Anopyrin a Dopegyt 19. tt. Užívala jste nějterá?

kopeckovadana
24. čer 2022

Ahoj holky, je tu některá, která užívala Dopegyt na vysoký tlak a Anopyrin? Na prvním screeningu mi vyšlo riziko preeklampsie 1:63 (zřejmě kvůli vyššímu tlaku). Byla jsem odkázána na internu, kde jsem absolvovala mereni holtrem 24h. Tlak jsem měla mírně zvýšený a proto mi napsali Dopegyt 1-0-1. Tlak se mi docela srovnal. U doktorů cca 120/80 , doma měřím spíše nižší. Na poslední kontrole u gynekologa mi byl predepsan Anopyrin (ikdyz jsem už v 19tt) někde jsem totiž četla, ze by se měl začít brát nejpozději do 16tt 🤷‍♀️ je tady teda "jistota" že se preeklampsie neobjeví kvůli pozdějšímu předepsani? Popřípadě jestli jste měli nějaké nežádoucí účinky? Moc děkuji za odpověď ☺️

tasimia
24. čer 2022

@kopeckovadana ja jsem brala od 16tt Anopyrin a stejně se preeklampsie rozjela..
Takže i když začínáš léky brát později, jistotu zda se projeví nebo ne, budeš mít až po porodu.

majena39
24. čer 2022

@kopeckovadana já sice zmíněné leky beru, ale jsem teprve o trošku víc těhotná než ty, takže nemohu podat žádné informace co a jak dopadlo 🙈

lenkalubina
25. čer 2022

Brala jsem u obou těhotenství dopegyt. První před 15 lety, už si nepamatuji dávku. A loni u druhého to bylo 2-2-2 a taky anopyrin 1,5 večer. Bohužel u nás to nedopadlo dobře. Ale to neznamená, že by to u vás nemohlo být ok😉držím pěsti ☘

jancaaaaa
26. čer 2022

@kopeckovadana brala jsem anopyrin od 12.týdne.. vysoké riziko preeklamsie.. vše bylo v pořádku celé tehotenstvi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru