Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

marketas1
9. čer 2011

@ami33 DHA = jod .-D

ami33
9. čer 2011

ono třeba zrovna ta listovka je vitamín který se rozpouští ve vodě a né v olejích, to znamená, že přebytky se vylučují močí, takhle mi to bylo vysvětleno, horší je to třeba s přebytkem vitamínu A, to je dokonce v těhu nebezpečné, proto třeba nedoporučují jíst játra a paštiky, kvůli tomu Áčku.

marketas1
9. čer 2011

@mannadela ta listovka je ale důležitá jen v prvním trimestru, teď už mentální postižení listovka neovlivňuje. Já mám genetickou mutaci, že nezpracovávám kys,. listovou, proto jsme jedla femibion 800, obsahuje metamfolin a lépe zpracovává a využívá listovku....

marketas1
9. čer 2011

@ami33 hádej, co jsem měla dnes k obědu - játrovou paštiku .-D

ami33
9. čer 2011

@marketas1 no já bewru obě ale jeden den tu růžovou a druhej den tu průhlednou, mě to v nemocnici říkali dvě holky nezávisle na sobě, jedné to řekla paní v lékarně, že to tak má brát, každej den jednu piluly a té druhé to už pak i doktor vysadil že ať už to nebere, že bude mít velké děcko a pak jí dal užívat něco jiného zas před koncem těhu, něco zase na to jak se v 36. týdnu berou ty stěry z pochvy na ty infekce, včera jsem se o tom bavila se sestřičkou.

marketas1
9. čer 2011

@ami33 víš jak, já myslím, že nic se nemá přehánět. Já měla na tu paštiku chuť, tak jsem si ji prostě dala....

marketas1
9. čer 2011

@ami33 tak já jím 2x týdně, ale obě najednou 😀

ami33
9. čer 2011

@marketas1 hele já játra a paštiky nejím normálně,ale třeba v nemocnici nám taky dávali paštiku játrovou na večeři a normálně jsme to jedli, přece neumřem hlady,ale nějaká častější konzumace by asi nebyla rozumná.

mannadela
9. čer 2011

@marketas1 ten jód je na ta mozková postižení, toho bys měla mít dostatek

ami33
9. čer 2011

@marketas1 aha takhle, takže jako 4 pilule za týden jo? a to ti říkala dr? mě totiž taky přijde zbytečný toho tolik do sebe prát halvně když jsme už přes 20 týden a všechno v pohodě a navíc mám dost zeleniny, ovoce a tak. No asi se zeptám na další poradně doktorky.

ami33
9. čer 2011

@mannadela a já furt proč tak blbnu, to si malej bere dostatek jódu a mamince pak chybí, už vím kde se vzal n ázev těhotenská demence 😀DDDD

marketas1
9. čer 2011

@mannadela no, vždyť to mám v těch vitaminech pro těhu 🙂
@ami33 já jsme se na to doktora ani neptala, prostě jsme si to dávkování takhle určila sama. Tak to zjistit apak mi řekneš 😉

ami33
9. čer 2011

@ami33 já mám totiž i blbej pocit z toho železa, že to tak beru...ale teď jsem vyčetla že to super železo je dobré i v době kojení, tak to asi budu brát pořád, se bere jen jedna pilule denně a ani to není drahé.

marketas1
9. čer 2011

@ami33 mě můj muž pořád říká, že mi "Tonda" spapal mozek😀 Tak to bude asi taky tí m nedostatkem jódu .-)

marketas1
9. čer 2011

@ami33 jsi zase napsala sama sobě 😀

mannadela
9. čer 2011

@ami33 no počkej, já se tím jódem futruju každej den a blbnu taky 😀 ... to bych do sebe musela hodit celé platíčko

ami33
9. čer 2011

@marketas1 no jo dám vědět, nechci rodit zase 4 kilovýho macka a jelikož budu mít kluka a ty prej bývají větší než holčičky,ale můj manžel měl když se narodil 3 kila rovný a neměl ani 5o cm a dnes je chlap jak hora

marketas1
9. čer 2011

@ami33 co je to přesně za železo? taky bych si ho koupila. Ale mělo by být taky v tom femibionu, ne?

mannadela
9. čer 2011

hele, holčiny, mizím dom a nakupovat. Tak zítra papáááááááááááááá

marketas1
9. čer 2011

@ami33 no, oni vyhrožujou, že ty velký děti jsou z vitaminů,ale bůh ví, jak to je....

ami33
9. čer 2011

😀 @marketas1 jo já si píšu často, to není dnes poprvé,ale já to neřeším, si občas ráda pokecám i s amicci

marketas1
9. čer 2011

@mannadela taky už se pomalu balím, tak papa

marketas1
9. čer 2011

@ami33 😀 😀 😀

mannadela
9. čer 2011

@marketas1 jooo, úprk z práce 🙂

marketas1
9. čer 2011

@ami33 hele a kosmetiku pro mimi kupuješ už taky?

marketas1
9. čer 2011

@mannadela tak pááááá

ami33
9. čer 2011

@marketas1 no hele v tom femibionu máš všechno co potřebuješ, já to železo beru kvůli chudokrevnosti, což mi řekli ve špitále něco co jsem nevěděla jako,ale mohla jsem mít málo železa jen v těhu, normálně třeba mám dost a začali mi to dávat, jak mě pouštěli tak mi říkali ať to beru, pak sem tam byla zas a už mi to ani nedávali ani nic neříkali, pak jsem se ptala doktorky jestli to mám brát a jak a ona mi řekla že ať si sem tam vezmu jak si vzpomenu, takže super doporučené dávkování, pak jsem si přečetla něco o tom na netu a že to není prdel ta chudokrevnost v těhu tak to beru každej den, holt člověk aby si občas sám zaordinoval.

ami33
9. čer 2011

@marketas1 ne kosmetiku ještě ne, chtěla jsem,ale to máš nakoupený hned v nějaké drogérii a nechci to mít celý léto v těch horkách zbytečně doma.

ami33
9. čer 2011

@mannadela pampaláááááááááááám

marketas1
9. čer 2011

@ami33 já se musím zeptat zase té kamarádky, ona mi i doporučovala krém na opruzeninky, z lékárny nějakej ne moc drahej, tak pak ti pisnu název, když budeš chtít....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru