5tt a nová práce - co teď?

alenkara
14. srp 2017

Ahoj holky, asi je tu milion dotazů na toto téma, ale mně to stejně nedá.

Před pár dny jsem zjistila, že jsem těhotná (vymodleneček :-*). Zároveň bych měla nastoupit do nové práce (na dobu neurčitou). A teď dilema: přežít zkušebku a pak to oznámit (nechci jít na neschopenku, chci normálně pracovat), oznámit to rovnou a riskovat, že mě vyhodí a budu bez mateřské, anebo nenastupovat vůbec?

Je to práce v openspacu, v kanceláři. Nechci být za svini, ale myslím, že to tak dělá plno žen, ne? Měly jste to některá stejně? Kdybych to oznámila po zkušebce, budu cca ve 4. měsíci, budou tudíž mít i dost času najít náhradu. Navíc 1. trimestr je rizikový, tak by se to stějně ani nikde říkat nemělo, až po velkém screeningu, ne?

Uklidněte mě, prosím 🙏

be_ruska
14. srp 2017

Ja bych to riskla. Nastoupila a prvni tri mesice nikomu nic neříkala. Pokud mas v planu tam byt az do mateřské tak proc ne 😉

beetlejuice1666
14. srp 2017

@be_ruska zalezi na tom, co je to za firmu a jak se stavi k takobym vecem. Pokud si myslis, ze v ni muzes mit duveru, klidne bych to sefovi rekla a domluvila se s nim na dalsim postupu. Prosla jsi vyberkem, tudiz te chteji a vyjdou ti vstric (pokud to teda neni uplne obyc pozice). Jestli je to firma, kde si na vstricnost moc nehrajou, tutlala bych to pres zkusebku.

sdu
14. srp 2017

Taky bych nastoupila a neřešila bych to. Vlastně to ani zatím není moc jisté ... i když Ti samozřejmě přeji,ať vše dobře dopadne. Oni si zaměstnavatele take často servitky neberou, tak co... Driv jsem mela nazory trochu jine, ale s tim co jsem zazila a videla v okoli, je zbytecne se stresovat vic nez je treba...🙂 hlavně zdraví a ať je vse fajn...

blonde22
14. srp 2017

Tutlala bych to a až po zkušební době bych šla s pravdou ven 😉

monik111
14. srp 2017

Ted opravdu nic nerikej....pockej po zkusebce a vazne,ty prvni tri mesice sou bud a nebo....takze nerikat nikde nic😉
A jinak tise gratuluji🙂

aktakd
14. srp 2017

Mela jsem to stejne a oznamila cca mesic po zkusebce. Rikat jsem to nechtela protoze, co kdyby...

pavlinar
14. srp 2017

Psssst 😉 i kdybys byla normálně už zaměstnaná, tak bys to asi taky dřív neříkala. Pracuju taky tak, kancelář, open space.. a takový vývoj kariéry po nástupu je tam celkem běžný 😝

michaela6599
14. srp 2017

Sice najednu stranu by bylo lepší nic neříkat a nastoupit ,ale kamarádka s tímto nemá dobré zkušenosti.Byla v té situaci jako ty až na to vymodlený díte (neplánovane).Nastoupila vše se zdálo ok ,ale jednoho dne si ji šéf pozval na kobereček skrs pravidelne kontroly na razítkách viděl gynda...to ještě tak nějak ukecala,jenže pak začala mít problémy skončila v nemocnici okamžitě na rizikove doma ,po měsíci a půl v praci,asi je vsem jasné jak to skončilo .

xpila
14. srp 2017

@michaela6599 A? Samozřejmě, že se to může stát, ale nemá smysl to říkat, když je ještě hodně brzo.

sdu
14. srp 2017

@michaela6599 No ono hlavně nebylo moc chytré dávat propustky z gynekologie... zbytek je prostě smůla, ale rozhodně nemá smysl se takto na začátku vzdát práce jen proto, že co by kdyby...

michaela6599
14. srp 2017

@sdu tak chytré nechytre ,propustku musí odevzdat a hold každý doktor nedá jinde razitko.To je pravda ,však neříkám aby se toho zakladatelka vzdala ale jen píši tuhle zkušenost ,podle mne je potřeba vše zvážit pro i proti.

andiienka
14. srp 2017

Pokud v té práci chceš pak zůstat, tak bych teď nic neříkala. Řekla bych to až v klid po screeningu a po zkušebce 🙂

xpila
14. srp 2017

@michaela6599 Tak ono taky se má primárně chodit k doktorovi mimo pracovní dobu, takže vždycky to jde udělat.

sdu
14. srp 2017

@michaela6599 Také je možné poprosit doktora a absolvovat ty 3 prohlídky mimo pracovní dobu, případně si vzít dovolenou. Upřímně, já bych to tak dělala ve zkušebce i s jinými lékaři, ve zkušebce se člověk prostě neprezentuje běháním po doktorech v pracovní době....

michaela6599
14. srp 2017

@xpila no ma, ale všude doktoři neordinuji skoro celý den nebo do odpoledne ,jako ve městech kde jsme bydleli tak měli max do dvou a jelikož měla pracovní dobu do 5 ,tak by mne zajímalo jak to měla udělat jinak ?

michaela6599
14. srp 2017

@sdu dovolenou ve zkušebně nikomu nedají ,ještě jsem se s takovým případem nesetkala.Hold vždy to nejde mimo pracovní dobu,když jsem měla taky zkusebku a čerstvé jsem byla přestěhována a doktory jsem těžko schanela,měla je 80 km daleko pracovní dobu do dvou( doktoři cca ordinovali do třech ) tak taky to jinak nešlo bez přes propustku.

pavlinar
14. srp 2017

Jak kde.. u nás dávají dovo ve zkušební době. Ne třeba 2 týdny, i když i to ano, pokud se tak domluvili při nástupu. Den či dva není problém.. a k dr propustku ani nepotřebujeme. V minulé firmě bylo potřeba.
Pokud to jde, tak se snažím dr pořešit přes polední pauzu nebo je možné si chybějící hodiny dodělat.. prostě záleží na firmě, a taky na šéfovi

sobist
14. srp 2017

Ahoj, normálně to "tutlej", dokud to jde. 🙂 Nikomu do toho nic není, nemusíš se nikomu zpovídat ani se cítit provinile. V nejhorším případě se stane, že budeš muset s pravdou ven, nic víc. 🙂

azanka
14. srp 2017

Nerikala bych nic. Takhle na začátku se obvykle neříká nic ani rodině, natož cizím lidem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru