Abdominální pruh v děloze. Nemáte s tím zkušenost?

bugsy
4. říj 2007

☹ Ahoj všichni,potřebuji radu na netu jsem nic nenašla....Jsem v 17.týdnu těh.-mám za sebou již řadu problémů-to by bylo na dlouho.Naštěstí mimi je v pořádku 🙂 Jen mi dnes Mudr. našel v děloze abdominální pruh-vůbec netuším co to je .Jen se to musí hlídat,aby se do toho mimčo nezamotalo.Hned si to fotil jako raritu pro mediky,že prý se to vidí tak 1x za rok 😒 Pěkně děkuju 🙄 Nemáte s tím někdo zkušenost?Díky moc jsem docela vystrašená.Dobrou

mkr
4. říj 2007

ahoj, asi ti moc neporadím, ale zkus napsat nějakýmu dr. na internetu, zkus www.arleta.cz je tam ptejte se, taky jsem tam už jednou psala

bugsy
autor
8. říj 2007

AHOJ MKR,DÍKY ZA RADU.Můj Mudr. se k vysvětlování moc neměl,prý se nemám stresovat,ale to mi moc nejde....Hezký den.Pa

lu777
9. říj 2007

bugsy a ptala jsi se tady na Koníkovi porodní babičky? je to pod Volná diskuse..

raduza16
6. čer 2013

Ahoj bugsy,
já mám taky od začátku těhu problémy a taky amniální (abdominální) pruh v děloze. Většinou se dělá po krvácení v prvním trimestru, jako jsem to měla já. Většinou se vůbec nic nestane a jak mimi roste, tak je čím dál menší šance, že bysi do pruhu zamotalo ručku či nožku, protože už je tam málo místa. Pokud se tak stane, pruh může třeba ručku či jen prstík zaškrtit, neprokrvuje se to a může dojít k deformaci a amputaci. Ale neděs se, ve většině případů se nestane vůbec nic. Už jsi druhý trimestr a tam už to riziko je opravdu malé, horší je to v prvním trimestru, kdy tam má mimi spoustu místa a točí se tam a může si ten proužek právě někde omotat. Takže klid a na příští kontrole se doktora optej, co ten pruh, jestli ho tam ještě vidí. Někdy samovolně zanikne nebo se přilepí ke stěně dělohy a je klid!
Tak hodně štěstí a žádné nervy, není to pro breberku v bříšku dobré🙂
pa
R.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru