Kombinovaný screening v 1. trimestru, jak probíhá?

michaeeeela
8. lis 2013

Prosím o radu, nemám se na to koho zeptat.🙂 Jsem v 8.tt, můj gynekolog mi napsal žádanku na komb. Screening na genetiku. Dnes jsem se objednala do Vinohradské nemocnice na 9.hodinu. Prosím jak toto kombinované vyšetření probíhá a jak cca dlouho to bude trvat? Nevím, jestli si mám vzít třeba v práci raději dovolenou. Předem moc díky za Vaše zkušenosti.🙂

eva118
8. lis 2013

Ahoj, kombinovaný prvotrimestrální screening není časově náročný. Odeberou ti jenom krev, ze kterého budou hormonální hodnoty a objednají tě na ultrazvukový screening asi během 13. tt. Tam doktor změří miminko, hlavně šíjové projasnění, koukne, jestli má mimi všechny orgány, nožky, ruce....... Z počítače pak vyjede papír se zprávou pro tvého dr s rizikem tří nejčastějších chromozomálních vad. Já mám 38, takže bych měla jít na odběr plodové vody, ale díky tomuto vyšetření nemusím, i když to není úplně na 100%, ale riziko je tak velmi malé, že je to zbytečné. Na ten utz tě taky objednají na určitou hodinu a dlouho to netrvá.

zuzamik
8. lis 2013

Ahoj, já na tom byla v Brně v Prenatalu, dělali mi to všechno najednou- odebrali mi vzorky krve k rozborům s tím, že odpoledne mi výsledky zavolají a cca za půl hodinky (byla přede mnou jiná maminka) jsem šla na utz- ten trval cca 15 minut i se sepsáním zprávy. Proběhlo to tak, jak píše Eva- měření mimi, kontrola, jestli má vše na svém místě, jestli srdíčko pracuje, jak má, šíjové projasnění... a my jsme si při té příležitosti nechali říct i pohlaví 😉

ventilkova
8. lis 2013

Já tedy taky mela toto vysetreni na dvakrat...

zuzamik
8. lis 2013

@ventilkova ono asi záleží, kam se na to vyšetření jde...

michaeeeela
autor
11. lis 2013

Holky, moc díky za vaše zkušenosti. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru