Berete v těhotenství vápník a vitamín D? V jaké podobě?

ly1987
28. dub 2017

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli některá berete v těhotenství vápník nebo vitamin D a v jaké podobě? Tabletky nebo šumáky? Dr mi zjistila nedostatek vápníku a napsala mi lék "vigantol"... Ten má ale hodně nežádoucí účinky na vývoj plodu a dost mě to vyděsilo.. Chtěla bych brát něco neškodného čím si jen doplním vápník v těle. Koupila jsem si chia semínka, tak přidávám do jídel, pak se snažím jíst hodně mléčných výrobků, ale čím by se to dalo ještě vylepšit? Děkuji moc 🙂

lovely_creature
28. dub 2017

@ly1987 Namel si mák... mák + strouhaný jablko! Super svačinka, upeč si makovec, nebo koláče... Mák má vyšší obsah vápníku neč mléko. Ke vstřebávání potřebuješ právě vit. D ... řekla bych ti běž na půl hodinky na sluníčko, ale to asi ted fungovat nebude

majkoz
28. dub 2017

Nebo makové mléko. A Déčko obsahují i různé rybí oleje

pikl
2. kvě 2017

Na D jsou asi nejlepší ryby, ty mi ale moc nejedou, tak to občas doplňuju Femibionem 2 - obsahuje 2 druhy tablet, směsice vitaminů a rybí tuk. A na vápník, jak už bylo zmíněno, hlavně pomáhá mák.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru