Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

lisounek
21. bře 2008

kacm: jo dekuju, ja jsem byla vcelku v pohode, teda ne z pocatku, ale nebylo to tak hrozny. Myslim, ze manza byl na tom hur...a taky hodne zalezi na tom, kdo ten odber provadi, ale kdyz je to clovek, ktery to bezne dela, tak to fakt je temer za par minutek. U nas to byli snad 2 minuty 😉 . A vubec se neboj, oni nejdriv vydezinfikuji bricho a pak to zkontroluji UTZ a odeberou. A je to fakt dole v podbrisku ne u pupku, takze neboj nic. Nejhorsi je jen ten vpich a pak uz to jen trochu pali od te dezinfekce. A to nasati uz necitis...

kacm
21. bře 2008

Tak to jsi mě moc uklidnila..........drž se, myslím na tebe. 🙂

kaciska
21. bře 2008

ahojky kačenko napiš mě tvoje icq máme jinej pc a nemůžu tě najít ☹ a jak je..???

kaciska
21. bře 2008

ahojky lis-taky sme ti s holkama drželi palce... 😵 doufám že vše v poho?!

kacm
21. bře 2008

ahoj kačí......no zatím se držím, ale psychika dělá divy, dneska jsem se rozbrečela, jelikož rozvážíme svatební koláčky a uvědomila jsem si, že kdyby se stalo cokoliv, tak by asi svatba ani nebyla.....no člověk má hrůzné myšlenky.....vydrž napíšu to číslo ICG ti do IP.

kaciska
21. bře 2008

jj děkuju to rozvážíte nák brzo né? 😅kačí děláš mě chutě....moc na tebe myslím kočko moje. ☹ 😵

kacm
21. bře 2008

No jo měsíc dopředu už jsem ty koláčky měli takhle dopředu, zbytek jsem zamrazila, snad se tomu nic nestane, pak to jen rozmrazíme a dáme na stoly...

kacka.va
21. bře 2008

to jsou asi zvací koláčky ne? protože na svatební by bylo fakt brzo 🙂

linn
2. dub 2008

Ahoj holky,
byla jsem na odberu plodovky pred tremi tydny, dvakrat podle tripplu vysel Down 1:50 a vcera byly vysledky - vse je ok a potvrdili nam chlapecka. Tak jsem vam chtela napsat dalsi dobrou zpravu a vsem, co si cekate na vysledky moc drzim palce 🙂

lisounek
2. dub 2008

linn: tak to moc gratuluji 🙂 . Ja byla pred 14 dni na odberu a ted jeste cekame, az nam to prijde postou domu, ale po tydnu volali takove ty predbezne vysledky (myslim na Downuv sy) a ty byly v poradku, takze doufame, ze uz prijdou jen dobre zpravy..no a taky cekame na potvrzeni holcicky 😀

linn
2. dub 2008

Lisounku, tak drzim palce, ale to bude urcite ok, kdyz predbezne uz mate. No u nas to byl vsech Uz vzdyky chlapecek, tak prekvapko nekonalo 😉

lisounek
2. dub 2008

linn: dekuju moc. No my prave mysleli, ze klucina a najednou pri odberu plodovku pry holcicka, tak to chci radeji videt na papire nez zacnu ruzove kupovat 😀

linn
2. dub 2008

Lis, no to bych spis duverovala plodove vode, tam by to melo byt jiste 😉 nebo pockej na pristi UZ 🙂 a jeste se setri a davej na sebe pozor, jsem se vcera ptala a jeste porad radeji spis klidovy rezim i kdyz u me s 10kg ditetem to moc nejde 😒

lisounek
2. dub 2008

Hmm je fakt, ze cloveku hned otrne...uz chodim ven a zase obcas neco nesu a tak..no musim se krotit.... 😕

hrustickaaja
25. dub 2008

Ahoj, v úterý jdu taky na amnio a chtěla jsem se zeptat jestli mohl být váš partner nebo manžel přímo u toho. Díky

jabber
25. dub 2008

hrustickaaja - mohl 😉

lisounek
25. dub 2008

u nas taky byl - vetsinou to jde 😉

ivkan
28. dub 2008

Ahojky, příští týden ve středu jdu na odběr plodové vody. Triple testy mi vyšly negativně, ale měla jsem zvýšenou hladinu hormonu E3, tak mě tam pro všechny případy radši poslali.
Může se před odběrem jíst a pít? Nebo se musí přijít nalačno?
Mám hrozný strach, že mimčo nebude v pořádku.

lisounek
28. dub 2008

ivkan: muzes normalne jist i pit...nalacno se byt nemusi...niceho se neboj, fakt znam spoustu mamin, ktere byly na plodove vode a z 90 % je to fakt vzdy v poradku...nestresuj se dopredu, vim,ze se mi to rekne lehko, ale taky jsem byla tam kde ty a prijde mi,ze dnes uz je plodova voda skoro pro ne samozrejmost, nebot ty tripply jsou casto falesne pozitivni ... hodne stesti a at je vse v poradku 🙂

ivkan
29. dub 2008

Lisounek: díky moc. Vůbec se nebojím toho zákroku, to bude určo v poho, jen hlavně aby to všechno dopadlo dobře. Alespoň pak nebudu muset mít do konce těhotenství žádné větší obavy, zda je miminko zdravé. Jdu na to až příští středu a pak čekat cca 3 týdny na výsledky, takže následující 4 týdny nebudu úplně klidná.
Nejsem ale první ani poslední, takže musím jen doufat 🙂

lukin
29. dub 2008

ivkan: A jaké máš riziko? Dále by mě zajímalo (i ostatních holek), co bys dělala, kdyby výsledky z plodovky nedopadly dobře. Každopádně ti moc přeji, aby bylo vše ok a abys porodila zdravé miminko 🙂

ivkan
29. dub 2008

lukin: no já vlastně mám výsledky z triple testů negativní, ale mám sníženou hladinu hormonu E3 a proto mi doporučili amnio. Dočetla jsem se ale, že tento hormon je z těch tří co testují nejméně důležitý. Mám totiž doktora, kterému když se něco kapku nelíbí, tak posílá na různá jiná vyšetření. Příští středu jdu ke genetičce na konzultaci, ale pokod mi bude nabídnut odběr plodové vody, tak to určitě neodmítnu. Už kvůli sobě abych měla klid. Sice je zde cca 0,5-1% riziko potratu, ale i přesto si chci být jistá, že je vše v pořádku a pak si zbytek těhotenství užít. No a pokud to nebude v pořádku, tak bychom si miminko nenechali. Ani já ani manžel bychom to asi nezvládli. Teď je to opravdu těžké říct, co by bylo, ale zatím jsme rozhodnuti takhle. Samozřejmě by záleželo i na tom, jakou vadu by našli.

melounek75
29. dub 2008

ahoj ivkan, bud v klidu /i kdyz vim, ze se to lehce rika/. Cekam ted druhe dite a byla jsem na plodovce s obema, kdyz mi to doktorka rekla, ze tam budu muset zase jit, tak jsem byla z toho hotova, protoze z meho okoli tam nebyl nikdo a ja uz podruhe, samozrejme jsem se z toho stresovala, ale vse dopadlo v pohode. Jen to cekani na vysledek je neprijemny, po 14 dnech jsem to nevydrzela a zavolala si primo do fakultni nemocnice, kde mi to delali, byla jsem v HK. Doporucuji se pred zakrokem najist, na lacny zaludek by ti potom mohlo byt slabo. Ja jsem nakoupila cokoladove tycinky a jednu jsem slupla tak hodku pred tim a potom dalsi, kdyz jsme cekali v cekarne, jestli budu OK. V kazde nemocnici je jina praxe, v HK po zakroku sedis s partnerem hodinku v cekarne, kde je TV a kdyz ti neni spatne, tak muzes odfrcet domu. Samotny jakrok trva tak 2 minutky a opravdu to neboli, hraje obrovskou roli psychika. Kdyz jsem byla pred 3 lety s prvnim synem, tak jsem dokonce furt lezela a cekala, kdy to zacne a doktorka rika - uz je to hotovy, ja furt cekala ten bolestivy zakrok a ono nic. tak hodne stesti a pevne nervy. Jo, ale klidovy rezim potom opravdu dodrzuj poctive, nevyplaci se to brat na lehkou vahu.

lisounek
29. dub 2008

ivkan: presne jak pise melounek 🙂 ... my jsme treba po zakroku mohli jet domu hned a zadny cekani...jen jsem jeste asi pul dne citila takove drobne paleni v tom vpichu, ale bylo to tou dezinfekci a pak to preslo..a prvni den jsem se ani radeji nesprchovala az ten dalsi...a opravdu pak odpocivej, je to nuda, ale vyplati se to urcite alespon 3 - 4 dny jen lezet a ani nevar nebo tak neco!! A predbezne vysledky mi zavolali za tyden, takze jsem ani nemusela cekat ty 3 tydny....a zhruba vetsinou po 14 dnech uz vedi ty vysledky cely....to mi pak volali jeste jednou..a jelikoz jde prave o ty pitomy tripply kvuli kterym nas vsichni stresuji, tak staci ze je tam jedna hodnota blbe a pak to celkove vyjde spatne...takze se drz a necti si zadny prispevky na internetu, jak je to drsny a hrozny jako ja - byla jsem pak uplne na nervy a pritom zbytecne...taky jsem nic necitila a trvalo to snad fakt ani ne ty 2 minutky....jistota je jistota!! drz se holka 😉

lukin: kdyby to tehdy u nas vyslo spatne, tak bych asi taky miminko nechtela, protoze je to pak udel jak pro nej, tak pro rodice a na to zas takovou odvahu nemame...manzel v tomhle mel jasno hned, rezolutne rekl ne a ja jsem s nim souhlasila, idkyz by to bylo bolestne, ale stava se to a je potreba tomu celit. Na stesti jsme ale nemuseli 🙂

ivkan
29. dub 2008

Ahoj, díky moc za uklidnění. No já právě se taky pořád o tom čtu nějaký články na internetu (některý jsou fakt strašidelný 🙂. Ale určo to zvládnu. Díky moc za povzbuzení 🙂

lisounek
29. dub 2008

ivkan: no to je presny jako ja 😀 jsem cetla o tom horory a pritom to fakt nema cenu. Ja rikam, ze nekdy taky moc informaci skodi a sama jsem toho zdarny priklad, vzdycky se vyplasim dopredu a pritom zbytecne 😀

ivkan
29. dub 2008

Na jednu stranu je dobrý o všem kapku vědět atd., ale všeho moc škodí 😉
I když pevně doufám a věřim, že to bude dobrý, tak stejně to čekaní nebude nic příjemného, ale nesmím na to tolik myslet.

lisounek
29. dub 2008

hele ono to tak utece, ze ani nemrknes 😉

jaul
9. kvě 2008

Tak uz i ja se muzu podelit se svou zkusenosti. UTZ mereni mi dopadlo na jednicku, tak jsem byla rada. Kdyz jsem volala na krev, tak mi jen rekli, ze mi to vyslo na plodovku a jestli chci objednat, aniz bych mela nejaky informace! ☹ SOK! Jelikoz jsem nevedela vubec zadny cisla, sla jsem jeste na konzultaci. Riziko DS 1:300 (coz podle me neni takova tragedie), ale vsechny ostatni hodnoty 2x vyssi a HCG dokonce 4x vyssi. Doktorka rikala, ze bych musela byt bud po nekolikaty tehotna nebo cekat dvojcata a i tak je to vysoky. Mela jsem 1 den na rozmyslenou, ale uz na ty konzultaci jsem byla tak vydeptana, ze jsem ji a manzelovi rekla, ze uz je mi to vsechno jedno, at me objedna.
Ty dva dny predtim jsem probulila. Nemela jsem strach ani ze zakroku, ani z vysledku, proste jsem tusila, ze nic neni spatne a bylo mi hrozne lito, ze nas vystavim takovymu riziku - byla jsem mrtva strachy!
V den zakroku uz jsem byla se vsim smirena. Vpich citit byl, ale jinak to nic nebylo, nic me nebolelo, nepalilo, spatne mi nebylo. 40 minut jsem cekala a pak sla jeste na kontrolni UTZ a jela dom. V klidu jsem byla asi 10 dni a ty prvni 3-4 jsem se jen poctive valela! Vsechno probehlo bez komplikaci, vysledky byly za 14 dni a ja se 7.5. dozvedela, ze je vse v poradku a jako bonus jeste pohlavi 😀
Asi to bylo zatim to nejtezsi a nejbolestnejsi rozhodnuti v mym zivote, i kdyz jsem slysela vsude kolem sebe, ze na tom byl kdekdo, snad vsechny kamaradky kamaradek atd., tak to me trochu uklidnovalo, ale stejne se nakonec s tim clovek musi poprat a rozhodnout sam. Preju vsem, ktery to ceka hodne sil a stesti, v 99% to dopadne dobre 😉

ivkan
12. kvě 2008

Ahoj holky, tak já už to mám taky za sebou. Přesně, jak jste psali, tak to nic není. Vpich jsem cítila jen kapičku (ještě méně, než když mi berou krev) a bylo to hrozně rychlý 🙂 Žádné problémy potom jsem neměla, nic mě neblo, nebylo slabo, zkrátka všechno O.K. Dva dny jsem jen ležela. Věřím, že bude všechno v pořádku a zatím se nijak moc nestresuju. Samozřejmě, že ve mě hlodá malá myška, co když to nebude O.K. ale musela bych se s tím smířit.
Takže díky moc za Vaše povzbuzení 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru