
26. říj 2015

Bonprix má celkem velký výběr těhu oblečení, ale pokud jste opravdu hodně drobná a hubená, nejsem si jistá, jak Vám to bude... Já mám normálně velikost 38 (170cm/67kg) a trička a šaty jsem si tam běžně kupovala 36 nebo i 34... Kalhoty celkem seděly normálně. Něco je i na otto-shop. Já si v obou obchodech objednávám hodně a jsem spokojená, ale je fakt, že už mám trošku odhad. Jinak do kalhot doporučuju buď nastavovací knoflík (je to takovej knoflík s poutkem, poutko se navlíkne na normální knoflík a tenhle nastavovací pak místo normálního zapne do knofl. dírky), ten mají třeba tady: http://www.magnet-3pagen.cz/3-zazra-ne-knofliky... nebo když nechcete do toho investovat, tak provlíknout obdobně gumičku. S delším tričkem to vidět není vůbec. Jinak doporučuju na zakrytí klasiku - trička z pevnější směsi bavlny a elastanu, pod kterýma není vidět každý faldík ale přiměřeně obepnou. Na rozdíl od no-title si myslím, že jakmile vezmete tričko "babydoll", naopak spoustu lidí automaticky napadne, že těhotná jste. Takže radím normální přiměřeně obepnutá trička, u kterých nikoho nic moc nenapadne, dokud si před nima nestoupnete bokem a vysloveně břicho nevyvalíte ;) Taky hodně pomáhá mít svetr nebo mikinu na zip a tu mít rozepnutou, ty strany z boku bříško skryjí 🙂

barbarra
26. říj 2015

Rěšila jsem stejný problém. Kolekce od HaM a CaA jsou všechny v tmavých barvách, letos asi všechny těhotný drží smutek, nebo co. Nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem nakoupila přes internetový bazary a tmavé nemám nic🙂
Trika je z kraje kupovat v sekáčích, za pár korun se jich dá koupit docela dost. I v běžných sekáčích se dá nakoupit něco těhotenskýho, ale chce to hledat. Jinak hodí se zainvestovat do dobrých kalhot,třeba riflí, atd. Ty z bazaru mívají vytahaný ten našitý pružný pás a z kraje to pak plandá, později už je to jedno. Z kraje je asi nejlepší koupit rifle o číslo větší s volným pasem a nosit je dokud to jde, ale je fakt, že to pak začínalo tlačit při sezení na mimčo. K těm riflím ještě jeden postřeh-obvykle se v těhotenství rozšíří pánev-vazy povolují atd.- je s tím nutné počítat. Takže rifle, které původně seděly skvěle, ale jsou z nepružné džínoviny, už nemůžu nosit:(
Já nosila i před těhotenstvím ráda tuniky, které byly obvykle volné přes břicho, v těch se to schovalo dobře.
Ještě se mně osvědčily šatové sukně, v těch se to jaksi ztratí, zdá se mě. naopak v různých úpletových šatek se bříško nádherně vyrýsuje.

katuskavalinka
28. říj 2015

Včera jsem byla koupit těhotenské rifle v HaM a jsem celkem spokojená. Ale musíte do Olympie ve Vankovce ani na Svoboďáku nic nemají. A máte pravdu v CA je to jak z dob mé mamky ale je fakt že tam měli i větší velikosti. Chtěla jsem i těhotenské legíny, ale v HaM měli jen velikost S ale prý dostanou. Čekám na akci v Lidlu, ty sou prej super, ale nevím jestli se vůbec dočkám.

lena2012
9. led 2016

Holky,tak já jsem těhu taky skrývala,nechtěla jsem,aby se to nějak brzo rozneslo v práci. Povedlo se mi to až do skoro 7.měsíce.nosila jsem volný košile,šaty,legíny.v caa jsem udělala nejlepší kup-o čislo větši rifle než jsem měla konfekční velikost,tam jsem schovala bříško a nikdo nic nepoznal. Ted jsem za ty rifle vděčná,protože 4 měsíce po porodu jsem furt jak v tom 7.měsíci a gatě jsou mi akorát.než těch 10kg nadváhy zhubnu,tak je budu tahat furt. Jinak v brně na těhu módu fakt bída.doporučuju lidl a jejich těhu věci,ty jsem tahala před porodem furt.

lindaaax
9. led 2016

V Galerii na Orlí je obchůdek, mají krásný věci - těhu - oblečo, prádlo, plavky.

kancikova82
11. led 2016

@lindaaax na Orlí jsem byla hned na začátku těhotenství, kdy jsem šla v říjnu kupovat něco teplejšího na zimu. Chtěla jsem zimní bundu - paní mi řekla, že jdu pozdě, že už nebude ani nic objednávat 😀. Tak jsem se jen zasmála, popravdě i ty ceny jsou strašné - za kalhoty, které jsem v CaA a HaM koupila do 1.000,-Kč, má za 1.500,-Kč.

lindaaax
11. led 2016

@kancikova82 To ano, ceny jsou vyšší, ale má krásné kousky. Například jsem tam viděla úžasné šaty jaro/léto. Nebo prádlo těhu - značkové, které vydrží těhu i kojení. Neříkám nakoupit si tam komplet všechno, ale pokud by bylo potřeba nějaký lepší kousek, tak tam. Je fakt, že kamošku tehdy varovala, že šaty budou brzy rozebrané a ona nic nedoobjednává, že už chystá další sezónu.

andrejda
22. srp 2016

Brána k dětem - Orlí 17. Mají teď nově i těhotenské oblečení Victoria Grace, které dříve šlo koupit jen přes e-shop. Není to nejlevnější značka, věci jsou ale doopravdy krásný a kvalitní. Nosím teď i na kojení, vypadají skvěle i netěhotesky 🙂 Jo a myslím, že je to česká značka, žádná Čína :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru