Antidepresiva v začátku tehotenstvi

veronikao87
26. kvě 2019

Ahoj holky,začínala jste brát některá AD v tehotenstvi? Bojuju bez,ale některé dny jsem už opravdu vycerpana a mám strach z těch stavu. Moc dekuji za Vase rady a zkušenosti😊

strasidelko
26. kvě 2019

@veronikao87 ahojky ano začala jsem já. V třetím měsíci cca. Asentru a ta mi nevěděla tak teď přešla na citalec. Buď v klidu.

puhelin
26. kvě 2019

Jina moznost neni? Zklidnit se, vic spat, vyhybat se konfliktu? Co budete delat pozdeji, az miminko bude na svete?

strasidelko
26. kvě 2019

@puhelin někdy nepomůže nic než A.D. Je to chemie v mozku a když je nerovnováha tak veškerá snaha jde víte kam.

veronikao87
autor
26. kvě 2019

@puhelin bohužel sem měla dlouhodobe zdravotní problémy,které mám stále a podepsali se už i na me psychice...samozrejme bych si to prala bez léku,ale mám teď dost často stavy strachu,busi mi srdicko a pro mě je to už psychicky vyčerpávající.

veronikao87
autor
26. kvě 2019

@strasidelko ahojky a mohu se zeptat jak si zvladla nasazení AD?😊

veronikao87
autor
26. kvě 2019

@puhelin jinak já tyto stavy nemám z konfliktu atd,mám fajn praci,uzasnyho muže i dite,ale bohužel se vlekle zdravotní problémy odrazili i na dusi a jak se mi pritizi zdravotně,moje psychika je hned take v pytli☹

strasidelko
26. kvě 2019

@veronikao87 první týden byl příšerný. Nebudu ti lhát. Říkala jsem si ze jsem blázen ze tohle jensileny. Ale pak se to lepsilo. Neboj se toho. Lepší než být ve stresu. To ublíží miminku víc než malá dávka A.D.

veronikao87
autor
26. kvě 2019

@strasidelko a zvladala si normálně fungovat,chodit do prace?

strasidelko
26. kvě 2019

@veronikao87 bylo to peklo. Musela jsem delat jako nic. Dost často chodila na wc v práci brecet, ale dala jsem to. Ale teď jsem na rizikovem kvůli chemii co v práci máme. Ale ještě taky nejsem jak bych si prala být v pohodě. Doufám ze bude lépe.

veronikao87
autor
27. kvě 2019

@strasidelko uf tak to je mi opravdu moc lito...já mám prave strach úplně ty leky zacitat brát,ale přijde mi,ze se mi to teď ozývá čím dal casteji. A po kolika dnech - týdnech si pocítila nějaký stav zlepseni? Ještě se zeptám a ty mas leky na panickou poruchu,uzkost?

lindikova
27. kvě 2019

Zkus nejdřív tryptofan, po poradě s doktorem. Je to mírnější. A k tomu na úzkosti je vynikající horcik, 400 mg můžeš v tehu. Třeba ten pro tehotny, ona pharm - citrat complex. A najít si hodně dobrou terapii. Ať je lip!

veronikao87
autor
27. kvě 2019

@lindikova juknu a zeptám se na to...já si spis říkám,zda ty stavy porad takhle přecházet no,aby to pak nebylo ještě horsi dyl...moc nevim jak s touto situaci naložit,je to poprvé co to řeším,ale vrací se to poslední 4 měsíce casteji a mám z toho strach.

lindikova
27. kvě 2019

@veronikao87 fakt doporucuju dobrou terapii, to je k nezaplacení. A ani žádný stavy nejsou napořád;)

veronikao87
autor
27. kvě 2019

@lindikova moc dekuju,to vzdy rada slyším...nemate prosím typ na někoho Praha a okoli ?

montelvina
8. srp 2019

@veronikao87 každopádně bych se poradila s lékařem hlavně s gynekologem jestli jsou nějaké takové možné ,některé léky bych se bála hlavně velkých změn ...psychiatři tohle moc neřeší ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru