Strach, pocit, zda to vše zvládnu při péči o dítě. Jste na tom podobně?

mamca27
19. únor 2020

Ahoj holky, poslední dobou přemýšlím nad tím zda to vše zvládnu. Nemyslím tím porod to se musí zvládnout. Přemýšlím nad tím zda zvládnu se postarat o malou, mam úžasného přítele, ale nejaky pocit ve mě vyvolává paniku. Bojím se, že už nebude můj život takový úžasný jak byl do teď,že vše se bude točit kolem malé a na me a na přítele čas nepřijde. Do toho jsem se nesmirila že smrti otce letos to bude druhý rok co odešel. Myslíte, že si mám dojít někam jinam? Nebo se to po porodu ustali? Na miminko se těším jen mám strach je to moje první mimčo, už jsem se smířila, že mi prasklo malinko bříško, že jsem přibrala, že se už jej koulim😂😂😂😂 ale teď mám obavu zda to vše zvládnu. Je na tom někdo podobně???

jako_mala_holka
19. únor 2020

Ahoj, obcas mivam takove pocity, taky se bojim, ze to nezvladnu, na miminko se tez tesim, ale nekdy prijde depka... nejhorsi to bylo v prvnim trimestru, ale i ted me nekdy prepadnou taklove myslenky... manzel je uzasny, ale ja si proste neverim...

mamca27
autor
19. únor 2020

@jako_mala_holka ahoj, myslíš že až se nám to narodí tak to přejde.

jako_mala_holka
19. únor 2020

@mamca27 ja doufam, ze jo... urcite se to srovna, ted proste nevime, co mame cekat, na co se pripravit... me uklidnuje davat dohromady vybavicku, pokojik, pokazde kdyz neco "splnim", tak se citim lip, ze jsem neco pro mimco jakoby udelala... tohle pripravit jde, ale co prijde pak, na to se pripravit nejde, no... zkousela jsem i cist knizky o miminkach, porodu apod, ale to me neuklidnovalo vubec, spis naopak

jako_mala_holka
19. únor 2020

@mamca27 a pritel vi, jak se citis? Ja kdyz se vypovidam manzelovi, tak mi taky byva trochu lip...

jako_mala_holka
19. únor 2020

Ja mam teda k tomu i strach z porodu 😵

mamca27
autor
19. únor 2020

@jako_mala_holka nene právě že jsem o tom s nikym nemluvila, občas jsem rekla ze se bojim a on mi řekl, že vše zvládnu, že budu dobrá máma. Taky jsem nic nečetla, jen je dou a mela. Jsem ještě větší strach. Porodu se nebojím šlo to tam musí ven. Když jsem zehlila máme věci tak jsem. Se modlila ať už to zehlení skočí že toho má hrozně moc. Teď zas přišel s taškou že malé. Něco koupil. Takže mám zas co dělat 😂😂😂 ještě mi zbývá ložní prádlo pro malou a postýlka sestavit ale termín mám až konec března

mariegroth
19. únor 2020

Mas uplne normalni obavy. Ja tyto stavy mela az po porodu. Vsechno se logicky toci kolem mimca. Ale ono to fakt rychle utece. Za chvilku si udelate novou rutinu. Nemusis se vzdat veci, ktere mas rada. S ditetem zivot nekonci. Zacina nova kapitola. Kazda jsme v jine situaci, ale ja osobne nejsem typ cloveka, ktery se vymlouva, ze nemuzu delat xyz, protoze mam dite.

merope
20. únor 2020

Minimálně do cca 9 měsíců se s mimčem dá dělat skoro cokoli - byla jsem s ním v létě na fesťáku, večer na koncertě (kytara + zpěv + flétna, žádné hlasité věci) a malý absolutně v pohodě si chrněl v kočáře. Fakt jedno, kde byl. Spíše mě limitovalo to, že jsem byla unavená a prostě se mi nechtělo.

Teď je to teda složitější a blbé je, že na kupu akcí když chceš jít s chlapem, musíš hledat hlídání. Ale malý to vrací stonásobně - je to prostě jako bys měla rázem nějaký úplně jiný koníček a začala se mu věnovat naplno 🙂. Určitě to zvládneš, taky jsem měla před porodem stavy, jak to vše bude a jak to půjde. A najednou už si neumím ani představit, že ještě před rokem tady malý nebyl.

miba10
20. únor 2020

@mamca27 ahoj, než se narodila malá, tak jsem to měla stejně. Otěhotněla jsem 4 měsíce po tom, co zemřel tatínek a byla jsem z toho fakt špatná. Čím se blížil porod tím, víc jsem se bála. Ale není čeho. Pokud máš tak super přítele, tak on pochopí že se vše točí kolem prcka. 😊Ale ono se to zlepší a pak na sebe zase budete mít čas neboj. Jen si to musí sednout 😉 držím palce

mamca27
autor
20. únor 2020

Holky všem děkuji, já si myslela že už jsem divna. Nějak ty hormony nedávám. Někdy jen tak ležím a brečím, co bude. Do toho mám problémy se spaním, tak koukám jak přítel spí, a já brecim psovi do hlavičky 😪. Někdy si přijdu jak nějaká labilní osoba. Ani nevím proč brecim, jen mi vše přijde líto. Třeba to jak jsem ještě minulý rok trajdala s přítelem po Praze, jezdily na ice bruslích do noci a ted jsem ráda že jdu se psem. Už bych chtěla mít malou venku a podnikat něco s ní.

tinaprofi
20. únor 2020

Bude hur... 🙂))))))

makra1988
20. únor 2020

Dobrý den,
Pokud máte super přítele, mluvte s ním, pořád mluvte o svých obavách. Nestyďte se, pusťte to ven. Pokud jste prvorodicka, jak se miminko narodí, musíte najít nějaký systém. Chvíli to bude trvat, u nás začali hádky atd, ale pak se to ustálilo. Je to něco nového, jiného, někdo kdo tu nebyl a ated je. Pojedete na výlet, na nákupy, budete unavená, nepůjde si jen tak lehnout, já si na ten pocit dlouho zvyklá, že tu už nejsem jen já a manžel. Ale malému budou 3 roky a čekáme do měsíce dalšího drobka.
Minuly rok v dubnu mi odešla maminka po těžké nemoci, pak jsem otěhotněla a bolí to. Jsme ženy a musíme vydržet vše. Začátek těhotenství jsem prorvala, bojím se, že až porodim, bude to chvíli hodně špatné, tohoto se bojím víc, než že bych tu naši smečku nezvládla

andelka
20. únor 2020

No jako dřív už to nebude. Přijde změna, a změna je život. K některým věcem se lze vrátit i s mimcem, ale hlavně se dají najít nové věci. Rodičovství je velká změna i pro vztah. Zátěžová zkouška. Ale dá se zvládnout. Tak neboj, první dítě je takové zkušební, člověk se všechno učí,ale je to krásné.

krupka3
20. únor 2020

No... urcite mas pravdu, ze se ted zivot vas obou bude nejakou dobu tocit jen kolem miminka. A obecne uz se kolem nej nikdy tocit neprestane. Ale to je na tom prece to krasne, proto si clovek dite porizuje. Aby se jeho zivot nekam posunul, ziskal novy rozmer a smysl. V cem se podle me pletes je to, ze uz tvuj zivot nebude tak uzasny - bude mnohem uzasnejsi 😉

lolam10
21. únor 2020

Jaky si to udelas takovy to bude...cas na partnera je dulezite si najit a bude jen na vas zda si ho najdete,ale kdyz o tom tak premyslite uz ted tak to urcite zvkadnete...jinak ja mam furt kopu aktivit i s 2 detma,je to proste jak si to nastavite

mamca27
autor
21. únor 2020

Děkuji všem za nazor, celkem jste mi dost pomohly.

texetka
24. únor 2020

@mamca27 máme 3 letou dceru a jsem těhotná. Život se nám určitě změnil, totálně se překopaly priority - napřed je pohoda a uspokojení potřeb dcery a pak až my dva.
Před dcerou jsme byli hooodně aktivní a spousta věcí šla stranou a některé jsme přestali dělat úplně. Večer jsme nebyli nikde co je malá na světě a ještě tak 4 roky nebudeme 😀 Myslím, bez dětí.
Jinak dcera je úžasná, takže jsme hodně věcí dělali od počátku bez problémů i s ní. Poprvé byla pod stanem v 6 měsících, pod širákem v 10 měsících . Jezdíme do lesů, na výlety , na psí akce. Na veletrhy, festivaly . Tím, že je zvyklá od mala a není naučená na postýlku a podobně, tak nikdy nebyl problém s cestováním, spaním kdekoliv . Stačilo jí, že má mámu a prso.
Pro každého milujícího rodiče by mělo být na prvním místě dítě a pak až koníčky a podobně. Neb dítě je na mámě závislé, existenčně, citově , emočně, fyzicky.... A dá se krásně žít plný život ( i ten partnerský) i bez odkládání dítěte . Jen je to malinko složitější na logistiku

hodnelasky
25. únor 2020

Ale ono to po porodu neni tak hrozny jak vsichni rikaji neboj. Jak rika moje dobra kamaradka- hlavne se z toho nepos...t 🤪 budes si moct delat to na co si troufnete, neco az pozdeji ale pujde to...umrti v rodine je v takove chvili moc tezke, pekne si poplac, at si to v sobe uzavres vim o cem mluvim me umrel tatinek 14 dni pred porodem a mesice jsem se divala jak schazi a 4 dny pred porodem ho pochovala no hruza... jeste dnes si pred spanim poplacu mala prisla o dedecka ale holt se to neda vratit dulezity je si zatruchlit dovolit si to...

johannka1
25. únor 2020

Mamo, neboj, hlavu vzhuru. Tyhle obavy jsou podle me celkem bezny. Mesic pred porodem me dokazala rozbrecet i lzicka, co mi spadla na zem. Doted nechapu, kde se braly takovy dusevni stavy. Je to pak ohromna zmena, zmeni se toho spousta, ale zivot rozhodne nekonci,jen si ho usporadas jinak. Ale vsechno se naucis postupne, na vsechno si najdes svuj system, pokud mas dobryho partaka tak to date. Vsechno je jednou poprve. Kdyz mel syn poprve horecku, tak jsem myslela, ze zesilim. Kdyz ji mel podruhe, tak uz clovek vi co a jak. Tak je to se vsim. Hlavne at to za mesic probehne dobre a bez komplikaci, zbytek se posteluje za pochodu. Ted se rozhodne netrap temito vecmi, vsechno vyplyne,postupne.

mamca27
autor
25. únor 2020

Holky fakt moc děkuji

mamca27
autor
25. únor 2020

@texetka To s tím spaním ve stanu to jste mě překvapila, my si právě minulý rok v létě koupily nový stan za celkem dost peněz. A právě jsme si. Říkaly že ho asi prodáme že to teď na stanování s malou nebude. Ale. Když jste v psala že v pohodě tak to budu chtít taky skusit. Mám ráda stanování chatickovani a tak. Nejsem typ co. Potřebuje luxus v přírodě je krásně. Moc vám děkuji za Vaše názory a příběhy moc jste mi pomohly.

mamca27
autor
25. únor 2020

@hodnelasky Máte pravdu ono to bylo. Zle období rok 2018,prvni mámka co bojovala v létě o život za ni jsme jezdila půl roku do nemocnice, mela slabé srdíčko. No a v září tatka, naši byli rozvedený už mých 12 let. Já žila s tátou takže mě to dost vzalo, on zaprel rakovinu a během 6 dnů mě opustil, jednoho dne jsme přijela hned po práci za ním do nemocnice a už tam nebyl 30 minut po. Do dnes si. To vyčítám že jsem měla. Jet rychleji, že jsem neměla čekat frontu v krámě (on chtěl blesk, banky v čokoládě, vody) možná kdybych jela rovnou tak ho držím za ruku. Bohužel, moc mě to trápí, den před tím si dělal ještě srandu a říkal chce přinést. Do dnes to nechápu nevypadal že to nezvládne. Moc mi chybí a bude chybět do me smrti. Byl to velký optimista a vždy si dělal že života legraci. Poslední slova mi říkal že jsem krásná a ať jsem šťastná ,že mě má rád. Byl mladý a to mě, Možná štve nejvíc 58 let a ani jeden černý vlas či fous. Chybí mi moc mi. Chybí ty jeho legrace to jak se smál. Vždy když jdu za ním na hřbitov brecim, když se koukám na fotky také brecim když teď píši toto brecim. Moc mi chybí. 😪😪😪💜💜💜 Myslela jsem že to breboli, když to letos budou 2 roky. Ale ono je to snad horší, když vím že by měl vnučku, v ku měl od sestry. Furt si s jim povídám u jeho fotky, doufám že mě vidí s nebíčka a ví že na něj nikdy nezapomenu, byl to dobrý táta a byl by ještě lepší dědeček.

mamca27
autor
25. únor 2020

@johannka1 taky si říkám, ať to nemyslim ale jsou dny kdy to prostě jinak nejde. Teď se těším až malá bude venku, změna je život tak. Doufám že bude jen lépe.

texetka
25. únor 2020

@mamca27 je to v pohodě. Vazne. I pod sirakem se to da. Jen bacha na vyber mista na spaní. Les plny svetlusek byl sice romantický, ale dcera ne a ne usnout :D
Jinak pohoda. I déšť jsme zvladli na vandru.
Letos mame plan vandr asi 7 tydnu po porodu. :D

mamca27
autor
26. únor 2020

@texetka To vás obdivuji takhle brzy po porodu, ale proč ne. My jezdíme do kepmu či na chatu chaticka krásná malinká, ale ja chtela vždycky do stanu nevím proč ale. V chaticce se bojim pavouků 😂😂😂a to je naše chata na zahradě 😂😂😂

texetka
26. únor 2020

@mamca27 my máme taky chytu na zahradě a jsou v ní obří pavouci - pokoutníci. Raději spím ve stanu nebo v karavanu 😀 Tak my to máme naplánované tak brzy, neb dcera bude květnová, bude klídeček, léto, teplo a navíc přijedou děti z rodiny na prázdniny, tak je vytáhneme . Nic velkého. Máme naplánovanou rovinku, žádné velké vzdálenosti. Vše na pohodu, klideček. Když to nepůjde, tak nepůjde a já budu doma a půjde jen manžel s starší dcerou. Ale mám tušení, že to bude dobré.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru