Čekám 3. dítě. Nevím, zda vše zvládnu

jezucha
21. črc 2017

Ahoj ženy, jdu si sem pro povzbuzeni a pozitivní náboj. Mám 2 malé děti a čekám teď 3.kousek..úplně planovane neni, ale nechtěné taky ne. Jde o to, že mě čím dál častěji napadají černé myšlenky, zda vše zvládnu..noční vstávání, kojení, prebalovani, vaření prikrmu, do toho domácnost a dvě malé děti na krku. Zrovna jsem začala mít trochu pocit, že si můžu trochu nadechnout a najednou bych do toho kolotoče měla skočit znova. Samozrejme mi je jasné, že děti jsou dar a zázrak, ale když je toho nad hlavu, tak nějak ten zázrak tam nevidím. Navíc je mi teď dost blbě, na procházky max okolo baráku, dcera je teď furt nemocná, tak víceméně tvrdneme doma, což mi na náladě moc nepřidá. Prosím o jakékoliv povzbuzení, že se to zvládnout dá..a jak je to vlastně krásné mít 3 zdravé děti.😉

lencak80
21. črc 2017

Verim ze to bude dobre. Ze si tim projde hodbe zen. Premyslim o tretim mimcu a napadaji me stejne myslenky. Vim uz ze zacatky jsou tezke. Kluci uz jsou samostatnejsi. Jeden bude mir devet a druhy ma 5 a pul. Ale pak si rikam ze to take jednou pomine a pak budeme velka rodina. Uvidis ..bude dobre. Zvladnes to! Jsi prece Zena?!!! Drz se a mysli na hezke veci....i kdyz to ted neni lehke.

bacika
21. črc 2017

Sice třetí nečekám, ale dvě děti doma mám a úplně tě chápu, taky se občas cítím, že padám, ale pak se to zase zlepší. Vzpomeň si když byli děti malé, jaké to byly krásné malé miminka, ta jejich krásná vůně 😍, máš to už dvakrát za sebou, po třetí to bude brnkačka 🙂. Napiš třeba kámošce ať se staví na kafe, třeba bez dětí. To mi hned zvedlo náladu, že jsem nemusela řešit jen děti 🙂

almara2
Autor odpověď smazal
Zobraz
jezucha
autor
21. črc 2017

Holky, dekuju☺😘

odula
21. črc 2017

Zdar?nam se pred 9 mesici narodila treti. Deti uz jsou sice trochu vetsi,ale i tak. Prace je dost,ale tretatko je zlaticko. Strasne and to vsechny pozitivneposunulo. Kdyz byla malicka tak po prichodu z prace zabavoval starsi manzel a ja si uzivala intimco s miminem. Neboj. Bude to super 😍

laskonka85
21. črc 2017

Ja vas tedy vsechny obdivuju🙂 4.7.se nam narodila druha holčička,jsou od sebe s dcerkou 2 roky.A musim rict ,ze jsem z toho nekdy docela vyrizena.Nevyspala,starsi dcerka zarli.Predstava ze bych mela jeste treti mimco.....🙂 to uz bych asi nedala.

jezucha
autor
21. črc 2017

@laskonka85 Když se narodil syn, tak dcera taky zarlila..a to dost..ta už žádné mimco nechce. Zato syn, to bude pecovatel..není dne, aby mi neopusinkoval bříško..😍

odula
21. črc 2017

@jezucha jsem mela strach jak starsi mimco prijmou. V porodce ho oba dostali do naruce a byla to laska na prvni pohled. 😍 Jinak musim rict ze prvni dve decka po roce a ctvrt byl vetsi zahul nez decka tri. Rikam si ze i to ctvrty by uz asi byla brnkacka 😀

bbn
21. črc 2017

@jezucha ahoj, jsem na tom úplně stejně, dokonce i podobný termín ( ještě jsem se nepřidala do breznovek), máme už 2 děti, třetí nejspíš na cestě, není úplně neplanovane, vždycky jsem ho chtěla, manžel už moc ne, kvůli vlastnímu pohodlí. Vše okolo děti, domu a zahrady řeším jen já, manžel je dost vytizeny pracovně, do toho ještě u obou děti od září nastane domácí vzdělávání. Absolutně netuším, jak to zvládneme, hlídání téměř žádné, babičky máme na druhé straně republiky. Bude to hukot, přesto se moc těším(e). Jedno vím ale jistě, proste to budem muset zvládnout 😉

odula
21. črc 2017

@jezucha jo a jeste jedna vec. Koukam ze mas deti krasne po dvou letech. To mi prijde jako ideal. Starsi uz bude rozumnejsi az se male narodi,ale mladsi jeste nebude o tolik starsi, aby si spolu nevyhraly. Kdybych planovala znovu, chtela bych to presne takhle 👍🙂

odula
21. črc 2017

@bbn ahojky,mame to dost podobne (7 a 6 a 0 ) a babicky 1200 km v haji. A musim ti rict,ze ac jsme na to sami, je to skvely. To treti je poklad a jak uz je clovek zvyklej na ten zaprah,tak je to uplne na pohodu. Fakt mam poprve materskou DOVOLENOU 😀

drzticka81
22. črc 2017

mam syna 5, dceru 3 a ted vcervnu se nam narodila druha dcera-vsechny deti jsme si moc prali 🙂)) ,musim rict, ze je to v poho-starsi se zabavi zcela sami-hraji si spolu-sem tam se zmydli,ale ok, malou miluji a predhaneji se o ni 🙂))) ,myslim, ze z nich bude dobra banda 🙂)) jinak od zari bude starsi dcera do skolky-takze dopo budu s mimcem, odpo vsichni spolu,prarodice mame starsi, jen moje mamka funguje-ale my spis k rodicum chodime na navstevy nez hlidani......
s tim spanim-no je fakt, ze se starsimi to byla uz pohoda-vlastne vevsem,ale ja vim,ze zadva roky to urco bude opet pohoda a za tomit velkou rodinu to stoji 🙂)))

rajecka
23. črc 2017

Já mám dvě holky 4 a 2 a dohodli jsme se, že u toho skončíme, především kvůli finančním důvodům. Ale musím říct, že mě chvílema přijde líto, že už nebudu těhotná a zase to prožívat a těším se na miminko. Taky by mě zajímalo, jak by holky vzali další mimčo mezi sebe, jak by to zase posunulo naši rodinu na jiný level 🙂 Takže být na tom finančně podstatně lépe, tak bych tři malé děti blízko u sebe moc chtěla a vůbec bych neřešila, jestli to zvládnu. Protože když už jsme zvládli dvě děti, to další už jen zapadne to zajetých kolejí 🙂 Gratuluju a trochu závidím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru