Anopyrin, preeklampsie. Braly jste ho také?

markytkynka
24. led 2022

Hezký den všem 😊, dnes mi bylo v 17.tt od doktorky sděleno, že mi po 37.tt z prvního screeningu ve 13.tt vyšlo zvýšené riziko preeklampsie 1:73... Nevím sice, jak moc velké riziko to je, v těch poměrech se nevyznám, třeba někdo napoví..ale napsala mi na preventivně to Anopyrin 100 + Rutimax (protože mi teď věčně teče krev z nosu), mám to brát až skoro do termínu porodu. Teď jsem si ale četla příbalový leták toho Anopyrinu a dost mě to tedy vyděsilo 😲 ..to jsem s touto hodnotou opravdu ten velmi rizikový případ? Aby ten Anopyrin nenadělali l víc škody jak užitku..brali jste ho také?

elennka
24. led 2022

@markytkynka já užívám Stacyl, preventivně, teď během pár dní budu přecházet na injekční ředění, měla jsem jako prevenci (mám) preeklamsie a i jako prevence trombózy (protože v roce 2020 jsem měla trombózu). Tbl. se dávají poměrně často při riziku, ideálně po konzultaci gynekolog*hematolog

lenkalubina
24. led 2022

Ano taky jsem měla riziko a brala jsem...nebojte se😉

emillyhk
24. led 2022

Měla jsem poměrně vysoké riziko preeklampsie (1:87) a brala stacyl, myslím že do ukončeného 36.tt (už je to rok, nepamatuju si to přesně).

sanyy22
24. led 2022

@markytkynka já ho brala až do konce těhotenství 1.5 tablety večer, a nic se nestalo ani mě ani synovi 🤭

olga_
24. led 2022

@markytkynka Začalo se to předepisovat v roce 2014, když jsem byla poprvé těhotná. Byla jsem i první, kdo s tím přišel ke svému lékaři ze screeningu u Apolináře. Neužívala jsem ho a lékař mi tehdy řekl, že je to moje rozhodnutí a rozhodnul by se stejně. Hádám, že teď to "zobe" každá druhá těhotná, ale já jsem do toho rizika nešla. Výrobce léků je z obliga, lékař v podstatě taky, je to jen tvoje rozhodnutí.

malanoha
24. led 2022

V prvním těhotenství jsem měla preeklampsii, ve druhém jsem brala Anopyrin od pozitivního testu až někde do 36 týdne a úplně v pohodě, bez vedlejších účinků, těhotenství v pořádku až do konce.... Víc bych se bála preeklampsie, než užívat léky.

nazka
24. led 2022

@markytkynka v prvním těhotenství jsem měla preeklampsii. Ve druhém jsem anopyrin brala od nějakého 14.tt do 35. A vše dobré. Jsem za něj vděčná, že existuje a druhá preeklampsie se mi tím pádem vyhnula.

marcicek84
24. led 2022

No jako takto,mne taky vyslo riziko snad 1:86 uz si presne nepamatuju s tez to do me chteli rvat a ja jsen rekla,ze si radeji budu denne merit tlak,pry jsou s tim spojene rustove restrikce plodu,ale ty ni vysly,ze ok.Vubec k nicemu nedoslo,tlak ukazkovy az do 38 tt,pak na kontrole v porodnici muj syndrom bileho plaste vyskocil,ale pak se zase srovnal,tak jsem se nechala na den hospitalizovat,aby mi tu preeklampsii vyloucili a co myslis,jeste me poslali domu,protoze bilkovina v moci nebyla.Takze jsem rodila o tyden pozdeji planovanym cisarem,jinak by mi ho delali akutne.A ano dost mi vadilo,ze se to tam ve 3.trimestru nedoporucuje.Za sve rozhodnuti jsem rada,jelikoz to preventivni brani pomuze jen 50 procentum pripadu,takze asi se kazdy musi rozhodnout sam,ale pokud reknes,ze ne,tak je na mkste sledovat vice rust plodu a moc a merit si preventivne tlak 😉

veru181
24. led 2022

Také mě to vyděsilo, ale brala jsem asi do 35. týdne a vše bylo v pořádku.

markytkynka
autor
24. led 2022

Díky všem za odpovědi, trošku mě uklidnily, ale stejně teda váhám, jestli to brát... Měřím si tlak denně a mám vždy kolem 115/70 (..u doktorů bohužel vždy hrozně vysoký - klidně 190/110 - syndrom bílého pláště 😥 ), otoky nemám a moč je čistá, a tak teda dost váhám, zda to brát nebo ne, ale když nezačnu teď, tak pak už to prý nemá cenu brát... Preeklampsie se ale fakt bojím - moc moc si přeju rodit normálně, přirozeně bez vyvolávaček, oblbováků a hlavně ne císařem... Jenže jestli je účinnost 50:50 u toho Anopyrinu 😶 ...achjo no teda...
Odmítám tady do krve experimentální očkování na koronu, abych gór v těhu něco nepodělala a teď mám asi za trest zobat jiný experiment... Z bláta do louže fakt..

markytkynka
autor
24. led 2022

No, prý to musí být nutně nasazené v 16.tt, aby to fungovalo a já jsem dnes 16+6, takže hranice... Kontrolu na gyndě mám za 3 týdny, tak si o tom s doktorkou ještě pořádně promluvím, jestli je fakt bezpečné to brát.. a dnes si holt vezmu první piluli a pro svůj pocit jen jednu místo 1,5...

marcicek84
24. led 2022

@markytkynka musis se rozhodnout sama,mne tedy hrozila ta preeklampsie snad az od 37 tt a zo jsem si byla jista,ze kdyztak se uz porodit da,ja po prvnim vyvolavanem porodu zakoncenem cisarem uz jsem sla do dalsiho cisare a ani me nikdo nepresvedcoval,ze by to melo byt jinak.Ja tedy zak vysoky tlak 190 nemela,mela jsem az v porodce 145 nebo 150 na neco a to se jim uz nezdalo.Opravdu se rozhodni podle sebe a sveho pocitu...

markytkynka
autor
24. led 2022

@marcicek84 no, pocit z toho mám po přečtení příbaláku úplně hrozný 😅, na gyndě jsem s tím nadšeně souhlasila, že se ty preeklampsii vyhnu ..ale zas své doktorce dost věřím a říkám si, že ona ví nejlépe co dělá a nedala by mi snad nic, po čem by se zvýšila pravděpodobnost, že se mi narodí postižené dítě nebo by mě na to riziko aspoň upozornila 🤔 ..za 3 týdny braní jedné pilule se snad nic nestane a pořádně z toho doktorku příště vyzpovídám 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru