Bezdůvodný průjem v 33tt + zvracení, máte zkušenost?

mimikoko
2. kvě 2015

Ahoj už 5 den mě trápí průjem snad i po rohlíku .. Nebo se najim chvilku dobrý říkám si super už mě to přešlo a nakonec se ve 3 ráno vzbudim a mám průjem opět .. do toho se mě chce zvracet a plus mě pálí občas žaha .. nevím co to je myslela jsem si ze to je s Magnosolv ale vysadila jsem a stále je to stejné už nevím co mám jíst mám strašný hlad ale co sním stejně jde pryč... Co jsem si četla může jít o játra nebo porod.. je pravda že jsem před týdnem byla v nemocnicí na kapackach ze se otevírám.. tvrdne mě břicho A hlavně mám strašně křeče.v žaludku .. Jen se ptám dnes už jdu k doktorovi.. Jen jestli nemáte zkušenosti..díky moc

iluss
2. kvě 2015

Tohle bych spíš viděla na nějakou střevní virozu.

mimikoko
autor
2. kvě 2015

No já právě nevím ještě horší je to když se prcek vrtí... Jelikož mě doktor řekl že já klidně o víkendu můžu porodit tak si říkám jestli nejde už o čištění střev... Protože včera jsem musela skákat jak na balónu jak mě tvrdlo břicho apod.

lulii
2. kvě 2015

@mimikoko Já jsem byla ve 33+5 a praskla mi voda. Az zpětně jsem si uvědomila, ze jsem mela už čtvrtý den predtim prujem, takže se tělo asi čistilo😃

mimikoko
autor
2. kvě 2015

@lulii
já to tak nějak tuším ... Přece jenom člověk má nějakou tu intuici ... i doktor mě prave řekl že se malej tlačí ven proto těch 5 dní opravdu dodržují klid. Režim ... No tak uvidíme hlavně ať je všechno v pořádku... jsem prvorodicka a zajímá mě co je ta hlenova zatka? Nebo spíše jestli jsi to měla nebo prostě Ti praskla plod. Voda?

lulii
2. kvě 2015

@mimikoko Rovnou mi praskla plodovka bez jakéhokoliv varovani 😀 Byla jsem zrovna u dr na kontrole, tak me ještě rychle prohlédl a okamžitě volal do porodnice, at tam na me už čekají a já frcela z kontroly rovnou tam. Tam se ke mne všichni sebehli a začalo rodeo. Pichli mi injekci na do vyvinutí plic mimca a čekalo se 24hod na další. Já dostala o půlnoci kontrakce, tak mi je zastavovali, stejně jsme ale nestihli píchnout další kortikoidy, protože jsem dostala horečku, mela jsem nějaký zánět v tele, tak se rozhodli pro akutní císař. Malý mel problémy, museli ho rozdychavat, ležel na neonatologii v inkubátoru. Tak rychle se ale dával do kupy, ze jsme šli po 11 dnech domu 😵

mimikoko
autor
2. kvě 2015

@lulii
wow tak ještě ze vše dopadlo dobře!!!!!
Jsi měla všechno tak rychle ze než se člověk dal do kupi tak už bylo po všem jak tak čtu :O ...
No nejraDějí bych to chtěla udržet ale na jednu stranu můžu ležet jak chci 😅 ... No někde jsem četla ze holciny rodí i třeba ve 30 týdnů a vše bylo v pořádku. Tobě to zkomplikoval ten zánět a horečka jak naschvál. No uvidím co mě řeknou na pohotovosti.... Snad ne něco špatného

zo_ja
2. kvě 2015

Zkus vysadit úplně lepek. Nejíst žádný rohlíky, dají se koupit bezlepkové piškoty, pečivo bez lepku, ez raději rýži než rohlíky, bezlepkový těstoviny mají leckde a nejsou závratně drahý. Čaj s Glukopurem - trochu to pomůže. Po lžičkách. Dobrý je dětský černý bez teinu - mají v lékárně.
Mně totiž to, co píšeš, přípomíná příběh, kdy takhle dospělou s průjmama azvracením nechali doma, na dietě, doporučili suchý rohlíky... jenže se to nelepšilo, skončila na kapačkách, málem umřela... v nemocnici jí taky dávali ještě rohlíky, než to nějakýho doktora napadlo, a to ji zachránilo.
Může být, že se tenhle stravovací problém s lepkem objevil až teď, protože se často projeví až při zátěži - kterou je třeba právě těhotenství.
Netvrdím, že to je ono, ale zkusila bych to - úplně mi to připomnělo to vyprávění, když jsem četla Tvé řádky.

mimikoko
autor
2. kvě 2015

@zo_ja
No zkusila jsem 2 x černý čaj protože tento čaj jsem pila obvykle i v těhotenství dělal mi prostě dobře. No a i ten nemohu pít nejdříve jsem si myslela že to je z cukrů... no i bez cukru to stejné... Dnes jsem zkusila musli sníst no a hned jsem letěla.. No zkusím se na to zeptat doktora na pohotovostí jestli to nemůže být z toho.. ze všeho mě opravdu přijde jak píše luli příprava na porod. Protože kdykoliv jsem měla nějaký problém s virózou tak černý čaj rohlík rýže pomáhala tentokrát i to ne.. A ještě k tomu malej přispívá kopanim tvrdnutim břicha a křeče a pocit na zvracení.

iluss
2. kvě 2015

No ale kdyby se takhle tělo čistilo před porodem, tak to je tak jeden den, to je normální. Taky jsem měla den před porodem průjem. Ale pět dní - to je moc.
Jinak já obě děti rodila předčasně (35tt) a vše v pořádku, tak se neboj a držím palce 😉

mimikoko
autor
2. kvě 2015

@iluss
No právě co tak čtu tak skoro každá druhá to tak měla 2-5 dní měli průjem a nakonec bum sli do nemocnice. Tak uvidíme ... Jako ani jedno ani druhé není dobrý :D tak jsem zvědavá co mě řeknou Jen co dojde přítel z práce.

slunicko01
2. kvě 2015

@mimikoko nechci tě strašit, ale kamarádce takhle bylo taky a byl to HELLP syndrom... Jela bych k doktorovi, aby tě vyšetřili, vzali krev...

veri0007
2. kvě 2015

@mimikoko a nebolí tě i pod hrudním košem na omak spíše vpravo níže?? Mi takhle v těhotenství začl zlobit žlučníkové kameny a to jsem ani nevěděla že je mám... 😅

slunicko01
2. kvě 2015

@mimikoko rovnou do porodnice, pohotovost je na nic, pokud teda není porodnice hned vedle... 🙂

mimikoko
autor
2. kvě 2015

@slunicko01
No to jsem si také četla před pár minuty o tom heelp.. No pojedu na pohotovost na obilny trh což je porodní ambulance apod. Tak jim to řeknu opravdu nevím co je teď lepší mít jestli porodit a mít riziko nebo nějakou nemoc. Ani jedno ani druhý není zrovna teď dobrý...

mimikoko
autor
2. kvě 2015

@veri0007
To mě bolelo 3 dny před měsícem dnami bolest jak na omak tak i normálně jak kdyby mě někdo kopl a měla tam někde modraka. Ale po cca 3 dnech to zmizelo. Usoudila jsem ze mě mimco nějak koplo nebo se vrtelo ... A od té doby nic.

zo_ja
2. kvě 2015

Krev, moč na bílkovinu... máš doma tonometr? U HELLPu by šel nahoru. Ale může být atyp. nebo brzo.
No, blbý je cokoli, ale dobrý je že seš už 34. tt, takže kdyby něco, mimčo už to dá. 😉 Tak dej vědět, co a jak, dobrý pořízení!

mimikoko
autor
2. kvě 2015

Tak přítel dorazil už raději teď co jsem nečekala :P tak se jdu vykoupat a jak dorazim dom hned vám dám vědět co to je .. díky moc holky !!!! Tak nějak vím na co se mám zeptat 🙂))

lulii
2. kvě 2015

@mimikoko Budu moc myslet, drž se 😉

veri0007
2. kvě 2015

@mimikoko taky je možné, že tě trápí žlučník... Svůj první záchvat jsem měla na počátku 8. měsíce těhotenství. Ten průjem by mohl být z toho. Ale zjistila jsem to až při druhém záchvatu po šestinedělí.... U těhotenství se často objeví kameny. Držím palečky😉

slunicko01
2. kvě 2015

@mimikoko držím palce ať to ono není, ale lepší nic nezanedbat, kámoška taky rodila 34t a ještě k tomu dvojčata, neboj, bude to dobrý...

mimikoko
autor
2. kvě 2015

Tak jsem byla na Obilnaku v Brně.. Plno studentů. Doktorka si nevěděla rady. Jsem otevřena na dva prsty ... Hlavička naléhá na vchod panevni. Řekli mé že to může být zgynekologie a nebo i střevní chřipka. Takže mě pro vyloučení poslala do Bohunic do nemocnice jenže tam bylo hodně lidí by sme tam ještě teď seděli.... 😒 tak tam skončíme později. No hodnekrat m. Upozornila že kdyby odtekla plodova vod. Nebo byli kontrakce okamžitě budu hospitalizována.. Tak uvidíme za podporu

mimikoko
autor
2. kvě 2015

skoro 5 hodin jsme stravily v nemocnici od cca 10hodin aspoň byla otevřena kantyna

slunicko01
2. kvě 2015

@mimikoko a brali ti krev? Snad to je opravdu jen ta střevní chripka... Odpocivej, otevřená na 2 prsty můžeš být klidně i 6 tejdnu 🙂

mimikoko
autor
2. kvě 2015

Krev mě brali a vše je v naprostém pořádku ... No ona doktorka právě říkala ze to může být i jak mám kontrakce tak ze proto mám ten průjem nebo ta chřipka.. Dnes jsem to nezvládla tam jít půjdu zítra ráno od rána po doktorech tak sem uvařila uklidila a je večer..hrůza.

zo_ja
2. kvě 2015

@slunicko01 I 3-4 měsíce a pak ještě rodit po TP 😉
Tohle nic neznamená. Víc vypovídající bývá, kde má miminko hlavu, ale taky ne úplně. Každopádně seš už daleko, miminko velký, zvládli byste to.

Jsem asi dost naivní, že ale oni Tě na pohotovisti a v nemocnici nevezmou jako těhotnou s povážlivýma potížema? To je tak dobrý chytnou ještě jinýho bacila a vůbec na zhoršení Tvýho stavu, což je v těhotenství na pováženou.

slunicko01
2. kvě 2015

@mimikoko tak to je dobre, že ti ji vzali... Zlatá chřipka proti tomu HELLP... Tak teď jen vydržet... 🙂

mimikoko
autor
3. kvě 2015

@zo_ja
Taky jsem říkala právě ze na tom infekční chytnu něco co nemám za potřebu
Í raději jsem stála venku .. A když jsem otevřela dveře tak lidi hned je šly zavřít přitom tam byl smrad na odpadnutí nevím divím se ze těm lidem to nevadí..přitom venku bylo na tričko

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru